Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Haruno High vs. Jukogu High introducere

#71
Fata iesi din baie vesela mai aproape sa cante de fericire, dar s-a cam dus fericirea cand le-a vazut pe cele doua verisoare sipe sora ei la un loc. Cand auzi propunerea brunetei fata a schitat un zambet satisfacut.

" - Ma bag si eu, in plus daca Misa , pot sa-ti spun asa nu? Deci sa continui daca Misa are treaba eu il supraveghez pe Hiroto sa nu isi faca de cap " spunea fata in timp ce isi lua bluza de trening verde. " Sa mergem nu fetelor? Avem treaba ." Le spunea fata in timp ce iesea pe usa.

OCC: fetelor 15
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#72
Ajunsi la intrare in Jukogu, grupul decise sa se imparte astfel: Hiroto si Crystal, Ken si Teresa, Kei si Misaki. Totul parea in ordine, in special pentru casanova, era inconjurat de fetele pe care le voia sa le cunoasca mai bine decat trebuie.
"- Ce energici sunteti! Se pare ca ati uitat de zvonurile fantomelor ce bantuie scolile la miezul noptii. Iar cladirea aceasta nu face nicio exceptie. Se spune ca la miezul noptii usile se deschid brusc, iar temperatura scade drastic. Si inainte de aceste schimbari intotdeauna se aud pasi, oricine a incercat sa cunoasca "fantoma" era inchis intr-o clasa si lasat sa inghete. Din fericire doar 5 victime din 20 au fost gasite nevatamate."
Misaki se intoarse spre ei, respira o data si cu zambetul pe buze spuse:
"- Nu va faceti griji, in cel mai rau caz vom inchiria o locuinta sub pamant printre viermi. Foarte simplu, nu?!"

ooc: oricine
[Imagine: Untitled-1.png]

#73
"-Daca fantoma se apropie de mine,o trimit la tine Hiroto,doar tu esti baiat,nu?",zambi sarcastic Kei dupa care urca la etajul 1 impreuna cu Misaki.
"-Stii..am uitat sa ne gandim la asta.Cum deschidem dulapurile?Nu avem chei si daca le zdruncinam prea violent,se va trezi decanul.",suspina bruneta in timp ce pipaia dulapiorul.
"-In filme,astia ascund cheile sub dulap sau le lipesc in spatele lor,ca sa nu uite unde au pus-o.Crezi ca si in realitate sunt atat de prosti?".
Adolescenta se lasa in jos si cauta sub dulap o cheie insa nici urma de ea.Avu insa noroc atunci cand cauta in spatele dulapului.Era o foaie mica pe care scria ca toate cheile se afla intr-o incapere de la subsol.

"-Fi atenta,exista o incapere la subsol.Crezi ca si noi avem asa ceva?Oricum,ar trebui sa ne grabim sa o gasim si sa le spunem si celorlalti.",spuse Kei in timp ce alerga .

OOC10ai Marina sau oricine altcineva.
LOLNOPE

#74
Fata asculta atent mica istorie spusa de Misa, o cutremurau fiori doar cand se gandea la ce se putea intampla. Se uita in jur si parea ca nimanui nu ii era frica, dar totusi ea tremura de ce? Nu stia, timp de cateva minute a tremurat iar mai apoi a incetat sa faca acest lucru. Incepe sa se gandeasca cum sa ajunga la acele hartii cu informatiile despre competitie, asta era lucrul pentru care a venit nu?

" - Hiroto, mergem? Avem de lucru ." ii spuse rozalia mergand inauntrul cladirii.

A urcat scarile pana la etajul doi iar apoi s-a oprit sa-l astepte pe Hiroto care parea ca intarzie, plictisita fata si-a luat telefonul si i-a trimis un mesaj surorii ei : " Noroc! Si vezi ce faci cu fantoma." Si-a bagat inapoi in buzunar mobilul si si-a ridicat privirea vazandu-l pe Hiroto.

" Hiro, Hiro trebuie sa fi mai vioi doar nu vrei sa te faci de ras la competitie. ii spuse fata in timp ce trecea pe langa el sa mearga mai inainte. " Mergem ? Sau asteptam sa ne pape fantoma? " zise Cyss sarcastica .

OCC: Ady [ cred ._. ]
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#75
Imediat ce coborara scarile spre subsol, Misaki ramase putin in urma fiind atrasa de stralucirea unei lame foarte ascutite.
'- Ce cauta o katana in subsol? Mda e o scoala de baieti nu ar trebui sa fiu asa surprinsa!'
Cand se intoarse observa ca era singura, nimeni numai era in preajma ei, nimeni decat linistea noptii...si chitaitul unor soricei ascunsi printre lazi.
"- Kei?! Kei unde esti? Oops...se pare ca m-am ratacit, cred ca cea mai buna solutie e sa ies de aici pana nu ma ratacesc si mai rau."
Urcand scarile inapoi spre parter o lumina puternica ii impiedica pentru moment vederea. In fata ei se afla paznicul ce avea in mana o bata de baseball.
'- Cred ca de data asta chiar am dat de belea!'
Barbatul o lua la intrebari: ce cauta in aceea scoala, de ce coborase in subsol...insa pentru a scapa Misaki se folosi de un siretlic.
"- Inainte sa continuati vreau sa va anunt ca directoarea scolii Haruno se afla afara stand de vorba cu directorul acestei scoli, ei m-au rugat sa investighez subsolul si ar fi bine ca dumneavoastra sa fiti la post altfel veti avea mari probleme."
De indata ce paznicul se intoarse cu spatele Misaki disparu precum o fantoma, primul ei obiectiv fiind evitarea paznicului.

ooc: mitzuke
[Imagine: Untitled-1.png]

#76
Kei cobori inaintea verisoarei ei,facand-o sa ramana cu mult in urma.
"-Ahh,se pare ca nu sunt atat de prosti.Nu exista nici-un dulap cu chei.",suspina amarnic bruneta dupa care incepu sa o caute disperata pe Misa.
"-Minunaaaat,am pierdut-o si pe ea.Cred ca am sa o caut la etajul 3 mai intai",spuse ea dupa care urca scarile.In schimb,ii gasi doar pe Ken si pe Teresa stand la taclale.
"-Hey,parca trebuia sa cautam indicii!",tipa exasperata Kei .

OOC:Seren
LOLNOPE

#77
Kei se inrosi si rase nervos.
"-Pai ..stii tu.Ne-am despartit ca sa avem o raza mai mare..ca sa gasim mai repede ceea ce cautam.In fine,trebuie sa gasim cheile de la dulapuri.Cred ca sunt foi importante acolo.",spuse bruneta dupa care incepu sa sopteasca.
"-Voi auziti ceva..sau mi se pare doar mie?"
Niste pasi ca facuti de un monstru se auzeau venind din spatele lor.

OOC:Serenityyyyy
LOLNOPE

#78
Dar Kei era deja cu mult inaintea lor.Alerga atat de repede,incat darama niste lucruri in trecere.Cand ajunse la etajul al doilea,se gandea ca avea sa dea peste verisoara ei sau poate iar peste Ken sau Teresa.Dar recunoscu imediat vocea lui Hiroto care o indemna pe Crystal sa faca niste lucruri interzise.

"-Asa deci,ce sa zic..romantic incurabil vad.Nu ai reusit cu fetele alea,si te dai la Crystal.",se inrosi de manie Kei care asculta la usa.
Hiroto o impinse pe Crystal pe masa si incepu sa o sarute.Aceasta il refuza mai intai,insa se opri la un moment dat.Poate ca saruta atat de bine,incat ar fi putut sa faca pe oricine sa se indragosteasca de el.Lui Kei ii venea sa sparga usa si sa ii opreasca insa astepta momentul propice.Cand Hiroto isi dadu jos pantalonii,bruneta tipa.
"-Ahhh,fantoma!!Iesiti repede si ajutati-ma",se prefacu ea insa auzi niste zgomote sinistre asa ca intra peste cei doi care panicati,incepura sa alerge de colo colo.
OOC:Ady,denny..106
LOLNOPE

#79
Cryss simti cum este trasa de o mana intr-o camera intunecata, si apoi cum este impinsa pe o masa. Buzele baiatului le sarutau cu ardoare pe ale ei, la inceput se impotrivi dar apoi i-a raspuns sarutului, in ciuda faptului ca stia ce se poate intampla daca continua ea tot a continuat. In momentul care urma sa se intample a auzit un tipat iar dupa aceea pe Kei stand la usa. Apoi s-a ridicat de pe masa cu o vitesa uimitoare si s-a indreptat spre ea.

" - Kei , ce ai patit? " intreba fata incercand sa o distraga pe bruneta.

OCC: Mitzu 21
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#80
"-F-f-fantoma!!",se balbai bruneta dupa care incepu sa o traga in toate partile speriata pe Crystal.Auzea morbida respiratie sacadata a asa zisei fantome,sau poate era un criminal in serie ..?Sangele lui Kei incepea sa clocoteasca ,intotdeauna se speria destul de usor chiar daca nu o arata.Incepu sa tipe iar,facandu-i si pe ceilalti doi 'amorezati' sa se panicheze.Crystal fugi pe coridor,lasandu-l pe Hiroto in urma,care era cu pantalonii in vine.Kei incepu sa rada cand il vazut speriat si cu chilotii la vedere insa isi aminti ca cineva era dupa urmele lor,asa ca incepu sa alerge fix in directia de unde se auzeau sunetele,nedandu-si seama de asta.Insa dupa ce praful disparu,si lumina lunii se intrezari pe fereastra,Kei realiza ca nu era nici fantoma,nici criminalul in serie,era Misaki
"-M-ai speriat..adica,nu m-ai speriat!Nu,nuuu..doar credeam ca ...asculta,daca mai ramai vreodata in urma..ai pierdut faza zilei!Stiai ca.." ,insa Kei nu mai apuca sa isi termine fraza ca simti cum cineva o atinge pe umar.Cand se intoarse,observa chipul contorsionat al cuiva ce parea a fi un paznic.Nemaiavand cum sa scape se lasa dusa impreuna cu Misa inspre cabinetul directorului.Acolo,ii descoperi pe toti ceilalti care erau usor amuzati de felul in care era imbracat Hotori,care inca nu isi ridicase pantalonii,facand-o pe Misaki sa se intrebe ce se intamplase cat ea fusese 'pierduta in spatiu'.

OOC10ai,Marina sau oricine stie ce trebuie sa zica directorul o_o
LOLNOPE



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Universul Puterii - Introducere Flash 9 8.419 28-05-2010, 01:05 PM
Ultimul răspuns: ammaniac
  Haruno High vs. Jukogu High ShyLie 7 5.838 05-11-2009, 03:53 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)