Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Exista o varsta limita pentru anime-uri?
Da
1.54%
1 1.54%
Nu
98.46%
64 98.46%
Total 65 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Exista....

#1
Exista oare o varsta specifica pentru a urmarii anime-uri?Chiar acum ceva timp am vorbit cu un prieten de 20 de ani care inca se mai uita la anime-uri.Oare exista o varsta la care ar trebui sa spunem STOP?Yo cred ca nu...dar vreau sa vad si parerea voastra.Ja Ne!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Nu cred ca exista o varsta limitata. Fiecare priveste pana la ce varsta doreste. Si nu ar tb sa ne luam dupa ce spune lumea. Sau ce spune X sau Y. Fiecare ar trebui sa isi vada de nasul sau.

#3
Nu exista. Sunt genuri si genuri de anime. Unele sunt destinate copiilor si altele sunt destinate tinerilor si adolescentilor. Stiu ca mama cand a vazut ca ma uit la anime, mi-a zis "Te uiti la desena animate? Nu mai esti copil!", iar eu i-am raspuns simplu "Asta nu e pentru copii." Ma uitam la Noir. S-a uitat si ea cateva minute, la o faza cu impuscaturi si apoi a tras concluzia ca nu este pentru copii. :lol:

#4
Aaah... si eu am 20 de ani, daca vreti sa stiti, si ma uit cu si mai mult avant decat pana acum... but this reminds me... am o prietena care m-a anuntat acum cateva saptamani ca a inceput sa se maturizeze (avem aceeasi varsta :'/) si ca s-a lasat de anime-uri (cred ca vorbea de animax)... dar cand i-am amintit de Death note, a precizat: "Ah, ala nu intra cjiar la 'anime-uri'..."

So people... give it up: there's no such thing as a certain age for ANYTHING 3 (dar mai alest pt anime 10)
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#5
[attachment=115]d'apoi sa fiti voi sanatosi cata lume se uita la amineuri. eu, de ex, m-am uitat datorita tatalui meu care acuma are o varsta considerabila si el era cel care inregistra dragon ball z in fiecare zi la ora 9 dimineata. el a fost cel care m-a convins sa ma uit la inu, yyh si slayers! so...

#6
NUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!
Eu voi fi fan anime toata viata 4
Am deja 19 anisori (fara vreo 2 luni10 ) si imi plac din ce in ce mai mult :X so...nu cred k o sa ma opresc vreodata 10 o sa ma uit si cu copii mei :X si cu nepoteii mai tarziu dak se poate 21

#7
"Nu conteaza cat de lung am parul, important e cum gandesc!"

... asa si aici. Ce importanta are varsta daca faci ce-ti place?
[Imagine: 36343631.png]Ura e cea mai mare sursa de energie dintr-o fiinta omeneasca.[Imagine: 36343631.png]

#8
Nu cred ca exista un timp standard la care un om spune : nu ma mai uit la cutare lucru. Asa este si cu anime-urile. Sunt de acord cu majoritatea : fiecare ar trebui sa faca ce-i place si sa nu asculte de gura lumii. Stiti voi... Gura lumii sloboda. 65
[Imagine: shaiyalight.png]

#9
faza cu :varsta limita pentru desene este cea mai mare prostie. te poti uita la animeuri (si desene in genral +comic books) pana la ce varsta vrei. de exemplu, nu prea am urmarit animeuri in ultimul timp, neavand timp, iar pe animax cand dadea ceva bun ma uitam la altceva...dar asta nu inseamna k nu-mi plac. chiar ieri (sau alataieri) am vazut death note primele 2 ep (desi vasusem intreaga serie + filmele). am inceput sa downloadez naruto si sper sa am timp in vacanta sa le vad.
daca stam sa ne gandim...cel care creeaza personaje, sau lucreaza in animatie...nu se uita la desene? ba da se uita si pot garanta k multi dintre ei au cu foarte mult peste 20 de ani 10 .
personal, cred k voi ajunge batranica si ma voi auita la anime cu nepoteii ( 21 )

#10
Asa cum ati spus si voi, nu exista o varsta anume la care sa te opresti din vizionat. Sunt oameni care se maturizeaza aproape complet si lasa in urma inclusiv animeurile. But then again, nu exista oameni maturizati complet. In fiecare exista o parte ramasa din copilarie si aceea declanseaza si placerea vizionatului animeurilor. Exista animeuri si animeuri, pe toate temele posibile si pentru toate varstele. Daca stii la ce sa te uiti, ramai fan anime toata viata.

Concluzia: nu exista limita de varsta. Animeurile sunt pentru oricine.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cum ati alfat ca Mos Craciun nu exista ? yaoi maniac 51 27.931 11-07-2012, 04:41 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)