Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum ati alfat ca Mos Craciun nu exista ?

#1
Imi pare rau daca sunt copii pe aici care inca mai cred in el *sarcasm*. 21
Eu am alfat cand aveam cam vreo opt ani. Era craciunul, iar fratimiu tot imi spunea ca mosu' nu exista fiindca eu ma bucuram de cadourile primite. Eram tare suparata pentru ca stiam ca el exista, doar cine imi aducea mie cadourile in fiecare an? + parintii mereu imi ziceau ca el exista, deci ii credeam. Si uite asa m-am dus in spate, unde era bucataria (acum am mai schimbat putin) ca s-o intreb pe mama care facea mancare daca exista. Era destul de suprata sau nervoasa, acum nu mai stiu, si mi-a raspuns raspicat ca nu exista, ca aduce cadourile. Am fost suparata si dezamagita cateva luni dar acum mi-a trecut. 21
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#2
Nice topic 21
Am aflat -din nefericire- de la verisorul meu, pe atunci INCA eram mica si inca imi revendic dreptul de a nu fi aflat atat de repede. Aveam cred, vreo cinci ani, si tin minte perfect cum s-a intamplat. Eram in bucatarie, la el acasa si el, in mijlocul verii, imi spune ca Mos Craciun nu exista si ca de fapt parintii sunt cei care iti pun sub brad cadouri si alea alea. Am fost foarte dezamagita insa parintii mei inca se joaca, de fapt inca ne jucam de-a Mos Craciun si fetita cuminte 71
[Imagine: ak8THBQ.png]


#3
Mos Craciun nu exista??? MI-ati distrus adolescenta!!! 21 Hmm...cum am aflat? S-a intamplat pe la 9 ani *eram clasa a 4-a* si nu mai aveam rabdare, asa ca am decis sa stau langa brad-de straja- si normal, cand ai mei credeau ca sunt adormita , au inceput sa strecoare cadourile.Va dati seama ca am ramas:l WTF? dar m-am obisnuit cu ideea. In orice caz, am o sora de aproape 4 ani si sunt obligata sa-i zic de Mos Craciun ^^
[Imagine: wqymg0.jpg]

#4
Eram pe undeva prin 1-4, nu mai stiu exact clasa, iar printre altele mosu-mi adusese in anul acela o pisica de plus care facea ca toti dracii cand o loveai. Eu dormeam, ca o fetita cuminte ce eram, cand brusc am auzit un tronc! urmat de niste mieunaturi isterice. Avand in vedere ca am somnul destul de usor spre dimineata, m-am speriat, trezit, ridicat in fund, nu neaparat in ordinea asta. In fata mea era bunica, prinsa in flagrant cu pungile cu cadouri in mana. Think fast! si am facut cel mai la indemana lucru, trantindu-ma la loc cu capul pe perna. Ea a rasuflat usurata ca doar avusesem un cosmar, iar eu am fost dezamagita ca mosul pletos in colanti rosii caruia nu ii plac copiii obraznici nu exista. That rly wasn't a fair deal 21

But rejoice! in anul urmator am inventat o noua sursa de amuzament, si anume de-a v-ati ascunselea cu cadourile, aka inainte de craciun cautam unde erau ascunse, fara sa ma uit insa in ele. Le-am gaist in fiecare an hehe. Tin minteca la un momentdat chiar eram ingrijorata ca era deja ajunul si nu le gasisem, dar fix atunci incepuse sa ninga, iar eu eram fte OMG!111 ma duc la bunicul in camera sa ma uit cum ninge!! iar bunica era foarte NUNUUNUUNUUUUUUUU!11 nu te duce, ca e FRIG ! Heh :smart:

I rly miss those days, now. Mi-e dor de toata agitatia aia din ajun si dimineata de craciun, si mi-e dor de anticipatie, si de emotiile pe care le aveam cand deschideam cadourile... Acum e ceva gen : ia x ron ca sa-ti iei y =_=

#5
Wow, nu credeam că atât de multe persoane află că Moş Crăciun nu există în acest mod. Eu m-aş fi supărat foarte tare dacă îmi prindeam părinţii punându-mi cadourile.
Dar cum am aflat ? Hm, nici nu era Crăciunul, defapt chiar era primăvară cred (sau toamnă, nevermind) când eram acasă cu mama. Ea mi-a spus că vrea să vorbim, iar eu eram "Ok ^^" Sigur eram în clasa a IIa sau a IIIa. Şi m-a întrebat ce cred, Moş Crăciun există sau nu ? Eu i-am zis da, normal.
Atunci mi-a spus că eu deja ştiu răspunsul -_-" Ceea ce m-a făcut să îmi dau seamă că îmi spunea într-un mod foarte indirect că el nu există.
Trist. Mi-a explicat că în fiecare an ea şi tata îmi pun cadourile sub brad, dar că este totuşi un obicei frumos ^^

Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#6
Pai am aflat că Moş Crăciun nu exista anul trecut si mă bucur că am aflat asta aşa de târziu .
Am aflat de la prietena cea mai bună a mamei mele . Erau amândoua la taclale si eu stăteam pe mess si vorbeam cu o prietenă si dintr-o dată mi-a zis că Moş Crăciun nu există . Atunci m-am dus la mama şi am întrebat-o : ' ' Mami chiar nu există Moş Crăciun ? ' ' . Dar mama a vrut să zică că da dar prietena ei ia loato înainte şi mi-a zis că nu . Atunci am plâns dar mi-a trecut foarte repede . Eu încă ma joc dea Moş Crăciun cu părinţii 21.


Dar ceva este în contradictoriu . Eu l-am văzut pe Moş Crăciun în realitate . Mă trezisem să beau apă şi atunci l-am văzut . Era un bărbat inăltuţ , îmbrăcat în roşu şi cu o barbă albă . Mai mult nu am văzut , eram mică . Aveam doar vro 6 anişori . Dar atunci chiar aveam cadouri sub brad dimineaţa si acuma când îi mai intreb pe părinţi îmi zic că unele cadouri nu ei le-au pus .
[Imagine: Jun0xCa.png]

#7
Cred ca aveam vreo 7-8 ani :]] Nu mai stiu exact cat. Eram dupa vacanta de Craciun si ii auzeam pe baietii de la mine din clasa cum vorbeau. Eu curioasa, ma apropii de ei si trag cu urechea. Chiar in acel moment zicea unul ca i-a prins pe parintii sai punand cadourile sub brad. =]] Altul ca a stat de panda pana ce i-a prins. =]] Si tot asa.
Eram suparata si chestia amuzanta era ca in urmatorul an am auzit usa camerei cum se tranteste si pe tata iesind. =]] Cand am intrat.. buf cadourile sub brad. :]]
Faptasul : Tata ! =]]

#8
Eu aveam 6 ani cand am aflat asta...Fratele meu mi-a spus(in gluma dar eu fiind mika l-am crezut) ,ca, daca vreau sa am mai multe cadouri sa il astept pe Mos Craciun cu o tigaie in mana si cand il vad sa ii dau cu ea in cap sa iau mai multe cadouri din sac si sa plec...amuzant huh? Tatei nu i sa parut asa de comic cand sa ales cu un cucui in cap....Asa am aflat eu ca "Mosul" nu exista...Tragic nu?
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#9
Foarte interesant cee se scrie pe aici.
Eu una, am aflat in clasa a 3-a, de la o colega. Mi-a zis ca moshu nu exista si dupa asta, m-am suparat foarte tare. mi-a trecut repede. Mama imi explica ca nu exista, dar ca ea si cu tata incearca mereu sa imi indeplineasca dorintele si de aceea ma puneau sa fac srisorii. Tata inca imi zice ca exista, si cu toate ca m 17 ani. Mama mi-a zis sa o sa zica si el : Nu exista abea pe la 18 ani = )).
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#10
Cum am aflat ca nu exista Mos Craciun? Ei bine, imi amintesc ca aveam 10 ani si era ajunul iar eu eram pe la verisoara mea in vizita. Si tot discutand imi spune ca Mos Craciun nu exista ca defapt parintii sunt cei care imi pun cadouri si toate alea. Am fost putin suparata, dar mi-a trecut...Iar inspre dimineata Craciunului, eu eram treaza si dintr-o data aud pe cineva ca deschide usa....Eu stateam cu ochii intredeschisi ca sa si vad cine e...si surpriza...era tata care venise sa imi puna cadourile sub brad....m-am prefacut ca dorm, iar cand a iesit pe usa m-am dus la cadouri...si asa am aflat eu ca nu exista Mos Craciun....Si am continuat ''jocul '' acesta cam pana la 12 ani cand le-am spus ca eu defapt stiam demult ca nu exista Mos Craciun....
[Imagine: j5atg3.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cadouri de craciun. Liar 9 5.938 09-07-2012, 01:41 AM
Ultimul răspuns: Lia
  Exista.... Lye 29 15.664 25-04-2011, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Hakusor.
  Cadou de Craciun pentru userul preferat Flash 8 5.382 25-12-2008, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)