Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cadouri de craciun.

#1
Se apropie serbatorile si alea alea.
Lumea incepe sa cumpere cadouri inca de pa acum. Dah, asta ne cam chinuie pe noi. Adica, de unde ar trebuii sa stim ce vrea mama de carciun. Prietena cea mai buna e usor de ghicit dar daca vrei sa iei un cadou unei persoane pe care nu o cunosti foarte bine devine mai greu. Eu cel putin, sunt in pana. Ca multii altii cred eu. Adica ma-m consfatuit cu colega de banca sa-i cumpar un pui de plastic 21 Viata'
Voi ce ati vrea de craciuni? Dar ce le-ati cumpara prietenilor/apropiatlor de craciun?
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#2
O papusa k-pop as cumpara pentru mbb.
Una Sherlock Holmes (Denisa rullz).
Eu vreau o manga. ^(=)^

Nimic mai mult, nimic mai putin.
Papusa din k-pop Jang Hyun Seung, adica. :-b
Altceva?
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
Oh, cadouri de Crăciun :3

Sincer, nu-mi doresc ceva special ; doar o nouă husă pentru chitară [ poate şi o altă pană ataşată :3 ] şi o manga yaoi, în general, rape and violence scenes... :"D
Încă nu m-am gândit ce cadou să-i iau prietenului, i'll see 106 . Oh şi să nu uit de ceasul pentru Theo şi ceva micuţ pentru diriga xD



#4
Nu vreau nimic de craciun,cum nici nu cred ca voi primi.Deci aia e.
De daruit ( 21 ) pot zice ca sunt zgarcit,nam daruit nimic,nimanui,niciodata cu ocazia "sarbatorilor".
De dorit mi-as dori multe,da' am nevoie de sponsorizare mare
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#5
Azazel, esti un om dificil. Poate iti cumpar eu ceva :]] . [ Greu de spus, nici macar nu te cunosc 22 ]
Ihihiii, ador sarbatorile de Craciun ^^. Pai, eu una abia asteptam sa impodobeasca 'responsabilii' bradul de Craciun. Cert e ca au facut deja asta si Luni il voi vedea... Abia astept <3. Si-si-si.. Acadelele acelea pentru craciun.. Delicios , absolut delicios .. Dulciuri la colindat... Wa-wa.. Deci, ce sa nu iubesti? .
REvenind la subiect...
Pai, mi-as cumpara tot mall-ul daca as putea. Dar ma multumesc cu cateva chestii gen : niste jeansi, o bluzitsa cum am vazut la Kenvelo, aww o ador si neaparat o caciulita cu ciucurei 21 pe verde sa nu uitam xD...
Asta e ce as vrea eu. Cat despre familie si prieteni: mamei i-as lua o esarfa draguta, lui tati i-as lua hanorakul acela care ii place atat de mult, lui Sis Kumiko [ssakura3] i-as desena toaata manga 'aceea' [ she knowz] , Alisiei i-as lua o carte de matematica noua [ off, intamplarea aia stupida 22 ] , lui Bro [E] i-as da un pwpic :3, lui Boris [ aww, lazy dog xD ] i-as lua acea punguta gigantica de Pedigree , lui Toddi [ another dog] i-as lua inca o cusca sa nu se mai inghesuie cu Boris, as mitui pe profu' de mate sa le dea tuturor colegilor cate un 10 , tuturor din familie as inchiria un restaurant si am petrece :3...
O lista mega-mare. x[... Ei bine, trebuiie sa economisesc .. Deci , mai am de muncit 21.
^^
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#6
Vai când mă gândesc că mai sunt doar două săptămâni şi vine Craciunul şi eu nici nu m-am decis asupra ce vreau să le cumpăr părinţilor -.-.
Eu aş vrea foarte mult un telefon nou, că al meu e pe jumătate mort. Mi-a zis tata că îmi va lua unul nou, dar eu vreau Samsung S5230, iar el s-a uitat la LG A200. Pfff... nu-mi place LG. Trebuie să îl conving şi cred că voi reuşi doar dacă iau la mate, la teză notă mare. Sa dea Domnu o notă mare.
Pentru părinţii mei, pfff, greu. Mai ales la mama, e complicat, niciodată nu nimeresc ce îi place şi nici că îmi spune. Gusturile noastre sunt foarte depărtate. Dar cred că i-aş lua un parfum sau poate o eşarfă, am văzut ceva foarte interesant. Pentru tata, vai de mine, el vrea o maşină şi dacă se poate una de teren, da sigur. Cine ştie poate îi voi lua una, peste mulţi ani :]], dar cred că i-as lua un parfum. Lui frate'miu, logic că jucării şi la el e uşor că deja mi-a făcut o listă ca să îi fac scrisoare lui Moşu, pentru el trebuie vreo 5 milioane -.-
Pentru bunica, păi noi suntem cadou ei, dacă ne ducem la ea, nu mai are nevoie de altceva, dar cred că îi voi lua un tablou cum ştiu că îi place ei.
La prieteni, pffff majoritatea nu sunt din Iaşi, doar Clau şi am vrea să căutăm noi ceva prin oraş şi cine ştie poate şi găsim.

Ce listă lungă :]]
[Imagine: h8v.gif]
 

#7
Oh yeah deja am început să fac pregătiri. Vreau să trimit aşa : Api, Nemo, Aly, Adela [ crăci ], Ryuu[ dacă îmi dă adresa lui ], îi voi da mamei mele, iubitului meu, Cristinei, Mihaelei, Anei şi lui Candy acestea fiind colege de-ale mele. Plănuiesc să dau multe cadouri anul ăsta also am trimis un cadou fundaţiei de copii de la Casa Fericirii de la mine din oraş. Also cred că voi mai face donaţii să vorbesc cu Cristina şi am de gând să-i dau profesoare de limba şi literatura română ceva de Crăciun [ probabil un globuleţ din sticlă aşa cum îşi doreşte să văd ce găsesc eu şi Lăcrămioara în oraş ] Mamei mele m-am gândit să-i confecţionez o eşarfă. Poate voi pune tutorialul pe blog dacă sunt doritori xD.

Cât despre mine ştiu doar că primesc un laptop de la Mom şi seria FRA de Kelly Armstrong de la iubitul meu.
-

#8
Eu sincer nu-mi doresc nimic de Craciun . Si daca nu primesc nimic tot bine ma simt :]] . Parca vad ca imi iau cine stie ce cadou =]]] . Dar imi place sa fac cadouri . Anu' asta ne facem intre noi in clasa . De abia astept sa vad ce primesc : x . Trebuie sa ma duc sa iau si eu cadou ... si mi-a picat un baiat . Chiar nu am nici o idee :]] . Mai trebuie sa iau cadouri si pentru ai mei [ aici stiu sigur ce iau 15 ] .
Vrem sa luam si brad in clasa si sa ne punem cadourile acolo . O sa iasa ceva super tare : x.
[Imagine: 15cmu01_zps404e61e8.gif]

#9
Darga Mos Craciun,
Stiu ca nu existi,dar dau acest post cu speranta ca parintii mei se vor uita in history si-mi vor citi postul 21N-am de gand sa cer ceva imposibil,cum ar fi o bomba nucleara,uraniu,un Ferrari,o vila in Malibu,o capra neagra sau un colibri.Vreau macar un laptop pentru care ai tot pus banii deoparte.Cat despre prieteni,am doar o Bff.Pentru ea te rog sa aduci un I Phone 5 ca ii s-a stricat toate telefoanele si MP3-urile.Cat despre colegii mei,la ciudata cu care stau in banca sa-i aduci un rimel contaminat;rivalei mele,sa-i aduci Uraniu radioactiv;lui razvan care ma tachizeaza,pe prietenul lui Lady Gaga si tipului pe care-l plac,un bilet spre Ceruri.
Cu sinceritate,Mykoto
P.S. Adresa mea este : Planeta Jupiter,strada Storm,Blocul 13,apartamentul 7,langa extraterestrii aia pitici.Te astept!
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#10
Suntem in Iulie din cate stiu, si nu mi-l inchipui pe Mos Craciun in bikini pe jet ski aducand cadouri.

/closed
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cum ati alfat ca Mos Craciun nu exista ? yaoi maniac 51 27.528 11-07-2012, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Cadou de Craciun pentru userul preferat Flash 8 5.382 25-12-2008, 10:56 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)