Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lacrimi si durere

#21
:x Super...abia asteptam sa faca dragoste! A fost atat de romantic....m-am indragostit de ficul tau!:x
Cui i-a spus Hiro "Mai vorbim,Te iubesc?'' Sper ca nu-l insala pe Shun!
Il omor! Sa nu indrazneasca sa-mi raneasca dulceata de baiat! Exista un pat de spital cu numele lui pe el! X-(((( X-(((((
Spor la scris si astept next-ul.
:x Chuuuuu :x

#22
Cap5

Dupa ce Hiro a terminat convorbirea,s-a asezat pe marginea patului mangaindu-ma pe cap.Mi-am deschis ochii prefacandu-ma ca ma trezesc si l-am privit.Era diferit in dimineata asta.Privire lui era pierduta si atat de trista insa zambetul lui cald continua sa-si faca aparitia pe chipul lui alb ca ceara.Mi-a prins chipul in mainile sale sarutandu-ma
-Buna dimineata amore..spuse el privindu-ma atent
-‘Neata Hiro,te simti bine ?
-Da,sunt bine.De ce intrebi ?
-Nu conteaza.Las-o balta
Dupa ce brunetul imi zambii cald,m-am ridicat din pat indreptandu-ma spre baie.Un dus nu strica iar eu adoram dusurile de dimineata.Am luat un prosop pe care l-am legat in jurul taliei si am intrat in baie,protrivind apa,iar pe urma intrand in cabina de dus.Era minunat,picaturile de apa imi dadeau o energie inexplicabila si ma faceau sa zambesc de fiecare data cand le simteam insa,acele cuvinte mi-au strafulgerat mintea
Flashback : ''Mai vorbim,te iubesc...''
End fashback
Erau atat de dureroase incat inima mea inca mai plangea din cauza otravii ce le purta.Acele cuvinte nu puteau sa sugereze decat un singur lucru :Hiro mai avea pe inca cineva.O fata cel mai sigur.Am iesit din cabina legandu-mi prosopul in jurul taliei si indreptandu-ma spre camera lui Hiro insa el nu mai era acolo.Pe biroul lui am gasit un bilet ce purta scrisul iubitului meu :
‘’Din pacate a trebuit sa plec pentru putin timp insa nu voi sta mult.Poti lua din dulapul meu orice vrei iar bucataria mea este si a ta.Vorbim cand ma intorc.
P.S :Te iubesc !’’
-Deci a plecat...
Gandul meu era inca la aceea convorbire de azi dimineata.Oare s-o fi dus sa se intalneasca cu aceea persoana ?Nu,nici vorba.El pe mine ma iubeste !Deschizand dulapul brunetului am putut vedea o garderoba foarte variata.Costume scumpe,blugi moderni si multe altele.Avea aproximativ acelasi stil ca si al meu insa...parfumul,acel parfum de trandafiri ma facea sa cred ca aceste haine sunt din povesti.Dupa ce m-am imbracat cu o pereche de pantaloni sport negrii si mi-am luat un tricou de aceeasi culoare mulat,m-am dus la bucatarie pentru o gustare.Frigiderul lui era plin de mancaruri italienesti ceea ce ma facea sa cred ca vine din Italia.Nici nu m-ar mira acest lucru avand in vedere accentul,hainele si aspectul.Reusind sa-mi fac un sandwich am parasit apartamentul vrand sa merg putin prin parc.Ajuns acolo m-am intalnit cu bunul meu prieten Yoji care statea sub acelasi pom sub care obisnuiesc eu sa stau.Avea ochii inchisi,parca dormea.M-am apropiat de el asezandu-ma in genunchi in fata lui sprijinindu-ma in maini,privindu-l atent.In secunda urmatoare,o mana o imi prinse bratul tragandu-ma in jos.Am ajuns astfel in brtaele lui Yoji care,se parea ca nu doarme
-Shun,ma bucur sa te vad aici.Spuse el cu o voce joasa si calma,foarte diferit de felul cum obisnuieste el sa vorbeasca
-Yoji,si eu ma bucur sa te vad
Inca ma tinea in brate strangandu-ma puternic.Pe obrajii mei se puteau observa mici urme de roseala.Era atat de placut cu el iar bratele lui erau atat de puternice.Parca ar fi fost Hiro
-Yoji,nu crezi ca e timpul sa-mi dai drumul ?Intreb eu incet
-Nu inca,mai stai putin
Ce vroia sa insemne asta ?Nu-l mai vazusem niciodata pe Yoji asa,nici macar in preajma fetelor.Oare ce se intampla cu el ?
[Imagine: butter11.jpg]

[Imagine: sig1.png]

~If yaoi is the ownly true for my soule then i will take it~

[Imagine: chibi_2094.gif]
, chibi-ul lui Shinsuke



#23
Deci...l-a parasit Hiro pe Shun....se va intoarce la el? Bietul Shun...cred ca sufera ingrozitor....
Abia astept capitolul urmator!:x
Greseri gramaticale, sau de tastare nu am vazut si orcum nu-mi bat capul cu ele.
Stai putin! Youji e indragostit de Shun? Se va naste o noua poveste de iubire?
Hiro se va intoarce? Mor de curiozitate....
Next-ul cat mai repede!:x:x:x:x
:xChuuuuu!:x:P:D

#24
Buna...hmmm ce interesant, oare ce are de gand hiro asta????? si yoji??? baietzi astea nu fac si ei nimic ce trebuie:)) in fine...eu sper si sper sa se adevereasca ca hiro sa nu faca ceva nesabuit.....k il decaptiez:))...hmm sincer oare ce ai de gand sa faci cu ei? cred k ai multe idee......oks...eu astept nexu si bafta in continuare:D
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#25
Si uite asa se incurca povestea.... dar totusi daca se iubesc baietii astia, de ce nu-s sinceri unul cu celalalt??
Umm.... anyway, ai cateva greseli de exprimare dar sunt doar cateva deci e bine si cam atat....
Astept nextu' deci hurry up,mai!

#26
Cap6
Inca stateam in bratele puternice ale lui Yoji.Roseata din obrajii mei nu vroia deloc sa inceteze.Intr-un final am simtit cum am fost eliberat din stransoare.Ridicandu-mi privirea la roscat am putut vedea pe chipul lui zambet larg,satisfacut iar privirea aceea blanda ma facea sa cred ca acesta nu este acelasi Yoji pe care eu il cunosteam de atatia ani.Dupa cateva secunde bune in care nu am spus nimic,doar l-am privit,roscatul se apleca asupra mea sarutandu-ma pasional.Nu-mi venea sac red ce tocmai facuse.Am tresarit indepartandu-ma putin de langa el si privindu-l mirat,iar acesta,la randul lui,privindu-ma pierdut
-M-am saturat sa ma tot ascund Shun,m-am saturat san u iti pot vorbii,san u-ti pot spune ceea ce simt
-Ce vrei sa spui?Intreb eu nedumerit
-Shun,te iubesc !Mereu am vrut sa-ti spun insa nu am avut destul curaj
Nu era posibil.Eram de-a dreptul uimit insa imi era teama sa accept.M-am ridicat de jos luand-o la fuga.Vroiam sa plec de langa el,sa nu-i mai vad chipul angelic,chiar daca stiam ca asta il va ranii.Si asa a si fost.Dupa ce am ajuns la apartamentul meu,am intrat inchizand usa dupa mine.Gafaiam ingrozitor.Tot drumul fugisem insa constiinta nu-mi dadea pace.L-am ranit desii ar fi trebuit sa-l inteleg insa ma durea.Il stiam de atatia ani,imi era ca un frate si nu puteam accepta sa-l am drept iubit.In plus singura persoana pe care eu o iubeam cu adevarat era Hiro.Dar el nu era langa mine acum.Cine stie pe unde umbla si mai ales cu cine.Aceste ganduri ma intristau si imi faceau inima sa planga,sa urle de disperare ca nu va mai fi iubita,ca nu-si va mai putea vedea jumatatea.M-am apropiat de geamul din camera mea sprijinindu-ma de perete si privind pierdut afara.Imi aduceam aminte de noaptea de amor petrecuta cu Hiro,o noapte pe care cu greu o voi putea uita si de care sufletul va avea grija sa nu o uit.Inca mai puteam simtii acele atingeri fine,saruturile lui si acel parfum imbatator.M-am apropiat de pat intinzandu-ma in el si inchizand ochii.Eram destul de obosit asa ca nici macar nu mi-am dat seama cand am adormit.Insa aveam un vis tare ciudat :eram intr-un fel de pajiste intinsa iar in jurul meu nu se afla nimic infara de un gigant cires inflorit ce-si scutura petalele rozalii.Sub acel cires erau doi oameni ce se saturau.Cand m-am apropiat mai mult de ei l-am vazut.Era Hiro,iubirea mea.Insa cand sa ma uit mai atent la cealalta persoana m-am trezit brusc din somn respirand greu.Ce vroia sa insemne defapt acest vis ?Adesea avema astfel de vise iar unele dintre ele se adevereau.Erau un fel de premonitii insa daca este vis era menit sa se adevereasca atunci mi s-ar frange inima detot
-Hiro,unde esti ?
O lacrima mi se prelinse pe obraz.Era atat de greu sa stiu ca persoana pe care o iubesc era,poate,cu altcineva acum.Devenisem atat de slab.Insa ce era sa fac daca il iubeam ?Atunci mi-am dat seama cum,poate,se simtea si bietul meu Yoji in clipa aceasta
[Imagine: butter11.jpg]

[Imagine: sig1.png]

~If yaoi is the ownly true for my soule then i will take it~

[Imagine: chibi_2094.gif]
, chibi-ul lui Shinsuke



#27
Cam trist capitolul...mai aveam putin si imi dadeau lacrimile....
Eram sigura ca Yoji e indragostit de Shun,din pacate este o iubire neimpartasita...poate...
Unde e Hiro? De ce nu mai da nici-un semn de viata? I-a trecut iubirea?
Sper ca nu...altfel....va trebui sa-si cumpere un loc de veci in cimitir si un cosciug.Vorbesc foarte serios!
Bietul Yoji...oare va gasi o persoana care sa-l iubeasca cu adevarat? (binenteles un baiat) Sau i se va implini iubirea pe care o simte pt Shun?
Astept next-ul .Cat mai curand !
:xChuuu:x

#28
Buna....am zis sa iti las un coment dessi am citit mai demult acest capitol nu stiu de ce nu am comentat de aiurita cred:)) asa sa devin serioasa ca azi am intrecut masura...asa sa ma iau olecutzica de tine dc nu ai mai postat?:)) hmm sa ma faci pe mn curioasa?>:)) ei bine sa stii k ai reusit ....hmm nu prea am idee ce se va intampla in continuare insa sper ca totul va fi bine....ast sa pui nexu:X pwps si spor la scris
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Durere si placere Muffles 1 2.329 09-07-2012, 10:05 AM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Lacrimi amare pierdute in timp Sign of hell 3 4.388 16-12-2011, 04:51 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Sarate lacrimi... onu' 0 1.798 07-12-2011, 09:48 PM
Ultimul răspuns: onu'
  Durere, adormi in zapada! Moon princess 92 44.382 07-10-2011, 08:03 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Lacrimi De Mamă [+18] hiimera 8 3.369 11-09-2011, 02:19 PM
Ultimul răspuns: mary97
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.156 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  O urma de vis, fara lacrimi in paradis ♥ ! Fifilina 10 4.878 31-08-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  Lacrimi si Perle (yaoi+18) HanniGram 32 13.264 06-07-2011, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Aiwendil
  Lacrimi de copil daphnis 0 1.767 19-12-2010, 01:55 AM
Ultimul răspuns: daphnis
  Lacrimi de Ingeras Jasmine 2 3.198 06-09-2010, 11:52 PM
Ultimul răspuns: Jasmine


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)