Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Haruno High vs. Jukogu High introducere

#31
Crystal radea la vorbele surorii ei, stia ca are un simt al umorului destul de dezvoltat, spre ghinionul ei cei doi frati nu prea s-au implicat in gluma. Dupa ce au plecat toti, s-a asezat pe o banca si privea golul marcat de Kei, avea o gratie la fotbal chiar daca era o fata.

- Chiar te pricepi, buna lovitura. Nea, nu am chef de profa aia, cred ca o merg la patioar, sa imi misc corpul asta, am facut o luna pauza si e prea mult.

Si cu asta rozalia a incheiat discutia, a mers prin curtea care ducea spre dormitoare si a urcat la etajul 2. A intrat in camera ei si s-a indreptat spre dulap din care a aluat o pereche de patine albe. Dintr-o data de pe masuta din lemn de cires s-a auzit telefonul sunand, a luat micul obiect roz si a raspuns.

Occ: Ady 21
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#32
Vocea tanarului Hirto se auzea de la celalat capat, la ascultat cu atentie si pana la urma i-a raspuns.

- Nu ai de ce sa ma asiguri, adica noi nu avem nimic de impartit, pai m-am gandit sa ma duc la patinoar, vi si tu? Poate acolo o sa afli mai multe despre mine nu in vorbe ci doar sa privesti. Deci ne intalnim acolo?

Occ: Ady 65
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#33
- Amuzant, poate te invat, totule de la creier. ii raspunse rozalia ironic.

A inchis telefonul, si si-a luat patinele si le-a bagat intr-o plasa. A iesit din incapere si s-a indrepat spre iesire. Mergea pe drumul spre patinoar, la ceva timp a ajuns acolo si l-a vazut pe Hiroto.

- Salut, am crezut ca ai dat inapoi. ii spuse ironica fata. Sa mergem! zambi fata in timp ce intrau in patinoar.

Occ: Ady 15
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#34
- Ete na, pe mainile mele, ah de cand nu am avut elevi . ii zise fata iroica.

Si-a luat patinele din plasa si a intrat si ea pe ghata, avea miscari gratioase ca si o lebada, parca zbura pe gheata, avea miscari lente, dupa ce a intrat in pielea ei de campioana s-a indreptat spre Hiroto care stea nemiscat. L-a luat de mainii si l-a dus spre mijlocul pationarului, din lipsa de experienta baiatul s-a dezechilibrat si a cazut tragand-o pe fata peste el.

- Dreptat are sora'mea esti un Casanova. Hai sus! rase fata.


Occ: Ady. [ si scuze ca l-am moderat >.> ]
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#35
- Ti-am spus, sunt campioana mondiala, si de amandoua, imi place sa patinez am talent si sunt profesionista. La faza cu talent nu o spun eu ci critici. spuse mandra de evolutia ei rozalia.

L-a ajutat sa se ridice si a mers spre iesira din patinoar, dar de data aceasta baiatul s-a sprijinit de ea ca sa mai evite o cadere.

Occ: marina mitzuke 15 asa a dat ordin stapanu [ a.k.a ady 15 ]
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#36
"-Ia uite ce avem aici.Daca stiam ca eviti sa stai cu mine si il alegi pe Hiroto in schimb ..",zambi ironic bruneta in timp ce se rezema de spatarul unei banci.
"-Apropo,daca Misaki te vede crede-ma,nu mai ezita cu acea katana.Plus ca acum stiu foarte bine ca tu l-ai invitat Crystal.Mi-e doar sa nu incalci prima regula..stii,tu pana la 23 de ani nu ai voie sa..Dar nu mai conteaza.Pana la urma eu ti-am zis sa iti traiesti viata la maxim.Ce mai,sunt eu de vina fiindca dau morale de cacao.",zise ea si pufni pe nas asezandu-se pe banca si privind in gol.

'Ce naiba,ar trebui sa stau in banca mea si sa nu mai incerc sa salvez vieti de om avand in vedere faptul ca ei nu imi dau nimic la schimib.Un multumesc ar fi de ajuns dar nici macar o privire calda nu primesc,o strangere de mana ...,gandi Kei dupa ce isi lasa capul pe spate.


OOC4enny sau ady.
LOLNOPE

#37
"-Cumva asta e noua ta replica de agatat?",zambi Kei in timp ce il privea pe Hiroto cum incerca sa ramana drept pe gheata
"-Mh,nu stiu ce sa zic.Pana la urma v-am intrerupt micuta intalnire.Iar Crystal nu cred ca e binevoitoare sa imi arate mie cum se patineaza.",spuse ea in timp ce se ridica de pe bancuta.
Kei se apropie de Hiroto ,aplecandu-se peste balustrada soptindu-i la ureche un lucru pe care ea il respecta cu sfintenie.
"-Ai grija,Hiroto-kun cu cine te insotesti fiindca asta iti poate schimba viata."
Bruneta dadu sa plece dar cineva o prinse de mana.

OOC: ady 39
LOLNOPE

#38
Cryss isi privea prietena, sau cam asa ceva ii era, o asculta si il asculta si pe Hiroto. Schimbarea de comportament a fetei era cam ciudata, de ce? Il placea pe Hiroto sau era altceva ... A luat-o de mana in timp ce ii vorbea

- Kei ! De ce ai venit? Daca am iesit cu el e vreo problema? E al tau? Sunt libera si pot sa am amici, si poate si mai departe. Regula aceea e o prostie ! Dar asta este, poate unele o sa o respcte poate altele nu, iar eu deocamdata o sa o respect. Si daca vrei sa te invat sa patinezi chiar nu ar fi un deranj, mie imi place acest sport si as vrea ca si altii sa-l practice.

Occ: ady mitzuke.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#39
Ca sa evite orice alta discutie Kei se intoarse mirata si dadu din cap in semn de aprobare.
-Nu am pierdut niciodata o ocazie de a invata ceva nou,spuse ea in timp ce pe fata ii aparu un zambet adevarat.
Kei intra in vestiare unde reusi sa gaseasca o pereche de patine albe ce pareau destul de noi.Cand iesi pe gheata reusi sa mearga inainte dar nu putu sa se opreasca ceea ce o facu sa se izbeasca de Crystal ce intinse mainile inainte facand-o pe Kei sa se izbeasca si de Hiroto facandu-l pe acesta sa cada.
"-Ups..scuze.Ti-am zis ca nu stiu sa patinez.",spuse aceasta razand si dandu-si parul negru dupa ureche.
"-Poftim,agata-te de mana mea.",zise Kei intinzandu-i mana lui Hiroto.

OOC4enny sau Ady ^^
LOLNOPE

#40
Adolescenta o privea pe bruneta cum nu putea sa-si mentina echilibrul pe gheata, ii aducea aminte de ea la varsta de 9 ani, vremuri bune, dar au trecut acum prezentul conteaza. Continua sa priveasca in gol aducandu-si aminte de primul ei concurs, prima medalie castigata. Ultimul concurs ... trebuia sa revina, cu o noua tehnica, cu ceva nou, si spectaculos. Dintr-o data privirea ei s-a schimbat, a devenit mai rece, s-a dus si si-a luat costumul ei de patinatoare si a intrat din nou la patinoar.

- Voi doi ! Ati terminat? Mai aveti chef sa va arat cum sa patinati? Daca nu ati putea sa stati si sa priviti cum reusesc o noua tehnica. le spuse fata cu o raceala in ochi.

Fata s-a dus un pic mai departe de cei doi si a inceput sa patineze in cercuri, cu cat treceau secundele cu atat isi marea viteza, patina cu o viteza uimitoare, dar singura problema e ca nu putea sa se opreasca.

' La naiba, trebuia sa fac asta, trebuia sa imi amintesc ! Acum ce o sa patesc? Nu ! TRebuie sa imi mentin mintea calmata si la fel si corpul meu.' gandea aceasta in timp ce incerca sa se opreasca.

A incercat sa micsoreze viteza dar fara rost, atunci i-a venit o idee, chiar daca era destul de nebuneasca nu o sa pateasca nimic. S-a azvarlit din acel "joc al mortii" si a cazut pe suprafata rece. A stat cateva minute intinsa pe suprafata rece dupa care a decis sa se ridice in sezut. S-a ridicat si a vazut sange pe gheata care provenea din umarul ei, si-a dus mana la locul ranit si s-a ridicat in picioare ajungand la periferia pationarului si a inceput sa mearga tinandu-se de acele barii.

Occ: care-i pe acolo 78
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Universul Puterii - Introducere Flash 9 8.366 28-05-2010, 01:05 PM
Ultimul răspuns: ammaniac
  Haruno High vs. Jukogu High ShyLie 7 5.793 05-11-2009, 03:53 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)