Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Escape me

#11
hy ms pentru commentarii
pentru eventuale nelamuriri puneti intrebari , iar eu o sa va raspund ( astept comentarii in continuare )
eu sper sa va placa capitolul
lectura placuta

Cap IV ..... Nu ma fa sa astept atat

Itachi
E duminica seara si comform programului Sakura prezentase acel lant si acum era la un bufet cu toti cei interesati sa cumpere acea antichitate. Ajuns mai repede , am facut o escala pana la muzeu , cu gandul sa o duc cu masina acasa . Am parcat masina , am intrat rapid in incinta cladirii si pentru ca nu doream ca rozosina sa ma vada , nu m-am oprit pana in depozitul muzeului . O camera intunecoasa plina de lucruri prafuite si de planse facute de Sakura si Kakashi dintre toate stralucind pe o masa Ochiul lui Horus , obiectul la care Sakura tinea foarte mult , imi aduc bine aminte ce distrusa a fost cand a aflat ca urma sa fie vandut pentru a diminua datoriile muzeului . M-am apropiat el si luandu-l de pe masa puteam observa caietul Sakurei care era deschis . Cum stiam ca e al ei ? Pai aceste lucruri se simt , bine scrisul era rotund si grasut , caietul era parfumat , stiloul ei era roz si in plus scria pe franceza .... Am inceput sa citesc , sa-i urmez instructiunile si sa intorc irisul exact cum imi scrisese .
......................................................
M-am ridicat incet de pe suprafata moale a patului si am inceput sa privesc speriat in jurul meu . Era totul atat de stralucitor si aurit ... Unde , unde eram ? Brusc mi-am auzit numele strigat de o voce atat de placuta si calda . Sakura ?Aceasta s-a apropiat periculos de mult , de mine si m-a strans la piept scotand un scancet . Plangea ?
- Hai sa oprim asta aici . Nu vreau sa regreti mai tarziu . spune ea sarutandu-mi obrazul si parasindu-mi cu greu bratele . La revedere !
Eram socat era ca si cum urma sa nu o mai vad niciodata . Nu imi dadusem seama pana acum , dar acum daca ar trebui sa plece de langa mine as inebuni . Instinctiv am tras-o de mana inapoi si i-am soptit doua cuvinte la ureche . Nu le folosisem niciodata cu atat de multa sinceritate in suflet .” Te iubesc “ Ce frumos putea sa sune , stiam ca ea va aprecia si nu ma puteam opri aici deoarece simteam ca e prea putin .
- Nu o sa regret niciodata ca ai fost aici sau ca am spus asta . Nu imi pasa de nimic , doar te rog ... Ramai .
................................
Sakura :
O seara minunata , ce bine ca se terminase . Totusi Kakashi imi facuse semn sa ma apropii de el si alt barbat . Acesta s-a prezentat ca fiind : “ Domnul Uchiha “ . Ce gresala facuse , tata imi spune intr-una : “ Nu te prezenta cu domn / doamna . Spuneti numele complet si lasa persoana din fata ta sa aleaga daca doreste sa te considere domn / doamna sau nu . Respectul nu se impune . “ Si asa era , era una din cele mai inteligente cuvinte pe care le auzisem din partea lui .
- Stiti domnisoara Haruno , fiul meu e la drept in primul an si nu se prea descurca cu istoria asa ca .... Doriti sa-l meditati ?
Sa meditez ? Nu pot sa va descriu socul prin care trecusem . Dar de sa nu fac si eu un ban asa ii puteam demonstra lui Itachi ca si eu pot sa fac ceva . Am dat afirmativ din cap si am continuat sa vorbesc cu invitatii pana cand Kakashi mi-a transmis ca Itachi ma asteapta afara . Ce cauta el aici ? Eram bulversata , am salutat pe toata lumea rapid si m-am grabit sa imi iau toate lucrurile . Alergam ca o nebuna pe coridoare reusind performanta de a ma impiedica si am distruge tocul pantofilor mei rosii . Am continuat sa merg , dar nu pentru cine stie ce . Nu fusesem intampinata cu caldura sau macar un “ Hello fata ! “
- Ce a durat atat ? ma taie el sec .
“ De ce te comporti asa ? Mi-am rupt tocul pentru ca m-am grabit sa ajung aici , sunt obosita , ma dor picioarele , crezi ca mai am nervi si de tine ? “Cam asta aveam eu in cap , dar nu puteam sa spun nimic . Am murmurat un “ Scuze “ si am intrat in masina . Ma privea atent si spre surpinderea mea a gonit ca un nebun pe sosea bagandu-ma in boala .
Ajunsi acasa m-am dus in bucatarie si mi-am luat ceva dulce . Ciocolata tatei , cea mai buna ciocolata belgiana . Brunetul s-a apropiat de mine si a inceput sa ma priveasca cu acea privire rece . Fara nici o avertizare m-a cuprins in zona genunghilor si m-a ridicat asezandu-ma pe masa .
- Imi pare rau ca am vorbit urat cu tine , ca te-am lasat singura si ca nu am fost acolo pentru tine . spune el sarutandu-mi fruntea . Si pentru perechea ta de pantofi . Cat timp am fost plecat mi-am dat seama ca poate de multe crezi ca nu imi pasa , dar imi pasa cu adevarat . Sincer !
- Stiu asta , doar ca uneori am senzatia ca e mai productiv sa vorbesc cu peretii decat cu tine . Dar sa lasam asta , am si uitat . Am o veste super o sa dau meditatii . Fiul domnului Uchiha este ....
M-am oprit indata ce i-am vazut ficura nervoasa . Ce se intamplase acum ? Acesta si-a luat mainile de pe mine si spunand un simplu : “ Felicitari ! “ a intrat in camera lui . Deveneam asa de confuza ca nu intelegeam cum o persoana isi poate schimba atat de repede atitudinea . Am urcat si eu intr-un final in camera mea . Nu puteam nici cum sa adorm . Mi se parea rece ... atat de rece . Intunericul imi intensifica starea mea de nesiguranta si singuratate . As face orice ca aceste probleme sa se rezolve ... Suntem firi atat de diferite si totusi aveam nevoie de companie . Asa ca m-am ridicat din pat si am pasit timid pana in fata camerei lui . Mi-am ridicat incet mana pregatindu-ma sa bat in usa inchisa , dar inainte ca acestea sa faca contact Itachi a deschis usa si m-a tras inauntru . Privirea lui ma urmarea atenta , dar nu imi pasa . Doream ca in acel moment sa fim doar noi doi . El si cu mine , poate pentru prima data atat de apropiati . Am inchis ochii in timp ce mi-am apropiat buzele de ale sale . Stiu sa-i pasa , stiu ca vrea asta , haide , te implor ....
- ... Nu ma fa sa astept atat .

#12
Buna
WOW m-ai surprins de-a binelea. ce epana la urma cu acel medalon? ma macina chestia asta. deci pana la urma ce se intampla acum se intampla datorita medalionului? sau iluziile lui au trecut cand a venit perspectiva Sakurei? Cel caruia o sa-i predea este Sasuke sau Itaci? ce cuplu o sa fie mai intai? Sasusaku sau Itasaku?
so acum comentarii:
descrierea mi s-a parut buna, avand in vedere cum ai facut celelate ficuri poti mai mult, dar merge si asa. Dialogul nu este sec, insa poti sa dezvolti ideea mai bine de atat, asta e valabil si la naratiune, deoarece pui in evidenta din perspective diferite deci cam asa sta treaba. Ooo era sa uit de actiune: este putin grabita, ai grija cum pui evenmentele unele dupa altele, aici ai cam grabit-o
a fost un capitol mai scurt dar a fost dragut. Si greseli nu prea am vazut, defapt nu am cautat dar nu cred ca sunt:D
spor la next si la scris
bye bye si pupici dulci ca mine:*:* (la pupic sunt dulce ca mierea,asa imi spune iuby al meu, dar la com sunt la fel de dulce ca o lamaie:D)
P.S. daca e ceva da un pm si se rezolva
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#13
ok sc pt intarziere , dar au fost multe in ultima vreme cum ar fi banchetul , premierea etc .
:**AliNuTzA*:*DuLcIkA iluziile au disparul cand am trecut la perspectiva Sakurei , o sa-i prtedea lui Sasuke si in legatura cu cuplurile o sa fie oarecum paralel .....
deci va rog sa-mi spuneti ce parere aveti si de acest capitol , ok ?
lectura placuta

Cap V - SAKURA !!!

Sasuke :

Am trecut ca un fulger prin cladire intreptand-ma direct in sala in care urma sa ma pregatesc pentru examenul la istorie . Sper doar ca profesoara mea sa fie draguta si sa imi ierte intarzierea de apropape jumatate de ora . M-am napustit in incapere exact in momentul in care aceasta se pragea sa plece .
- Imi pare rau ca am intarziat ! spun eu dintr-o suflare si inchizand ochii .
Pentru ca nu am mai auzit nici un sunet am deschis ochii . Ea ? Brusc o scena din biblioteca mi-a revenit in minte . Parea socata sa ma vada , dar o inteleg probabil ca nu credea ca ne vom mai vedea vreodata . M-am apropiat de ea si dintr-o miscare am facut-o sa ocupe loc pe scaunul din spatele ei deoarece doream sa o privesc mai bine . Am coborat incet la nivelul ei unde zarindu-i buzele , am fost cuprins de o dorinta nebuna de a le atinge . De prima data cand ne-am intalnit , a trecut atat de mult ... A fost necesar sa privesc lantul cu ochiul lui Horus pentru doar o secunda , pentru a vedea diferite scene . Totusi ceea ce vedeam era atat de asemanator cu tot ce se petrecea chiar in momentul de fata . Ea era asezata pe un scaun si ma privea usor speriata . Am inchis ochii dupa care m-am uitat din nou la ea .
- Tu esti elevul meu ? Waw, e chiar socant , dar o sa ne distram . Eu sunt Sakure , nu am avut ocazia sa ma prezint data trecuta ... spune ea zambind timid .
M-am prezentat dupa care m-am asezat la masa si am inceput sa o ascult cu atentie . Totul parea o poveste de copii , desii vorbea de treburi seriase si parca pentru prima data intelegeam . Cele doua ore s-au scurs repede asa ca aiesit pentru a vedea daca fratele meu a venit dupa ea asa cum ii promisese . Am iesit si eu dupa o jumatate de ora , dar am vazut-o trista asezata pe scari asa ca ca m-am oferit sa o conduc chiar eu acasa .
- Hei nu ai zis tu ca nu ai vazut o mare parte din oras de cand ai venit ? Ce ar fi sa mergem sa-l vedem ?
- Bine . spune ea punandu-si centura . Hai sa mergem la karaoke !

Itachi :

Eram pe canapea intr-o cafenea alaturi de Deidara si Tobi . Acestia erau contienti de faptul ca ceva se intamplase asa ca au inceput sa ma interogheze cu o groaza de intrebari stresante . Nu le acordam prea mare atentie , ma gandeam doar la episodul de aseara cu Sakura . Imi atingeam tandru buzele si imi aduceam aminte exact de gustul buzelor ei , atat de dulce si de . Brusc am fost trezit din visare de prezenta unei prietene vechi , Konan , o bruneta sinpatica si misterioasa pe care o cunosteam inca din adolescenta . Ce facea aici ? Nu era plecata in Anglia ? Atunci baietii au inceput sa-mi spuna ca s-a intors in tara pentru mine , pentru a fi impreuna ..... Zambeam sarcastic , acum trebuia sa se intoarca ? Acum cand Sakura era la mine si mai rau ma sarutase cu buzele ei moi si ....
- Frate ce s-a intamplat ? ma intreaba Tobi profitand de plecarea temporara brunetei ca prileju pentru a da o expliucatie pentru comportamentul meu .
- Am sarutat-o ... pe Sakura .... si a fost .... waw . Dimineata cand m-am trezit era langa mine si era dulce nu stiu daca am sa ma pot stapanii cand am sa ajung acasa . Nu e de bine .
- Chiar ca nu , spune Deidara , Sasori se intoarce la noapte . El ar fi deacord cu tine si Sakura , dar nu cred ca o vrea in ecuatie pe Karin . Doar de ce crezi ca a plecat chiar cand i-a venit verisoara ? Are incredere ca tu nu ii vei face rau ...
Avea atata dreptate , Sasori isi iubea verisoara la nebunie nu ar putea permite ca eu sa ma sarut cu ea sau sa stau cu ea intalnindu-ma in acelasi timp cu bruneta . Sakura ar suferii foarte mult , ca atunci cand nu am mers la muzeu pentru ..... Dumnezeule , muzeul , am uitat total . Am uitat sa merg dupa ea , cat era ceasul . M-am uitat la el si am ramas inlemnit , am iesit de la munca la patru acum e sapte si trebuia sa o iau pe Sakura la cinci . Pierdusem trei ore intr-o cafenea ? Si mai rau , trecusera doua ore de cand Sakura ar fi trebuit sa ajunga acasa . De obicei suna cand ajungea acasa , poate ca nu dorea sa ma deranjeze . Fata asta e prea simtita ...Mi-am luat telefonul in mana si lucrurile si am parasit repede localul fara sa salut pe nimeni . Am intrat in masina si am sunat-o disperat ... De ce nu raspundea ?Am plecat repede acasa crezand , de fapt sperand ca e acolo , dar surpriza .... Sasori ?

- Hei a durat cam mult sa vi . Deci unde e scumpa mea verisoara ? spune acesta apropiindu-se de mine.


sper ca va place , va rog sa-mi lasati comentarii daca aveti intrebari
kiss

#14
Hi >:D<

In sfarsit ajung sa iti comentez si eu fic-ul :) . God safe. M-ai lasat suprinsa , like : OH my god ! Nici nu stiu cu ce sa incep . Capitolul a fost extraordinar la fel ca celelate capitole . Dabea astept sa vad ce se va intampla in continuare . Naratiunea e numai buna . Dialogul e perfect si nu'-i sec . Actiunea imi place nu-i alergata de nimeni . Greselii nu cred ca am vazut :-? Hm . Oricum de exprimare nici atat . Deci in concluzie ai totul ca la carte .
Sa nu mai zic de idee . Oricum ochiul lui Horus ce-i cu el ? Cumva iti da iluzii care se intampla ? Ca m-ai lasat cam in ceata . A da , si baby ? Vreau next-ul :)


Bafta si spor la treaba . >:d<
"If I died in your arms
Would you then give me your love
Would you tell me that you need me
and that I was the one

Now there's nothing I can say to you
To make you feel the same way too
When you walk away I just want to die
And I try not to break down and cry"



#15
mda am uitat sa las com nu?
pai sa vedem mi se pare scur capitolul, dar cate este este si e dragut:x. imi place si sunt curioasa ce fata va face Sasori.... sau mai bn zis ce o sa-i zica Itaci lu Sasori? il va face oiftie? clatita, piure, ce? (Alina catre Alina :)) : Bai Savarino tu te gandesti numai la mancare?/ Alina catre Alina : Cine vorbeste si tu ma faci savarina:P / Alina catre Alina : Asta e porecla ta desteapt-o 8-| / Alina catre Alina : Si ce vrei sa fac? astea sunt expresiile / Alina catre celelalte doua Aline :)) : Gata potoliti-va! Vreau sa comentez un fic aici ! ) STOP CADRU! deci dupa ce Alinele din mine s-au certat, si dupa ce le-am paruit eu, asa frumos incat sa le fac un permanent ... sa comentez si ficul ;)
so descrierea e buna, dar nu e multa deoarece capitolul e scurt. dialog este bun si nu e sec. naratiunea este buna si ea. actiunea nu e grabita, fugarita sau altele. greseli nu imi aduc aminte sa fi vazut :d
so ma lasi sa fierb la foc mic, si mai bine inchid discutia ca iar incep Alinele sa se certe:))
vreau nextul si bye bye si pupici multi si dulci:*:*
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#16
Lovely Smiley - pai cam te-ai prins .Ochiul lui Horus iti arata imagini din alta viata , dar asemanatoare cu fenomenul de deja-vu .... Pe scurt a fost , o sa mai fie ( intamplarile )
bine acum multumesc pentru comentarii , sper sa mai primesc si la acest capitol
lectura placuta

Cap VI - Cred ca e .....bine !
Itachi :
Am auzit scartaitul usii si m-am intors brusc . Intrase la fix , tocmai atunci cand varul sau ma privea atat de furios . In ultimele ore nu facuse altceva decat sa imi reproseze si sa-mi spuna cat de sensibila e Sakura . Stiu si eu asta , stiu ce fericita a fost atunci cand am sarutat-o . In acel moment m-am aproiat de ea si am strans-o puternic in brate . Era aici , in siguranta langa mine .... Ceva se intamplase eu ii ofeream o imbratisare mai calda ca niciodata si ea m-a impins intr-un mod atat de rece . Dupa ce si-a privit verisiorul cu un zambet sarcastic , mi-a spus cu dezgust :
- Asta era nu ? Pentru Sasori , pentru a arata ca iti pasa , pentru a da bine in ochii lui nu ? Vrei sa cred ca ai fost speriat , dupa faptul ca tu te-ai inhamat sa ma iei acasa ? Nu iti fa griji am fost cu Sasuke . Macar cineva si-a permis sa piarda timpul cu mine .
Sasuke , il urasc . Acum eu par Bau-bau , iar el printul din poveste . Dar nu asta ma deranja cel mai tare ci faptul ca fratele meu avea un grup de prieteni periculosi . M-am uitat atent la drumul ei spre camera , dupa care l-am pus repede pe varul ei la punct si m-am dus in camera mea. De abea imi puteam stapani nervi . Eram gelos , manios si poate ca nu meritam asta , dar stiam ce simte ea pentru mine asa ca lucrurile nu o sa ramana asa . Nu stiam daca e bine sau rau , eu doar simteam nevoia de a clarifica disputa noastra . Am deschis usa camerei ei incet si am zarit-o privind geamul . Corpul ii tremura usor . Nu dormea . Am intrat rapid si m-am asezat pe pat langa aceasta cuprinzandu-i usor talia si strangand-o puternic . De ce nu ma puteam abtine ? Am intors-o spre mine si am sarutat-o fara sa-mi pese de incercarile ei de a se elibera . Am tras-o rapid pe mine si am continuat sa o sarut cald . Minile mele fugeau rapid pe spatele ei fortand-o sa nu se miste .
- Asta crezi ? Crezi ca ma prefac ? Scuza-ma dar te-am tratat ca pe o printesa . Stiu ca te-am dezamagit si ca nu am prea fost acolo pentru tine niciodata , dar ... sa nu mai faci asta . M-am speriat !
- Imi pare rau ca am rabufdnit asa !Eu doar ... Am sa-i explic totul maine lui Sasori . spune ea ingropandu-si fata in pieptul meu .
Nu era nevoie . Puteam sa-i simt parfumul dulceag si sa nu ma mai satur de gustul buzelor ei , nu doream ca ea sa plece vreodata . Am continuat sa ii vorbesc si sa o sarut pana cand somnul a cuprins-o . Figura sa era atat de seducatoare incat nu m-am putut desparti de ea doar cu greu , chiar si atunci cand telefonul meu mobil a inceput sa cante periculos de tare pentru somnul ei . M-am indepartat tiptil de ea si am ramas intrebator in fata telefonului . Era Konan , am deschis telefonul si am ascultat-o atent . Aceasta dorea sa ies cu ea in ziua precedenta . Stateam si o priveam dormind pe Sakura gandindu-ma intr-una la ea sau mai exact ca meritam atat eu cat si ea o zi doar pentru noi .
Sakura :
Mi-am plibat mana lent pe suprafata moale a patului cautandu-l pe Itachi , dar nu dadusem decat de un bilet in care brunetul mi-l scrisese : “Micuto avem musafiri , dar promit ca am sa scap de ei destul de repede pentru a merge doar noi doi intr-un loc ales de tine . Sasori a plecat pentru doua zile asa ca avem apartamentul , doar pentru noi . Promit ca o ne distram, doar spune-mi unde vrei sa mergi ! “ . Ma gandeam profund la locul in care as vrea sa ma aflu , o piscina cu siguranta . M-am pregatit si am deschis usa timid . O voce atat de feminina si linistitoare se auzea in intreaga casa . M-am apropiat de balustrada si am zarit o femeie bruneta ce i se adresa lui Itachi strangandu-l puternic in brate si implorandu-l sa o insoteasca , totusi acesta o privea pasiv . Am coborat tiptil scarile si i-am salutat zambitoare . Privirea rece a lui Itachi ma urmarea atent timp in care bruneta afisa o privire confuza . Acesta a zambit usor dupa care fara avertizare m-a tras repede in brate asezandu-si barbia deasupra capului meu .
- Imi pare rau Sakura , dar a aparut ceva . Eu am o sedinta la judecatorie peste o ora .
Cum adica peste o ora? Nu trebuia sa petreaca timpul cu mine acum ? Mi-a promis si eu l-am crezut . Ce naiva pot fi ! Mi-am stapanit dezamagirea si supararea , ridicand capul si dandu-i un zambet la fel de naiv ca sperantele mele . O privire luminoasa parca mai calda imi urmarea fiecare pas spre camera mea . Ce urma sa fac acum ? Sa ma plictisesc o zi intreaga ? Nu e stilul meu asa ca m-am schimbat repede si am iesit vorbind la telefon cu blondinul pe care il cunioscusem din primele mele zile de sedere aici . Azi lucra , dar cu putin ajutor totul putea sa se termine inainte de pranz . Am iesit din apartament salutand politicos ca si cum nu as fi ascultat timp de cinci minute discutia lor care ma privea in mod direct . Brunetul era interogat de catre Konan , din cate am inteles , referitor la mine . Cine sunt ? De ce locuiesc aici ? Si probabil cel mai important : sunt noua lui iubita ? Nu , garantat nu , relatia mea cu Itachi era atat de aiurea . Ma saruta doar asa cand are chef , nu am iesit niciodata impreuna , iar cand e vorba sa fie acolo pentru mine , nu e . In concluzie nu era raspunsul , dar nu si al brunetului . Acesta a afirat fara nici o ezitare ca eram impreuna . Tot drumul spre edificiul unde lucra Naruto nu ma gandisem la altceva . Stateam in fata cladiri mirata . Apa , multa apa . Mai exact , prietenul meu lucra la cel mai scump strand din oras . Am dorit sa intru , dar mascota m-a oprit in fata strigandu-mi numele . Naruto ?
- Hei Sakura . Ce mai faci ? Ai venit sa ma ajuti ?
Am dat afirmativ din cap zambind cu gura pana la urechi . Poate ca asa e mai bine , sa il ajut pe blond si dupa aceea sa facem ceva haios impreuna . Acesta s-a apropiat de mine si mi-a dat o groaza de pliante . Trebuia sa stau alaturi de el in fata caseriei si sa le impartim . Era haios , si ma distram de blond si figurile lui . Rolol i se potrivea perfect , era haios, iar ochii sai albastri erau in aceiasi noanta cu acel costum de delfin . In pauza de pranz a caseritei , mi-a venit o idee tare haioasa . M-am apropiat de microfon si am spus :
- Atentie toata lumea ! Mascota noastra , Delfinul Aqua da sfaturi in dragoste pentru toti doritori . Il puteti gasi doar azi la ora 12 in holul principal , chiar in fata caseriei . Stiti voi , locul cu biletele de intrare . Numai aici la Aqualand .
- Esti nebuna ? Eu nu stiu nimic despre dragoste ! Nu am fost inca capabil s-o invit pe Hinata in oras si tu vrei sa dau sfaturi ? spune Naruto apropiindu-se de mine si incepand sa gesticuleze .
- Cine e Hinata ? Ma rog , o sa te ajut si cu fata ,dar pana atunci sa rezolvam problema asta . E in regula inca nu e ora 12 , sa facem schimb ! Eu dau sfaturile , iar tu imparti pliante . deci unde ma schimb ? intreb eu afisand un zambet haios .

#17
buna
am aparut si eu pe aici si vreau sa-ti spun ca-mi place mult ficul tau, sper ca nu te-a speriat comul meu la capitolul trecut:d. imi place foarte mult cum povestesti. ai dat o tenta foarte amuzanta cu acest „Delfin Aqua” este foarte dragut de abia astept sa vad ce se intampla. Nu imi convine ca Itachi nu are tip pentru Sakura, biata de ea. Este dragut cum schimbi pe aici mereu lucrurile radical, incat nu stim la ce sa ne asteptam. cine stie ce vor mai face, inafara de tine?
nu prea am ce critica sa iti dau adica descriere ai, naratiune la fel, dialogul nu e sec si actiunea este putin grabita. greseli de tastare mai ai din loc in loc dar neinsemnate
bye bye te pupicesc di astept nextul:*:*:*
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#18
Buna >:D<

Frumos capitol , draga mea . Interesant asta ochiul Horus . Imi place mult de tot genul acesta de povestiri . Sa inteleg ca Horus iti da niste iluzii / vise care arata mai mult decat un sentiment de deja vu , persoana respectiva poate simtii la fel de bine ca in viata reala , adica este mai mult decat un vis sau iluzie, este ceva ce se intampla , de parca s-ar duce in alta "lume" , alt timp . De parca ar calatorii in viitor dar totusi aceasta fantezie nu dureaza mult . Si cumva lui Sakura i se va intampla asta , doar ca va fii ceva de rau si ea cand va ajunge in fata faptului i va amintii si va schimba astea ? :)) Sau deja o dau prea mul in SF ?
:))
Oricum totul a fost perfect . >:D< Astept nextul :>
"If I died in your arms
Would you then give me your love
Would you tell me that you need me
and that I was the one

Now there's nothing I can say to you
To make you feel the same way too
When you walk away I just want to die
And I try not to break down and cry"



#19
hey sa pun noul capitol defpt sunt doua
ok sper sa va placa astept comentarii
a si pt FunnyRainbow - capitolul viitor va aduce explicatii suplimentare
lectura placuta

Cap VII – S-a intamplat ? Se va intampla ?
Sasuke :
Cand ma gandesc la Sakura , ma gandesc la o fata naiva , copilaroasa si atat de adorabila . Clar ca nu era pregatita pentru a sta cu fratele meu . Erau firi diferite . Ea dulce , atractiva in timp ce el atat de pasiv si rece . Extremele se atrag , dar nu rezista mult . Chiar daca de cand a aparut ea fratele meu era protector , responsabil si total transformat in bine urma sa greseasca cu ceva .
Am fost socat cand am gasit-o pe Sakura imbracata intr-un costum de delfin plin de apa . Nici nu imi aduc aminte exact ce s-a intamplat mai departe . Tot ce stiu e ca acum Sakura era in masina la mine imbracata normal si suparata din cale-afara . Prietenul ei , blondul al carui costum il purtase isi pierduse slujba .
- Vreau sa fi sincera ? De ce m-ai chemat chiar pe mine sa te ajut si sa te iau acasa ? intreb eu luand-o de mana .
- Tu m-ai protejat inca de prima data , fara macar sa ma cunosti ....spune ea strangandu-ma de mana . Hei putem sa mergem la muzeu ? Poate Kakashi are o slujba pentru Naruto .
Afara ploua , iar in interiorul muzeulului Sakura si profesorul ei aveau o discutie serioasa . Barbatul ii zambea fetei aprobandu-i cererea . Era greu sa nu observi cum oricat de imposibila parea orice cerere a Sakurei , aceasta se realiza . Nimeni nu avea curajul sa o refuze sau sa ii spuna ca o anumita situatie e incertita . Vremea devenea tot mai aspra , daca pana acum doua minute afara era o ploaie linistitoare , acum era una care mai mult te ingrozea . Picaturile de abea ca se distingeau una de cealalta in timp ce sunetul apei care se izbea de pamant suna atat de suparator in capul meu . Kakashi a venit usor in spatele nostru si asezandu-si mana pe umarul meu mi-a spus “ Poate ar trebui sa ramaneti aici pana se linisteste ploaia . “. Sakura ma privea intrebatoare , totul era la mana mea acum . Privirea ei ma facea sa-mi doresc sa fie in siguranta , asa ca am acceptat propunerea . Cine stie ce se mai poate intampla ?
Am urmat-o pe rozosina pana in camera in care ma medita deobicei . Ii placea sa petreaca timpul acolo . Nu ne vorbeam de mult timp , dar o simteam aproape ca si cum as cunoaste-o de cel putin un secol . Privea linistita vremea de afara in timp ce in mod incontrolabil ma apropiam de ea . “ Nu stiu de ce ma comport asa , dar cred ca ... te iubesc . “ Vorbele acestea le-am rostit dar nu suficient de tare pentru a ma auzii , nu aveam puterea necesara . Am privit-o atent in timp ce sa intors catre mine , imi auzise gandurile ? Nu credeam sa fim vreodata atat de aproape , nu credeam ca ma doreste asa de aproape .
- Ce crezi despre mine ? Crezi si tu ca sunt o copila ?
Nu stiam ce sa ii spun . Credeam ca-i o copila , dar iubeam asta la ea . Era atat de dulce si suava in acest fel . Nu i-am raspuns ci doar asezandu-mi mainile pe talia ei am sarutat-o dulce . Buzele sale pareau sa spuna “ Multumesc ! “ dar eu incercat sa-i transmit simplul mesaj “ Imi place copila asta ! “ . Nu avea niciun sens . Cand m-am indepartat usor de ea aceasta nu-si dezlipise mainile de ale mele . Poate era brusc si nepoliticos din partea mea , dar acum avusesem curajul . Acum era momentul . Mi-am apropiat buzele de urechea ei si i-am soptit exact ce spusesem atat de incet , dar acum cu curaj si parca plin de mandrie . Subit cand ajunsesem la “ ... te iubesc . “ nepretuitul colier al Sakurei a inceput sa lumineze . Irisul ochiului lui Horul s-a deshis emanand o lumina orbitoare . Si incepand sa ne arate atat mie cat si Sakurei scene in care ne aflam noi .
Prima scena o avea in prim plan pe Sakura care se afla confuaza pe o terasa pe care eu o revendicam. Scena i se parea cunoscuta rozaliei , vedeam asta dupa expresia chipului sau . In acel moment i-am auzit vocea spunand : “ Acum ne vom saruta . “ Si asa a fost , ne-am sarutat si paream foarte posesiv . Scenele au continuat , in toate noi eram protagonistii si eram prezentati sarutandu-ne sau imbratisandu-ne . Totusi una din toate a fost speciala cea in care Sakura era asezata pe pat , dormind cand in camera pasesc doi prieteni de-ai mei . Priveam asta usor speriat si chiar ingrozit cand unul dintre ei a incercat sa o traga de picior pe rozalie , dar nu a reusit deoarece aceasta si-a deschis ochii si l-a privit intrebandu-l “ Nu ar trebui sa fi aici . Itachi si Sasuke te-au omora daca te-ar vedea , stii ? “ . Nu i-a raspuns pana cand nu i-a strans mana si a tras-o aprope de el . Prea aproape de el . Si-a apropiat buzele de ale ei indiferent cat de rau tipa fata . Totul s-a terminat in momentul cand Itachi a intrat pe usa si s-a napustit asupracurajosului . Atunci o alta scena a aparut in fata noastra , una in care eu alergam pe holuri si intram in camera lui Itachi unde zarind-o pe Sakura am inceput sa zbier si sa fac pe nebunul . Motivul ? Desi Itachi nu facuse altceva decat sa o tina de mana , pareau atat de apropiati si tandri unul cu celalat . Scenele rulau una dupa alta. O alta era cea in care rozalia era manioasa pe mine si imi reprosa intr-una : “ Tu ma iubesti sau ce ? De ce nu ma crezi niciodata ? “ . Sakura parea din ce in ce mai speriata de imagini , puteai observa asta de la o posta . Ma tinea strans de mana si isi sprijinea capul pe umarul meu . O alta imagine a aparut apoi cu fratele meu in fata Sakurei sarutandu-i obraji rosii si soptind : “ O sa fie bine ! “.
- Hei Sakura , vine Itachi dupa tine ! se aude vocea lui Kakashi . In acel moment scenele s-au oprit , dar modul in care eram asezati ramase iar profesorul observandu-ne spusese : Oh ce dulci sunteti !
Multumim ! Spunei ca vine Itachi dupa Sakura ? Nici nu ma gandesc , am tras-o de mana pana la iesirea din muzeu luandu-ne la revedere chiar si de la portar . Ce aveam de gand ? Pai sa o duc eu intr-un loc si sa nu-l las pe Itachi sa o mai atinga vreodata . Era clar ca rozosina nu avea cum sa aiba incredere in el atata timp cat nu l-a chemat pe el ci pe mine in ajutor . Si asta nu era tot , acele imagini m-au convins ca trebuie sa fac asta , pentru ca orice s-a intamplat , o sa se mai intample .
- Ce doresti sa faci ? intreaba ea timid .
- Sa iti dovedesc ca te iubesc ! Esti gata sa vii cu mine intr-un loc frumos ?

Cap VIII - Nopte buna !
Itachi:
De ce am inchis ?Eu nici nu trebuia sa fiu acolo , munca asta e relativa , e doar o modalitate de a ma tine departe de ea ... Sakura .
Flashback
- Itachi , trebuie sa vi la Aqualand . Cred ca am o preblama destul de majora aici . Nu va dura mult promit . Te rog !
- Ce problema ? Nu iti e la moda costumul de baie ? Nu pot sa vin . Incearca sa o rezolvi singura .
- Te rog , Itachi ! Naruto si-a pierdut slujba si eu chiar am cauzat un dezastru ....
- Descurca-te !
EndFlashback
Era in bratele lui Sasuke zambind cu gura pana la urechi . Nu era un zambet fals , era plin de caldura si sentiment . Am iesit din masina si m-am indreptat fara sa-mi pese de furtuna spre ea . Statea in ploaie , parea sa incerece sa-l covinga pe Sasuke cu privire la ceva . Acesta parea usor nervos si odihnindu-si mana pe talia ei a tras-o intr-un sarut lung . Am ramas pe loc cand am vazut-o pe Sakura , nu parea sa-l respinga sau sa-i displaca . Nu am spus nimic , priveam atent scena fara sa scot niciun sunet . Cand s-au despartit m-am indreptat spre ei dorind sa creada ca nu as fi vazut nimic , dar cred ca atitudinea ma trada . Eram nervos , am luat-o de mana fara sa spun nimic si am tras-o in masina . Nici nu ii bagam in seama dorinta de a-si lua ramas bun de la Sasuke . Nu stiam ce sa cred acum . Avea sau nu sentimente pentru mine ? Ori avusese si le distrusesem eu cu totul ori nu avusese niciodata . Atat de multa munca ... ma epuiza total , dar cel mai tare ma deranja era faptul ca nu puteam fi langa ea . Vocea ei , aproape in lacrimi , de cand ma sunase imi tot revenea in minte . “ ... Te rog ! “
Privirea mea a cazut asupra ei , era toata uda . Isi daduse haina jos si incerca sa se incalzeasca . De ce era atat de uda ? De ce tremura ? De ce nu imi vorbea ? Am incercat sa uit de ea pentru cateva minute , dar nu puteam . Era acolo privindu-ma cu ochii ei cristali . Urma sa planga ? Dur , serios , rece nu era atitudiniea potrivita pentru ea . Era doar o copila , una dulce , firava nu eram potrivit pentru ea . Brusc umeri ei au inceput sa salte , iar ochii ei sa lacrimeze . Priveam atent cum lacrimile i se scurg pe fata . Plangea din nou , din vina mea ... Buzele ei s-au deschis usor si mi-au vorbit fara sa ma priveasca : ” Chiar asta e parerea ta despre mine ? Atat de tare te incurc ? Crezi ca cea mai mare problema pe care o puteam avea era costumul de baie ? “. Nu i-am raspuns ci doar , profitand de culoarea semaforului i-am intors fata spre mine . Fata ei era acum rosie si plina de tristete . Unde era zambetul de alta data ? Acel zambet dulce , acel zambet ca ma facea sa uit de orice greutate ...
- Ce e intre tine si Sasuke ? intreb eu privind-o rece
- Asta e ? incepe ea retragandu-se incet . Itachi , trebuie sa stii ca Sasuke ma place , dar eu nu sunt sigura de sentimentele mele . Stii imi placi , pe bune , dar din moment ce nu doresti sa stai cu mine banuiesc ca nu simti nimic pentru mine . De aceea cred ca nu am motiv sa ratez oferta fratelui tau , nu ?
Gata ! Nu mai suportam ce se intampla . Mi-am asezat mana in parul ei viu colorat si am tras-o intr-un sarut . Avea dreptate , o iubeam din tot sufletul dar ma comportam total aiurea cu ea . Nu imi dadeam seama ce fac , reactionam ca un nebun defiecare data . Poate am tratat-o pe Sakura cu nepasare , crezand ca va intelege la nesfarsit , dar ar fi trebuit sa imi dau seama ca nimeni nu poate astepta la nesfarsit . Acel gust dulce , unic ma facea sa sper ca i-as putea simti buzele pentru eternitate . Sau nu ? Imediat cum semaforul s-a facut verde am fost nevoit sa-mi dezlipesc buzele de ale ei , datorita soferilor care blestemau in spatele meu .
O priveam lung in timp ce tremura toata . Pielea ei fina era uda , iar eu rasucisem cutitul in rana cand am facut-o sa planga . Am asezat-o de-alungul canapelei dupa care am inceput sa-o igrijesc . Era uda , s-a schimbat . Ii era frig , i-am dat o patura . Si totusi nu era suficient deoarece , m-a tras spre ea in momentul cand am vrut sa plec in camera mea . Credeam ca il doreste pe fratele meu . Nu doream sa sufere , poate ca era mai bine sa fie cu Sasuke . Daca o iubeste si o poate face fericita . M-am apropiat de ea si asesand-o in bratele mele am inceput sa ii sarut fruntea . Nu dupa mult timp rozosina a adormit neintoarsa . Si desi somnul ii era atat de adanc incat in acea noapte am fost nevoit sa o trezesc de cateva ori pentru a fi sigur ca respira , nu aveam curajul sa o las singura . Azi a fost o zi plina pentru ea , nu ma mira ca putea dormi intr-o pozitie atat de incomoda . Tot ce ramanea de spus era : ” Noapte buna , printeso ! ”

#20
ooo ce sweet este. este asa de pasional si plin de dragoste.... prea frumos sa fie adevarat, dar este. imi place asa de mult capitolul, defapt imi plac asa de mult capitolele...(au fost doua:d) sunt asa de expresive... a fost minunat. descriere ai, naratiune la fel, dialogul nu este sec, actiunea este putin de tot grabita (parerea mea, depinde de parerea fiecaruia) greseli de tastare mai ai, dar putine. capitolele sunt scurte, dupa modul in care ne-ai invatat in celelalte ficuri ;)) acum devin nesimtita cu aceasta remarca, dar ehh am si eu o toana mai proasta nu ma baga in seama.
ce ar mai fi de spus?:-??.... a da vreau NEXT (ul:D)

bye bye si pupici dulci:*:*:*
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Escape from the dead Zummy 49 18.634 11-08-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  There is no escape from the real hell [ + 16 / 18 ] sickness 17 8.785 07-03-2011, 10:01 PM
Ultimul răspuns: hiimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)