Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Haruno High vs. Jukogu High introducere

#61
"- Dor de tine? Sa stii Hiroto, intotdeauna mie dor de tine, esti singurul potrivit pentru a-mi ascuta sabia. Se pare ca ne este cam foame noua, asa ca nu avem timp de joaca cu voi doi."
Stomacul lui Misaki incepu sa scoata sunete ciudate anuntand ora pentru o cina copioasa peste o ora, dar nu strica o gustare inainte.
"- Ken cum mai treaba de vicepresedinte? Inca mai probleme cu acest capos mare care nu vrea sa asculte nici de mama sa?"

ooc: vyper
[Imagine: Untitled-1.png]

#62
- Buna Misa, cum sa mearga, pana acum destul de bine totul este la locul lui si cu aceasta ocazie, am niste timp liber.

- Dar voi doi ce faceti aici, discutati problemele scolii ? spune baiatul razand, uitandu-se la cei doi.

Uitandu-se la ceas, vede ca nu este asa de tarziu si baiatul se hotaraste sa se duca la o terasa sa manance ceva.

- Eu ma duc sa mananac ceva, veniti si voi ?

OOC: Marina, Ady
[Imagine: signature.jpg]


Chibiul meu [Imagine: chibi_686.gif]

#63
"- De data aceasta nu va voi refuza deloc, atat mie cat si lui Shinichi ne este foame."
Misaki ii urma pe cei doi impreuna cu fratele sau. Se aseza la masa si astepta sa decida Shinichi ce vrea sa manance. Privi cu atentie in jurul ei si observa ca pe aceea terasa se aflau mai mult fete decat baieti. Nu degeaba Hiroto era asa de incantat de acest loc.
'- Oare cine m-o fi pus sa accept aceasta propunere?'

ooc: ady, vyper (ps: pana de idei 21 )
[Imagine: Untitled-1.png]

#64
-Se pare ca Hiroto si-a facut repede "prietene", eh...ce sa faci, asa e el si nu il pot schimba.

-Oricum, Misa, am auzit de la niste profesori ca va avea loc o competitie profesori vs elevi dar nu stiu cand si unde, spune baiatul catre Misa care statea pe un scaun in dreapta lui.

" Hmmm...ce competitie ar fi asta, si care ar fi premiul, ramane de vazut."

OOC: Marina ^_^
[Imagine: signature.jpg]


Chibiul meu [Imagine: chibi_686.gif]

#65
"- In primul rand nu sunt Misa cu tine. In al doilea rand nu-mi miroase a bine aceasta competitie, nu ar strica sa cautam mai multe informatii despre acest mic secret. Insa cel mai bine consider ca totul sa fie confidential, nu putem risca sa fim capturati."
Misaki se gandea la aceea competitie pana cand se ridica brusc si lua scaunul cu ea. Se apropie de Hiroto si Shinichi, ii facu semn fratelui sau sa se fereasca apoi tranti scaunul de masa.
"- Data viitoare incearca alta metoda de a atrage fetele, o metoda ce nu-l implica si pe fratele meu. Sa mergem Shinichi!"
Ajunsa acasa, Misaki se apuca de teme insa nu se putea concentra, gandul ii fugea la festival. In cele din urma iesi in graba din camera si se indrepta spre cea a lui Kei.
"- Kei ce zici daca maine seara facem o plimbare nocturna prin Haruno High si Jukogu High? Trebuie sa gasim informatii despre competitia dintre profi si elevi. Cine crezi ca ar mai putea veni cu noi?"

ooc: mitzuke
[Imagine: Untitled-1.png]

#66
"-Competitie?Si eu de ce nu stiam nimic de asta?",rabufni Kei dupa care se ridica din pat si iesi cu verisoara ei pe coridor.
"-Daca trebuie sa luam fete,atunci ti le recomand pe cele care fac sport.Alearga mai bine,ceea ce e un mare plus.La baieti..nu prea am cunostinte.Regret sa iti spun da' cred ca avem nevoie de Hiroto.E singurul nebun care ar iesi noaptea sa ne dea drumul.Si de fratele lui,sunt sigura ca stie toata scoala ca in palma.",rase Kei dupa care se uita pe geam unde il vazu pe Hiroto cu un grup de fete ce nu pareau de la scoala lor.
"-Imi permiti sa imi bat putin joc de ele,nu?",zambi bruneta dupa care deschise geamul.
"-Hey,Hiroto,nu-i asa ca ne intalnim in seara asta?",se aseza ea cat mai provocator la fereastra.Fetele,suparate pe baiat ca le inselase incepura sa il loveasca si sa plece una cate una.
"-Sa mergem Misa,avem de discutat cu el niste lucruri."
Cand ajunse afara,Hiroto era enervat si se pregatea sa dea o replica insa Kei ii taie macaroana.
"-Asculta,ce stii de competitia intre elevi si profesori?Cica ar fi frumos sa intram in scoala voastra si dupa si voi intr-a noastra sa vedem ce se planuieste.Ce zici de asta?"

OOC:Ady
LOLNOPE

#67
Kei dadu din cap si o trase pe Misa dupa ea.Toata chestia asta ii suradea.Se duse prima oara la fetele de la clubul sportiv care se antrenau pentru niste meciuri apropiate.Toate acceptara imediat,auzind ca era vorba si de baieti.Kei suspina,si merse inspre camera lui Crystal.Stiind ca fata doarme de obicei la ora asta,batu incet la usa insa nu primi nici-un raspuns.
"-Hey,Crystal,trezeste-te!Avem o treaba cu tine.",tipa Kei in timp ce batea in usa.Misa o atentiona insa brunetei nu ii pasa.

OOC4enny 15
LOLNOPE

#68
Imediat ce i-a dat injectia fata a adormit fara sa tina cont de orele care treceau. Dupa cateva ore bune fata si-a deschis ochii fixandu-i spre tavan, a clipit de cateva ori iar apoi s-a ridicat din pat si s-a indreptat spre baie. I-a dat drumul apei si mai apoi si-a udat fata, in timp ce facea acest lucru a auzit ca cineva batea la usa cu putere. Fara sa mai stea pe ganduri a strigat-o pe sora ei.

" - Teresa ! Deschizi tu? Si auzi ... daca ii pentru mine NU RASPUNDE TU ! Pentru ca stiu eu bine ce faci " ii spuse fata in timp ce radea.

OCC: Seren
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#69
Serena statea intinsa pe canapeaua din camera de zi, csnd auzi o bataie la usa... si pe sora ei strigand din baie ca nebuna.
Fara sa-i mai dea atentie, a mers la usa, o deschise si le vazu pe Misa si pe Kei.

"Buna... Ce s-a intamplat?"

Occ: Marina, Mitzuke, Denny sau ady_x
[center][Imagine: ChaceCreawford.png]

What a fool! I don't know about tomorrow...[/center]

#70
"Azi auzit de vestita intrecere intre profi si elevi?Daca da,atunci noi vrem sa spionam si sa intram in ambele scoli.Am strans deja un numar de fete si trebuie sa ne intalnim cu Hiroto si sa mergem la scoala baietilor.Vreti sa veniti si voi?"

OOC:Seren sau Denny sau Marina
LOLNOPE



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Universul Puterii - Introducere Flash 9 8.419 28-05-2010, 01:05 PM
Ultimul răspuns: ammaniac
  Haruno High vs. Jukogu High ShyLie 7 5.838 05-11-2009, 03:53 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)