Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Flori purtate de vant

#1
Primul meu fic postat pe acest site.Nu stiu cat de bine ma descurc,dar o sa tin seama de sfaturile voastre.Primesc orice fel de critica,buna sau rea.La inceput o sa fie plictisitor,iar eu tocmai am iesit dintr-o pana de idei.In fine,sper sa va placa.

Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lor.

Flori purtate de vant

Imi deschid incet ochii,fiind inc ape jumatate adormita. Clipesc de cateva ori,incercand sa ma obisnuiesc cu lumina. Intorc capul spre noptiera,uitandu-ma la ceas. Acesta indica ora unsprezece. Se pare ca am uitat sa il pun sa sune. Nu imi pasa,oricum nu imi sta in caracter sa ajung la prima ora .Ma dau jos din pat si ma duc la baie. Imi dau hainele jos,aruncandu-le intr-un colt. Dau drumul la apa,aceasta scurgandu-se pe corpul meu alb .Dupa ce termin dusul,imi infasor un prosop in jurul meu si ma duc la dulap. Nu prea am din ce sa aleg,nu mi-am despachetat toate hainele. Arunc pe pat o pereche de pantaloni scurti galbeni din material de jeansi si o bluza alba cu umarul afara. Le imbrac dupa care ma duc iar la baie. Iau o perie si incep sa imi descalcesc parul de culoarea ciocolatei. Ochii mei sunt de un albastru inchis,stralucitor. Imi iau o pereche de tenisi albi si cobor la parter. Este plin de cutii ,nu am avut timp sa despachetez. Ies din casa si inchid usa. Ma duc spre scoala.

Satul acesta…nu mi-a fost deloc dor de el. Aici m-am nascut,dal la varsta de cinci ani parintii mei au hotarat sa ne mutam,nu stiu din ce motiv si nici nu ma intereseaza. A fost cea mai buna decizie a lor,pacat ca au murit doua luni mai tarziu. Nu imi pasa,nu i-am iubit niciodata,asa cum nu ii iubesc nici pe bunici fiindca m-au trimis din nou in locul acesta. Ma apropii de scoala. Curtea este neschimbata,ca acum unsprezece ani. Intru in scoala si ma duc spre biroul directorului,care este si Hokage-ul satului. Nu ma obosesc sa bat la usa. La birou se afla o doamna de vreo douazeci si opt-douazeci si noua de ani,blonda. Aceasta se uita mirata la mine,nestiind cine sunt.

-Te pot ajuta cu ceva?Ma intreaba iritata de nepolitetea mea.

-Ma numesc Misaki Kimura,noua eleva.

Aceasta ia niste acte de pe birou si incepe sa le rasfoiasca. Dupa doua minute termina de rasfoit si isi ridica capul zambind. Imi spune ca sunt in echipa antrenata de Kakashi Katake si ca ei se antreneaza in padure. Perfect,asa mi se intampla daca intarzii. Ies din scoala si incep sa alerg spre padure. Nu imi trebuie mai mult de cinci minute sa ajung,sunt foarte rapida fiindca imi concentrez chakra pe picioare. Cand ajung in padure incetinesc si merg la pas. Dupa cativa copaci vad un grup de trei elevi care se antreneaza. Ei trebuie sa fie. Cand ajung aproape de ei,ma sprijin de un copac. Ei isi intorc privirea spre mine parca fiind deranjati de prezenta mea. Deja imi sunt antipatici.I n fine,trebuie sa ma asigur ca aceasta este echipa,poate ma insel.

-Echipa sapte?Intreb eu indiferenta.

-Da.Aud pe cineva raspunzand din spatele meu.
Ma intorc si constat ca cel care a vorbit este un barbat cu par gri,partea de jos a fetei si ochiul stang fiind acoperita. Acesta poarta o pereche de pantalori de trening albastru inchis ,la fel si bluza iar peste o vesta verde specifica rangului jounin.

-Eu sunt noua eleva,Misaki Kimura.

-A,da.Uitasem ca azi e marti.Ei sunt colegii tai de echipa Naruto,Sasuke si Sakura.Ca sa iti testez abilitatile te voi supune unui test.Sakura,te vei lupta cu Misaki.

-Floare la ureche.Raspunde Sakura increzatoare.

Este prea increzatoare fetita,nu stie cu cine se pune. As putea sa o omor chiar acum dar cred ca as fi data in urmarire. Ea incearca sa ma loveasca pe la spate,dare eu fiind mai rapida ma feresc rapid. Vazand ca nu ma poate ataca pe la spate isi trage bine manusile si da in pamant,acesta despicandu-se in doua. Se presupune ca trebuie sa cad in aceasta,dar sar peste ea ajungand in fata Sakurei. Ii pun un deget pe frunte iar in urmatorul moment se afla 10 metri mai incolo .Nu a fost ceva greu.


[Imagine: bloody62.jpg]

#2
soo,fic nou, huh?dah,e primul tau fic.pentru inceput ,ma bucur ca ai avut curajul sa postezi unul.ideea povestii am mai intalnit-o,deci nu pot spune ca e origina(cel putin asa pare la prima vedere)o noua colega se alatura echipei 7,si e mai tare decat Sakura,si probabil cred ca va urma pov de dragoste din Sasuke shi Kimura ,daca mi-aduc eu bine aminte parca asa o cheama.dar sper sa ma insel ,si sa fie un fic ce la prima vedere seamana cu altele ,dar apoi sa constat ca e o idee originala..ok,stept nextuu..


:-h
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#3
Buna! Imi place ficul tau. Avand in vedere ca e primul, te descurci destul de bine. Pentru inceput, ideea nu e foarte originala , dar sunt sigura ca pe parcurs va deveni. Stiu ca sunt nebuna, dar eu as vrea ca in loc de Sasuke, Misaki[nush care-i prenumele, cu toate ca ar fi mai dragut Misaki:X] sa se indragosteasca de Kakashi. Ah, imi place atat de mult barbatu` ala, da` sa trecem peste asta ca am inceput sa delirez:)).
Descrierea mi se pare destul de buna.
Dialogul nu mi se pare deloc sec, iar naratiunea imi place.
In general , ficul tau e dragut. Astept cu nerabdare urmatorul capitol pe care sper ca-l vei pposta cat de curand.
:bye:
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#4
Heyyy! m- am gandit sa trec si pe la ficul tau cu un comment.
Deci sa inteleg ca personajul principal este proprie creatie :X. Asa.. pana acum nu stiu ce sa cred despre idee, astept sa se mai contureze.. si dupa sa- mi spun parerea :P. Imi place atitudinea fetei.. desi mi se pare putin cam increzuta :)). Nu am inteles deloc scopul luptei dintre Misaki si Sakura.. adica de ce sa se lupte tocmai cu ea, avand in vedere ca Sakura era cea mai slaba.. daca vroia sa- i testeze abilitatile, ar fi trebuit sa se lupte cu Sasuke... intelegi tu. Asa ar fi fost mult mai captivant si pana la urma.. mai greu. In fine... daca tu ai vrut sa o faci asa puternica.. mie imi convine. Dialogul nu mi se pare sec, descrierea ca la toata lumea ( aproape :)) ) ii mai trebuie cate ceva, naratiunea chiar imi place.
Deci.. iti zic ca imi place.. si ca de- abia astept sa vad ce se mai intampla :* !
Mi-e foameee!!!

#5
deci, vreau sa va anunt ca sunt noua coechipiera a lui ‡Whisky~Fără~Gheață‡, si de azi inainte voi fi ajutorul ei...deci, un nou fic in colaborare.
iata capitolul doi care sper sa va placa. Acest capitol este scris din perspectiva lui Pain.
Enjoy! ^^


Capitolul 2 - Asta-i viata!



Doua picaturi mari, reci, se izbesc puternic de covorul de apa format intr-o
pestera linistita. O senzatie de usor extaz imi ofera aceste picaturi de apa scurse de pe o stalactita umplandu-mi sufletul gol. O usoara senzatie de plictiseala s-a asternut in pestera suferinzilor. Multi dintre noi ne-am pierdut prietenii, familiile, asa ca de atata suferinta am ajuns sa uram aceasta lume cruda, nesatula inca de atata sange varsat.
Cata nedreptate! Pentru acest scop nobil ne-am adunat fortele: pentru o lume mai buna, pasnica si fara razboaie. Noi vom aduce pacea pe pamant. Noi, Organizatia Akatsuki, vom extermina orice sursa de suferinta, creand in locul acesteia un paradis demn de viata oamenilor drepti. " Mai putine cuvinte, si mai multe fapte." Cat adevar vadesc aceste cuvinte rostite cu atata usurinta!
Ma uit cu atentie din iesirea pesterii la mandrii copaci ce se "nalta doritori in vazduhul senil fara margini.
De-ar sti marile natiuni ce le asteapta! Mare le va fi mirarea cand se vor vedea pustiite, ca acesti copaci ce-si cauta infinitul imposibil. Va asteapta un timp al suferintei.
Vantul rece, posomorat, imi deranjeaza parul portocaliu, facut tepi. Acest vant nepatruns
este asemeni unei tornade nestapanite ce matura totul in calea ei. De aceea imi place acest loc salbatic, dur si rece. Ne asemanam in atatea prinvinte! Brutalitatea, nepasarea si puterea sunt cele ce ne caracterizeaza. Inaintam mereu fara a privi in urma, la ceea ce am pierdut. Nepasarea ne galopeaza pasul pierdut. Nimeni si nimic nu ne poate opri din mersul nostru hotarat, iar cel care ar avea un asemenea curaj nebun, nu ar mai fi in viata cu siguranta.Precum copacii ce se apleaca inaintea vantului, la fel se pleaca oamenii cazandu-mi la picioare cerand indurare. Groaza si nefericirea se astern pe chipurile nefericitilor.Sunt un adevarat tiran! Nu imi pasa de nimeni si nimic. Toc ce am avut mai scump pe lume am parasit, am dat uitarii, coborand in cuibul mizerabil al terorii si suferintei. Aceasta e placerea unui demon fara inima. Astfel sunt eu: o bestie fara inima. Am pierdut acea inima acum multi ani. Insa, pe atunci, era ...ea, singura mea alinare. A fost singurul meu sprijin pe care m-am putut baza, mi-a fost singura persoana ce ma putea calma, si-mi alina suferintele ce le-am avut de suportat din partea Konohai.
Mi-au distrus satul, luand cu ei suflete nevinovate ce acum ne vegheaza. Ea a fost, asemeni mie, singura supravietuitoare. Amandoi ne-am angajat reciproc jurandu-ne credinta eterna ca niciodata nu ne vom parasi unul pe celalalt, vom fi impreuna si la bine si la greu. Dar am tradat-o. I-am tradat toata increderea ce-o avea fata de mine. Si acum imi revin in minte imagini cu ea, acei ochi plansi, stacojii ce ma implorau sa nu o parasesc.
Dar, totusi am facut-o! Dar, n-am niciun regret, niciun resentiment ca nu am dat ascultare acelor rugaminti fierbinti, rostite cu atata ardoare. Intr-adevar, e mult prea periculos ce fac eu, as fi ranit-o mult. Au trecut atatia ani de cand n-am vazut-o, oare mai traieste? Oare mai sta in acelasi sat? Nu mai stiu nimic de dansa, am dat-o uitarii acum multi ani in urma. Daca as fi ramas aceeasi persoana care eram pe atunci, n-as fi realizat nici macar un sfert din ceea ce am realizat cu aceasta atitudine rece. Asta e viata! Facem lucruri dorite si nedorite pentru a ne indeplini idealurile.

-Pain-sama, totul a fost implinit cu lux de amanunt dupa porunca duneavoastra. Mai doreste ceva stapanul meu? ma intreaba cu glas sfios o tanara cu ochii cafenii si parul de-un albastru intens, avand un pierce in barba-i tremuranda, plecandu-si capul in semn de supunere, tinandu-si mana dreapta pe inima; avand o imbracaminte destul de bizara asemeni celor din organizatie: o pelerina neagra ce are imprimata morisori de-un rosu aprins.

-Nu, Konan. Deocamdata nimic, poti sa te retragi si sa te pregatesti de plecare.

-Maestre Pain, scuza-mi impolitetea obraznica, dar imi permiti sa-ti adresez o intrebare?

-Spune, Konan. ii raspund pe-un ton poruncitor.

Fata, cu niste ezitari la inceput, prinde curaj si ma intreaba plecandu-si capul:

-Acum, ne vom indrepta spre Konoha? Va avea acelasi sfarsit ca si toate celelate sate? izbuti sa spuna cu o oarecare frica in glas, tremurand-ui buzele.

-Toate la timpul lor. Daca-mi vei ramane fidela, poate-i voi cruta viata iubitului tau, poate.

-Multumesc! Multumesc, stapane! Promit sa va raman fidela pana la moarte.

-Konan, Konan, nu promite lucruri de care nu esti sigura ca le vei da ascultare.

Tanara se uita inmarmurita meintelegand mesajul.

-D-Da, stapane! spuse aceasta dupa care disparu in neant.

Ma intreb: oare sa incep cu Konoha?



acesta a fost capitolul ...astept pareri...accept si critici sa stiti. ^^ sper sa primesc un com...nu ma faceti sa plang va rog..
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#6
Dear.. nu vrtem sa plangi nu-i asa ? Stai linistita am pregatit pentru tine un comm , dupa cum am spus sunt aici , sucuzele mele pentru intarziere . Dupa cum vezi este o ora destul de tarzie ., motiv pentru care maine am sa dau un mic/mare edit in care am sa-mi exprim parerea despre ficul vostru . Am sa comentez ambele capitole si am sa incerc sa va dau sfaturi constructive ^__^ Exista alt gen ? Nu in vocabularul meu..

Soo.. am sa scriu ceea ce este eviden si maine am sa-mi exprim parerea mai amplu acum vorbesc despre primul capitol

Aici mi s-a parut ca ideea nu este prea originala , aproape deloc , scuza-ma dar e adevarul pe care si tu il sti ! Descrierea.. pai as vrea mai multa , mult mai multa . Atat a portretului fizic , cat si al sentimentelor ^_^ [scuze pentru exprimare ] . Naratiunea.. este buna si greseli am vazut cateva .<-- am sa mai dau detali maine si la aceasta parte T_T sper ca nu va suparati ca fac asta , dar mi se inchid ochi si am promis comm . Sunt doar greseli de genul exemplului pe care o sa-l dau acum , sunt facute din neatetie si pot fi remediate , la toti ne mai scapa cate ceva .

Imi deschid incet ochii,fiind inc ape jumatate adormita. =>Imi deschid incet ochi inca pe jumatate adormita .

In concluze acest prim capitol a fost destul de bun , insa ideea este foarte comuna si sper ca pe durata ficului si in timp ce actiunea va evolua sa faceti ceva original , desi e mai greu la aceasta sectiune . dar nu cred ca va veti lasa mai prejos ^_^"

Al doilea capitol:

Dupa parera mea acel ,, Pic ,pic ! " chiar nu mai trebuia sa il pui , iti iesea mult mai bine fara el . In rest capitolul imi pare chiar bun , greseli gramaticale am vazut doar doua , ceea ce e foarte bine . Daca acum m-as apuca sa le caut dinou mi-ar lua cateva minute , caci iti scapa usor . Dupa parerea mea descri chiar bine . Actiunea nu mi s-a parut grabita , deci pot spune ca ai facut o treaba buna . Dialogul nu e sec.

Ceva ce mi-a sarit in ochi este faptul ca nu ai pus saptiu dupa punctele de suspensie [...] Cred ca se poate rezolva , nu ? A , da sa nu uiti sa pui si dupa semnele de punctuatie , adica sa pui dupa toate ^_^" >:D< => aici la ambele capitole .

Tind să menţionez că prin comentariul meu nu sugerez că eu aş fi mai bună sau că sunt atotstiutoare şi îmi permit să te critic drastic,nu fac asta eu doar îmi exprim propia-mi părere.Acestea fiind spuse aştept următorul capitol.Spor la scris ^__^


#7
Hey ^_^. Imi place ficul :> . Acum comentez la primult capitol dupa la al doilea.

So, ideea la primul capitol nu a fost chiar originala cum s-a mai spus. Descrierea ar mai fi mers. Trebuia sa descrii locurile de exemplu padurea. Actiunea a fost usor grabita. Parca a ajuns prea usor la padure :-?? Daca ai fi descris locul n'ar parea asa grabita. In fine. Am vazut greseli de tastare dar nu prea grave.

Capitolul 2. Se pare ca a cam devenit originala ideea :> Imi place. Imi place si descrierea de asemenea. Deci la capitolul descriere si destea nu mai comentez. Greseli de tastare probabil au fost dar eu nu le-am observat. Ce mi-a sarit in ochi si m-a cam deranjat a fost faza: ,,Mai doreste ceva stapanul meu? "... in fine mie nu prea imi plac fazele astea imi da gandu la... nu stiu cum sa zic... in fine e ficul vostru faceti ce vreti.

So, astept next si sa ma anuntati cand il puneti
[Imagine: EnvYQ.png]

#8
Mersi de comentarii, stiu ca capitolul I nu a fost foarte stralucit dar poate acesta e mai bun. Trebuie sa ii multumesc lui Moon Princess ca s-a alaturat ficului si ca m-aajutat sa scriu acest capitol, nu prea aveam idei. Multumesc

Capitolul 3
Infinitul prostiei

Ma intreb: oare cata incredere de sine mai are fata asta dupa ce-am batut-o mar?Banuiesc ca nici macar un strop, sau poate ma insel.Saracuta se crede mai puternica decat este, ce dezamagire trebuie sa fie pentru ea ideea ca a fost infranta. Oricum, este foarte prostuta.Privirile superioare, ochii plini de ura, ma fac sa cred ca e mai proasta decat pare. Daca ea crede ca are o sansa de a ma invinge, se insala amarnic.

Poate sa stea si in cap ca tot nu se face mai puternica decat mine, sunt doar vorbe in vant si nimic mai mult. Nu stie cu cine se pune si pana la urma va regreta asta.Dupa lungul discurs tinut de sensei, in sfarsit suntem liberi! Ma intorc plictisita cu spatele catre colegii mei, mergand in sictir de plictiseala, incercand sa-i atrag atentia fetei cu parul roz. Am reusit, o vad cum se inroseste de nervi si se incrunta mai rau ca un mosneag de nouazeci de ani. Zau ca e cea mai proasta fata din cate am intalnit pana acum!

Senseiul ne lasa singuri probabil pentru a ne lasa sa mai discutam disparand intr-un nor de fum. Insa ma intreb ce am de discutat eu cu nataraii astea care nu sunt altceva decat niste incepatori jalnici? Ce a fost in mintea Hokageului cand m-a pus in echipa asta slaba? Oricum nu voi ramane aici multi ani, astept doar sa moara bunicii ca sa...Simt prezenta unei persoane straine ce-mi intrerupe sirul gandurilor.Insa e mult prea jalnic, se cunoaste ca e incepator, s-a descoperit singur. u mai stau mult sa astept asa ca il avertizez:

- Hai, arata-te, oricine ai fi, nu mai am timp de jocurile tale prostesti! Daca nu te arati, atunci o voi face eu...dar nu-ti va placea te asigur..

Surpriza!Cine altcineva sa fie decat draga mea Sakura ,o nepriceputa care se da singura de gol.

- Proasta alegere sa ma ameninti in felul acesta. imi spune aceasta pe un ton indraznet.

Ce tupeu are, mai bine ar fugi sa invie pesti. Plictisita de prezenta ei, rasuflu nervoasa intorcandu-ma cu fata catre ea.

-Of, pacoste, de ce ma urmaresti tu oare? o intreb cu o fata plictisita, plina de o pofta de a varsa in clipa aceea sange omenesc. Parca as fi un vampir. De cand el a plecat, am in mine o pofta nebuna de a ucide pe oricine care intrece masura, cum ar fi Sakura.

-Un duel.imi raspunde cu o indrazneala nerusinata dupa ce ca a fost odata umilita.

-Un duel?! Esti nebuna?! Nu ti-a ajuns cata bataie ai mancat mai devreme? Dar tu se pare ca o cauti cu lumanarea! ii spun pe un ton batjocoritor.

Enervata la culme, ia pozitia de lupta pregatita de un atac surpriza in orice moment.
Cata plictiseala! Mult prea jalnic! Ce risipa de timp pretios! Si casc ducand mana la gura pacalid-o destul de usor ca n-am inteles de ce s-a asezat in pozitia ei de lupta.

Aceasta, musca momeala fara sa gandeasca o clipa, napustindu-se asupra mea cu un val de surikenuri zambind victorioasa ca m-a prins. Ma feresc cu cea mai mare usurinta, prefacandu-ma ca mi-am scapat ceva pe jos si m-am aplecat sa-l iau, lasand acel val de surikenuri sa se izbeasca violent de un busean. Observ fata destul de nervoasa a tinerei
ce ma devora parca numai din priviri. Ma uit la ea cu cea mai mare plictiseala din lume si-o intreb daca n-a terminat ca eu am treaba serioasa de facut, n-am timp sa ma joc de-a surikenurile.
Enervata la culme de vorbele mele acre, se apropie in viteza de mine gata sa ma loveasca cu pumnul ei de fier. Din pacate pentru ea, ceva, sau cineva a oprit atacul.
Nimeni altul decat senseiul plictisit, ce dupa cate se pare era prin preajma. Ma intreb oare ce cauta el pe aici? Poate a banuit ceva si a vrut sa ne supravegheze.
- Fetelor, nu v-am spus ca duelul s-a incheat?! Ce faceati voi adineauri?
Sakura se uita destul de urat catre sensei avand in vedere ca i-a intrerupt atacul. Vai, si ce atac...n-am cuvinte! Prostimea asta la unii se vede de la un kilometru distanta.Nici nu stiu de ce-mi storc creierii gandindu-ma la asa ceva! Of, deja am pierdut mult timp aiurea, ar trebui sa plec.
Dau sa plec insa sunt oprita de Kakashi ce se uita la mine de parca mi-ar spune: ''Hey, unde crezi ca pleci?'' Mda, frumos acum trebuie sa-i dau explicatii, ce pierdere de vreme!
-Hm, vad ca nu am alta alternativa.
Poftim?! Cum adica alta alternativa? Sper ca nu se gandeste...

***In biroul Hokageului***

Ma uit la ea ca la felul paispe asteptand pedeaspsa. Ce jenant, Dupa ce ca nu eu sunt de vina imi mai da si pedeapsa! Frumos, n-am ce spune!
Aceasta se pregateste sa dea verdictul, insa este intrerupta de aparitia furtunoasa a Shizunei, aceasta gafaind de la atata alergatura. Ii intinde un sul verde pe care il deschise cu grija Doamna Tsunade. Aceasta se uita cu ochii mari la scrisul grabit afisand o fata serioasa apoi, spunandu-ne ca are o misiune urgenta pentru noi. Cica e vorba despre...Akatsuki. Ma intreb oare ce se intampla. Am mai auzit de aceasta organizatie dar nu prea m-a interesat. As fi foarte bucuroasa sa-i invat o lectie pe ucigasii astea.

***Ziua urmatoare***
Suntem deja in misiune si se pare ca am fost repartizata cu Naruto in partea de nord a organizatiei. Akatsuki este deja inconjurata. Ceva imi spune sa merg mai departe pana in cuibul viperei, cu toate ca am primit ordine clare sa nu ne parasim pozitiile, pentru orice eventualitate.
Drumul catre acestia a fost parca atat de scurt! Nici n-am observat cand am ajuns. Nu stiu nici macar cine e in misiune cu noi . Am un presentiment ciudat, astept cu nerabdare lupta asta de parca as vrea sa descopar ceva si chiar vreau. Ma intreb intreb cine a infiintat aceasta organizatie daca pana si lui Tsunade ii este frica de lider.


[Imagine: bloody62.jpg]

#9
Hey ^_^ Moon princess multumesc ca m-ai anuntat >:D< Capitol nou Foarte dragutz capitolu` ^_^. Descrierea este prezenta in cantitati mai mari decat in primul dar, parca mai mergea. Actiunea este cam grabita dupa parerea mea. Adica nici bine nu le'a zis Tsunade de misiune ca ei gata in ziua urmatoare erau pe posturi. Puteai sa descrii peisajele, mai ales planul lor. Mai multe detalii despre misiune. Dialogule ok. Nu e foarte mult si nici sec. Deci e bine. Greseli de tastare nu am vazut. Sincer, fara suparare Cristina imi place mai mult cum scrii la Regrete :">. Sper ca nu te-ai suparat. So, astept capitolul nou si nu uita sa ma anunti :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#10
Am trecut si eu pe aici si stiu ca e cam tarziu dar sincer nu am timp prea mult. Am atatea pe cap: scoala ca sunt a 8 si dau examenele imediat, invatat si sa mai scriu 2 ficuri bine macar ca unul ii in colaborare dar sa trecem la a noastre. Mi-a placut foarte mult. Nu imi vine sa cred ca nu am vazut ficul asta mai devreme. Nu am ce sa va spun inafara ca abea astept nextul si va rog sa ma anuntati si pe mine daca puteti. :*:*
:bye:
My fic:
Dragoste ta sau fericire celorlalti?
Tablete de ciocolata amara( in colaborare cu lilicycutza^_^ si LemoCandy)


comuri plizz:pls:



Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
ÃŽl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!!!




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Intre vant si umbre... hero1hero 11 8.246 12-08-2012, 04:09 PM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Flori de cerneala . Biscu' iz back ^^ 7 3.758 26-07-2011, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Moony691
  Memoriile unei Flori Ymequa 12 7.117 10-04-2011, 05:41 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Dragoste purtata de vant Monica Wksv 24 10.796 22-06-2009, 09:52 AM
Ultimul răspuns: Obsession.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)