Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Escape me

#21
ok am venit cu inca doua capitole
primul nu e prea grozav deoarece imediat ce mi-a venit ideea din al doilea m-am grabit sa scriu si sa scriu , dar dupa cum spuneam sper ca al doilea sa compenseze
ms pt comentarii , ( cand m-am uitat data trecuta erau doua )
ma rog enjoy & astept comentarii

Cap IX - Buna si tie ! part 1

Sakura :
- Fa-ma fericit Sakura!
Itachi si-a odihnit mana in jurul taliei mele si m-a tras aproape de el . Piele ii stralucea in lumina soarelui . Mi-am apropiat buzele de ale lui si l-am sarutat lung . Era diferit , era imbracat exact ca un faraon . Mereau am facut aceasta comparatie , Itachi ca faraon , imi placea asa de mult . Puteam sa-i simt mana dreapta plimbandu-se pe spatele meu iar cea stanga presandu-ma tot mai puternic in el .
Itachi :
A durat ceva pana rozosina s-a trezit , dar nu m-a deranjat deloc sa o tin deasupra mea pana cand s-a trezit . Imi placea sa ii simt respiratia si chiar buzele asupra pieptului meu si cel mai mult imi placea sa o aud gemand usor numele meu . Modul in care spunea : “ Itachi “ ma facea sa tresar defiecare data . Cand ochii ei au inceput sa se deschida eram asa de atent si de fericit . Parca ar fi rasarit soarele anuntand o zi in care vom fi doar noi doi asa cum ii promisesem de atata timp . In mod total surprinzator s-a apropiat si mai mult de mine si m-a sarutat , parca dorind sa se convinga ca sunt langa ea .
- Itachi , faraonul meu , vreau sa te fac fericit !
Eram acum un gura casca . Faraon ? Vrea sa ma faca fericit ? Ce se intamplase ? Nu eu doream sa-mi daruiesc toata viata ei . Aproape a sarit pe mine , ma imbratisa parca nedorind sa-mi dea drumul vreodata . M-am ridicat de pe canapea lasand-o pe ea sa stea inistita acolo . M-am apropiat de ea si sarutand-o m-am asezat deasupra ei extrem de usor . Cu ajutorul maini am explorat fiecare centimetru al picioarelor ei .
Un sunet imi perturbase tandretea de care dadam dovada , sunetul usi ... Ne-am intors speriati spre usa pentru a vedea o bruneta nervoasa din cale-afara care se apropia de noi ... Konan . Bine eram tensionat acum . Stiu ca trebuia sa fiu lamunca acum , dar nu i-am rezistat Sakurei . M-am ridicat repede si zambind am tras-o in bucatarie . Chiar daca doar umpic mai departe de rozalie , de aici nu putea observa camasa care-i cadea de pe umar sau fata ei rosie . Cine Dumnezeule o invatase sa intre chiar asa ? Ok am fost impreuna , dar tot nu intri asa . Am dreptate ?
- Scuze pentru intrare , dar nu mi-ai raspus la telefon si am fost speriata . spune ea apropiindu-se de mine . Esti atat de interesant . Ieri mi-ai spus ca e doar o rasfatata , iar azi sari pe ea ca un leu flamand . se apropia de mine si cand a ajuns la nivelul urechi mele mi-a soptit . Ce are asa special , de nu am si eu ?
- Inocenta , zambetul , gingasenia , sunt multe ... spun eu privind-o pe Sakura . Imi pare rau ca nu am venit , dar ieri s-a udat puternic si vreau sa ma asigur ca nu se va raci .
- Pacat , deoarece tatal tau va veni sa aleaga azi un avocat care sa reprezinte firma lui si se aude ca ai fi tu acela . Dar daca nu te intereseaza am plecat . Succes cu inocenta ta iubita !
As puta fi concediat , dar nu imi pasa . Imediat ce bruneta a parasit apatamentul , am pasit spre rozalia care statea pe podea si am tras-o inapoi in bratele mele . “ Ar trebui sa mergi . “ De ce spunea asta ? Probabil ca am plecat de atatea ori ca deja era obisnuita sa imi permita acest lucru . Tot ce am putut sa fac era sa dau din cap negativ si sa ii spun ca nu voi pleca . Aveam si eu o curiozitate care ma rodea . Oare ce facea ea toata ziua ?
- Hei, vrei sa mergem la muzeu ? Kakashi mi-a spus ca in noaptea trecuta a venit o statuie noua direct din Cairo si as vrea sa fi cu mine cand o vad pentru prima data . spune ea expunandu-si zambetul stralucitor .
Am dat afirmativ din cap si am plecat imediat dupa ce Sakura a fost gata . Ajuns la muzeu am pasit usor speriat pe holurile ce pareau sa nu se mai termine . Bine nu chiar speriat , ci mai degraba emotionat . Stiam cat de mult insemna pentru ea implicarea mea . Am fost socat sa-l vad pe blondul pe care il cunoscuse la mall aiesind din biroul lui Kakashi . Ce cauta el acolo ? Kakashi m-a salutat si ne-a facut semn sa-l urmam . Mana rozosinei s-a contopit usor de a mea si m-a tras intr-o alta incapere in care era un exponat acolerit de un material alb si matasos . Sakura l-a indepartat intr-o fractiune de secuda si a ramas paralizata . Era incredibil , o statuie din granit sau sist gri-verzui care parea atat de reala . Era un barbat care zambea cu capul usor inclinat in jos . Mimica parea atat de reala si era facuta in marime naturala . Brusc rozalia s-a intors spre mine si m-a privit atent . Parca ceva in ea o zguduia puternic . Semana cu ... mine .
- Tu esti ! spune ea apropiindu-se de mine.


Cap X – Buna si tie ! part 2

Sakura :
Tot ce stiam momentan despre acea satuie e ca facea parte din comoara funerara a lui Tutankhamon . Nu stiu de ce , dar eram atrasa de ea . Nu nu ca un exponat ci ca persoana . Era frumos si probabil ca un rol important avea si asemanarea cu Itachi care ma facea sa salt de extaz . Minile lui Sasuke m-au cuprins de la spate si m-au strans puternic la piept . Brusc vocea lui m-a intrebat ce doream eu sa faca pentru a ma ajuta . Aceiasi treaba ca Naruto , aveam nevoie de cineva care sa amenajeze incaperea in care urma sa fie asezat exponata . Eram atat de posesiva . Nu intelegeam nimic . Toate s-au intors pe dos . Ochiul lui Horus nu mai lumina , iar Sasuke nu isi mai amintea nimic despre medalion .
- Sakura , nu vii ? ma intreaba blondul sarutandu-mi fruntea in semn de “ Ne vedem maine ! “
Am dat negativ din cap si i-am salutat . Era tarziu , poate ar trebui sa plec , dar in ultima vreme facusem o pasiune din a-mi pierde noptile privind statuia . Mi se parea atat de interesanta chiar si prin pozitia picioarelor . Pentru majoritatea statuilor picioarele erau prezentate in miscare , unul in fata , iar altul in spate . M-am apropiat din ce in ce mai mult de el , imi placea atat de tare , corpul lui era perfect . Fata lui ma facea sa imi doresc sa o ating . M-am urcat pe un scaun si am profitat de ocazia ca eram singura pentru al atinge . Pe masura ce mana imi pica pe obrazul lui mi se parea tot mai fin , tot mai real . Am vazut cum materialul dur era inlocuit de o piele fina exact in modul in care piesele de domino picau dezvaluind diverse imagini . Eram atat de socata si de speriata , dar nu ma clinteam de pe sacaun . Cand si-a deschis ochii am lasat un tipat usor lasandu-l sa se continue in interiorul mintii mele . Eram atat de speriata acum ca puteam sa cad de pe scaun daca mana lui nu ma prindea . Imi zambea , avea un zambet incredibil , avusesem dreptate era Itachi . Inainte macar sa deschid gura a sarit de pe piedestal simi-a oferit mana lui ca sprijin .
- Esti exact ca atunci ! Nefer , dulce si inocenta . spune el plimbandu-si mana prin parul meu . “ Inocenta “ din nou , asta spune si brunetul despre mine . Nu cred ca trebuia sa imi ascund teama sau indoiala ca era real totul , dar nu spusesem nimic si el imi afirmase :” Totul e real , dar nu te speria , nu sunt aici pentru ati face rau . Sunt aici pentru ....”
- Nu te rog sunt speriata de ce urmeaza sa spui . Cine esti tu ?
Nu mi-a raspuns ci doar s-a apropiat de mine zicand doar : “ Tu cine crezi ?” dupa care fara avertizare mi-a cuprins buzele intr-un sarut lung si apasat ... Parea posesiv si fiecare gest a lui ma facea sa ma duc cu gandul la o singura persoana . “Itachi ! “ spun eu imediat ce buzele noastre s-au despartit . De ce sa simteam atat de importanta ? De ce ii raspunsesem la sarut ? Minile lui m-au tras tot mai aproape presandu-ma de corpul lui tot mai puternic . “Haide iti voi raspunde la toate intrebarile ! “
“ Unde sunt ? “ intrebarea imi vene haotic in minte . “ Fa-ma fericit , Sakura ! “ s-a auzit imediat facandu-ma sa tresar . Mai vazusem aceasta imagine , o visasem , eu si Itachi pe o veranda si el spunand acea fraza ce ma scotea din minti .
- Esti in Philae , centrul culturi zeitei Isis , dar tu stii toate acestea . Tu erai aici , o slujnica la templu , iar eu te iubeamsi te iubesc din tot sufletul ! Dupa cum ai vazut si in udjat tu si Sasuke ati fost impreuna o perioada , scurta ce-i drept , o perioada in care am suferit mult . Dar te-ai intors la mine ... Te-am rugat sa ma faci fericit si ai facut-o ! Ai renuntat la tot pentru mine . Eram atat de fericit ! Te-am adus la mine acasa si am stat cu tine , dar nu a fost indeajuns pentru ai opri ... Cand ai disparut am afost pierdut , am ramas concentrat la toate indatoririle mele , iar in final am primit o a doua sansa . De aceea sunt aici , sa am grija sa nu se mai atinga nimeni de tine .
Era exct ceea ce doream sa aud . Acele intrebari nerostite si-au gasit insfarsit un raspuns . L-am strans in brate indata ce s-a oprit din vorbit . Poate ca nu era cine stie ce , dar imi placea colo . Piele ii era catifelata , stralucea in lumina soarelei si mirosea extrem de exotic . Apropiindu-si buzele de urechea mea mi-a spus doar : “ Fa-ma fericit , Sakura ! “ . Din nou aceasta replica . Stia ca era singurul lucru care trebuie sa-l faca pentru a-mi aprinde pasiunea . L-am sarutat lung si apasat , fara sa observ ca ajunsesem din nou la muzeu . Mainile lui se plimbam intr-una pe corpul meu sifonandu-mi rochia gri . Nu ca eu a-si fi mai cuminte ! Mainile mele se jucau pe spatele lui timp in care unghiile mele ii zgariau spatele . Nici ora , nici frigul de afara nu mai contau acum , tot ce conta era el care prindea din ce in ce mai mult curaj . Mana mi-a alunecat pe langa corp intelegeam de ce . Totul incepea sa ma depaseasca , mimteam cum tot corpul incepe sa-mi devina tot mai slab . Nu stiam ce sa fac, ce sa cred , ce simt . Il iubeam si nu doream sa se opreasca . Cand am simtit bataia vantului pe pielea mea mi-am dat seama ca totul trecuse mult peste un simplu sarut .
Nefer = frumos
Udjat = Ochiul lui Horus , asta e cuvantul exact pe care il foloseau egiptenii

#22
Bai eu inebunesc de-a binelea de ce dumnezeule imi stergeti com-urile? Nu fac spam =_= ma imbolnaviti de-a binelea zau asa. Fac randuri cu caru si tot mi se sterg -_-" nu mi se pare corect.
Am citit nextul tau si stiu mai mult ca sigur ca am dat si com. Dar cu cine sa ma cert? cu bunica din mormant? Sau cu inundatiile? Ma rog 8-|. Este dragut capitolul si astept nextul ca nu prea stiu cum o sa evolueze lucrurile. Dupa cum imi pare o sa fie ceva iteresant, si imi place ca e original. Cele originale sunt cele mai frumoase, pentru ca te tin in suspans. Descriere ai si imi place cum este, dar mai poti adauga^.^ Naratiunea este draguta. Dialogul nu e sec si e bine plasat. Actiunea mai este grabita in unele parti asa ca ai putina grija pe acolo. In rest totul este ok. Te astep cu nextul si sper sa vina repede:*
bye bye and *hug*
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#23
ok
scuze ca a durat atat dar am avut un program foarte incarcat si sincer nu prea multa inspiratie
dar un somnic le rezolva pe toate
bine ce mai e de zis .... a da : De ce ma rog nu am comentarii ? Am unul ( ms frumos , sper sa iti placa capitolul ) Vreau comentari ( te rog frumos cu pupici dulci ) :(( ce mai urma .... pai spor la citit si sper sa va placa :*

Cap XI – Cand iti pui intrebari ...
Itachi :
Pana nu demult , am crezut ca nu exista o persoana care sa ma faca fericit si in paralel sa nu-mi distraga atentia de la munca . Si avusesem atat de multa dreptate ... “Problema” este ca am pus-o de multe ori pe primul plan , inca din acea zi ... Nici acum nu pot uita cuvintele brunetei “ Pacat , deoarece tatal tau va veni sa aleaga azi un avocat care sa reprezinte firma lui si se aude ca ai fi tu acela .” As fi avut sansa sa-i arat insfarsit tatei ca nu am nevoie de el . Dar am ales-o pe ea , iar asta mi-a adus o groaza de probleme . Dar as fi facut-o inca odata pentru figura ei somnoroasa de dimineata sau acel mod in care seara intra in biroul meu si ma trezea chemandu-ma in dormitor . Totusi pentru viata mea profesionala tot ce imi ramanea de facut acum era sa privesc pierdut invitatia la ziua tatei . Eram atat de nehotarat . Daca as merge acolo tata ar crede ca am cedat si ca a castigat , dar pe de-o alta parte imi era dor de mama si modul in care imi zambea cand ma vedea intrand pe poarta casei .
“ Draga Itachi , stiu ca nu mai doresti sa auzi de nici un membru al familiei , dar te-as ruga sa vii la ziua tatalui tau. Au existat si exista divergente intre tine si tatal tau , dar este un moment prielnic sa treceti amandoi peste asta . Ai dovedit ca esti responsabil si ca nu ai nevoie de ajutorul tatalui tau pentru a te realiza profesioanal .
Probabil ca acum esti fericit alaturi de fata aceea frumoasa cu care am inteles ca locuiesti . Mi-ar placea sa o cunosc , sa stiu de unde atata concurenta intre tine si fratele tau . Te rog , vino !
Cu drag , mama . “
Sasuke ! Ticalosul ii spusese tot ! Daca o duc pe Sakura cu mine , toata familia ar sari pe ea cu intrebari si remarci absurde . Nu era pregatita pentru un asemenea soc . Era prea devreme sa-si dea seama ca familiei mele nu-i pasa decat de afaceri , probabil ca atosfera era total diferita la ea acasa . Cu prajiturele , cadouri , nu acte si mancaruri ciudate de nici nu le poti pronunta numele . Pe partea cealalta a problemei , nu puteam accepta ideea sa o las acasa , singura , mintind-o .
- O duci pe Sakura la petrecere ? spune Deidara trezind intreaga cafenea . Sincer nu ma asteptam . E frumoasa , inteligenta , politicoasa . Cum de ai observat insfarsit ca ati fi un cuplu frumos ?!
- Nu era vorba de asta , bine ? Nu sunt nici acum sigur ca e bine , dar nu pot sa o ascund la nesfrasit . Plus ca frate`meu trebuie sa inteleaga ca ea m-a ales pe mine!
Fiecare detaliu era perfect . Lumini , mancare , muzica , tata nu era deloc zgaricit cand venea vorba de petreceri . Mi-o dovedise de multe ori . Eu si rozalia ne-am acomodat repede indiferent cat de rece ma privea tata sau cat de nervos era Sasuke . Se vedea in ochii lui cat de mult ar fi dorit-o pe Sakura la bratul lui .Totusi indiferent cat de enervant incerca sa fie fratele meu o tragand-mi partenera dupa el prin toata casa numai pentru a fi ea departe de mine , faptul ca Sakura se distra si era departe de tata ma facea oarecum fericit . Stiu ca suna ciudat , dar toata seara acesta o atrase in multe conversati referitoare la o licitatie . Parea sa o place foarte mult . Ceea ce nu poat spune despre mama , o privea cu un oarecare scepticism . Indiferent cat de calda si zambitoare era partenera mea , nu conta . Poate totusi ca fratele meu ma ajuta mai mult decat crede asa eu imi rezolvam problemele de familie fara sa fug toata noaptea dupa ea .
Recunosc petrecusem mult timp urmarind-o pe rozalie , era ciudat tot ceea ce se intampla cu ea . Nici nu dorea sa petrecem timp impreuna spunea ca are foarte mult de munca . Incepeam sa fiu tot mai gelos pe aceea statue ! Am inceput sa o rasfat si sa nu ma gandesc decat la ea . Mama crede ca greseam , dar nu stiam alt mod prin care sa aflu ce se intamplase . Era fericita atunci cand venea acasa , iar Kakashi imi spunea ca o iubeste cu adevarat de fiecare data cand ne intalneam . Ceva se schimbase si asta era sansa mea sa aflu cu exactitate ce se intamplase . La finalul petreceri pe veranda , eu , ea si o discutie sincera . “ Spune-o ! Ce trebuie sa aflu ? Care te nelinisteste ? “ spun eu strangandu-o in brate .
- Am crezut ca pot fi mai mult de fetita draguta si prostuta cu care te joci , speram sa ajungi sa ma iubesti . Mi-am facut iluzi ! Poate ar trebui sa ma maturizez , nu mai sunt o copila . Nu e vorba de tine , ci de mine si de ce nu iti pot oferi eu tie ! E mai bine asa ! Ramanem prieteni !
As fi vrut sa spun ceva . Orice , doar ca ea sa nu plece . Dar nu am avut ocazia . A plecat ca fulgerul spre casa . Poate avea drepate , dar totul intre noi e atat de complicat . Nu am fost , dupa aceea am fost impreuna si acum nu mai suntem ? Ce se intampla ? Poate avea nevoie doar de timp ...


sper ca va placut si sper sa va placa si urmatorul capitol :*
nu uitati de comentari ( de unde sa stiu eu daca ii bine sau nu altfel ? )

#24
UUUUUUU un nou capitol :X este dragut capitolul. Plin de sentimente si foarte profund, sau cel putin asa mi s-a parut mie :-?? Imi pare rau ca s-au despartit :((=(( Nu meritau asta ... ok putina critica? So descriere ai, si imi place, naratiune la fel si stii cand sa te bazezi pe ea, dialogul nu este sec si stii cand sa-l folosesti. Actiunea este putin grabita, dar se poate remedia. Am vazut o singura greseala si nici daca ma tai nu stau sa o caut :D lenea e prea mare.
Nici eu nu sunt de acord ca nu primesti com -_-' Macar eu iti las :x si voi lasa si in continuare de asta te asigur, doar sa fiu plecata, dar iti dau cand vin ^_^
So astept nextul si stiu ca din cauza caldurii inspiratia fuge rau de tot (nici nu stiu cum o sa mi se termine povestea pentru duel =_=") Oricum eu sper ca tie sa-ti vina mult mai repede decat mie ^.^'
Bye bye and *hug* and *kiss*
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#25
hy am venit cu nextul si sper sa va placa
oricum daca exista nelamuriri da-ti un com si vine si explicatia
sper sa va placa acest capitol
lectura placuta

Cap XII

Sakurae :
Cu fiecare secunda ce trecea deveneam tot mai emotionata , stresata si speriata .. Parea un plan perfect , dar nu a fost sa fie . Cand m-am apropiat de usa , acesta m-a strans in brate puternic si m-a intrebat pe o voce nervoasa : “ Stii ca daca pleci , pleci pentru totdeauna . Nu ? ” . Am inghetat pentru un moment . Trebuie sa recunosc , nu imi pusesem problema asa . Dar ce puteam face ? Totul era pregatit , actele , biletele de avion , bagajele . Nu voi da inapoi , nu acum . Indiferent daca lacrimile ma pandeau de la spate . Era mai bine pentru el asa .... Atat de multe probleme , avea atat de multe probleme si asta doar datorita mie . M-am eliberat din stramsoare dand afirmativ din cap . “ Sakura ! “ spune el ferm si strangandu-mi incheietura maini . O facea din nou , afisa din nou aceea privire la sare ma stia ca ma micsoram instantaneu . Totusi pentru prima oara mi-am tras mana incet si am iesit pe usa salutandu-l politicos . Nu mai avem lacrimi pentru a plange iubirea pe care o pierdusem acum .
- Check In-ul dumneavoastra e gata ! O luati tot in fata dupa care l-a stanga pentru urmatoarea verificare . Zbor placut ! spune doamna din fata mea .
Parea fericita si distrata , eu in schimb nu doream nici sa aud de rasete . Tot ce imi doream era sa ajung acasa si sa dorm . Ma saturasem de atat de multa tacere ... Chiar ceream atat de mult ?
Flashback
- Uchiha ! Stii care e problema ta ? Crezi ca sunt incapabila sa fac ceva .... As da orice sa ai incredere in mine , o singura data asa cum o fac ei ! strig eu zmucindu-ma din bratele sale !
- Ei ? Sau Sasuke ? La multi ani , Sakura ! murmura el parasind incaperea si lasand pe masa din bucatarie o cutie mica de bijuterii .
EndFlashback
Cred ca l-a durut cu adevarat atunci avand in vedere ca eram proaspat despartiti . Cred ca a inteles ca prinsesem momentul ideal pentru a-i spune pasul si nu numai aveam acel discurs pregatit cu sfintenie . Si totui facusem o gafa , doream sa se apropie de mine , dar spusesem “ei “. Nu puteam sa-i ascund asta , idiferent ce s-ar intampla , era prea dificil . Eram atat de fericita cu “ ei ” pentru ca insfarsit cineva avea incredere in mine si imi dadea o responsabilitate atat de mare . Era o sansa unica de a ma firma . Dealungul a atatea zile de munca incepeam sa inteleg ce dorea deafapt Kakashi sa realizeze : un colectiv . Eu , Naruto si Sasuke eram echipa perfecta , fiecare avand rolul lui . Naruto era un caraus extraordinar si o adevarata sursa de inspiratie , in timp ce Sasuke rezolva orice problema fara macar sa clipeasca ... iar eu eram creierul echipei . Acel calculator care retinea toate detaliile si mentinea ordinea imbinand calitatile fiecaruia . De ce nu ma pot gandi la brunet ca membru al echipei ? Ce simteam in legatura cu asta ?
Flashback
Bratele lui erau infasurate in jurul meu strangandu-ma puternic la piept . Ma doare sa recunosc , dar imi placea atat de mult . Ma simteam in siguranta , apreciata , poate chiar si iubita . Imi placea cand ma tinea in brate soptindu-mi cuvinte frumoase . Ma simteam centrul universului sau . De ce imi placea ? Era luat , adica avea o iubita si asta ma supara atat de tare . Chiar trebuia sa-i vad giugiulindu-se pentru a afla asta ? “ Nu inseamna nimic pentru mine ! Te rog , Sakura ! “ Se apropia de mine si dintr-o miscare m-a tras intr-un sarut fortat . Totusi nu imi puteam desprinde buzele de ale lui , ba mai mult imi plimbam mana pe spatele lui tragandu-l mai aproape . “ Nu stiu de ce fac asta . Dar ... “
EndFlashback
Imi mangai usor buzele in amintirea acelor momente cu Sasuke . Cred ca eram indragostita cu adevarat de el , altfel de ce m-ar fi durut atat de tare cand l-am vazut alaturi de aceea bruneta . Dumnezeule nu mai eram eu . Nu fusesem geloasa pana acum . Niciodata nu ma deranjat daca iubitul meu saruta alta fata . Nu stiu de ce eram atat de nepasatoare , dar acum totul era diferit .
Sasuke :
“ Am plecat acasa pentru sarbatori . Imi pare rau ca nu putem petrece aceasta perioada impreuna , dar cred ca e cel mai bine sa fiu alaturi de familie in aceasta perioada . Promit ca ma intorc pana de anul nou ( am o surpriza pentru tine ) ! Sarbatori fericite !
Sakura “
A plecat ? Sakura ! Mi-am intors privirea oftand suparat spre o cutiuta de bijuteri albastra deschisa din care stralucea un lantisor din argint impodobit cu pietricele finute de culoare turcoaz . Nu era asa cum visasem , visasem sa il pun la gat in fata intregi mele famili in sprecial in fata a patru persoane . Tatei pentru ai dovedi ca vreau sa fiu fericit pentru alegerile pe care le fac eu . Mamei pentru ai arata ca nu e orice fata de pe strada , e Sakura si insemna mult pentru mine . Dar cel mai presus doream sa-le arat lui Karin si Itachi ca eu si rozosina putem fi fericiti fara ca cineva sa ne poarte de grija sau sa intre fortat in vietile noastre . Stiu ca e ciudat faptul ca eram atat de serios in aceasta relatie . Oare asta insemna sa iubesti ?
- Sasuke , de ce esti atat de ganditor ? Te gandesti la mine ? spune o voce usor pitigaiata apropiinduse de mine .
M-am intors si am privit atent persoana din spatele meu . Ce pot spune era o fata draguta bruneta pana umeri si cu o silueta clepsidra. Dupa cum spuneam draguta , dar nu Sakura . Cea pe care o doream de fapt atat de mult .
- Asculta-ma ! Esti draguta si te respect ca persoana si de aceea iti voi spune adevarul . Eu nu am sentimente pentru tine ci pentru Sakura . Imi pare rau ca nu am spus nimic pana acum , dar nu am vrut sa te ranesc sau jignesc intr-un fel . Dar acum mi-am dat seama ca te ranesc mult mai mult daca nuiti spun adevarul . Sper ca poti sa intelegi asta ! Imi pare rau ![posturi unite]
hy am venit cu nextul si sper sa va placa
oricum daca exista nelamuriri da-ti un com si vine si explicatia
sper sa va placa acest capitol
lectura placuta


sper ca va place
astept comentarii bye

#26
Hy, bun venit cu capitolul. Sunt prima daca nu mi-o ia cineva inainte in acest moment. Este sweet capitolul, nu am ce zice. Imi place cum au luat toate intorsatura. Bruneta e Karin? (sa o ia benga ca e si bruneta si roscata, dumnezeu-Masashi Kishimoto de fapt-stie ce culoare are pana la urma la par, ca eu una sun in ceata cu partea asta) Pai capitolul este dragut asa cum am si zis. Pana la urma Sakura s-a despartit de Itachi si s-a dus la Sasuke :-? interesant. Descriere&naratiune&dialog&actiune toate bune si la locul lor. Greseli ai avut vreo doua de tastare, din cate imi aduc aminte, ca am citit in reprize (a fi dadaca este enervant la un moment dat) Pai nu mai stiu ce sa spun. Sper sa nu mi se stearga comul ca fac urat de tot >:)
Pai shantell@ te astept cu nextul :* Mult succes in continuare >:D<
Capu Chuu'
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#27
scuze pt intarziere ( pedagogia ma omoara ) si pt cat de derutant va fi capitolul si pentru cat de scurt e , dar promit ca ma revansez
celalalt va fi plin de Flashback-uri care vor fi explicative pentru tot ce s-a intamplat in tot ficul pana acum ...
so sper sa va placa ( nu uita-ti de comm-uri )

Cap XIII

Itachi :

Trecuse ceva vreme de cand Sakura a plecat , trei luni ... Tot ce stiu e ca s-a mutata cu Sasuke si ca probabil ma uraste , dar nu mi-o pot scoate din cap . Si acum simt nevoia sa spun : “ Am ajuns ! “ uitand ca nu ma mai asteapta nimeni dar cel mai rau era ca o visam plangand in fiecare seara . Ceva o durea , tot timpul simtisem daca ii e sau nu bine . Dar acum era diferit simteam ca ceva o sa o raneasca foarte puternic , ceva ce o sa o intoarca cu 180 de grade . Si totusi cel mai rau era finalul atunci cand ea se intoarce in acea rochie alba , iar eu observ o pata uriasa de sange in dreptul abdomenului ei . Moment in care imi spune : “ De ce nu ai fost aici ? “ . Ce insemna asta ?
Sakura :
- Cand ii vei spune ? intreaba el privindu-ma intrebator .
Trebuia sa recunosc aveam ceva burtica , incepusem sa cresc si nu mai port tocurile acelea inalte, dar nu m-as fi gandit ca timpul a trecut asa repede .... Adica sarcina nu era foarte dezvoltata .

Flashback

- Asta e surpriza nu ? Dar Itachi nu te-ar fi parasit ! Nici eu nu te voi parasi , dar promite-mi ca ii vei spune atunci cand sarcina va fi stabila , bine ?
Nu imi venea sa cred ca e real , dar ii zaream sinceritatea in ochii . Era pana si el distrus , probabil ca isi doreste ca brunetul sa recunoasca copilul . Totusi ma durea , nu era existenta copilului de vina ci ca nu aveam curaj sa ii spun ca urmeaza sa aiba un copil . Probabil ca imi era frica de ce era mai rau ca el nu dorea sa il accepte .

EndFlashback

Asta fusese motivul pentru care eu si Itachi ne despartisem , adevaratul motiv . Vazusem in Sasuke ceva superficial , o distractie , o persoana care nu mi-ar fi cerut niciodata ceva serios . Si m-am inselat amarnic . El chiar dorise ceva serios de la mine dar eu aveam alte griji acum .... Cu fiecare saptamana ce trecea ma simteam tot mai responsabila si tot odata ma simteam vinovata ca Itachi nu stia adevarul .

.........................................................................................................

Un parc partial iluminat , ladite de nisip , topogane , dar ce imi atragea atentia erau un leaganele care se balansau alene impreuna . “ Itachi ! ” mormai eu printre buze . Aveam atat de multe de spus de explicat , pana si eu eram confuza . Dar trebuia sa-i spun , trebuia sa-i explic indiferent de ce ar crede , chiar daca m-ar da afara , sau ar tipa , sau m-ar bate animalic . Itachi ! Am pasit plina de emotie pana in fata usii sale . “ Ce va crede ? “ ma intrebau eu . Ma tot foiam in fata usi gandindu-ma cum sa incep si ce sa spun , dar fara sa imi dau seama usa s-a deschis . Ok acum nu mai eram atat de sigura pe mine . Picioarele imi tremurau devenind tot mai moi , ochii incepeau sa mi se ude , iar buzele sa mi se invineteasca . Nu spuneam nimic mi-am intors privirea departe de ... ea ? Stai umpic ea ? Ce cauta Konan aici ?
- Esti penibila stii ? L-ai parasit pentru Sasuke , iar acum te intorci plangand . Atat de copilaros si de penibil . Ce s-a intamplat cu tine , cu mandria ta ? Dar hai sa fiu politicoasa , ce s-a intamplat ? Nu are incredere in tine ? Nu te mai iubeste ? Spune-mi vrei consolare ? Sau ce ? Crezi ca o sa intrii in viata lui asa cu una cu doua ?
Nu mai vroiam sa aud nimic . Ce sa spun ? Ce sa fac ? De ce eram eu mereu atat de prostuta , nu proasta de-a binelea . Are atat de multa dreptate , veneam sa-i cer ceva atat de dificil dupa ce eu ii tot refuzasem dragostea si sentimentele . Relatia noastra nu fusese relatie , fusese un terci de dorinta , pasiune , superficialitate , certuri , si toate depindeau de toanele mele . Nu imi era rusine sa vin sa-i cer omului acesta ceva , dupa ce isi asezase sufletul pe tava pentru mine , iar eu imi batusem joc de el ?
- Nu asta conteaza acum . Spune-i doar ca am trecut pe aici .
- Sakura ! spune Itachi aparand in spatele ei si tragandu-ma in apartament .
Nu spuneam nici unul nimic . Ne priveam lung . Eu eram agitata , iar el imi tot fixa burtica suspinand . ” Felicitari ! ” Doar asta imi putea spune ? Nu stiu ce faceam sau de ce reactionam asa de prosteste , de ” penibil ” dar doream sa stie adevarul . Poate ca nu mi-am dat seama de importanta acestui lucru pana acum , dar trebuia . Ce am facut i-am sarit in brate punandu-l la pamant in cateva clipe si am spus printre lacrimi . ” E al tau ! De accea m-am despartit de tine , de accea am plecat acasa ... Imi pare rau ca nu ti-am spus asta mai inainte . Imi pare sincer rau .”
A inlemnit , nu a mai spus nimic dupa care s-a ridicat tragandu-ma sus alaturi de el . Zambea , ce insemna asta ? Urma sa accepte copilul sau radea de mine . Trebuia sa mediteze asupra acestui lucru ? Nu avea incredere in mine ? Nu , nu avea ... Motiv pentru care m-a sarutat parinteste pe frunte si a plecat spre dormitorul lui .
- Stiam ca asa vei reactiona . Ca nu vei avea incredere in mine . Saracul Sasuke , e chiar naiv ... si eu la fel daca am crezut ca venind aici voi rezolva ceva si va avea loc o premiera . Tu nu crezi in nimic , nici macar in propriul tau copil . Stii Konan , credeai ca sunt penibila , dar nu sunt atata timp cat spun adevarul . Eu mi-am facut datoria, restul depinde de Itachi .
Am iesit din apartament ferm comvinsa ca am terminat orice discutie cu asaziusul tata al copilului meu . Nu aveam nevoie de el , puteam sa-l cresc si singura , fara ajutorul nimanui . Vor vedea cu totii ce nu doreau sa vada ! Vor vedea ....
- Ce a fost asta ? E adevarat ce spune ? intreaba Konan artagoasa .
- A fost cea mai buna veste pe care mi-a dat-o cineva vreodata . O sa fiu tata , o voi avea pe Sakura inapoi .... Vei vedea !

#28
Hey shantell@ >:D< bun venit cu noul capitol. Nu mi s-a parut asa de groaznic cum ai dat de inteles.
Defapt chiar m-a surprins foarte mult capitolul tau. Deci WOW Sakura este insarcinata O.O asta m-a lasat masca, insa totusi imi place mult de tot ^.^
Pai am vazut ... defapt nu am vazut greseli in text. Nu stiu daca sunt. Nu am fost foarte bagata in greseli, adica ma gandeam in mare parte si la teme ... -.-'
Mie imi place muuuult de tot acest capitol si de abia astept sa il vad si pe urmatorul ;;)
Pai succes la scoala si la scris >:D< Am sa mai trec pe aici pentru ca imi place mult de tot acest fic :*>:D<

Capu Chuu'
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#29
ok scuze pentru intarziere doar ca am atatea pe cap ca nu stiu unde incep sau se termina
oricum , nu voi mai scrie ca astept commuri pentru ca primesc de la o singura persoana de fiecare data ( ms frumos )
asa ca nextu`

Din capitolul trecut:
- Cand ii vei spune ?
...........................
- Esti penibila stii ? L-ai parasit pentru Sasuke , iar acum te intorci plangand . Atat de copilaros si de penibil . Ce s-a intamplat cu tine , cu mandria ta ? Dar hai sa fiu politicoasa , ce s-a intamplat ? Nu are incredere in tine ? Nu te mai iubeste ? Spune-mi vrei consolare ? Sau ce ? Crezi ca o sa intrii in viata lui asa cu una cu doua ?
Nu mai vroiam sa aud nimic . Ce sa spun ? Ce sa fac ? De ce eram eu mereu atat de prostuta , nu proasta de-a binelea . Are atat de multa dreptate , veneam sa-i cer ceva atat de dificil dupa ce eu ii tot refuzasem dragostea si sentimentele . Relatia noastra nu fusese relatie , fusese un terci de dorinta , pasiune , superficialitate , certuri , si toate depindeau de toanele mele . Nu imi era rusine sa vin sa-i cer omului acesta ceva , dupa ce isi asezase sufletul pe tava pentru mine , iar eu imi batusem joc de el ?
- Nu asta conteaza acum . Spune-i doar ca am trecut pe aici .
- Sakura ! spune Itachi aparand in spatele ei si tragandu-ma in apartament .
Nu spuneam nici unul nimic . Ne priveam lung . Eu eram agitata , iar el imi tot fixa burtica suspinand . ” Felicitari ! ”
...........................
- Stiam ca asa vei reactiona . Ca nu vei avea incredere in mine . Saracul Sasuke , e chiar naiv ... si eu la fel daca am crezut ca venind aici voi rezolva ceva si va avea loc o premiera . Tu nu crezi in nimic , nici macar in propriul tau copil .
.......................
- A fost cea mai buna veste pe care mi-a dat-o cineva vreodata . O sa fiu tata , o voi avea pe Sakura inapoi .... Vei vedea !

Cap XIV

Itachi :

O bluzita alba , imi atrase atentia sau poate ca mai mult mesajul scris pe ea : “ Mami , tati , astept pupici dulci ! “ . Tati ? Ce va crede copilul meu despre tati ? Ca i-a ras in fata lui mami , cand aceasta i-a spus ca e insarcinata . Sau cu alte cuvinte , nu-l iubeste ... Era o greseala ! Il iubesc si pe el si pe mami , doar ca de multe ori nu stiu caum sa arat asta . Si brusc mi-a venit o idee, voi cumpara bluzita si am sa merg la Sakura . Situatia trebuia remediata . Trebuia sa o fac sa se intoarca la mine pana nu e prea tarziu , pana nu va pleca din nou si de poate de data aceasta definitiv .

Flashback

- Stiam ca asa vei reactiona . Ca nu vei avea incredere in mine . Saracul Sasuke , e chiar naiv ... si eu la fel daca am crezut ca venind aici voi rezolva ceva si va avea loc o premiera . Tu nu crezi in nimic , nici macar in propriul tau copil .

EndFlashback

Avea dreptate ! Trebuia sa o fi oprit pe moment , doar ca ... . „ Ce faci aici ? „ ma intreaba ea deschizandu-mi usa . Fata ei era neschimbata , acei ochi aveau aceasi stralucire , dar burtica ei era mai mare . Mi-am alungi usor mana spre ea si am atins-o . Eram fermecat , imi placea sa o vad asa . Asteptasem mult acest moment , nu credeam ca ar veni asa repede sau ca ea ar fi persoana potrivita , dar se pare ca soarta a ales pentru noi .

Flashback

- Itachi , fiule ! spune mama . Esti sigur in legatura cu relatia asta ? Vreau sa spun ca nu pare chiar cea mai potrivita pentru tine . E tanara si deabea va cunoasteti si deja locuiti impreuna , imediat va ramane insarcinata , iar tu vei ramane cu bastarzi pe cap. E tanara , crezi ca s-ar uita la tine daca nu ai fi avocat ?

EndFlashback

Bastarzi ? Mama stia , nu stiu cum dar stia inca de la ziua tatei , ea stia . Am intrat in apartament si am sarutat-o lung pe Sakura . Aveam nevoie de explicatii . „ Mama stia . A spus ea ceva ? Ce s-a intamplat ? Spune-mi ! ”

Sakura :

Nu stiam cum sa ii raspund . Sa-i spun adevarul ? Sau sa-l mint ? Ce-i puteam zice : “Stii la aniversarea tatalui tau , am vrut sa-ti spun dar cineva m-a luminat ca tu nu ai avea timp de copii asa ca m-am speriat ca mi-ai cere acelasi lucru ca parinti mei , sa-l dau afara .” Da grozava idee !

Flashback

- Doamna Uchiha , lui Itachi i-ar placea sa aiba copii ? Pentru ca stiti eu ...
- Asculta draga mea ! Esti superba si pari desteapta , dar nu crezi ca te cam grabesti cu familia ? Fiul meu are o viata in fata , iar din punct de vedere profesional trebuie sa se realizeze . Sper doar ca nu te astepti sa fie ceva serios , cum ai venit asa vei pleca ...

EndFlashback

- Imi pare rau pentru tot , sincer ! Stiu ca nu ai timp de asa ceva , dar eu doar , nu am vrut sa ...
S-a apropiat de mine si m-a strans puternic in brate . Nu mai intelegeam nimic , ce se intampla ? Acum cateva zile imi radea in fata si acum ma strange in brate . Are o personalitate asa de schimbatoare . Fara sa ma gandesc macar o secunda l-am tras mai aproape de mine . Mi-a fost atat de dor de el . “ Inca de cand aivenit am avut acel sentiment , ca se va intampla ceva . Dar acum ma bucur ca despre asta era vorba . “ Ce stil ! Ce tehnica ! Am chicatit usor si l-am luat de mana . A durat ceva vreme de cand nu am mai facut asta , asa ca m-am ridicat incet pe varfuri si i-am soptit la ureche un simplu „ Deci ce ne gatesti azi ? ”
Un sarut dulce m-a trezit de dimineata . Era brunetul care asa cum obisnuia odata , ma saruta scurt de “ Buna dimineata !“ . Fata lui era indreptata spre abdomenul meu . Zambea atat de real , nu-l vazusem asa inainte . Minile lui se plimbau pe abdomenul meu sarutandu-l din cand in cand . Sunt bucuroasa ca a reusit sa treaca peste tot si sa ramana cu mine .
- Haide acasa! imi sopteste el . Vreau sa vezi cateva lucruri pentru monstruletul nostru .

Din capitolul viitor :
- Mama ? Tata ?
.........................................
- Sa nu-mi vorbesti mie asa tinere ! Stiu ce e mai bine pentru fica mea , iar tu i-ai distrus viitoru !
.........................................
- Sakura !



sper ca va placut
ne vedem data viitoare

#30
Hey shantell@ >:D< am un singur cuvant de spus "WOW"
Mama mea ce tare e : )) deci imi place mult de tot deci il ador. Dar m-au amagit putin toate intamplarile, adica mi-a luat cateva secunde sa imi dau seama, dar si eu sunt foarte stresata si de abia imi fac timp sa citesc, dar pentru un fic la care tine ...
Bun deci imi place ca cei doi sunt iar impreuna ... dar am o vaca banuiala cine este contra ... TT.TT Ma rooog [ca totul sa fie bine : ))] oricum va fi , o sa ne lase masca pe toti.
Pai ce mai pot spune? "De abia astept sa vad nextul" cred ca sunt cele mai potrivite cuvinte.
Succes si multa inspiratie

Capu Chuu'
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Escape from the dead Zummy 49 18.633 11-08-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  There is no escape from the real hell [ + 16 / 18 ] sickness 17 8.785 07-03-2011, 10:01 PM
Ultimul răspuns: hiimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)