Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Durere, adormi in zapada!

#21
Da ce nesimtita pot sa fiu. Ai pust nextul si eu nici nu lam citit macar dapoi sa iti las comentariu. Sa imi fie rusine cu R mare. Imi pare sincer foarte rau ca ajung si eu pe aici asa tarziu:((:((:((:((:((. Imi palce foarte mult. Sincer nu am ce sa iti spun inafara sa nu renunti ca te mananc si bafta in continuare. Te rog sa ma anunti cant pui urmatorul copitol si scuze din nou. Multi pupici:*:*:*:*:*:*:*:*
:bye::bye:
My fic:
Dragoste ta sau fericire celorlalti?
Tablete de ciocolata amara( in colaborare cu lilicycutza^_^ si LemoCandy)


comuri plizz:pls:



Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
ÃŽl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!!!


#22
ei bine, dupa lungi asteptari iata si nextul.. ^^ scuzati intarzierea :*



Capitolul 4- Pasii nesfarsiti ai dragostei.


Unde esti? Unde ai plecat? Esti bine? Of, draga mea, cat de mult imi doresc sa aflu raspunsurile la aceste intrebari!
Pasi-mi grei, disperati, ma ratacesc pe strazile pustii ale cartierului. Unde te-ai dus tu oare, lumina vietii mele, calauza mea?
Privirea-mi disperata cauta cu atentie fiinta-mi preaiubita. Cat de mult imi doresc sa-ti spun cat te iubesc si vreau sa-ti port de grija... Mi-as da si viata pentru a te proteja si a te sti numai in siguranta. Nu suport sa te raneasca nimeni. Cine se leaga de tine, se leaga de lumina ochilor mei, si nu va avea scapare! Te voi proteja cu orice pret, orice-ar fi!
Te rog, fii puternica, si nu fa nimic necugetat! Te rog sa nu faci nimic ce mi-ar distruge intreaga-mi existenta! Ce ma fac eu fara tine? Fara tine, eu sunt un nimic. Un nimic, si nimic mai mult. Traiesc, doar pentru ca tu existi, si doar pentru a te proteja. Intreaga-mi fiinta graviteaza in jurul imaginii tale, a surasului tau vesel, a pasilor tai petrecuti ca fulgii. Esti o minune de fiinta! Atat de frumoasa, de gratiioasa, ca nimic nu se poate compara cu divinitatea ta.
Inca din ceruri ti-am observat tandretea si bunatatea de care dai dovada atunci cand ii ajuti pe saraci.
Iubesti viata, si asta e cel mai important lucru. Dorinta ta de-a schimba aceasta lume rea intr-una mai buna, a devenit si-a mea. Acum vreau si eu acest lucru: sa restabilesc pacea pe pamantul acesta sufocat de nedreptate, si sa-ti indeplinesc aceasta dorinta inflacarata.
Iubesti florile, copacii, muntii maiestosi, te-mbeti cu mirosul parfumat al florilor de toamna, si alergi de una singura prin paradisul trandafirilor infloriti, bucurandu-te de frumusetea lor. Parul tau ondulat iti da un aer mirific, un aspect de dragalasenie si simpatie, precum un mic bobocel de trandafir roziu. Zambetul tau, imi umple inima de bucurie, cand te stiu fericita, si existenta mea are un rost... Dar cum sa fi facut toate acestea din cer doar ca un simplu ingeras pazitor? Nu aveam cum, decat printr-un singur mod: de-a veni alaturi de tine si-a te proteja cu proprium corp.
Si asta am si facut! Insa, aceasta cere si un sacrificiu: existenta unui om inlocuita de existenta altuia. E dur si sangeros, insa, e singura cale de-a fi alturi de ea!
Dar, ce pacat ca atunci cand am sacrificat existenta unui om pentru ai lua locul a fost si ea de fata. Mi se rupe inima numai la gandul ca ma va respinge cand imi va vedea fata de criminal. Imi doresc atat de mult sa-i spun ca eu sunt ingerul ei pazitor si ca am venit la ea in pofida enormului risc de-ami sterge intreaga-mi existenta. Da, asa este!
Daca tu nu te vei indragosti de mine si nu-mi vei spune ca ma iubesti, eu ma voi stinge, si nimeni nu va sti ca eu am existat candva, undeva. Ce soarta cruda! Cum s-o fac sa ma iubeasca cand ea m-a vazut comitand o crima! Imi vine sa plang, dar nu o voi face! Sunt un barbat acum, si barbatii nu-si plang de mila la fel ca ingerii, chiar daca au sentimente. In ceruri, existenta e mult mai pasnica decat pe pamant, acolo domneste armonia si perfectiunea, acestea imbinandu-se intr-un mod aparte.
Totusi, ne lipseste acel soare cald, acei ochi scanteietori si acele fiinte ce le iubim, privindu-le din ceruri cum se straduiesc sa se bucure de intunecata viata de pe pamant. Ele ne impulsioneaza sa riscam acea fericire de care ne bucuram in cer si sa coboram in infernul intunecat. Multi ingeri au esuat, riscandu-si existenta, si-au pierdut-o pana la urma din nefericire. Insa, nimeni nu se da batut, si nici eu n-o voi face!
Oh, tu, dulce floare, suava mangaiere, nu ma parasi! Nu-mi frange inima seaca, plina de dureri. Nu ma respinge! Nu voi inceta sa te caut, oriunde ai fi, eu te voi gasi. Instinctul meu e ca un simplu truc.
Ce s-ar face pamantul fara ploaie? Ce s-ar face vietatile fara aer? Ar muri.
Asemeni bijuteriilor de petale trandafirii, asemeni esti tu iubita fiinta. Esti fara de seaman, fara cusur. Tu pentru mine insemni totul, dragostea ce ti-o port nu se poate compara cu nimic din lumea aceasta. Dragostea-i un dar divin, de pret, ce numai persoanele bune au parte cu adevarat de ea. Dar eu, de ce-am primit acest dar divin , Doamne? De ce trebuie sa iubesc atat de mult, cand sentimentele-mi sunt neimpartasite? E un adevarat , chin, calvar. Inima mea cere cu disperare iubire nesilita, insa imi trebuie indelunga rabdare.
-Rabdare, rabdare fiule! primesc raspuns printr-un glas de om preasfant.
Eu, eu, nu sunt decat un pacatos! Am coborat aici pentru a o face faricita, si la ce s-a ajuns? Suferinta, si iar suferinta. De numai cateva ore am coborat pe pamant si uite cat dezastru am putut crea! Nu-ti merit iubirea scumpa mea! Esti mult prea buna, prea dulce, iar eu nu am facut altceva decat sa-ti aduc nenorociri ranindu-te. Gata! Mi-a ajuns! Pana aici! Ma intorc in cer, n-am s-o mai fac sa sufere din acuza mea, cat am fost in cer i-a fost mult mai bine decat acum. Asta e decizia finala!
Felinarele stralucesc in noapte luminad pasnic zapada cristalina fara cusur. E atat de alba si frumoasa! Cum sa nu iubesti o astfel de minunatie?!


acesta a fost capitolul sper ca va placut astept critici si pareri...si va rog nu ma faceti sa plang :pls:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#23
PRIMA \:d/


Wow da tu ai acilea descriere nu gluma :))) , oh ... am observat o greseala ... :)) [da si cine vorbeste :))) de greseli ] . Da nu stiu ce sa mai zic despre fic :)))
Mi-ai dat un aer de melancolie , tristete , inspiratie ... si chestii d`astea .:]]
Spor la scris .


Pup !

Pam-pam-pam ... Intelegi ?!


#24
well dear, desi nu m-ai anuntat :-w iata ca mi-am facut si eu totusi timp sa trec pe la ficul tau:P



`Descriere``` ai avut din plin si chiar nu cred ca mai puteai sa mai adaugi pe undeva.
`Actiune`` nu pre ai avut in zcest capitol, dar totusi nu mi s=a parut deloc plictisitor.
`Dialog``` nu ai avut asa ceva, dar nu ma plang:)) aa stai, greseala mea-- ai avut un randulet acolo, dar nu a fost sec. nici nu avea cum;).
``Monolog``` [ by me]'' pai, desii tot cap a fost un monolog nu a fost sec deoarece tot ce ai facut a fost sa descrii [ si asta nu e ceva de rau:P]



so, per-total... acest capitol a fost mirific:X
mi-a placu enorm, mi s-a parut splendid si sper ca vitoarele sa fie la fel sau chiar mai bune [daca asta ar fi posibil].
so, spor la scris si sa adugi repede nextu`
P.S. sa ma anunti, nu c acum, da? :-w
kiss u:*

#25
Woohooo. Nice. Cata descriere, cate sentimente, vorbind la modul cel mai serios. Foarte multa descriere a emotiilor simtite de personaj. Daca citesti capitolul iarasi si iarasi ai impresia ca fiecare cuvant iti ramane implantat in minte.
Nu am vazut vreo greseala, sincera sa fiu, nu am prea cautat dupa ele. Cateva virgule lipsa sau ne la locul lor.
Deci, ai avut naratiune la greu si de data asta nu imi lipseste dialogul. A fost un capitol foarte frumos, imi plac sentimentele descrise cat mai adanc posibil Sooo gambatene and Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#26
Doamne O.o Cred ca asta e singuru fic la care imi vine sa plang :| Sincer mereu voiam sa trec pe la el da mi'era lene -_-' Rusine sa imi fie. Daca nu ma anuntati de capitolul asta nu cred ca treceam :"> Oricum totusi cred k tot treceam o data si o data k tu mereu comentezi la ficu meu si la ala in colaborare cu Haku . Hai gata k deja fac Off topic. Descrierea este foarte buna. M'ai facut sa simt sentimentele lor. CUm am mai zic mai e oleaca si ma apuca plansu`. Naratiunea este ok si ea. Dialogul nu e sec iar actiunea nu e grabita. Greseli de tastare am vazut doar una dar nu e prea grava. Poi cam atat. Ma bucur ca nu e un SasuSaku :X So, astept next si nu uita sa ma anunti
[Imagine: EnvYQ.png]

#27
Nu ai un vocabular elaborat , este destul de constrans ., nu-ti fac un repros ! Nici nu ar trebui sa fac asta , deoarece modul tau de a scrie si a imbina cuvintele este chiar bun . Sti sa-ti foosesti bine cuvintele din ,,repertoriu" si sa imibini fiecare idee , lasand cate un gram de trstete in fiecare cuvant . . Deci pot spune ca la capitolul descriere te descurci chiar foarte bine . Nu am prea vazut greseli , doar in vreo 3 locuri nu ai pus virgula bine . Te felicit pentru un capitol foarte bun si il astept pe urmatorul >:D< Bravo.. scri foarte bine .

Scuze daca nu am fost prea coereenta (:| in caz ca-mi dau seama ca am scris ceva insignifiant dau un edit maine :p Fara suparare!


#28
Well girl'^^.Am aterizat si eu p'aicisa si ce sa vezi....Doamne e pur si simplu mega ultra super frumos.Uuu,asta da descriere din plin.Dialog n'ai avut..uh,mint.Ai avut o liniuta acolo parca:))in est monolog tataie^^.Greseli de tastare n'am vazut,nu cred ca ai..sau poate:>...nush:)).Stii sa descrii asa de bine sentimentele^^ma ca m'am indragostit de descrierea ta^^.Pai,spor la scris si Ja ne!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#29
M-ai anuntat si eu tot ultima sunt. Sa imi fie din nou rusine. M a lasi sa plang? Ai descris asa de frumos. Trebuie sa ma invat si eu sa descriu asa. La dialog nu am ce sa comentez ca nu ai avut.:)) Abia astept nextul si te rog sa ma anunti si pe mine cand il pui. MULTY PUPICY! ! !:*:*:**:*:*:*:*:*:*

:bye::bye:
My fic:
Dragoste ta sau fericire celorlalti?
Tablete de ciocolata amara( in colaborare cu lilicycutza^_^ si LemoCandy)


comuri plizz:pls:



Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
ÃŽl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea...
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!!!


#30
Imi place..chiar foarte mult...cat despre titlu eperfect.."Durere,adormi in zapada" are mister.. e uimitor capitolul nu are mult dialog si imi place...descrierea e foarte buna "bobocelul lui de trandafiri" e minunat cat despre naratiune o ador..astept cu nerabdare capitolul urmator...sunt curioasa ce se intampla cu Sakura oare e bne..? sau a patit ceva... :-s



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sange pe zapada sikshot 0 1.889 30-06-2013, 06:01 AM
Ultimul răspuns: sikshot
  O zi cu omul de zapada Alice234 2 2.778 10-12-2012, 07:52 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  Durere si placere Muffles 1 2.329 09-07-2012, 10:05 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Fulgul de zapada Ops! 3 2.857 29-08-2010, 02:39 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Inot in durere [yaoi] akira-chan 5 4.531 19-09-2009, 04:50 PM
Ultimul răspuns: akira-chan
  Lacrimi si durere roze 27 14.309 11-04-2009, 04:29 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Captivi in libertate.Desculti prin zapada white angel 11 7.870 15-02-2009, 12:46 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Suflet de zapada Mitsukai Yoru 3 3.698 24-01-2009, 02:38 PM
Ultimul răspuns: Apathy
  Saruturi in zapada Eric 4 4.173 22-08-2008, 09:17 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Myuu-Zapada patata cu sange [+16] [thriller] Strawberry Ice 4 3.773 11-07-2008, 12:29 AM
Ultimul răspuns: minako


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)