Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Haruno High vs. Jukogu High introducere

#41
Kei se aseza pe balustrada si privi cum Crystal o face de rusine la acest sport.Insa mare ii fu mirarea cand observa ca adolescenta nu se mai putea opri,cazand pe gheata rece.
Bruneta statu loculuicateva minute bune sa analizeze situatia.Crystal parea in regula insa sangele ce ii picura din umar era de alta parere.Atunci,Kei aluneca incet spre ea si incerca sa o duca afara de pe gheata asezand-o pe o bancuta.
"-Hey,si eu care credeam ca am sa fiu prima care o sa imi sparg capul.",zambi Kei in timp ce se uita la rana.
"-Ai avut noroc,e destul de mica lovitura...stiu ca se apropie un mare concurs si ai noroc ca asta nu te va putea opri sa participi." o anunta ea pe ranita.
"-Acum,s-a dus naibii si cu lectia mea de patinaj." ,ofta aceasta in timp ce isi dadea jos patinele.


OOC4enny ,Ady,..cred
LOLNOPE

#42
Se tinea de umar si mergea in continuare privind in gol, nu auzea, nu mai simtea, nu mai facea nici un gest, doar mergea, fara sa se opreasca. Dar dintr-o data a auzit o voce, cat de mult ar fi dat sa nu o auda. Vocea aceea era a brunetei, care se pare ca se bucura destul de mult de cazatura ei, daca nu ar fi cazut ar fi umilit-o, dar se pare ca ea a fost umilita.

- Poti sa pleci ... , nu am nevoie de tine. Desi iti multumesc, nu am nevoie de nimeni. Crezi ca daca m-as fi ranit serios s-ar fi intampalt ceva? Crezi ca nu as fi participat la concurs? Te rog, se vede cat de bine ma cunosti, nu ma dau niciodata batuta, niciodata ! Acum lasa-ma singura .. am nevoie sa fiu singura, daca vrei ramai dar stai la distanta. si cu astea s-a ridicat de pe bancuta, si s-a dus pana la plasuta ei, a luat un servetel si si-a sters sangele care ii acoperea tot umarul.

S-a dus inapoi pe gheata rece, din nou a inceput sa patineze in cercuri dar de data aceasta lent, dintr-o data nu mai mergea in cerc ci drept, facea miscati gratioase cu mainile, umarul o durea dar asta nu era un obstacol. Duap cateva decunde de mers s-a inaltat de la sol facand un salt dublu si a aterizat pe un picior, mergand cu spatele, curand a revenit la pozitia initiala. Din nou mergea in linie dreapta si s-a inaltat din nou de la sol ,dar de data aceasta a realizat un triplu salt, a aterizat din nou pe un picior si a inceput sa se invarta pe gheata, acum suprafata rece era plina de cercuri. S-a oprit din acel spectacol, si s-a indreptat spre lcul unde avea lucrurile, si si-a dat jos patinele, si s-a incaltat cu balerinii care ii avea inainte. Si-a indreptat privirea spre Kei si Hirotoi care stateau tot in acelasi loc, simtind ca constiinta nu ii dadea pace, aceasta s-a ridicat cu miscari lente de pe bancuta, si-a luat plasuta cu patinele si s-a indreptat spre bruneta.

- Hei ... Kei ... Imi pare rau, pentru ce am zis. Dar nu sunt obisnuita ca omenii sa ma ajute ... toti inafara de parintii mei vroiau altceva infara de persoana mea. Dar tu esti altfel, si am incercat sa te indepartez de mine, crezand ca si tu esti ca si ei. cand a terminat de spus aceste lucruri a imbratisat-o pe Kei mai apoi s-a indepartat de ea. Deci Hiroto ... Mergem undeva toti trei? si de data asta fac eu cinste, ca sa ma revansez pentru data trecuta. spuse aceasta razand.

OCC: mitzuke sau Ady 65 ... hai ca am devenit sentimentala 21
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#43
Fata tresarii la vorbele baiatului, spital? Ea nu avea nevoie de ingrijiri medicale, a fost si mai ranita decat acum.

- Hiroto, nu vreau sa ma duc la spital, sau chair vrei sa ma apuc de plans ca un copil de 5 ani? ii spuse aceasta parand suparata.

Dintr-o data pe fata a trecut-o un fior care a facut-o sa tremure din toate incheieturile. Si-a dus mana la umar si parca ii ardea cineva acea parte unde a fost lovita. Fata cazu in sezut si se tinea e de umar. Nu stia cum sa reactioneze.

Occ: ady... marina ... miitzuke ... vypper 65
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#44
" Atatea dosare, atatea chestii de scris, m-am saturat...vreau o pauza !"

Ken incepe si isi aranjeaza dosarele, le pune in dulap si iese din biroul scolii, ducandu-se pe afara ca sa relaxeze dupa atatea hartogaraie.

Iesind de scoala, se indreapta obosit catre patinuarul scolii, unde avea de gand sa se uite la alti elevi care patinau.

" Sa ma duc la patinuar este o idee buna, ma relaxeaza si iau si o gura de aer liber".

Ajungand la patinuar, ii vede fratele sau, Kei si Crystal. Apropiindu-se de cei trei, vede ca umarul lui Crystal este plin de sange iar o parte din patinuar la fel.

-Hei, salutare baieti, wow Crys ce-ai patit ?

OOC: Denny, Marina 4
[Imagine: signature.jpg]


Chibiul meu [Imagine: chibi_686.gif]

#45
Un sunet asurzitor se auzi si parca totul in jur incepea sa se clatine, insa nu era adevarat. Cu totii se intrebau ce putea fi, la stiri nu anuntase niciun cutremur sau vreun alt fenomen al naturii. Kei isi dadu seama imediat despre ce era vorba, "cutremurul Misaki".
"- Sakurai...KEI...sper ca ti-ai pregatit testamentul!" spuse Misaki alergand cu viteza spre patinoarul scolii stiind ca acolo o va intalni pe uituca de verisoara.
Intrand foarte repede in cladire, uitase scopul unui patinoar si in special pericolul ce pandeste orice novice.
"- Aici e-rai...Kei mi se pare mie sau fuge...pa-pamantul de sub picioare!!!" striga adolescenta cat putu de tare pana cand, din nefericire, se intalni cu pamantul.
"- Apropo data viitoare amintiti-mi sa-mi iau patinele inainte de a intra" si incerca sa se ridice de jos insa nu prea avu succes.
Incerca de cateva ori insa nu reusi, in cele din urma sosi fratele ei mai mic cu o pereche de patine. Ramase complet socata cand vazu ca Shinichi era mai bun decat ea.
"- Se pare ca pana la urma exista ceva ce nu pot face, insa este mai ingrozitor sa vezi un copil de 5 ani ca te intrece si este si mai cumplit daca acel copil e fratele tau mai mic." spuse cu o voce trista de parca totul se sfarsise pentru ea. Deodata vazu pete de sange pe gheata si stia sigur ca nu era vorba de sangele ei, era adevarat ca avea cativa cucui dar nu rani grave. Se ridica incet si se apropie de ceilalti cand o vazu pe Crystal ranita. In calitate de membra a consiliului elevilor trebuia sa ia masuri imediat. Se apropie repede de ea, scoase repede un sterilizant si un bandaj din geanta si o bandaja cu grija pe Crystal.
"- Ce va uitati la mine? Mereu am la mine trusa de prim ajutor. Intrebati-o pe Kei de cate ori nu se loveste dimineata cand se trezeste tarziu.Oricum nu avem timp de pierdut...Hiroto si Ken ajutati-o sa se ridice, Kei va va deschide usile. O vom duce la infirmeria scolii."
Misaki patina pana la fratele ei, il lua de mana si se indrepta spre iesire. Ceilalti o priveau surprinsi, credeau ca ea nu se pricepe insa patina destul de bine pentru un incepator. Inainte de-a parasi gheata Kei o felicita pentru noul sau talent si o ruga sa o invete si pe ea.
"- Eu? Sa ma pricep? Dar nici nu am tinut cont ca nu stiu sa patinez, eu doar mi-am facut dato-ria. Auch!!! Chiar trebuia sa-mi spuneti!"
In momentele in care Misaki incerca sa ajute sau sa protejeze pe cineva, nimic nu-i putea sta in cale, intr-adevar poate ascundea in ea talente nebanuite, dar trebuiau descoperite.

ooc: denny, mitzuke, vyper, ady
[Imagine: Untitled-1.png]

#46
Baiatul a ramas cateva secunde nemiscat cand a vazut-o pe rozalie lovita, este o patinatoare excelenta, cum a putut sa cada ?

A apucat-o pe fata de mana si a ridicat-o dar dezechilibrandu-se el si cazand pe gheata.

Incearca sa se ridice dar nu poate si cade la loc. Vazandu-se la pamant, lasa capul pe spate si inchide ochii.

" Prea multa munca strica, sunt asa de obosit de nu stiu cum ma mai ridic de aici...eh lasa ca nu e chiar asa de inconfortabil..."

Deschide ochii si vede ca macar fata poate sa se miste si va primi ingrijiri medicale...

-Daca aveti nevoie de mine, eu sunt aici, pe jos !

OOC: Denny, Marina.
[Imagine: signature.jpg]


Chibiul meu [Imagine: chibi_686.gif]

#47
"- Se pare ca nu sunt singura care a facut cunostinta cu pamantul. E frumoasa privelistea de jos? Insa te avertizez daca incerci sa te uiti unde nu trebuie te invat sa pantinez in maini..." spuse Misaki zambind. De multe ori isi invingea dusmanul cu zambetul pe buze, scopul fiind de a-l intimida si reusea de fiecare data.
Il ajuta pe Ken sa se ridice dinnou cu ocazia aceasta aratandu-i cateva miscari pentru a reusi sa-si mentina echilibrul.
"- Sa nu spui nimanui de la cine ai invatat aceasta tehnica. Saraca Misaki nu stie sa patineze si e mai bine sa ramana asa, nu prea am chef sa fiu obligata sa fac parte din vre-un festival pe gheata. E prea frig..." si-l mai invata inca o tehnica asa zisa secreta. Shinichi se invartea in jurul surorii lui, pana cand aceasta observa un pas gresit.
"- Shinichi nu e corect ce faci, o greseala ca aceasta ar putea fi fatala. Iti voi explica in alta zi..."

ooc: vyper
[Imagine: Untitled-1.png]

#48
Tinandu-se dupa Misaki, baiatul incepe sa prinda miscarea iar la un moment dat poate sa-si pastreze singur echilibrul .

-Misaki, tu esti chiar buna la asa ceva, dar daca nu vrei sa afle oamenii, eu nu voi spune nimic, spune Ken uitandu-se cu atentie la miscarile fetei.

Patinand incet catre Crystal, o ia de mana si o duce pe banca, unde se aseaza langa ea. Uitandu-se atent la corpul fetei, vede ca are silueta de patinatoare si mai ales de campioana.

Apropiindu-se incet de urechea fetei, ii spune in soapta:

-Stiu ca nu e treaba mea dar ai muncit mult ca sa fi supla si campioana, nu mai fa greseli care sa iti raneasca silueta, spune baiatul putin ingrijorat de starea rozaliei.

-Am avut prieten care s-a accidentat la fel ca tine si doctorii nu i-au mai dat voie sa patineze niciodata spundandu-i ca daca o mai face se poate accidenta fatal, nu vreau sa te sperii dar...mie unul imi pasa de tine.

Dupa ce termina de vorbit, se retrage usor, tragand aer in piept si uitandu-se la cer, inchide ochii din nou.

OOC: Denny, Marina, Mitzu .
[Imagine: signature.jpg]


Chibiul meu [Imagine: chibi_686.gif]

#49
Kei se uita mirata la verisoara sa si la miscarile ei ce nu pareau a fi de novice.
"-Tu imi ascunzi ceva,ei Misa?",sopti bruneta in timp ce patina incet pe langa ea.Insa nu reusi nici de data aceasta sa se opreasca nimerind in balustrada .
'-Da,sunt varza la patinaj.',gandea adolescenta in timp ce isi masa zona lovita.
"-Hey,o duceti la infirmerie pe Crystal?Vin si eu atunci,pana la urma aici chiar nu mai am ce face ",ofta fata in dupa care incerca sa 'mearga' pe gheata reusind intr-un final sa ajunga la usa.
"-Uhm,Ken nu vi cu noi?",ii spuse Kei intorcandu-se spre el si afisand o fata nedumerita.


OOC:Marina ,Vypper 39
LOLNOPE

#50
'- Eu nu ascund nimic...cel putin asa cred. Sa ma gandesc, toata viata mea e un mister, in concluzie ce as ascunde.' gandi Misaki.
"- Ok e timpul sa o ducem pe Crystal la infirmerie sa numai zabovim, altfel i se va inrautati situatia."
Decise sa mearga inaintea lor pentru a fi sigura ca drumul este liber si baietii pot intra in scoala fara nicio problema, insa cand vru sa iasa din cladire se lovi de usa.
"- Auch...cui ii arde de glume? Acum chiar sunt nervoasa, ok desteptule sa te vad. Shi-Shinichi?! Tu chiar intentionezi sa ma omori intr-una din zile."
In cele din urma ajunsera cu totii la infirmerie, unde ii astepta domnisoara Yuriko.
"- Yuriko-san, Crystal are nevoie de ingrijiri medicale urgent, te-as ruga sa o ajuti. Si inca ceva cat timp stau in aceasta camera sa tii departe de mine acele."
Doctora zambi, pentru ca stia ca Misaki uraste acele extrem de mult. Cand era mica, ea obisnuia sa se ascunda de matusa ei in cabinetul medical. Insa intr-o zi in timp ce se juca, se izbi de masa cazand peste ea o multime de ace si o substanta periculoasa ce ii puse viata in pericol. De atunci Misaki evita cat putu de tare acele pentru a nu-si aminti acel accident. Cu toate acestea doctora considera ca era timpul ca ea sa treaca peste aceea secventa din trecutul ei si sa priveasca in viitor. De aceea de fiecare data cand o vedea, ii arata o seringa cu ac.
"- Kyaaa...stai departe de mine, te dau in judecata pentru amenintarea elevilor cu ace. Nu te apropia, inca un pas si strig ca sa vina cineva din consiliul elevilor. Stai putin chiar eu sunt membra..."
Yuriko se amuza de gesturile adolescentei, mai ales cand devenea agitata din cauza unui simplu ac.
"- In loc sa ma maltratezi pe mine ar trebui sa te ocupi de Crystal, nu crezi?" spuse Misaki asezata pe pat in timp ce incerca sa indeparteze mana doctorei.
"- Mai cautati si alta victima, numai pe mine! Uite aici doi baieti, foarte talentati, chipesi, educati...oricare dintre ei ar fi un partener bun pentru tine, chiar si la intalniri. Doar ai 26 de ani!"

ooc: denny
[Imagine: Untitled-1.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Universul Puterii - Introducere Flash 9 8.419 28-05-2010, 01:05 PM
Ultimul răspuns: ammaniac
  Haruno High vs. Jukogu High ShyLie 7 5.838 05-11-2009, 03:53 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)