Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum ati alfat ca Mos Craciun nu exista ?

#31
Cum a aflat eu?. Eram 1-a. Asta`i sigur. Mama se despartise de tata si,pentru ca mama trebuia sa ma ia peeeste tot mi`a trantit`o. 'EU'S MOSU`' i was like' O_O ZOMFG U KILLED SANTA AND U`RE SANTA..wait i`m confused'. Wierd no?*u* Doar de la rude habarnam ce`mi iau. In rest I KNO' EVERYTHIN' BOUT MA' PRESENTS *U*.

Dear Mosu'. Nu uita sa mai bagi bani la mine XD. (aka mama XD)

Bine prima data cand mi-a zis tata ca el e mosu ziceam: Duh ca tu te crezi mosu' pt ca asta trebuie sa zici. <-Eu copilu' care stie deja pt ca toti colegi vorbeau de genu'. Practic nici nu mia pasat daca exista sau nu,imi pasau cadourile.
Da stiu ca aveam 4 sau 5 ani. Si nu stiam.Si eram foarte fericita ca,gasisem 2 mari cadouri sub brad.(un capitali pe care l`am pierdut la 3 luni dupa,joaca cu banii aruncatu` lor pe geam xD) Si un laptop de jucarie(care e rupt in 2 XD). I was like' MOM MOM LOOK LOOOOOOOOK IT`S SANTA*u* SANTAAAAAAAAAAAA~' xDDD. It was fun.

Acu' Cum zicea un user de pe prima pagina(am uitat care)..mi se dau x roni sa`mi cumpar y si z de la nu stiu ce magazin >.<'
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ


#32
Haha interesant topic XD
Eu am aflat ca nu exista mosc cracaciun de la varsta de 10 ani i think or 11 dunnew ~ oricum eram plod prin scoala generala O-o' or something laic thiz...~ Dar am aflat ca nu exista mosulica cu pu*a mica 65 de la subiectul discutiei cu mosu necolae care are c***l mare XD 65 21) ca eu cica imi doream o minge de footbal 21 si cand colo imi adusese o geaca si un papitoi >.>" Si atunci am aflat ca nu exista nici mosc necolae da nici mos cracaciun XD. Daca mai tin eu minte bine cand eram prin a 3 a o.o' ca am gasit in sufragerie niste carioci si un puzzel cu barbie >.>" mda. si next day sub braad ma trezesc cu cadoruile alea care le-am descoperit ascunzisul 19.Nu am plans ca nu exista mosul oricum cred ca am aflat ca iepurasul de paste nu exista inainte de a afla ca za mos cracaiun ish not real o.o'. A da si inainte de a afla mai exact ca nu exista moscul cracaciunul ii scrisesem o scrisoare :]] yeah credula eram -.-' si i-am dat-o mamei ca cica o sa o puna in cutia postala p-p dar intr-o alta zii am descoperit scrisoarea aia ascunsa pe nu stiu unde o.O'.In fine Craciunul e doar nasterea lu Iisus Hristos nu si a Mosului Craciun :/ Adica lol e la mintea cocosului "Mos Craciun" o fii fost inventat de americani ca americanii mint cel mai mult 15

#33
Păi, eram mică şi eram la o fată de ziua ei.
Ne-am aşezat în cerc cu toţii şi o fată : băi copchiilor, ştiaţi că nu există moshu?
Eu prima oară nu am vrut să o cred. Iar când am vebit acasă , am întrebat-o pe mama dacă nu există, şi ea mi-a afirmat.
Îhh şi când aflasem eu era prin preajma Crăciunului, a fost cel mai urât crăciun pentru că s-a dus farmecul ăla
Vai oare ce mi-a adus moşu? O păpuşă Barbie??? (eram o maniacă a păpuşilor) Zuppy12
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#34
In primu` rand nice topic 24 ;] ...

al 2-lea rand ... 10 eu am aflat ca nu exista moshu` de la parinti chiar 22 ! :O [ " ce dezamagire 24 " ] Ei bine totul s-a intamplat cand aveam vreo 4-5 ani si ai mei au plecat de Craciun la Vine 15 ... si eu cu fratemiu`am ramas la un verisor ... Mama mi-a spus ca voi merge cu unchiul si matusa la cumparaturi si-mi pot lua tot ce vreau eu pt. ca mosu` nu mai vine 24 ... deci boom ... atunci a lovit bomba la mine si ica mai bocesc :[[ ...
Când eram mai mică , ai mei s-au mutat de vreo zece ori. Doar că eu am reuşit să-i găsesc de fiecare dată.



[Imagine: 1-4542430-3498-t.jpg]

#35
Aveam vreo 6-7 ani cand mi-am dat seama ca nu exista . Eram cu o prietena acasa shi vroiam sa-l prindem pe "mos" shi i-am vazut pe parinti , dar am tacut din gura . Ei au mai crezut un an ca inca mai cred si dupa mi-au spus ei . Ce sa zic , sunt foarte curioasa .

#36
Eu am aflat destul de tarziu... O_O

Aveam vreo 10 ani...Iar bunicul meu, se cam imbatase atunci de Craciun...Si s-a scapat ca Mos Cracila [ cum ii spunea el 24 ] nu exista, si ca mama imi punea cadourile sub perna [ asa e traditia la mine le tara ]

Dar daca nu aflam atunci, oricum imi spunea mama dupa Craciun. Asta era planul 24

#37
Poi, eu eram parca prin calsa I, ma intorceam de la scoala impreuna cu prietena mea cea mai buna, iar ea a jucat cartile pe fata. La sase ani ai mei eram foarte mandra ca stiam ca Mos Craciun nu exista. Oricum, un an, doi, mai tarziu, eu am fost cea care i-a naruit sperantele unei alte prietene ale mele, mai mici, care inca credea in Mosu'. Nu ca-s malefica? 4
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#38
Eu am aflat pe clasa a2a. Unchiul a venit in vizita si s-a imbracat intr-un costum de Mos Craciun. Din pacate, era verde nu rosu si mi-am dat seama ca ceva e dubios cu acest Mos. Cand 'mosul' a plecat, unchiul meu a iesit din baie si a zis ca a fost la toaleta iar eu i-am zis ca a ratat toata distractia. Mai tarziu in noaptea aceea, am intrat peste mama in camera si am prins-o impachetand cadouri si am inceput sa o bombardez cu intrebari. Si asa, eu am aflat ca mosul nu exista. Primul pas spre maturizare.

#39
Dap... pai nu stiu poate ca voi nu o sa ma credeti dar eu tot spun.
De la vreo sase, sapte ani cam asa aveam banuieli ca Mos Craciun sunt parinti dar tot o tineam pe a mea ca exsita. De ce? Pur si simplu asa era mai simplu sa ii santajez sentimental cu chesti de genu "Ce tare! Dea bi astept sa imi aduca Mos Craciun aia." sau " La's ca imi aduce mie Mos Craciun..." era mult mai simplu sa le zic asa pentru ca nu aveau incotro decat sa imi ia darul mult visat >:3 evil meh. Si in plus imi gaseam cadourile de fiecare data. Cand ramaneam singura acasa daramam casa pana le gaseam: ]] .
Just the
way you know me..

#40
Cum? A uitat tata să mai îmbrace costumul de moş şi mi-a dat cadoul îmbrăcat normal. Apoi l-am întrebat pe fratele meu dacă există moşu' şi mi-a zis că nu. Oricum ştiam asta de mult. Dar îmi plăcea să fac pe inocenta şi să zic "A venit Moşuuu'!". 21
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cadouri de craciun. Liar 9 5.996 09-07-2012, 01:41 AM
Ultimul răspuns: Lia
  Exista.... Lye 29 15.913 25-04-2011, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Hakusor.
  Cadou de Craciun pentru userul preferat Flash 8 5.392 25-12-2008, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)