Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Flori de cerneala .

#1
Prima incercare :] . Daca va place o sa continui deoarece sunt cat se poate de originale , fiind ale mele . Deci enjoy si criticati , criticati , criticati !.
Hugs !.


Doar in mintea mea .


Te iubesc sau poate … E atat de liniste in mintea mea , e totul alb si straniu . Privesc nedumerita spre orizont insa acesta se departeaza constant de mine . As vrea sa fug departe de locul acesta in care sunt blocata de atata amar de timp , de cand tu m-ai lasat aici .

Imi inchid ochii speriata atunci cand o lumina puternica apare in fata mea . Aud cativa pasi cunoscuti ce se apropie incet insa imi e frica sa deschid ochii . Zgomotul inceteaza si nu mai simt decat o respiratie calda si domoala pe fruntea mea . Parfumul de trandafir imi inunda narile iar eu il absorb cu nesat in sufletul meu inchizndu-l printre amintirile cu noi .

O inima bate nebuneste si nu mi-am dat seama ca e a mea .

Curand pasii se auzira din nou de data aceasta departandu-se de mine . M-am intors doar cu spatele incercand sa rezist tentatiei de a privii in urma ta …

Cand deschid din nou ochii dezvalui acelasi peisaj ca si inainte . E totul atat de trist in mintea mea , totul in afara de tine .

Ai fost mereu acolo undeva , prezent si viu , ratacind printre ganduri si trairi , prea viu ca sa imi dau seama daca esti o iluzie . De fiecare data cand te intorci din amintiri si te simt aproape iti intorc saptele nedorind sa mai sufar .

Dar defapt te doresc langa mine . Ochii caprui si calmi , buzele rosii arzande si pielea fina si dulce sunt lucrurile care inca te mai definesc ... aici in lumea mea – de unde apartii .

- De ce ma bantui ? strig spre tine plina de agonie .
- Vreau sa traiesc ! imi raspunzi rapid cu o soapta tremuranda .
- Sa traiesti ? Cum ? imi incerc norocul sperand sa mai fii aici sa imi raspunzi .

Raspunsul se ascunde jucaus de mine insa sunt prea obosita sa il caut.

- Cu tine , continua , intr-un final , aceeasi voce slaba ca un ecou pierzandu-se usor in neant .

Lacrimile reci imi brazdeaza fata in liniste . Zambesc amar si imi ridic privirea in sus . Totul devine atat de frumos in mintea mea … Albul , linistea si tu .

Biscu ' s :] !.

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#2
hello
pai am venit cu un comentariu pe la tine daca tot ti-am citit creatia
titlul 'doar in mintea mea', imi place, are legatura cu continutul deci e bine ales
descrierea, aici cred ca se putea mai mult, tot acel 'negru' din mintea ta (metaforing vorbind) putea fi descris mult mai mult si sentimentele atunci cand 'el' a aparut
dialogul in schimb m-a impresionat, nu stiu daca neaparat prin calitatea lui, bine, in orice caz cuvintele au fost bine alese ca altfel nu se putea, in orice caz acel dialog are un impact destul de puternic asupra cititorului (sau cel putin asa a fost in cazul meu)
aceea trecere de la sfarsit de la negru la alb, doua cuvinte opuse pana la urma, puteai scrie mai mult, sentimentul de fericire, lumina...
sper ca intelegi la ce m-am referit
in orice caz, e un prim one-shot reusit deci sa nu te lasi :P

ps: scuze daca am fost prea dura dar am luat in serios partea cu "criticati , criticati , criticati ! "
si in plus eu comentez in general doar daca cred ca ceva ii reusit dar se poate si mai mult si nu ceva ce nu-mi place

bye bye
4

#3
Hellou ther!
Let"s see:
Citat:Imi inchid ochii speriata, atunci cand o lumina puternica apare in fata mea
Citat:Aud cativa pasi cunoscuti, ce se apropie incet, insa imi e frica sa deschid ochii .
Citat:Parfumul de trandafir imi inunda narile iar eu il absorb cu nesat in sufletul meu inchizandu-l printre amintirile cu noi .
Citat:Ai fost mereu acolo, undeva
Citat:ti intorc soaptele nedorind sa mai sufar .
de fapt aÅŸa se scrie corect.
Atenţie la virgule:P
Aşa , deci nu numai mie îmi place titlul, observ. Mintea ta, o lume de vise şi dorinţe neîmplinite sau eşuate, ce acuma sunt deschise nouă cititorilor. Textul emană parcă un sentiment de regret, de dacă aş fi făcut, dacă nu... şi acuma restul sentimentelor răbufnesc, se ceartă , caută o soluţie, o a doua şansă.
N-a fost un text să zicem ce m-a dat pe spate, dar nici unul slab.
Aşa că felicitări pentru primul oneshot.
Nu te descuraja, aştept următorul!
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#4
E interesant ce am descoperit eu pe aici, da-da. Se pot intelege doua lucruri diferite din one-shot'ul tau:
1) iubirea adevarata gasita de persoana si care ii comunica dorinta de a ramane cu ea in mintea sa, fiindu'i altfel imposibil sa'i vorbeasca- ceea ce ne duce cu gandul la o iubire imposibila;
2) dorinta accentuata a cuiva de a fi iubit, incat isi compune dragostea si nu'si mai poate da seama ce e real si ce nu.
Oricum, facand abstractie de aiurelile mele, mi'a placut foarte tare cum ai descris sentimentele contrarii, felicitari! Tema e foarte interesanta, la fel si stilul.
Erori grave nu am gasit, insa pe cele existente le'am scos in evindenta pt a te ajuta.


(05-07-2011, 10:13 PM)AnyOne . Els3 !. xO A scris: Te iubesc sau poate … E atat de liniste in mintea mea , e totul alb si straniu .Privesc nedumerita spre orizont , insa acesta se departeaza constant de mine .
Parfumul de trandafir imi inunda narile, iar eu il absorb cu nesat in sufletul meu, inchizandu-l printre amintirile cu noi .

Curand, pasii se auzira din nou, de data aceasta departandu-se de mine . M-am intors doar cu spatele , incercand sa rezist tentatiei de a privi in urma ta …

Cand deschid din nou ochii, dezvalui acelasi peisaj ca si inainte . E totul atat de trist in mintea mea , totul in afara de tine .

Ai fost mereu acolo undeva , prezent si viu , ratacind printre ganduri si trairi , prea viu ca sa imi dau seama daca esti o iluzie . De fiecare data cand te intorci din amintiri si te simt aproape , iti intorc saptele , nedorind sa mai sufar .

Dar de fapt te doresc langa mine . Ochii caprui si calmi , buzele rosii , arzande si pielea fina si dulce sunt lucrurile care inca te mai definesc ... aici in lumea mea – de unde apartii .

- De ce ma bantui ? strig spre tine plina de agonie .
- Vreau sa traiesc ! imi raspunzi rapid cu o soapta tremuranda .
- Sa traiesti ? Cum ? imi incerc norocul, sperand sa mai fii aici sa imi raspunzi .

Raspunsul se ascunde jucaus de mine, insa sunt prea obosita sa il caut.

- Cu tine , continua , intr-un final , aceeasi voce slaba ca un ecou pierzandu-se usor in neant .

Lacrimile reci imi brazdeaza fata in liniste . Zambesc amar si imi ridic privirea in sus . Totul devine atat de frumos in mintea mea … Albul , linistea si tu .

Biscu ' s :] !.

Astept vesti de la tine! Spor la scris!

"Do you really want me dead or alive/ To torture for my sins? "

Caz inchis, joc terminat, trage-ti fermoarul. Pana si un orb vede asta!
(George Rathbun)

[Imagine: 18m8pl.jpg]

#5

Multumesc de comentarii dragilor , o sa tin cont pe viitor :] . Pana atunci :
Simple ganduri
Ma intreb , daca as murii in tacere , s-ar intreba cineva daca m-a durut ? Si daca as plange frica de moarte , ar venii cineva sa imi stearga lacrimile ?

Vezi tu ? Sa mori singur e ceva dureros , dar sa mori inconjurat de o multime de persoane dragi care considera ca trebuie doar sa inchizi ochii definitiv ca sa isi poata relua cursul vietii obisnuite , pe care oricum l-ai deranjat prin faptul ca trupul tau fragil nu poate ramane intact fara un suflet care sa-l umple de viata , e sfasietor . Asa ca ai vrea sa mori mai repede , ca sa nu ii incurci si uite ca nu poti . Si iti petreci noptile suspinand la gandul ca inimile lor sunt pline de ura pentru tine si iti amarasti sufletul cu ganduri desarte in loc sa fii fericit ca mai apuci un rasarit de soare . Uitand importanta vietii tale , o predai in schimbul vietiilor lor si inchizi ochii obosit redandu-le libertatea .

Si apoi , daca ai putea sa vezi ce se mai intampla cu ei cu trecerea timpului si ai vedea ca le-a pasat de fapt de tine si ca moartea ta le-a cauzat durere , ce te-ai face ? Ai plange din nou dorind sa te intorci acolo pentru ei si nu se mai poate . Incerci sa le spui sa te uite si sa traiasca fericiti in continuare , sa ii mangai spunandu-le ca esti mai fericit acolo , dar ei nu te mai aud .

Tristetea te macina lent , chinuindu-te si ti-ai dori sa mai mori o data . Greselile pe care le-ai comis se intorc asupra ta si te bantuie nebune , mustrandu-te pentru naivitatea de care ai dat dovada .

Sa spui ce simti e intodeauna foarte greu . Si daca totusi iti faci curaj pentru asta si vezi ca a fost in zadar increderea ta dispare intr-un abis de unde nu o mai poti scoate . Pastreaza-ti linistea sufletului si nu-ti risipii fericirea ce nu o vei mai primii a doua oara .

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#6
ms de anunt, deci am venit cu un comentariu pe la tine
\"Simple ganduri\" titlul nu ma impresionat de data asta atat de mult, adica am mai vazaut, cred ca l-am folosit si eu odata sau cel putin l-am vazut folosit
trebuia sa lasi un rand liber inainte si dupa titlu, arata inghesuit asa
si nu mai pune spatiu ininte de punct sau virgula, nu arata bine
atat de comentat, in rest mi-a placut mult, in special ideea ca e greu sa mori singur dar e sfasietor sa mori inconjurat de cei dragi
deci mi-a placut desi ai fi putut as accentuezi senimentul de regret pe care il ai atunci cand realizezi ca defapt ei nu-si doreau sa mori, dimpotriva, tineau la tine, deci puteai merge mai departe cu ideea asta si cea cu fericirea imposibil de recuperat
ai idei bune, dar pune mai mult accent pe ele, nu doar pana la o limita, lasa-ti mintea sa zboare si scrie tot ce-ti vine legat de o anumita chestie
atat, m-a opresc in sfarsit, spor la scris in continuare si nu ma supar daca o sa ai buna voina sa ma anunti si de creatile tale viitoare :P
4

#7
Salut, am revenit :)

Ia să vedem greşeli:
Citat:Ma intreb , daca as muri in tacere ,
Cu un singur \"i\".
Citat:ar veni cineva sa imi stearga lacrimile ?
Cu un singur \"i\".
Citat:Vezi, tu, sa mori singur e ceva dureros ,

sO ON...

Mereu ne vom feri şi teme de necunoscut, şi cel mai amplu şi puternic şi antic necunoscut este cel faţă de după moarte.
Faptul că dacă murim, n-avem de unde să ştim ce vor face ceilalţi, vor plânge, îşi vor aduce aminte?

Simpatic text, scurt ÅŸi la obiect. AÅŸtept ÅŸi altele!
Sper că pui şi diacritice, şi fii mai atentă la greşeli!
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#8
O-K, I\'m back to job, as I said.
Ai ales o tema profunda, un subiect care ne macina pe toti la un moment dat, frumos. Multitudinea de reactii care pot izvori dintr\'o asemenea framantare ar putea fi descrisa mult mai pe larg, folosind fraze lungi si scurte din care sa reiasa amalgamul sentimentelor ce te strabat cand te gandesti la moarte. Chestia asta nu prea am vazut-o aici, din pacate. Se putea dezvolta mult mai mult, sa grupezi starile pe momente. Ce simti cand doresti sa mori? Descurajare, ura fata de tine si imprejurimi, poate si putina nebunie cand iti inchipui ca restul doar asta astepta, sa te duci odata si sa-i lasi in pace etc. In fine, nu cred ca asta ai vrut tu sa exprimi, dar se putea face o chestie foarte ampla si interesanta din al carei final sa tragem o invatatura, cea pe care ai exprimat\'o, cea de a trai cat de intens putem- partea asta mi\'a placut. Mai profunda mi s\'a parut primul one-shot postat, mi\'a inspirat mai multe emotii.
Bun, trecand peste asta, ajungem la greseli. In afara de cele mentionate cu cei doi de \"i\" care nu\'si au rostul,
\'AnyOne . Els3 !. xO\' pid=\'200732\' dateline=\'1311332873\ A scris:Si daca totusi iti faci curaj pentru asta si vezi ca a fost in zadar, increderea ta dispare intr-un abis de unde nu o mai poti scoate .

Cam asta aveam de mentionat. Nu ma intelege gresit, imi place, e frumoasa scrierea ta, dar de ce sa nu cerem mai mult cand stim ca se poate? Iar tu poti. ;)

"Do you really want me dead or alive/ To torture for my sins? "

Caz inchis, joc terminat, trage-ti fermoarul. Pana si un orb vede asta!
(George Rathbun)

[Imagine: 18m8pl.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Bolnavii cronici de cerneala onu' 15 9.258 16-06-2013, 03:59 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Sângele tău este cerneala mea Me†al. 135 51.322 01-12-2011, 12:20 PM
Ultimul răspuns: Me†al.
  Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18] Anna 15 6.906 18-07-2011, 09:09 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  [split] Sângele tău este cerneala mea sorynyk 2 1.484 15-07-2011, 12:47 AM
Ultimul răspuns: sorynyk
  Memoriile unei Flori Ymequa 12 7.055 10-04-2011, 05:41 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Flori purtate de vant Whisky 15 9.463 23-02-2011, 02:48 AM
Ultimul răspuns: Vero


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)