Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Haruno High vs. Jukogu High introducere

#81
'- Sa inteleg ca in perioada in care eu incercam sa-i gasesc pe ceilalti, Hiroto a avut parte de actiune...sau nu?!'
Cu totii isi asteptau sentinta in liniste in timp ce directorul isi tinea discursul moralizator. "Seful" asa cum ii mai spuneau elevii ordona ca ceilalti sa fie scosi din birou ramanand doar Misaki.
'- Hopa! Am dat de belea si mai mare...mai ales ca sunt membra al consiliului elevilor. Cine ma mai salveaza acum?'
Cand totul parea pierdut pe usa isi facu aparitia matusa ei impreuna cu Shinichi. Era rosie de furie si Misaki isi dadu seama imediat ca de indata ce vor ajunge acasa atat pe ea cat si pe Kei le va astepta iadul.
'- Sa inceapa sentinta, va rog?'

ooc: oricine
[Imagine: Untitled-1.png]

#82
Se uita la ceilalti "complici" care se abtineau sa nu rada, isi dadu ochii peste cap in timp ce auzi comentariul facut de sora ei. Apoi se uita in jur si observand ceva iar apoi i-a raspuns Teresei.

" Surioara , cine te-a mintit? Ce "sexcursa" ? Cred ca ai halucinatii, eu si Hiro nu am facut nimic." incerca rozalia sa o faca pe nevinovata. " Auziti, totusi ... unde e Misa? ii intreba fata in timp ce se apropia de usa. Se rezma de usa "Iadului" sau mai bine zis usa catre Directiune, isi lipi o ureche de usa vazand ca se audea ceva i-a chemat si pe ceilalti care si ei la randul lor se chinuiau sa incerce sa descifrese ce se vorbea inauntru. Fetele se impingeau care sa asculte mai multe in timp ce , cei doi frati se uitau pe unde nu trebuia.

"Oh Domane Teresa, ai grija cu degetele mi le-ai bagat in ochi. " ii sopti fata surorii ei.

OCC: Marina
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#83
Intre timp Misaki asculta cu mare atentie "morala" celor doi directori deoarece era foarte important ce discutau ei, un subiect dificil ce implica elevii ambelor scoli. De la usa se auzea niste susoteli si mici lovituri nesemnificative dar totodata si dubioase. Se apropie incep de usa pentru a-si da seama cine era in pericol, le recunoscu repede pe Crystal si Teresa, erau cele mei galagioase. Shinichi observa comportamentul straniu al surorii lui si se grabi sa deschida usa.
"- Shinichi...NU!!! Prea tarziu!"
Toti voiajorii zaceau pe podea, ingramaditi unul peste altul, privindu-i pe cei doi directori cu ochi blajini de catelusi. Directoarea scolii Haruno ii privea cu un zambet angelic si cu o furie de nestapanit.
"- Cred ca ati intrat in belele mai mari decat ale mele. Nu stiati ca nu e bine sa ascultati la usa? Un sfat bun...fugiti!!!"

ooc: cine vrea
[Imagine: Untitled-1.png]

#84
Kei nu se putu stapani sa rada cand le vazu pe cele doua colege pe jos.
"-Nu stiati ca (,) curiozitatea a omorat pisica?",rase sarcastic bruneta dupa care se uita in ochii directoarei si simti cum inima i-o ia la fuga.Isi intoarse privirea spre baieti:Hiroto incerca sa isi puna pantalonii dar i se rupsese un nasture iar Ken se uita mirat la Shinichi.Fetele se vaicareau de durere iar Teresa mai ca ii venea sa il arunce de la geam pe micutul baiat.
Cand auzi cuvantul magic din gura verisoarei ei,incepu sa le traga pe fete de jos si sa le impinga in directia opusa,spre iesire.Dupa,il lua in carca pe Shinichi iar Misaki incepu sa fuga pe langa ea.Kei avusese parte de antrenament dur din cauza ca a stat pe langa Misaki si a devenit un fel de cobai al experimentelor dureroase.
Ajunsi afara,au realizat ca nu aveau unde sa se duca :daca mergeau in scoala fetelor riscau sa fie prinsi asa ca au inceput sa alerge prin padure.
"-La naiba!Nu puteati sa stati cuminti?Si ce a fost cu toata chestia asta sa aflam cine stie ce dumnezeu?Si cel mai important: DE CE V-ATI ABATUT DE LA PLAN?Ati intrat intr-o camera si..si..Inteleg ca simtiti nevoia da' fix acum?Luati-va o camera,sheesh." rabufni Kei dupa care se aseza pe iarba.Erau destul de departe,astfel incat nu se mai vedea nici macar scoala.
"-Uhm,cumva stiti drumul inapoi?",se uita cu o expresie tampa bruneta la ei.

OOC:Oricine =D
LOLNOPE

#85
"- Ce pedeapsa? Nu s-a vorbit despre nicio pedeapsa!"
Misaki le povesti discutia dintre directori despre festivalul scolii si modul cum urma sa aibe loc unu singur matsuri in loc de doi.
"- A da...era sa uit. Daca nu erati copii curiosi urma sa mi se spune informatile despre concursul dintre profesori si elevi. In acel moment se contraziceau care sa fie premiul, dar acum va fi un premiu si mai special"

ooc: cine vrea
[Imagine: Untitled-1.png]

#86
Kei isi trase o palma peste frunte si suspina.
"-Amintiti-mi sa nu mai plec in toiul noptii la scoala vecina unde trebuie sa gasesc nu-stiu-ce chei."
Se ridica apoi in picioare si inceput sa mearga intr-o directie ,nestiind insa ce o astepta dupa copaci.Auzi un fel de mormait si crezu ca unul din colegii ei incepu sa injure sau adormise si vorbea in somn.Insa incepu sa tipe cand vazu ca in fata ei era un urs mare si matahalos care de abea astepta sa o inhate.Se opri,inspira adanc si incepu sa faca niste miscari gen Jedi cu o sabie laser transformata intr-un bat de dimensiuni impresionante facandu-l pe bietul urs sa isi zica in mintea lui :"Ce e si cu nebuna asta?O_o".Dintr-o saritura magnifica ,il insfaca de la gat pe urs si il tranti la pamant.Toti cei din jur se uitau mirati iar Hiroto isi duse mainile la gura ,facand pantalonii sa cada iar.
OOC:Anybody..and yes..STAR WARS RULEZ!!!!!!
LOLNOPE

#87
"- Nu inteleg de ce sunteti asa uimiti? Era si normal sa poata face asa ceva, doar mi-a dat dureri de cap pana cand a invatat miscarile acestea!" rase Misaki privindu-i pe ceilalti, inclusiv pe Hiroto. Crezand ca totul s-a terminat verisoara ei respira usurata si se intoarse spre ea, cand auzi in spatele ei un mormait.
"- Kei ai grija!" si scoase repede katana din teaca amenitand ursul.
"- Vrei sa vedem care dintre noi este mai puternic si mai dur? Hai sa...te vad!" nici nu apuca sa spuna tot ce avea de gand ca ursul fugi speriat.
Cu totii sareau de bucurie ca sunt salvati si ca se pot intoarce teferi in camerele lor.
"- Nu vreau sa va stric bucuria dar avem pe cineva mai fioros decat acel urs...matusa mea, mai bine zis directoarea scolii Haruno...Shinichi puteai sa ma anunti!"

ooc: cine vrea
[Imagine: Untitled-1.png]

#88
"- Lasa bata Kei nu are rost sa o folosesti impotriva mea. Am venit sa-ti inapoiezi cartile si cd-urile imprumutate de tine. Voiam sa-ti spun doua lucruri: festivalul celor doua scoli a fost amanat pana peste 3 luni, pentru ca directorii vor sa imbunatateasca sistemul iar al doilea motiv pentru care sunt aici e sa-mi iau ramas-bun."
Kei ramasese surprinsa la auzul celui de-al doilea motiv nu intelegea care este faza cu ramas bun, de ce ar spune verisoara ei asa ceva.
"- Mama a decis ca Shinichi si eu sa ne transferam pentru o perioada in America, asta nu inseamna ca trebuie sa profiti de lipsa mea, nu se stie niciodata cand ma voi intoarce, mai devreme sau mai tarziu tot voi reveni."

ooc: anyone
[Imagine: Untitled-1.png]

#89
OOC : Lulz,mi s-a pierdut un post?WTF o,o


Kei scapa bata din mana si isi mari ochiii negri si luciosi.Se sprijini de tocul usii,uitand ca era inca in boxeri si un maieu stramt.Dadu scurt din cap si isi deschise putin gura,vrand sa zica ceva dar nestiind ce.Isi relua pozitia de drepti si o imbratisa scurt pe Misaki,cu o fata de 'Sa stii ca incerc sa te imbarbatez,nu ma face sa plang'.Shinichi sari pe ea,aproape daramand-o dar bruneta trecu peste asa,macar acum.Il stranse la piept si trecu cu mana prin parul lui moale.Ii sterse micile lacrimi si il batu pe umar prieteneste dupa care il impinse usor afara din camera ei,incercand sa se stapaneasca.
"-Hey,nu e ca si cum ai pleca cateva decenii, nu?Ma ..adica ne ..vom descurca.Am o bata de baseball pe-aici si eventual gasesc eu o katana sau o sabie undeva.",rase nervos ea ,balanganindu-se de pe un picior pe altul si jucandu-se cu o suvita.
"-Ai incredere in mine.Niciun baiat de la scoala adversa nu va pune piciorul aici,sau va avea de-a face cu mine."
Kei lua o postura impozanta si arata spre o uniforma militara.Nu o folosea decat foarte rar si in cazuri extreme.

OOC:Errr,Marina?Doamne de cand nu s-a mai postat aici
LOLNOPE



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Universul Puterii - Introducere Flash 9 8.366 28-05-2010, 01:05 PM
Ultimul răspuns: ammaniac
  Haruno High vs. Jukogu High ShyLie 7 5.794 05-11-2009, 03:53 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)