Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Desert Rose +18

#11
am adus capitolul III
Cuplu este SasuSaku dar mai e mult pana vor fi impreuna pentru ca apar cateva probleme.Am sa scriu din perspectiva lui Sakura mai mult pentru ca de acum ea va suferi cel mai mult in timp ce Sasuke incepe sa o ignore si sa se comporte cu ea urat.



Capitolul III-Help me remember

Sakura: Am baut aproape o ora jumate dar in zadar.Se pare ca tanarul era imun la alcool sau asa vrea sa para.Ridic paharul de pe masa si il dau pe gat,apoi incep sa-l privesc pe tanar in ochi.Ceva imi era cunoscut la el si nu stiam ce.La un moment dat muzica sa oprit.O voce ragusita de barbat a anuntat ca urmatorul cantec va fi pentru cei indragostiti.Nu termina bine de spus ca a inceput sa se auda o melodie lenta si destul de trista.Imi las privirea in jos,in speranta ca ma invita la dans,cea ce a si facut.Ma ridic elegant de pe scaun si il iau pe tanar de mana ducandul intr-un loc destul de retras.Acesta ma cuprinde de talie,facandumi inima sa tresara umpic,apoi ii cuprind gatul cu mainile.Trupurile noastre au inceput sa se miste pe ritmul melodiei.Nu il putea privi in ochi,nu stiu din ce motiv dar nu puteam.Parca imi era frica.
Pastram o oarecare distanta fata de carpul lui bine facut.Imaginea unui copil mic mia venit in minte...ce ma facut sa ma pierd in amintiri.

-Te iubesc!Te rog ramai aici in tara.Gandestete la lucrurile minunate petrecute impreuna si pe care o sa mai petrecem.Nu poti pleca asa pur si simplu.
-Suntem prea mici,ai doar 6 ani,ce sti tu despre dragoste?Abea ai invatat bine sa mergi,termina cu chestiile astea,hai sa fim realisti.
-Cum poti spune ca suntem prea mici?Aduti aminte de cati ani ne cunoaste!Maine se implinesc aproape 58 de ani de cand ne cunoastem...si...si de cand suntem impreuna!Nu poti da cu piciorul la tot .Sti ca te poti opune parintilor tai,plus ca este doar o chestiune de timp pana vei creste si totul va reveni la normal!
-Inceteaza acum!Inceteaza!Ti se pare normal ca mereu si mereu sa mor pentru tine?Pentru ce ?Pentru dragostea ta? Asta este ultima mea viata,este ultima mea reincarnare asa ca vreau sa profit de ea.Cat de mult te-as iubii numai pot sa mor mereu si mereu pentru tine.Adio...te voi iubi mereu.


Dar nu se poate,sa fie el...au trecut aproape 15 ani de cand nu l-am mai vazut.Sansa ca el sa fie este una la un milion...dar daca este el?Daca destinul a facut in asa fel incat sa ne aduca iar impreuna?Ce tot spun eu aici,daca ar fi fost el cu adevarat m-ar fi recunoscut.Dar,inima nu mia mai batut asa de tare la nimeni altcineva decat la el.Oare el este?Dupa atatia ani de cautare si dupa atata suferinta sa apara asa ca din cer?Nu se poate...
Imi ridic privirea din pamant si ma uit fix in ochii lui.Imi pareau din ce in ce mai cunoscuti.
-Hei,te simti bine?Esti cam palida la fata,poate ar trebuii sa ne asezam putin.
-Nu,sunt bine,e din cauza fumului.Auzi ai avut vreodata senzatia ca ai mai trait odata,ma refer intr-o viata anterioara?
-Pai sincer eu nu cred in rencarnare,dar sincer nu stiu , cateodata ma simti asa de obosit de parca traiesc de mii de ani.
Nu se poate,este doar o pure coincidenta...Imi spun asta in minte , dar in zadar, o lacrima mi se scurge pe obrazul stang.
-Imi poti spune tot numele tau?Te rog frumos?spun eu suspinand
-Sasuke,Sasuke Uchiha.Dar ce conteaza asta?
El era,brunetul meu,nu pot sa cred ca in sfarsit l-am gasit.Emotiile m-au coplesit de tot.Nu am mai rezistat si l-am luat in brate.Clipele petrecute cu el imi bantuiau sufletul.Vocea lui groasa si promisiunile pe care mi le facea...

-Maine am sa mor,asta imi este destinul,dar nu uita am sa te caut si iti promit ca vom fi iar impreuna...pana ce moarte ne va desparti iar.

Nu pot uita ultima seara petrecuta cu el,intr-o cabana parasita.Ne-am iubit toata noaptea ca si cand nu o sa ne mai vedem niciodata.As vrea sa il sarut iar,dar daca nu isi aduce aminte cine sunt nu pot face asta,as pica de nebuna.
Trebuie sa fac cumva si sa-i aduc aminte cine este.

____________________
stiu ca este putin dar promit ca urmatorul va fi mai mare XD
daca am greseli de tastatura de gramatica etc va rog sa mi le aratati.

melodia pe care au dansat cei doi: http://www.youtube.com/watch?v=bx4nxjKTrYc
:001_07:

#12
O sa fiu dura:

Citat:Suntem prea mici,ai doar 6 ani,ce sti tu despre dragoste?Abea ai invatat bine sa mergi,termina cu chestiile astea,hai sa fim realisti.
-Cum poti spune ca suntem prea mici?Aduti aminte de cati ani ne cunoaste!Maine se implinesc aproape 58 de ani de cand ne cunoastem...si...si de cand suntem impreuna!Nu poti da cu piciorul la tot .Sti ca te poti opune parintilor tai,plus ca este doar o chestiune de timp pana vei creste si totul va reveni la normal!
Ce? Piua ca eu nu m-am prins. Ei au sase ani ( apropo, cand scri ani se folosesc litere, asa se face pe zup) dar implinesc cinzeci si opt de ani de cand se cunosc? Reincarnare? Eu am o ideea...reincarnarea...asta este? Scuze. Am citit mai jos, am avut dreptate. Yeeeeey

NU pot sa spun despre toate deoarece este foarte scurt, si asta ma face sa plang :(( . Dialogul este bun, pot sa zic ca este perfect. Descrierea trebuie imbunatatita putin. Naratiunea de asemenea. Si tot asa mai departe.

#13
Buna... un nou fic:D ce imi place.. mai ales ideea, chiar nu am intalnit-o, e posibil sa fi avut o sursa de inspiratie, dar oricine are.. la modurile de expunere: dilogul e ok si nu e sec, stii cum sa-l manuiesti...descrierea: ai, dar mai e loc, pune accent pe sentimente, actiunea e ok si nu fuge.
Stai sa pricep si eu: dialogul ala cu varsta de 6 ani, a fost un flashback..daca da pune inainte ca sa stim.. si era ceva cu reincarnarea.adica ei normal au 58 de ani, dar fiind ca..asa au nuj cati ani?
complicat rau:)) cum sa nu o recunoasca Sasuke, daca spunea ca o iubeste...mai, dar pariu ala e cam dur si mi-a picat fata cand am vazut Hinata viitoarea sotie.. ok..imi place ca pestrez legea aia cu sotiile..in fine.
Astept next si te rog sa imi spui. Spor la scris.
[Imagine: h8v.gif]
 

#14
mi-a placut
nu am nimic de comentat:bv:
cel putin deocamdata
sper ca urmatorul capitol sa fie la fel de interesant
sa ma anunti cand apare
bye:bye:
[Imagine: chibi_7912.gif]
aki, chibi-ul lui

Lore

i say CIAOSU la toti



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A rose for love, and a book for ever Kira's Scarlet 12 7.818 03-10-2013, 09:52 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  Broken rose Erina Ozaki 15 10.509 27-08-2012, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Rose's oneshots Vero 14 8.461 24-07-2011, 11:54 PM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  Rose's poems Cristiuță 3 2.982 15-12-2010, 10:18 AM
Ultimul răspuns: Cristiuță
  Red Rose Turns Black - Open Wounds [+18] candy_cane 17 9.019 24-05-2010, 05:36 PM
Ultimul răspuns: candy_cane
  the story of a rose isabel_anime 6 4.675 13-12-2009, 07:42 PM
Ultimul răspuns: isabel_anime
  Black.Immortal.Rose Kita 9 6.256 25-09-2009, 05:56 PM
Ultimul răspuns: ringingBells
  Pink Rose Writer of Life 0 1.946 24-06-2009, 09:37 PM
Ultimul răspuns: Writer of Life
  Last Rose [+18] [yuri] Lithium-Sensui 4 4.669 15-11-2008, 09:10 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Rose atraction nadepsine 5 5.244 02-02-2008, 02:18 PM
Ultimul răspuns: nadepsine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)