Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Flacara iubirii

#1
Disclaimer: acest fic nu contine nici un personaj din manga-ul sau anime-ul Naruto\Naruto Shippuden si nu fac nici un profit de pe seama acetuia

Trezirea lenesilor!

Ah...din nou o zi grea in armata, deja incep sa inebunesc aici! Mereu aceeasi rutina: dus cu apa rece, mancare de toata groaza, te antrenezi pana ce devii mai mizerabil ca un porc si trebuie sa te culci la ora 21:00. Sincer nici macar nu stiu ce m-a apucat ca sa ma inscriu la armata...noroc ca sunt cativa tipi pe aici cu care am legat prietenie. Locotenentul Jiraya este deja in camera noastra iar eu si baietii tot nu ne-am miscat din pat.
-Domnisorilor trezirea! Sau doriti sa arunc din nou apa rece pe voi cum am facut si data trecuta?
Nu mai spune mosorogule! Ne trezim repede din pat si ne indreptam toti 5 spre dusurile ,,calde”
Grupul meu e format din 5 tineri de aceeasi varsta cu mine, acestia fiind: Naruto, tipul hiperactiv cu parul blond si ochii albastrii precum cerul. Sai, un tip care seamana la aspect cu mine doar ca are parul mai scurt si tenul mai palid. Al treilea este Neji care are parul de culoarea castanie si lung,iar ochii lui sunt de culoarea lila deschis...mai mult alb decat lila. Ultimul si nu cel din urma este Shikamaru care este foarte lenes dar cand vine vorba de razboi e mai activ decat toti ceilalti. Ca sa nu uit bunele maniere ma prezint si eu: numele meu este Sasuke Uchiha si sunt in armata de la varsta de 18 ani, iar in prezent am 21....parul meu este de culoarea neagra iar ochii sunt de aceeasi culoare dar cand ma inervez acestia devin rosii cu trei puncte in mijloc. Dupa ce ne-am facut toaleta ne indreptam spre sifoniere si ne luam uniforma dupa care apare in fata noastra Kakashi care ne verifica ca sa nu cumva sa avem la noi cutit,pistol si magarii de acest gen.
-Deci ca de obicei la voi nu gasesc nimic neobisnuit, astazi nu vreau certuri intre voi si cealalta grupa. S-a inteles?

-Da sa traiti! Raspundem, toti 5 in cor. Sunteti curiosi cine sunt cealalta echipa nu? Mdah....ei sunt partea negativa al armatei. Sunt 5 tantalai printre care si fratele meu mai mare, Itachi Uchiha. Nu trece saptamana fara ca sa nu ne batem cu ei...dar ceea ce imi place cel mai mult este ca mereu ei isi i-au bataie de la noi, si nu invers. Itachi,Sasori, Pain,Deidara si Hidan sunt cei ,,5 Feti-Frumosi” despre care vorbea sergentul Kakashi. Iesim toti din camera si Kakashi ne spune sa ne alineam in fata portii principale deoarece aztazi fica capitanului v-a veni in vizita. Mda...iar v-a trebui sa o facem pe dadaca, chear nu am venit in armata ca sa am grija de copii mici. Kakashi pleaca iar noi ne indreptam spre locul stabilit.



Cum ajungem acolo deja frate'meu si prietenii lui vin langa noi si incep cu prostiile lui cum ca voi avea grija de o fetita si ca voi schimba scutece etc. Cum se spune: ,,Mare e gradina Domnului, si multi pr**ti sar gardul”. Nici macar nu stiu cum de avem acelasi sange in vene sau cu a putut tata si cu mama sa aiba un creier atat de mic incat sa faca un copil ticnic ca el. Ne certam ce ne certam mai sa nu sar din nou la bataie dar noroc ca apare capitanul. Ne aliniem toti unul dupa altul si avem privirea in fata. Capitanul este un om bun la suflt dar nu stiti cum e atunci cand chear il calci pe nervi...este un barbat in varsta de 47 de ani cu parul castaniu si ochii de culoarea verde deschis. Se opreste in fata noastra si se uita la fiecare dintre noi, adica la cei 100 de oameni iar privirea i se opreste fix la mine...chiar de asta m-am temut.
-Uchiha Sasuke! Tu te vei asigura ca fiica mea nu v-a pati nimic si vei sta 24 de ore din 24 cu ea! S-a inteles?
-Da sa traiti! Ca de obicei tot numai eu ajung de facut treaba murdara. Imi amintesc cum era atunci cand am avut grija de Josh, un baiat rasfatat de 4 ani.

*Flashback*

-Josh stai cuminte! Iti aduc imediat jucaria.
-Nu! Eu vrea sa ma joc de-a calutul cu tine! Vreau calut!
Off...numai asta imi lipsea! Puiul de drac se urca pe spatele meu si incep ca scot sunete precum calul.
-Calut! Calut! Calut hai afara!
-Ce? Josh nu avem voie afara deoarece...e frig! Mai buna minciuna nu puteam sa gandesc?
-Nu!! Josh vrea cu calutul afara! Acum, sau te zic la unchiul meu!
Cu mari ezitari deschid usa camerei si merg cu Josh calare pe mine in curte unde toti incep sa se rada de mine.

*End flashback*

Sunt trezit din ganduri de catre zgomotul unei masini care sa parea ca venea cu viteza. In cateva secunde in fata portii apare un Peogeot negru cu geamuri fumurii, iar de la volan coboara soferul care nu parea sa aiba mai mult de 50 de ani, purta un costum negru si camasa de aceeasi culoare. Se indreapta spre usa din spate pe gare o deschide si zaresc o silueta feminina. Din masina coboara o adevarata frumuse, parul ei rozali ii ajungea pana la talie, ochii ei verzi precum iarba cruda erau conturati de gene lungi iar buzele ei roshii te implorau parca sa le gusti. Talia ei de viespe era acoperita de o rochita roz cu un decolteu destul de generos de pe care nu imi mai luam ochii nici eu si nici ceilalti.

sper sa va placa ficul

#2
Te rog sa treci pe la Reguli generale Fan Fiction si de asemenea pe la Ghidul incepatorului si sa te conformezi. Nu este mult de citit, si trebuie aplicate de fiecare data cand mai postezi ceva, indiferent daca este oneshot sau poveste in sine.

Multumesc.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Flacara Iubirii nu se stinge atat de usor MooN. 23 11.899 15-03-2011, 12:25 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Flacara luminoasa a iubirii ( SasuSaku) sasu_saku@love.bobo 5 5.422 27-01-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: Obsession.
  Flacara iubiri...(Naruto Fic) †♥ ⓓⓐⓡ ๔คгкภєรร ⓓⓐⓡ♥ † 6 7.712 26-04-2009, 02:51 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  Flacara Iubirii (SakuSasu) Yukira1234 20 21.442 04-02-2009, 01:01 AM
Ultimul răspuns: Angel~Of~Dark
  My YYH story-Flacara dragostei(Turneul artelor martiale intunecate) ~Dark_Kitsune~ 1 3.308 02-02-2008, 12:26 PM
Ultimul răspuns: 'CrystalShadow'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)