Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Colectivul

#41
Clasa mea? Unita pe naiba. Eram uniti in clasa a V-a, pe atunci nu erau diferentele de acum adica sa fie pitipoancer, cocalari si rockeri. Nu frate, era numai un prost in toata clasa in rest nici o diferenta, acum in clasa a VII-a ne-am impartit.
Pitipoancele, cocalari si rockeri (care practic suntem doar doua si o tipa emo). Acum nu ma pot plange de faptul ca am multe pitipoance pentru ca sunt vreo patru (insa tot sunt), cocalari sunt vreo 6 cel mult si in rest am spus. Apoi mai e unul care se da rocker si tot spune ca asculta rock insa nu dar asta este altceva.
Acum practim ne omoram intre noi, eu una abia astept sa scap de ei (in mare). Mai toti au devenit nesimtit, comenteaza intruna si eu nu mai am rabdare, vreau sa vina naibii clasa a IX-a mai repede.

#42
In clasa mea colectivul e unul impartit in bisericute -_-". Asa a fost in totdeauna , si cred ca asa va fi mereu.

Dar ne inteleg toti unii cu altii. Rar se isc certuri. La testele surpriza , cei din spate copie din caiet si imprastie raspunsurile , deci toti ne alegem cu 10 si 9 =]]. [ asa am ajuns sa fim ceea mai " smart " clasa ].

Baieti din clasa sunt destul de ok [ nu cocalari sau alte specimene , pfuuu` ] , dar mai avem prin colturi si cativa mascarici , incuiati la minte sau stangaci [ dar fac orele mai funny ].

Majoritatea fetelor sunt foarte de treaba , si niciuna nu e " piti " [ doar cateva care mai pierd timpul prin subsolurile scolii , dar alea au alt nume ].

Glumim , barfim , copiem , chiulim , mai si studiem , iesim , intram , ne prostim , ne desteptam , o incurcam , dar niciodata nu a ramas careva fara sustinere.

E bine pe la mine ^^



#43
Eu am norocul să am o clasă foarte unită şi aşa am fost mereu. Desigur, nu toţi om fi foarte apropiaţi, adică avem două grupuri cu care nu ne înţelegem : piţipoancele ( my luck, sunt doar patru ) şi proştii ( şi nu sunt rea, pur şi simplu aşa sunt ei ; sunt doar cinci ). Restul, cei douăzeci şi unu, ne înţelegem foarte bine. Daaa, ne certăm and so on, dar niciodată nu am putea să ne facem rău. Când unul face vreo tâmpenie ( ca atunci când am rupt uşa ) noi nu ne apucăm să pârăm. Sau dacă vreun profesor jigneşte un coleg or something, toţi sărim în apărarea lui. Chiar dacă asta înseamnă să ne dea test / 3.

Mereu am fost aproape unul de celălalt, dacă cineva avea o problemă, toţi îl ajutăm. Spre exemplu, sâmbătă a murit tatăl unui coleg. Ieri am fost toţi la capelă, iar mâine mergem iarăşi toţi la înmormântare. Colegul nostru este distrus ; nu numai că plânge, dar şi vorbeşte despre tatăl lui în continuu. Şi acum suntem aproape de el and so on. Anyway, chiar îmi vor lipsi copilaşii ăştia, ei m`au văzut evoluând de la chestia adorabilă şi mică la superbitatea absolută. Adică după atâta timp petrecut cu ei, să mă duc într`un alt colectiv nu va fi uşor. Îmi aduc aminte şi acum cum jucam hora pe holul cancelariei sau făceam revolte - cu succes - pentru înlăturarea profesorului de religie. Ce vremuri. 8 - >
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#44
Eu nu am deloc o clasă unită, la fel suntem împărţiţi pe grupuri. Suntem 24 şi sunt doar două grupuri, unul cu "deştepţi" şi fiţoşi clasei şi unul cu ceilalţi mai medii şi mai kawaii, în fine eu nu fac parte din niciun grup aşa că mă înţeleg acceptabil cu toţi, adică copiăm unii de la alţi =D. Momentan nimeni nu ştie că eu mă uit la anime-uri, dacă ar ştii sigur ar începe să râdă de mine "deştepţi" ăia. Nu ştiu de ce mereu când întâlnesc pe cineva care învaţă, e cu fiţe multe şi se crede regină/rege. Sper să nu fie toţi aşa xD.
Slipping through the cracks of a dark eternity
With nothing but my pain and the paralyzing agony
[Imagine: 6iseio.png]

#45
Colectivul ... păi ce să zic, uneori suntem uniţi, alteori nu ... aici e după chef, dacă înţelegeţi la ce mă refer. Ca în orice clasă şi la mine există tot felul de specimene, dar noroc că nu sunt aşa de multe: cocalari şi piţipoance [ vreo 5-6 *mulţumesc, Doamne* ], tocilari ( şi spun asta nu ptr. că învaţă, ci ptr. simplul motiv că nu vor să facă nimic altceva decât să stea cu nasul în caiete - şi în pauze - şi nici morţi nu chiulesc ) [ aici sunt vreo 3 ]. În rest sunt în regulă. Normal că nu mă înţeleg cu toţi, că ne mai certăm, dar ştim că la nevoie vom fi alături unii de alţii. Acum o lună, când un coleg a fost la spital, după ore ne-am strâns toţi şi ne-am dus să-l vizităm. Eu zic că a fost un gest chiar frumos. De fiecare dată când cineva are probleme sau e trist/supărat suntem alături de el şi încercăm să îl facem să se simtă mai bine, iar când cineva se leagă de vreun coleg îi luăm apărarea [ chiar dacă e să o încurcăm după : )) ]. Normal că nu toţi, sunt persoane cărora chiar nu le pasă, dar ce să le faci ...
I'm gonna pick up the pieces and build a Lego house... :cheer:

#46
Singurul colectiv care pot sa spun ca nu m-a facut sa vreau sa-i bag pe toti intr-o masina de tocat e cel de la gradinita, dar asta poate o fi pentru ca nu pot sa-mi amintesc absolut nimic din anii aceia. Din clasa I a inceput necazul- erau doi baieti care ziceai ca-s minimafioti.21 Unul gras, prostut si inalt si unul scund, temperamental care ii dadea ordine primului.
- Copii, cine va apara voua drepturile?
- Protectia animalelor.
[Imagine: 1129606.png]
[Imagine: tumblr_lj21h9d7cq1qdi4c2.gif]

#47
Ohoho~! Poi, clasa mea e impartita in 3 grupuri! Gasca-formata din baietii mai cu mot, de bani gata, care au note numai de 9 si de 10, dar care nu fac nimic pentru a le capata.
Coltu' vesel-4 baieti tampiti! Cu o mentalitate de cresa. Ce sa mai zic... Note numai de 4, 5 si 6... Dar nu cumva sa-i numesti prosti! Ca li se ridica gradele. Prin acest grup isi mai fac veacu' si vreo trei fete din clasa: una desteapta, alta... anul trecut a avut aceeasi medie ca a mea, 9.50, deci buna si ea, si ultima... Praf! Ele sunt... Cum sa zic... Pipitele clasei, ca sa le numesc asa...
Si, nu in ultimul rand, grupul din care fac parte si eu. Nu avem un nume, dar mai bine fara. In clasa suntem 7 fete (da, stiu! Cu 15 baieti... Iti vine sa-ti iei campii), daca le exludem p-alea 3, ramanem doar patru. Eu si inca trei fete (printre care si sisu' meu dulce, mady a noastra de pe forum), cu care ma inteleg foarte bine. Pot spune ca noi suntem putin mai realiste, poate chiar cu o gandire mult mai matura decat a celorlalti. Noi suntem vazute de catre profesori drept "fetele cuminti".
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#48
Ei bine, eu consider că am o clasă destul de unită şi..destul de ok. De când stau acasă, 5 colegi au venit să mă vadă şi o groază m-au sunat şi au întrebat de starea mea.
Grupuleţe..peste tot sunt, dar în mare, ne înţelegem. Cu mâna pe inimă o spun însă: Proşti-7. În rest, ne înţelegem majoritatea, chiar dacă evident, fiecare se înţelege mai bine cu cei din jurul său. :]
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#49
Am noroc cu un colectiv unit. Nu ne pârâm,certam, batem sau altceva. Consider că ne-am mai maturizat și nu mai este cazul să ne batem cu cornuri. Odată am fugit toată clasa de la ora de geografie pentru că dadeam test . Chiar daca câteva fete și-au învățat, tot au venit cu noi. Asta dovedește cât de uniți suntem.Am stat toată ora afară glumind și râzând cu proful de sport [ avea oră afară. ]. Dupa ora de geografie avem imediat dirigenția, așa ca i-am explicat dirigâi ca profa ne anunțase ca nu o să facem săptămâna asta geografia. Ne-a crezut doar susțeaneam același lucru douzeci și trei de elevi. De-atunci o consideră pe profa de geografie nebună. ((:
Altă dată ne-am închis în clasă ca să scăpăm de ascultat. Făceam ca toate cele, țipam că o să murim. Ora nu am mai facut-o și profa ne-a crezut când i-am zis că noi nu aveam nicio legătură cu ce se întâmplase. Nu avem grupulețe/ bisericuțe, suntem toți cam la fel. Pițipoance/ cocalari nu am în clasă. Sunt mândra că am o clasă așa unită. Acum câțiva ani nu era deloc așa, defapt doar daca dărămam ceva ne spuneam dar am mai crescut, ne-a mai venit mintea. Nusuntem toți la fel dar suntem prietenii destul de buni. Nu ne urăm sau mai știu eu ce. Îmi ador colegii și nu aș vea să-i schimb cu alți colegi. Mai avem trei ani și ne despârțim. -.-
[Imagine: tumblr_lmvc2mI9Fg1qcr1eb.gif]
Ohana means family. Family means nobody gets left behind, or forgotten.

#50
Well, pana acum am avut un colectiv dezastruos, ma refer la faptul ca erau impartiti pe grupuri, iar grupul cel mai de "temut" cunoscut si sub numele de "Fitze S.R.L" isi avea sediul pe randul de la perete, care era denumit de ei ca si "castelul" iar noi cei de pe randul de la fereastra eram "santul", si intotdeauna exista o rivalitate monstruasa intre pitipoance si rock'eri ( defapt, despre ce rock'eri vorbesc? eu eram singura inafara de vreo doua wanna be).
However, noi eram uniti numai la facut prostii, cum ar fi: chiulul in grup, fugitul din clasa ca sobolanii in caz ca se intampla ceva de genul daramantul unui calorifer ( da, s-a intamplat si asta, deci ce sa mai...experti eram), oricum, macar atunci ne ajutam unul pe celalat sa iesim mai repede 24, insa nu chiar intotdeauna.
Acum ce sa zic, daca stau si ma gandesc la ei doar ca la o amintire pot sa spun ca o sa imi fie chiar dor, dar nu as mai trai acele clipe ingrozitoare de gimnaziu cand eram obligata sa ii miros tona de parfum cu care se dadea o fitoasa ca sa ne arate tuturor ca are cu ce, frate! Privind totusi partea buna a lucrurilor: macar ea se spala, nu ca un coleg pe care il batjocorea toata lumea cand venea cu camasa rupta'n cot toata luna, si care cica statea cu bunica'sa...eu inteleg ca parintii lui erau divortati, dar nimeni nu ii interzice sa se spele ( credeti-ma, stiu ce spun).
In continuare, nu pot decat sa sper ca o sa am in clasa a 9a un colectiv mai normal, dar nici unu de ala sumbru si care nu stie de gluma :].
Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)