Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Haruno High vs. Jukogu High introducere

#51
Fata inca speriata de vizita la doctor, avea o privire de catelus speriat, era adevarat ii era frica de spitale, si mai ales de ace. Fata privea in jur neajutorata, umarul nu ii provoca arsuri prea mari, dar era mai bine. Intr-o secunda fata a fost sus, si a fugit din incapere, crezand ca a scapat s-a oprit putin dar a vazut pe cineva care se apropia si a luat-o din nou la goana.

- Nu mai mai intorc nici moartaaa !!! striga aceasta in timp ce fugea.



Occ: marinaa 15
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#52
'- Fata asta e mai fricoasa decat mine cand aude de ace...ok nu vrea injectie atunci sa spuna, nu e obligata sa suporte.'
Misaki decise sa o ia pe scurtatura si sa o astepte pe Crystal la capatul scarilor. Se ascunse dupa colt si astepta pana cand adolescenta ajunse acolo.
"- Nu are rost sa fugi Crystal, exista multe modalitati sa fi vindecata fara sa fi obligata sa suporti tortura lui Yuriko. Daca nu vrei sa te intorci la infirmerie, atunci va veni doctora la tine in camera unde te vei simti in siguranta."
Misaki o conduse pe Crystal pana la camera ei, ii dadu un calmant si decise sa o cheme pe Yuriko acolo.
"- Am sunat-o pe Yuriko si va sosi in cateva minute, de asemenea am avertizat-o sa lase acele la cabinet. Acum trebuie sa plec sa-mi iau fratiorul din curte."
Luandu-si ramas bun, tanara se indrepta spre terenul de joaca unde il lasase pe Shinichi, era timpul ca cei doi sa se intoarca acasa. Misaki zari un baiat ce statea langa fratele ei si sculpta ceva. Nu-l mai vazuse niciodata si nu stia nimic despre el.
"- Vad ca te pricepi la asa ceva si stii cum sa-i atragi atentia lui Shinichi. Nu te-am mai vazut niciodata pe aici. Stai putin normal ca nu te-am mai vazut pentru ca esti in scoala fetelor."
Misaki lua atitudinea unei eleve model, insa Shinichi o opri tragand-o de maneca. Isi mangaie fratele si se aseza pe banca, tinandu-l pe baietel in brate.
"- De cat timp il cunosti pe Shinichi? Nu prea se imprieteneste cu oricine si oricum. Singura persoana pe care o asculta cel mai mult sunt eu si uneori pe verisoara mea."

ooc: javaleen
[Imagine: Untitled-1.png]

#53
In sfarsit reusise sa scape de la ora de filozofie... ii luase ceva vreme sa conceapa un plan nou de a chiuli si de data asta de la ora plicticoasa a profesorului care avea ciudatul obicei de a vorbi ore in sir elevilor, ignorand deopotriva ceasul din perete cat si tusea elevilor de parca ar fi facut parte dintr-o lume paralela cu el pe care o vedea fara voia sa si pe care se hotarase sa se prefaca a nu o vedea pentru a nu fi considerat nebun. Pe langa asta, vorbele bietilor filozofi erau atat de contorsionate in mintea acestuia incat Renji se intreba cum de nu inviasera deja acestia pentru a-i da cateva lectii suplimentare.

Cum pe teritoriul liceului propriu nu-si prea permitea sa se ascunda momentan pentru ca seniorii terminasera programul, iar printre ei se enumerau si unii care ar fi putut incerca sa-l trimita inapoi la ore, hotara ca cel mai bine era sa valorifice posibilitatile oferite de terenul scolii de fete de vis-a-vis. Avu si bafta: tocmai incepusera orele, iar elevele ce-si incheiasera programul plecasera deja in oras, asa ca isi permitea sa stea destul de lejer, evitand vederea spre geamuri sau propria scoala.

Tocmai se asezase pe o banca si incepuse sa sculpteze o bucata de lemn cu cel mai bont briceag pe care il putuse gasi (ba chiar se asigurase si el ca nu taie prea bine, 'ascutindu-l' de zidul scolii cu grija cu care iei in mana un ou proaspat fiert si incerci sa-l zdrobesti pe toat partile) cand se trezi cu micutul Shinichi zgaindu-se la el.

-Ce faci? il intreba privind cu interes bucata de lemn.
-Sculptez... ii raspunse, asteptand avalansa de intrebari ce urma.
-Scuptezi?
-Sculptez. il corecta zambind si incepu din nou sa ciunteasca bucatica de lemn de parca tocmai s-ar fi incheiat conversatia.
Shinichi se legana pe picioare incurcat, soptind incet cuvantul pana reusi sa-l pronunte corect. Renji mustaci, continuand sa sculpteze in liniste, de parca ar fi ramas singur, de fapt asteptand urmatoarea intrebare. Nu-l cunostea pe pusti decat de cateva luni, cand il trasese din calea unei turme de fete grabite sa nu intarzie la cine stie ce ora. Bombani la adresa surorii lui care il lasase nesupravegheat sa se duca la gradinita, dar Shinichi il opri imediat, incapatanandu-se ca sora lui nu facuse nimic gresit. Pustiul era istet, asa ca Renji se trezi indragindu-l destul de repede. Atat de mult incat se trezea in fiecare dimineata cu jumatate de ora mai devreme si-l insotea spre gradinita, ascultandu-i povestirile despre diverse personaje de desene animate si provocandu-l cu mici intrebari mai complicate la care primea raspuns intotdeauna cel tarziu in seara aceleiasi zi.
-Ce inseamna 'sculptez'?
-Atunci cand incerci sa convingi o bucata de ceva sa o alta forma decat avea initial. De exemplu, incerc sa conving bucata asta de lemn sa semene cu un Charizard. Dar din cauza ca e cam grea de cap, dureaza putin mai mult...
Mustaci. Pustiul era deja atat de incantat incat ramasese cu gura cascata. Vru sa bage bucata de lemn si briceagul in buzunar, dar pustiul il opri.
-Nuu... mai incearca... poate se prinde... se ruga el, asezandu-se pe banca langa Renji.

Nu mult dupa aceea se trezi cu un nou spectator. Zambi sarcastic atunci cand i se atrase atentia ca se afla pe teritoriul scolii de fete, si fu gata sa se ridice si sa plece cand fata se aseza langa el, luandu-l pe Shinichi in brate. Era probabil sora lui, ghici el corect.

-Nu ma intelege gresit... Shinici nu asculta de mine. Face ce vrea... vorbeste cu mine cand are chef... Intr-adevar e prietenos cu mine, din fericire. Chicoti el facandu-i cu ochiul pustiului care chicoti la randul lui si incerca si el sa faca cu ochiul. E un pusti istet... Tu trebuie sa fii... Misa?...ah, Misaki, da... se corecta rapid cand Shinichi ii arse usor un picior in genunchi. Eu sunt Renji...

ooc: marina
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#54
Misaki chicoti cand vazu gestul lui Shinichi si modul in care Renji se corecta. Pentru prima data il vazu pe Shinichi fericit alaturi de altcineva, el nu prea zambea in fata altor persoane, doar in fata celor dragi lui.
"- Se pare ca Shinichi ti-a spus multe despre mine, daca stii ca nu accept ca oricine sa-mi spuna Misa. Si este foarte simplu de ce, fiind nepoata directoarei si membra a consiliului elevilor trebuie sa fiu ferma altfel elevele nu ma vor mai asculta si totul ar deveni un haos complet."
Adolescenta se ridica de pe banca si se indrepta spre leagan impreuna cu Shinichi, cand deodata cazu.
"- Ma intreb oare cine si-a uitat mingea preferata in mijlocul terenului?" si il privi pe baietel care se abtinea sa nu rada.
"- Shinichi daca pun mana pe tine..."
Cei doi alergara in jurul leaganelor, dar se vedea clar ca se jucau, Shinichi razand cu hohote, in timp ce Misaki zambea dar privirea ei era trista. In cele din urma cei doi hotara sa se opreasca, asezandu-se in leagan. Adolescenta il privea in continuare pe fratele ei cum se dadea in leagan, in timp ce Renji se apropie de ea.
"- In fiecare zi la sfarsitul orelor il aduc pe Shinichi aici sa se joace, indiferent de starea mea de spirit...fie ca am teme de facut, fie ca sunt bolnava, mereu ma voi tine de cuvant cand ii voi promite ceva."

ooc: java-sis
[Imagine: Untitled-1.png]

#55
Renji simti cum ii zboara pamantul de sub picioare cand auzi ce functie ocupa Misaki in scoala. Bafta lui ca era inca pe banca.

'de ce ti-e frica, de-aia nu scapi... fir-ar sa fie.' bodogani in sine in timp ce fata se ridica indreptandu-se spre leagane.

Observa ca o minge ameninta sa-i devieze traseul fetei, dar presupuse ca nu era nevoie s-o avertizeze. Presupusese gresit, si isi inneca un chicot in clipa in care fata imbratisa pamantul.

Ramase urmarindu-i pe cei doi alergand pe terenul de joaca. Ceva nu era in regula cu fata, observa, dar i se raspunse de indata ce se apropie de leagane dupa ce amandoi se linistira. Probabil ca avusese o zi cam grea.

-Sper sa fie asa si pe viitor... ii raspunse Renji pufnind si se duse in spatele lui Shinichi care ii facea semne sa-i faca vant, ceea ce si facu.

ooc: marina sau cine crede ca poate aparea... 10
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#56
Kei chicoti cand vazu cat de speriata e Crystal dar pleca din cabinet cand doctorita ii facu semn.
"-Ei,drace...inca mai am timp pana intru la urmatoarea ora.",suspina adolescenta in timp ce se sprijini de un perete.Privirea i-a fost furata de Shinichi care ii facea cu mana de afara.Acestuia ii facea vant in leagan un baiat pe care Kei nu il mai vazuse pana atunci.

"-Cred ca esti special daca Misa te lasa aici si nu te da in suturi afara din curtea scolii.,chicoti vesela bruneta in timp ce ii intindea mana.
"-Sunt Kei,verisoara lui Misaki.Si a demonului asta mic.",zambi ea dupa care incepu sa il gadile pe Shinichi.

OOC:Marina ,JavaLeen ..106
LOLNOPE

#57
'Oh, perfect... si-am adunat toata familia...' gandi Renji simtind ca zona se aglomereaza cam mult.

"Renji" raspunse scurt, strangandu-i mana si mai scurt. Nu-i placea deloc cum i se aruncasera in fata in aceeasi propozitie cuvintele 'special' si 'suturi'... in special fata de 'special' avea o aversiune aparte.

Tocmai isi pregatea o strategie sa iasa din zona cat inca mai avea timp, cand Shinichi se prinse de camasa lui si ranji. Probabil ca isi daduse seama cumva de planurile lui.

"Umm... eu trebuie sa..." tacu, dandu-si seama ca ora de filozofie abia incepuse... trebuia sa mai suporte cumva, macar 30 de minute, compania fetelor... asta daca nu plecau chiar ele de bunavoie. "Humm... deci sunteti rude? Afinitatea pentru astfel de scoli trebuie ca se trage din familie..." spuse uitandu-se spre scoala. Daca mai aparea cineva cu siguranta si-ar fi luat talpasita nu chiar formal...

ooc: Mizuke, marina
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#58
"-Asculta,daca nu iti place prezenta mea poti sa mi-o spui in fata.,ii spuse Kei dupa ce ii analiza gesturile nesigure."Sunt obisnuita cu astfel de chestii .Caracterul meu exuberant nu e acceptat intocmai de toata lumea.",zambi ea dupa care se indeparta de Renji asezandu-se pe leagan.
"-Problema voastra e ca v-ati poticnit cu mine inca o jumatate de ora pana imi incepe cursul de Arta.",spuse scotand limba bruneta dupa care isi ceru scuze daca vorbele rostite mai devreme i s-au parut inapropiate.

OOC:Uhm..Marina sau Java.Fiindca daca pun pe altcineva JavaLeen isi ia zborul 39
LOLNOPE

#59
Misaki ii urmari pe cei doi cu mare atentie, o cunostea destul de bine pe Kei si incepea sa-si dea seama care e temperamentul lui Renji. In cele din urma se ridica de pe leagan se duse spre ei si dintr-o lovitura ii lovi pe amandoi in cap.
"- Inainte sa incepeti sa va certati uitati-va in jurul vostru mai ales la aceea faptura gingasa dar cu o privire intunecata ce uraste sa va vada asa." spuse Misaki referindu-se la fratele ei mai mic.
"- Cred ca daca mai ramanem aici Shinichi se va intrista mai rau. Sa mergem micutule! Voi doi puteti sa va continuati discutia...Apropo Kei, stiai ca o cearta e inceputul iubirii mai ales ca voi doi aveti intr-un fel personalitati asemanatoare?" si cu un zambet sarcastic se indeparta treptat de ei indreptandu-se spre casa. Avea multe treburi de facut, inclusiv temele ei si datoria de membru al consiliului. In drum se intalni cu rivalul prietenesc din scoala adversa.
"- Mai mai sa fie insasi Casanova in persoana!?"

ooc: ady, vyper
[Imagine: Untitled-1.png]

#60
"Ma plibam si eu pe-aici dar cu atatea fane prin jur e greu sa plec Zuppy04 plus ca m-a scos doctorita afara din cabinet asa ca m-am consolat in a ma plimba cu niste fete dragute... dar tu? doar nu ti s-a facut deja dor de mine... " dupa ce a spus acestea, baiatul a ramas putin uimit vazandu-si colegul aici..
"Mai sa fie... ia uite pe cine avem noi aici "

ooc: marina
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Universul Puterii - Introducere Flash 9 8.417 28-05-2010, 01:05 PM
Ultimul răspuns: ammaniac
  Haruno High vs. Jukogu High ShyLie 7 5.838 05-11-2009, 03:53 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)