Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I am a simple girl and you’re a crazy boy….we can be friends? [16+ / 18+]

#31
Mara? Si eu trebuie s-o citesc ca asa vrea "dulcea" mea profesoara. Dar sa revenim la ale noastre, capitolul a fost foarte Ok, mi-a placut. Cand eram pe sfarsite imi doream sa mai fie, ca mi-a placut foarte mult. O descrierea chiar buna, naratiunea excelenta. Sper ca dragostea dintre Sakura si Sasuke sa ia odata loc, chiar vreau sa vad cum o vei face.

#32
Buna, deci gomenasai ca nu am trecut mai repede la fic'ul acesta minunat. Daca nu treceam pierdeam mult.... Asa, deci actiunea, descrierea, dialogul imi plashe. Sakura imi plashe, mai ales atitudinea ei, Sasuke cum sa nu'mi placa? Am mai citit fic'uri cu Sakura si Naruto frati dar fic'ul tau e original deoarece eu nu am mai intalnit ideea asta. Deci deabia astept continuarea caci vreau sa vad ce fel de sentimente au Sakura si Sasuke unul pentru altul. Sa ma anunti te rog!

#33
Capitolul 8
~Casa ce a noua~

Sakura: Ma aflam in camera cu haine, langa cele in stilul meu cu un geamantan imens langa mine. Itachi mi a zis ca pot lua ce doresc de acolo fara sa ezit si Naruto putea face acelasi lucru. Cred ca am luat toate hainele din stilul rock, punk, ghot, emo si cateva rochii de seara. Am luat lenjeria intima neagra si din dantela, pantofii, bascheti si cizemele si cateva ghete pe placul meu si de la accesotii din argint Karin mi le a pus pe toate in valiza pentru ca a zis ca ea nu poarta si ca nu i prea plac cele din argint asa ca ea a pastrat aurul. Naruto a luat tot ce era legat de bike, sk8 si bine inteles rock. Si pentru ca nu era de ajuns sa ales cu un bike nou negru cu portocaliu si un sk8 cu aceleasi culori dat intr un stil diferit. Ce ne mai lipaseste acum sunt biletele de avion, transaportul si pisica mea de acasa.
Dupa ce am impachetat tot ce ne doream si ce ne era necesar, am scos valizele pe hol (desi ele erau jumatate cat noi), si ne am intors in biroul brunetului. Mergeam alaturi de fratele meu in timp ce Karin ramasese sa vorbeasca cu niste baieti din hol.
-Naruto, cred…ca incep sa simt ceva pentru…..prietenul tau, Sasuke. Am zis putin timida.
Acesta sa uitat la mine lung si a zambit pundusi mana stanga in jurul gatului meu. Ma tinut asa vreo doi pasi apoi a inceput sa ma stranga.
-Te ai tacanit? E mai mare ca tine si in plus e un tip tampit, nici nu stie pe ce lume e si cand este beat…….habar n are ce face! A zis intr un final putin iritat.
-Haide fratioare, e dragut, dulce, grijuliu….
-Sakura, trezestete. Asta nu este povestea dintr o cartea de a ta. A zis Naruto trezindu ma.
N am apucat sa mai zic ceva doarece am ajuns la biroul celor doi bruneti si cred ca i am interrupt din ceva important. De ce spun asta? Ei bine, calare pe Sasuke statea o fata de vreo 18 ani cu parul albastru deschis si destul de draguta dar, dupa felu cum era imbracat as confunda o usor cu o curva. Purta o bluza roz bonbon fara bretele, o fusta mini prin care se vedea tot chiar si chiloti tanga, iar in picioare purta o pereche de cizme din piele artificial, pana la genunchi un toc cui si mare – nu stiu marimea pentru ca nu ma pricep dar, va asigur ca era mare. I am tras o palma blondului de langa mine deoarce incepuse sa saliveze si ma enerva ca se uita dupa o carpa folosita ca aia.La auzul pocnituri aceasta ridica ochi din gatu’ brunetului si se uita oarecum iritata la noi. Avea ochi rosi ca sangele – pun pariu ca sunt lentil decontact – si un fard oribil, roz. Domane, ce au toate parasutele astea de le place rozul? N am sa inteleg niciodata aceasta conceptie.
-Nu va invatat mama voastra sa bateti la usa? A zis ridicanduse in picioare.
Si cu tocurile alea tot era mai mica decat mine, ma simt manda. In sfarsit nu mai sunt eu aia pitica din “familie”.
-Pe tine nu te a invatat ca nu i frumos sa torturezi baietii cu hainele si macheajul tau?
-Asculta aici tarfulito, mai bine iti vezi de baiatul tau si ma lasi pe mine sa ma ocup de al meu. A zis venind spre mine nervoasa sau itirata.
-Sakura, mai bine te calmezi. A zis blondul chicotind.
-Dar, sunt foarte calma.
-Sakura…..ce nume bun pentru o curva. Haide intoarcete la blondul tau, vreau sa ti vad mersu de la spate.
-Pentru cunostintele tale generale, blondul de langa mine este fratele meu, eu fata de tine nu s curva, iar tu trebuie sa iei lectii, Sya!
-De unde imi sti numele? Si ce te face sa crezi ca eu sunt cea care trebuia sa ia lectii?
-L am auzit pe Sauske cand te ruga sa te dai jos de pe el. Deci, nu esti buna nici ca jucarie sexuala.
La auzul vorbelor mele a vrut sa mi traga o palma dar, am fost mai rapida si I am barat lovitura cu mana mea stanga sis a trezit cu un dos de palma ceea ce a facut o sa cada jos. Si a pus mana la obrazul acum rosu si se uita speriata la mine de parca cine stie ce i as mai putea face.
-Priveste si i a notite, asa se seduce un baiat. Am zis si m am indreptat spre Sasuke.
Mi am desfacut picioarele atat cat imi permitea fusta si m am pus la el in brate, cracanata. Intelegand ce vreau sa fac si a pus mainile pe coapsele mele si a tras mai aproape de el. Fara sa mai stau pe ganduri mi am pus mainile in jurul gatului sau si l am sarutat apasat. Brunetul si a bagat mainile in parul meu lung, adancind sarutul. Limbile noastre isi dadeau un duel destul de aprig desi, simteam ceva in plus. Avea pirce in limba, ai de mine. Recent am descoperit ca ma excita aceste saruturi, cand partenerul meu are pirce dar, n am zic ca nu mi place senzatia pe care mi o da.
Am auzit pe cineva tusind in usa, acesta fiind semnalul meu ca trebuie sa ma opresc. M am indepartat incet de brunet si m am dat jos de pe el. Sya se uita foarte urat la mine iar Naruto, ei bine Naruto se uita uimit si speriat, cred. Nu i pot descrie fara dar, cu siguranta nu vreau sa stiu cum se simte.
-Asta a fost cadoul meu de ramas bun. Am zis aratandui biletele de avion pe care le am luat de la el din buzunar cand il sarutam.
Fara sa mai spun nimic l am luat de brat pe blond si am iesit afara. Dupa cativa pasi l am rugat pe Naruto sa ma tina daca nu, lesinam langa el.
-Sakura, inceteaza.
-Auzi, nu tu esti cel care la sarutat.
-Normal, ca doar nu s gay. Cat despre tine ar trebui sa fi mai atenta ce faci cu el.
-Naruto, stai calm, doar nu o sa ma f*t cu el. Suntem prieteni, deocamdata. Am zis cu un zambet pervers pe fata.
-Bun, déjà ma sperie zambetul ala.
A zis si ma luat de gat tragandu ma spre liftul care ne ducea la garajul de unde trebuia sa luam masina spre aeroport. Avand in vedere ca este 11 si ceva noaptea vom avjunge in Romania in mai putin de doua ore sau cel putin asa am inteles de la Naruto.
Zborul a fost lung si obositor dar intr un final pilotul sa gandit ca ar fi bine sa aterizeze. M am uitat somnoroasa la Naruto si el la fel la mine. L am luat de mana si l am tras incet afara unde ne astepta masina care ne va duce la noa noastra casa din parcul Tineretului. La fel ca zborul pe care l am avut din New York pana in Romania, drumul pana la vila a fost lung.
Stateam cu fruntea rezemata de geam si cu ochi la ghetele pe care le purtam, cand am auzit sunetul facut de masina cand trebuie sa de a semnal de stanga mi am ridicat capul si m am dus in mijlcoul banchetei ca sa pot vedea in fata. I am dat un braci lu’ Naruto sa se trezeasca si acesta a cazut din masina, norocul meu ca masina intrase déjà in curte desi, nu ma asteptam ca toncu asta sa nu fi inchis usa de la masina cum trebuie.
-Mersi Sakura, imi faceam griji ca nu ma voi trezi. A zis ironic in timp ce se ridica de pe jos.
Am coborat si eu din masina si am ramas cu gura cascata. Pe dinafara arata bine dar pe dinauntru arata si mai bine. Gardul inconjoara toata vila iar pe langa el – pe dinauntru – sunt foarte multe flori, de toate felurile. Am inaintat spre usa care spresupun ca dadea din casa afara si am deschis o. Un hol mic cu doua tablouri pe fiecare perete ducea spre bucataria frumos decorata. In fata mea era o masa cu patru locuri, in dreapta se afla frigiderul gri alaturi de cateva tablouri iar unul arata minunat cu cateva flori artificial foarte frumos aranjate. In stanga mesei era dulapul de culoarea pamantului uscat, cu o ciuveta in mijol, langa ele se afla masina de spalat vase iar la final era aragazum modern, gri, cu plita in loc de ochiuri. Geamul care se afla practice in capul mesei, avea jaluzele maro pe jumatate trase lasat sa intre soarele in bucatarie. Dupa ce am admirat bucataria timp de zece minute am facut stanga spre sufragerie. Cum intrai in stanga era geamul mare care ne dadea o priveliste “minunata” spre cimitir, o canapé mare maro cu o masa de cafea in fata se afla langa geam iar la deapta se afla plasma pe niste dulapioare mici tot maro care acum erau goale si un covor mare in mojlocul camerei – iar culoarea o stiti déjà – si parchetul de un maro mai deschis. Din descrierea mea sufrageria pare mica dar, este foarte mare, am putea da o petrecere fara probleme aici.
Naruto a ramas sa se lafaie pe canapéa si sa se uite la noul televizor, eu in schimb, am urat la etaj sa mi vad camera. Scarile erau drepte si cu diferite modele pe fiecare treapta. Pe peretele din dreapta mea se vedeau tabloruri dragute, cu peisaje de la munte sau de la mare iar in stanga mea il puteai vedea pe fratele meu cum se cearta cu telecomanda - il bate grav tehnologia. Dupa ce urci acele scari minunate poti vedea patru usi, una alba care este in fata mea, una neagra care se afla la stranga mea, una maro langa ce a neagra iar ultima este in dreapta mea si are culoarea lalelelor, vara. M am apropriat de usa rosie si am deschis o incet iar inauntru se putea vedea micuta - mare - baie. Gresia si faianta erau rosii doar cada din coltul de veste era alba cu modele negre pe ea, dusul din celalalt capat care avea geamurile transparente, intre ele se alfa w.c ul tot alb. Paralel cu peretele unde se aflau aceste lucruri era oglinda lata cat tot peretele, dulapioare mici sustineau chiuveta alaturi de paharul pentru periuta de dinti si alte lucruri necesare igienii. Am inchis usa de la baie apoi m am intors cu fata la celelalte usi. Atentia mi a fost atrasa de alte randuri de scari care se aflau in spatele celor pe care am urcat eu – deaia nu le ma observant pana acum. Pana sa aflu ce se afla in capatul celalat al scarilor, am mers catre urmatoarea camera, ce a cu usa alba. Am deschis o incet si am putut observa ca era o camera unde ne puteam pune toate hainele pe care le aveam. Dulapurile erau albe in partea stanga iar cele din partea dreapta erau negre si foarte inalte iar parchetul era maro deshis. Nu era nimic deosebit de vazut asa ca am iesit din camera si m am indreptat spre usa neagra care era inredeschisa. Am deschis usa si in fata mea statea blondul uimit cu gura deschisa. Camera era neagra in toate partile posibile si nu gulmesc. Dulapurile, rama de la fereastra, patul, biroul pana si calculatorul era negru si parchetul la fel de negru. Naruto a inceput sa sara in sus de fericire sis a tipe ca acea camera va fi a lui si ca nu o va da la nimeni niciodata. Am ridicat mainile in aer – la fel cum fac politisti cand prind un pungas si l pun la zid – apoi am iesit din camera indreptandu ma spre ultima usa. Am deschis o fara tragere de inima si am aprins lumina, era o alta baie la fel de frumoasa ca ce a rosie doar ca aceasta avea alta culoare, era verde. Am stins lumina iesind din baie indreptandu ma spre scari. Am urcat incet scarile si am ramas cu gura cascata. Era mansarda si tot odata viitoarea mea camera. Stateam in capul scarilor si ma uiam prin camera; peretele din stanga mea era plin cu posterele din fosta mea camera, cele doua sk8 turi vechi ale fratelui meu atarnau de peretele din caramida unde se afla patul meu de doua personae cu cearsafuri negre si multe perne ( patul nu pe perete ci in fata lui), langa pat se afla o noptiera mica, neagra, cu doua sertare unde puteam sa mi puc ceva pe care vreau sa il am la indemana langa pat. M am indreptat spre pat si m am asezat in fund privind ce mai era prin camera. In fata mea era un dulap mare din lemn de cires, cu 3 usi glisante pe cea din mijloc fiind o oglinda mare, spre ca vor incapea hainele de vara – in camera de jos le vom pune pe cele de iarna – langa dulap se afla o masuta din metal cu modele albe in forma de flori si o oglinda iar sub masuta era un scunel mic – avand acelasi model precum masa – cu un burette mare pe care sa pot sta. Peretele era unul normal dar lipsit de postere, tablorui sau orice altceva si déjà am o idée ce as putea face pe el sip e spatial dintre micuta toaleta si peretele unde se afla o fereastra mare cu un pervaz unde puteam pune o patura fupoasa doua-trei perne si puteam sta acolo cat vreau. Parchetul era nergu cu un covor mare cu modele amuzante, rosii. M am lasat pe spate si mi am pus mainile sub cap privind spre tava si ramanand oarecum uimita. Tavanul era albastru precum noaptea cu cateva stele desenate si o fereastra mare pe unde patrund razele soarelui.
Nu ma deranjeaza daca Naruto pastreaza camera de jos, mie imi place asta de aici.
-Uau! A zis cineva din pragul scarilor.
M am ridicat in sezut ca sa pot vedea cine a ramas cu gura cascata si am inceput sa chicotesc. Fratele meu a inceput sa cerceteze camera cu privirea si apoi sa asezat langa mine pe pat.
-Nu, nu vreau sa facem schimb. Am zis inaintesa intrebe ceva.
-A meritat sa ma gandesc la asta. Deci, ce facem acum? A zis lasandu se pe spate.
-Daca vrei, tut e poti duce in sk8 sa te lauzi eu raman sa aranjez hainele prin dulapuri si tot ce mai e nevoie.
-Nu te pot lasa sa faci tu toata treaba in casa. A zis ridicandu se si venind in fata mea.
-Naruto, daca ai ramane sa ma “ajuti” mai rau mai incurca. Nu ti afce griji, ma descurc si singura.
Blondul mi a multumit si ma luat in brate apoi a fugit jos dupa bike si a fugit in parc. Si, acum ca am scapat de un zapacit, e timpul sa ma ocum de noua noastra casa.



si aici este si cap 8...sper sa va placa si astep comentari despre descriere (care cred ca e c am proasta) si despre greseli (care presupun ca s multe ) :))
To the right, To the left, we will fight to the death
To the Edge of the Earth, It's a Brave New World from the last to the first
To the right, To the left, We will fight to the death
To the Edge of the Earth it's a Brave New World it's a Brave New World It's A Brave New World
A Brave New World
The war is won,
the war is won,
a brave new world



[Imagine: beautyfullgrl.png]





I am a simple girl and you're a crazy boy....we can be friends? [+16 / +18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...649&page=1

Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...548&page=1

#34
Bnua, cum vad ca nimeni nu s'a inghsuit sa iti lase ocmm o voi face eu... Deci sa incepem > > >
Acest capitol nu a avut prea multa actiune, si cand zic asta ma refer ca nu a fost ceva actiune, de exemplu: sa se plimbe Sakura cu Naruto sau Sakura sa vorbeasca cu Sasuke, ci doar am vazut o mica parte care mi'a placut: Sakura l'a sarutat pe Sasuke si il omor pe Naruto. I'a spus Sakurei sa nul'placa pe Sasuke....
Astept continuarea!

#35
Bunaaa!!!! A trecut ceva timp! In sfarsit ai pus un nou capitol :D Apai...mi-a placut mult capitolul, in special partea in care Sakura il saruta pe Sasuke si 1. descrierea e destul de buna, e destul de extensa si 2. aici da...ai dreptate...cam multe greseli de tastare, dar inca se intelege ^_^ Nu am timp acum sa comentez mult, pot spune doar ca imi place mult capitolul si sper ca vei venii repede cu urmatorul... :* :* :* Gambate si Ja ne!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini



#36
M am gandit sa schimb putin idea ficului. Nu era nimic interesant la el doar o alta viata, putin FBI si c am atat. Ma gandeam ce o sa fac in continuare si mi am dat seama ca nu am idei “normale”. Am ales ceva fantastic, daca pot spune asa, sper sa va placa. App. Vor aparea personaje noi pe care nu le stiti. :P
Capitolul 9
*Trezirea la viata*
KiDda: Deci asa a arat mama cand era tanara? Desi, taramul pe care se afla nu mi se parea deloc cunoscut. Stateam linistita in patul meu si priveam tavanul din lemn. Corabia “Black Ghost” este una dintre cele mai bune corabii din tinuturile noastre. Cei mai de temut pirate o vor dar, nici unul nu o poate avea pentru ca este a tatalui meu. Piratul Sasuke (cel teribil) cum imi place sa i mai zic. Zgomotul facut de o maimutica de pe biroul meu ma trezit din visare. M am ridicat in capul oaselor si m am uitat oarecum iritata la ea. Si a intors privirea spre mine si a inceput sa “vorbeasca”. Am tresarit fara sa mi dau seama si am fugit spre usa ca sa pot iesi mai repde afara, departe de animalutul ala. Intr o buna zi, jur ca i dau foc. Am inchis repede usa ca sa nu poata iesi dupa mine si m am uitat sa vad cine este pe punte. Spre norocul meu nu era nimeni, toti erau la vreo carciuma band cine stie cate habe de bere, alaturi de dragul si scumpul meu…
-Te ai trezit, roscato!
…Tata. Si eu care speram sa fi plecat si el. Mi am intors capul spre locul unde se afla brunetul si am zambit dand afirmativ din cap.
-Tu nu te duci dupa ceilalti? Am intrebat cu niste ochi de catelus.
-Ba da. M am intors so i au pe Mini.
A coborat scarile si a intrat in camera mea si si a luat iubita apoi ma pupat pe frunte plecand spre carciuma. Cred ca va ti dat seama ca Mini este iubita lui maimuta care pe mine ma enerveaza.
Acum sa sunt singura pe vas ce as putea face?! Cred ca mai intai ar trebui sa ma schimb, mi am zis cand privirea mea sad us in joss pre ceea ce purtam. M am intors pe calcaie si am intrat in camera indreptandu ma spre dulap. Mi ales o pereche de pantaloni negri, o camsa alba, putin umflata la maneci care lasau la vedere umerii mei, o vesta neagra si o pereche de cisme lungi pana putin peste genunchi, tot negre. M am schimbat de rochia alba pe care o purtam si apoi m am dus la oglinda. Mi am pieptanat parul lung si rosu – cred ca eram singura fata din aceste taramuri care avea parul rosu, daca cineva vedea parul meu imediat credea ca sunt sirena dar, nu i adevarat – ca de fiecare data mi la m prins in coc jos si mi am prins un batic ca sa nu se vada culoarea iar nodul cadea pe coc si nici el nu se vedea. Am inceput sa mi caut pe sub pat sau prin dulap cureaua de piele unde imi tin de obicei sabia si am gasit o dar nibe inteles ca nu o puteam gasi daca nu ma piedicam eu de ceva. Mi am pus cercei din argint mosteniti de la mama mea si inelul cu piatra neagra tot de la ea.
Nu plecam niecaieri fara ele pentru ca, inseamnau foarte mult pentru mine si nu as vrea sa raman neprotejata de iubirea mamei.
Dupa ce mi am pus inelul la mana dreapta am iesit ajungand din nou pe punte dar, nu mai eram singura. Nu va ganditi ca e cine stie ce inaminc neifricat, era doar mainuta aia nenorocita. Isi punea vestuta verde si apoi veni la mine dandumi un mar. Am ridicat din spraceana si m am asezat in genunchi in fata ei apoi am luat marul din “manuta” ei si l am analizat. Cand am vrut sa musc din el, Mini ma stropit cu apa pe fata, udandumi parul si fata, bine inteles. Am aruncat parul deoparte si am inceput sa alerg dupa maimuta care déjà o luase la goana prin port. Era sa ma pimpiedic de niste lazi, sad au peste lume sis a daram niste doamne care stateau la barfa in mijlocul strazii! Si nu gulesc, pur si simplu au ramas acolo si au inceput sa vorbeasca despre nu stiu ce baiat care trebuia sa fie spanzurat. Nu m am mai gandit la acel baiat si m am concentrate pe mainutica pe care trebuia s o prind sip e care……no mai vad. M am oprit din alergat - in mijlocul drumului bine inteles - si m am uitat de jur imprejur dupa ea dar, nici urma de maimuta.
-Trebuie sa fie spanzurat apoi capul sa i fie taiat! A zis cineva din cladirea din dreapta mea.
Pentru o cladire mare si cu ferestrele inchise sa auzit foarte bine cum omu asta a strigat. Am simtit cum ceva ma loveste in cap si am intors capul sa vad cine ma lovit si cu ce. Pe jos era un mar rosu iar langa cladirea aceea statea Miki dand din coada. M am uitat nervoasa la ea si am inceput sa ma apropri de ea cu pasi marunti iar cand eram gata s o prind a fugit printr o gaura din stangea mea. Pana acum nu am vazut o pentru ca, in fata ei stateau niste butoaie mari. Fara sa mi dau seama ca eram inca in aer, era sa dau cu capul de perete dar m am intors si m am lovit cu umarul drept. Ma uitam c am chioras la acea gaura, puteam sa intru ei eu acolo daca ma puneam in genunchi.
-Aruncatil in temnita! A strigat din nou acea voce nervoasa.
N am mai stat pe ganduri si m am tarat prin acea gaura si am ajuns intr o sala foarte mare cu pereti albi si birouri in scari. Toate inconjurand ceva de jos ce inca nu puteam sa l vad. Miki statea cu spatele la mine pe un birou, cand ma simtit in spaetele ei mi a facut semn cu “manuta” sa ma apropri. M am apropriat mai mult si mi am pus mainile pe acel birou si am ridicat capu atat cat sa pot vedea ce se intampla acolo. Pe partea cealalta a salii erau multi bartbati imbracati in negru iar unul dintre ei se afla la un pupitru cu multe foi pe langa el. Privirile tuturor erau atintite in mijlocul salii unde se afla un baiat de vreo 18 ani, brunet putin peste umeri si cu foarte multe semne si taieturi pe spate, asta insemnand ca a fost torturat. Avea mainile legate la spate si picioarele legate de scaunul pe care statea; nu purta decat o pereche de pantaloni negri si niste cizme negre.
Ma intreb oare ce a facut atat de grav incat sa merite asta sau ce stie. De obicei pritatii, vracii, vrajitoarele si sirenele erau torturate pentru a le afla secretele sau pentru ai pedepsi pentru ceea ce au facut. Nu pot intelege ce a facut el ca sa merite una ca asta, nu pare un baiat rau. Nu pare….
Am lasat gandul acela deoparte si am inceput sa cercetez sala incercand sa gaseasc o cale de a ma apropria sa i pot vedea fata. Ultimele patru randuri din spatele acelor oameni erau libere deci, as putea avea o sansa sa ma tarasc pana acolo. Am tras incet maimutica de coada si i am facut semn cu capul sa ma urmeze. A sarit de acolo si a inceput sa mearga incet pe langa mine. Era destul de intunecat pe aici iar singurul lucru care dadea lumina era un bec care se afla intre brunet si acei barbati. Miki era putin mai infata dar mergea de a busilea lafel ca mine, practice ea ma ghida pana cand sa lovit inceva ascutit. Tipatul ei a fost acoperit de niste rasete de copii foarte aproape de crapatura din perete. M am grabit sa i acopar gura si m am uitat la labuta ei. S a taiat intr un cutit negru, destul de frumos. In timp ce ma asezam in fund am scot din buzunar o batista mica si i am legat o tinand o de bot in acelasi timp ca sa nu mai tipe. Am mangaiat o incet pe cap si am pus o pe umarul meu ca sa nu se mai loveasca in nimic. M am mai uitat odata la cutit si l am legat de cureaua unde se afla si sabia.
-Copii nenorociti! Cineva trebuie sa astupe gaura aceea. A zis din nou acea voce de barbat.
M am oprit din mers si mi am ridicat din nou capul peste acel birou. M a aflam in stanga lor si puteam sa l vad foarte bine pe brunet. Cel care vorbise era secretarul regelui din acest taram si nu era prea vesel. Cu un rand mai jos de mine, ascuns, statea un pirate si semana foarte bine cu…
-Tata, am zis in soapta fara sa mi dau seama.
Sasuke a intors capul mirat apoi la sa lasat in fund facandu mi semn sa fac acelasi lucru. Practic m am trantit in fund si am asteptat in liniste sa vad ce se va intampla, sa vad daca vom fi descoperiti.
-Se pare ca cineva ne spioneaza, a zis alta voce de barbat ceva mai linistit.
-Hmm…Acea voce a fost prostia voastra. Sa auzit o voce ragusit si cred ca era brunetul din scaun.
Ma mir ca mai poate vorbi dupa ce fost torturat si nemancat presupun. Cand m am ridicat din nou baiatul avea capul sus – pana acum a stat cu el plecat – si se uita tinta in ochi celui de la pupitru. Avea ochi albastri si foarte frumosi. Era dragut n am ce spune si daca nu era acolo legat cred ca l as fi luat acasa.
O mana calda ma facut sa ma trezesc din visare si sa mi dau seama ca eu ma ascundeam de el si de ceilalti. Mi am intors privirea si am dat de niste ochi negri abisali. Cand am vrut sa spun ceva, tatal meu ma oprit punadu mi degetul aratator pe buse apoi sa intors sa priveasca in continuare ce se intampla acolo.
-Te mai intreb o singura data baiete, de ce l ai omorat pe rege? A zis putin iritat tipu de la pupitru.
-Hm, voi chiar nu vreti sa renuntati….continuati….sa da ti vina pe mine…….doar pentru ca ma ti gasit in fata usii. A zis baiatul destul de greu.
-Atunci vei accepta sentinta fara probleme. Maine la prima ora a dimineti vei fi dus in piata si spanzurat apoi capul tau va servi drept trofeu pentru noul rege. A zis secretarul ridicandu se in picioare.
-Nu! Am strigat fara sa mi dau seama.
Tata ma impins cazand pe jos iar el sa ridicat in picioare facandule cu mana barbatilor. Doamne de ce trebuia sa vorbesc si sa ne punem viata in paricol? Am mers de a busilea putin mai la dreapta de tatal meu si mi am ridicat din nou capul. Toate privirile erau tintite spre el si toatea erau uimite, chiar si cea a brunetului.
-Voi chiar nu stiti sa ascultati! A zis tata in timp ce cobora treptele. Daca baiatul a zis ca nu a facut o el, poate chiar asa e. Va ti gandit ca poate am fost eu?
-Sasuke Uchiha, cel mai de temut pirate dupa Minato Uzumaki. Imi va face o deosebita onoare sa te spanzur maine alaturi de Hiroshi Mashiba.
-Asta doar daca ma puteti prinde. A zis tata incepand sa alerge.
A inceput sa alerge spre Hiroshi facandui cu ochiul apoi sa indrepat spre usa din spatele birourilor luand o la goana pe holul lung. Unul dintre bartbati a strigat nervos la garzi sa l prinda pe tata iar cei de langa el au facut acelasi lucru ramand singur in sala cu baiatul. A coborat incet scarile de la pupitru sis a indreptat spre brunetul care privea inca amuzat de scena de adineauri. Barbatul sa apropriat si mai mult de el si ia tras o palma intorcandui capul spre stanga. Hiroshi a scuipat putin sange pe podea apoi si a intors privirea spre barbatul din fata lui privind in spatele lui, adica la mine. Ma intrebam cum de ma vazaut apoi mi am dat seama ca stateam in picioare iar baticul care il purtam in cap era pe jos.
-Sti, Uchiha are o fiica si este una foarte frumoasa. A zis privind inca spre mine. Se svoneste ca este o sirena din cauza parului ei lung si rosu dar eu cred ca este doar o mostenire de familie sau, poate ma insel.
Am simtit cu sangele imi ajunge repede in obraji facandu ma sa rosesc la ceea ce a spus brunetul despre mine. Din cauza tatalui meu si al felului in care a murit mama mea am ajuns sa fiu destul de cunoscuta chiar daca eu nu stiam.
-Cat de curand pustuaica acea va fi a mea, si cred ca sti la ce ma refer prin “a mea”.
Un fior rece ma facut sa tresar la ceea ce a scpus acel om si m am asezat in fund. A scos de la spate un pistol si la indreptat spre baiat in timp ce mergea la spatele lui si ii dezlega mainile. Bruntelul si a frecat putin incheieturile apoi sa dezlegat si la picioare ridicanduse oarecum temator. Sa intors cu fata la barbat si a inceput sa mearga spre usa cand omul sa dat la o parte din calea lui. Cred ca il ducea inapoi in celula lui pregatindul pentru ziua ce vine. Oare as putea sa l salvez inainte sa fie omorat? Stai asa, ca eu am uitat de tata. Mi am tras o palma peste frunte si am alergat spre scarile pe unde coborase si tatal meu putin mai devreme. Miki sa grabit sa ma ajunga din urma sarind pe spatele meu cu baticul meu negru in labutele ei mici. L am luat si mi al strans din nou materialul fin in jurul caului acoperindu mi capul rosu. Cand am ajuns aproape de usa am auzit niste voci care veneau dincolo de ea si m am ascuns pe un birou unde se deschidea usa. Au intrat doi barbate inalti care vorbeau despre cele intamplate si care eu lasat usa deschisa. S au indreptat spre acele foi si au inceput sa le stranga iar sta mi a dat mie sansa sa scap de acolo sarind peste usa si aterizant fara zgomot. Am inceput sa alerg din nou indrumata de urma de sange lasata de la brunet cand a plecat de aici. Acest loc semana mai mult cu un labirint decat cu o “inchisoare”. Holurile erau pusti si asta era foarte bine pentru mine pentru ca nu aveam cum sa ma ascund decat daca ma urcam pe tavan si asta era c am imposibil din moment ce tavanul era mult deasupra mea. Iar norocul meu sa terminat imediat ce am auzit voci venind de dupa colt. Am inceput sa ma uit in jurul dupa ceva care sa ma poata ajuta sa ma ascund dar, nu era nimic inafara de tablouri si de peretele care cobora de la tavan pana la jumatate dand forma unui semicerc. M am grabit la peretele din drepata mea si am incercat sa ma urc deasupra si ma ba bag in colt tandu mi echilibru doar in maini. Simteam cu baticul meu slabeste din ce in ce mai mult si ameninta sa mi cada sis a fiu prinsa. Acele voci au dat coltu si au inceput sa mearga pe coridoru pe unde venisem eu. Nu au inaintat prea mult si puteau auzi orice miscarepe care o faceam iar baticul meu nu ma ajutat. Acesta a cazut fara sa faca prea mult zgomot dar Miki a facut cand a cazut de pe umarul meu sis a repezit sa l ia. Cei doi barbati au intors capul si au vazut maimutica cum o i a la goanna pe coridorul opus de unde venisera ei si n au facut nimic. S au intors cu spatele la mine si si au continuat drumul linistiti. Ma mir ca nu mai vazut cand s au intors dar nici nu vreau sa aflu cada se vor intoarce. Mi am lasat bratele moi si am aterizat in picioare fara sa fac nici un zgomot, din nou. Instinctiv mi am dus mana la par sa vad daca mai rezista pamblica si din pacate nici nu o mai aveam. Cred ca am pierdut o cand alergam pe holurile astea. Nu ma mai intorc s o caut, o sa mi i au alta; acum, tot ce conteaza e sa l gasesc pe tata si sa plecam de aici si poate il lu am si pe Hiroshi cu noi.


Sper sa va placa :P
To the right, To the left, we will fight to the death
To the Edge of the Earth, It's a Brave New World from the last to the first
To the right, To the left, We will fight to the death
To the Edge of the Earth it's a Brave New World it's a Brave New World It's A Brave New World
A Brave New World
The war is won,
the war is won,
a brave new world



[Imagine: beautyfullgrl.png]





I am a simple girl and you're a crazy boy....we can be friends? [+16 / +18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...649&page=1

Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...548&page=1

#37
Buna,

Multumesc ca m'ai anuntat si WOW.
Deci asta am putut zice. Capitolul a fost dea dreptul exceptional. Descrierea este, actiunea nu se grabeste, dialogul nu e sec, greseli de tastatura/exprimare nu am vazut. Deci pot doar sa spun ca m'ai lasat fara cuvinte. KiDda este destul de draguta si Sasuke este tatal ei? Deci cu asta m'ai dat pe spate. Si cred ca ea este sirena? Deci deabia astept sa vad continuarea si ce ne mai asteapta!

#38
Bunaaaa, si eu iti multumesc pentru avertizare si ma bucur mult ca ai pus in sfarsit un alt capitol :D dar stai sa vad daca am inteles....actiunea se petrece dupa cativa ani? si wow! ce intorsatura a luat povestea!!! imi place. Hmmm...kidda...o sirena :D Dar auzi, cine a spus ca o va avea pe Kidda?barbatul de la pupitru sau baiatul torturat?
Super capitolul si pare mai interesant acum :D abia astept urmatorul capitol :P sper ca o sa vina curand, acum ca avem vacanta. Gambate si Ja ne ^^
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini



#39
ca sa ti raspund la intrebari
toata actiunea se petrece cu foarte mult timp in urma, cand existau pirati, sierene si multe altele cat despre cine o vrea pe KiDda, tipu ala de la pupitru o vrea baiatul inca se mai gandeste ;)
To the right, To the left, we will fight to the death
To the Edge of the Earth, It's a Brave New World from the last to the first
To the right, To the left, We will fight to the death
To the Edge of the Earth it's a Brave New World it's a Brave New World It's A Brave New World
A Brave New World
The war is won,
the war is won,
a brave new world



[Imagine: beautyfullgrl.png]





I am a simple girl and you're a crazy boy....we can be friends? [+16 / +18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...649&page=1

Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...548&page=1

#40
aici nu prea ai ce sa comentezi... :| si mie imi pare rau ca nu pot spune prea multe... u_u
e scurt, dar e bine conceput acest capitol... n_n acest capitol, cu toate ca e mic, cum am mai spus, are tot ceea ce-i trebuie: dialogul eu cred ca e suficient, descrierea la fel, insa actiunea imi place ca nu este grabita... :D
abia astept sa vad care e treaba cu tipii aia... si abia astept continuarea... :] multa bafta si inspiratie iti doresc in continuare! si nu uita sa treci si pe la ficul meu... chiar daca nu are decat vreo 3 capitole... o sa progresez yo... ~_O ( Lectura placuta la ficul meu si Multumesc anticipat! )
buh bye! :-h


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Crazy love[one direction]. cucubau1000 1 2.428 06-05-2013, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Syryus
  Simple banalităţi. Amy :3 6 2.861 21-12-2011, 08:40 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Crazy or lucky - [+18] Nywa 20 26.141 17-12-2011, 01:41 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Simple things Haribo 2 2.657 06-09-2011, 10:33 PM
Ultimul răspuns: Haribo
  Simple cuvinte MooN. 86 34.035 24-07-2011, 11:02 AM
Ultimul răspuns: MooN.
  We will still be friends forever despite difficulties •нąкü• 100 47.011 18-07-2011, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Mùsè
  Crazy Sex-Crazy Night (thriller-yaoi)18+ Aliss_anime 18 10.236 08-01-2011, 08:46 PM
Ultimul răspuns: Biscu' iz back ^^
  Lord of the Rings - More than friends? [ Yaoi ] Meal. 1 2.986 29-01-2010, 04:30 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Prietenia [ Ino + Sakura= Best friends 4 ever ] InoLicious 5 5.209 02-01-2010, 04:16 PM
Ultimul răspuns: ~~Plastic~~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)