Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Colectivul

#31
În clasele a 5-a şi a 6-a eram un colectiv "pârâcios". Cum chiulea vreunul sau spărgea câte ceva prin clasă se găsea cae un deştept, de multe ori şi eu, care să ţipe "Doamna dirigintaaaaaa~ Cutarescu a rupt catedra" or w/e. Într-a 7-a ne-am mai domolit, înafară de 2 fete care încă au microbul în sânge. Anul trecut ( a 7-a ) eram cei mai gălăgioşi din şcoală, luam note mici doar pentru că făceam gălăgie, aveam puncte scăzute la purtare şi toate cele. Eram 'vedetele' şcolii, orice profesor, la fiecare oră pe care o avea, la orice clasă, ne menţiona, ne făcea de râs mai bine zis. Anul ăsta, în clasa a 8-a, de când avem şef al clasei şi vice ne-am potolit şi noi. La începutul anului când făceam gălăgie, fiecare profesor ne compara cu cealaltă clasă de a 8-a. Era aiurea. Orice făcea cineva se găsea câte un profesor să zică "Luaţi exemplu de la a 8-a B. La ei în clasă nici musca nu se aude. Nu se înjură, nu se bat în ore cum faceţi voi, voi parcă aţi fi veniţi din junglă." Ah, şi profa de română de făcea animale, proşti, caricaturi şi alte complimente, în special renumitele ei 'expresii' "Fetiţo, dacă-ţi trag una te duci la mă-ta învârtindu-te" sau 'Bă, voi consumaţi oxigenul de pomană. Duceţi-vă taică cu vaca pe câmp sau după hăndrălăi, că acolo nu vă trebuie carte" 'Tu ce stai Cutarescu aşa ofilit? Te gândeşti la nemurirea sufletului?" De când ne-am "schimbat" luăm şi noi note mai mari, profesorii ne dau câteva puncte în plus dacă văd că facem linişte and so on.
Şi, în ultimul an de generală am devenit mai uniţi, mai colegi. În clasele anterioare nu ne ajutam la teste, din contră, cum prindeam pe unu' că virgulă copiază îl pâram. Dar pârât din ăla ca la grădiniţă, silabisit şi toate cele "Doaaaamnaaaaa diiiriiiigiiiintaaaaa~"etc. Acum suntem mutaţi fată-băiat şi stau în penultima bancă de pe rândul din mijloc. Mă camuflez perfect. La toate testele rezolv cu colegul de bancă şi colega/colegul din spate.
Oricum ideea e că suntem mai uniţi acum, de exemplu la engleză/franceză/chimie/fizică atunci când avem temă şi nu ne-o scriem ( adică mai mereu ) ajunge doar să zică unu' "Bă, n-am avut nimic de scris la engleză, capis?"
În clasele mici eram sălbatici, nu prea vorbeam între noi, ne certam mereu şamd. Acum parcă ne înţelegem mai bine, probabil realizează şi ei că e ultimul an când se mai văd între ei.
Cu excepţia unor specimene venite din jungla urbană, e destul de bine în colectivul meu.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#32
Colectivul , zici ?
Păi în clasele mici , ca şi în a 5 a , nu eram uniţi , ne pâram , ne certam , ne băteam ...so ? Eh pe a 6 a , lucrurile s-au mai schimbat , au chiulit fete cu băieţi , am început să socializăm între noi...dar tot ne pâram şi acum pe a 7 a =]] Mno acum pot psune că sunt in relaţii bune cu băieţii din clasa având î vedere ce le-am facut eu in clasele 1-6 919 Sunt malefica , vă spun 10 Adică mai toate fetele s-au împrietenit cu baieţii poate prea mult , ajungând un cuplu , 2 ,3 sau chiar mai multe 21 [eu nu , nia nia , nia , nia niiaa 10 ] Nu prea mai pârâm , adică noi nu vrem , dar eu una şi sefa de clasă şi cea cu dişciplina suntem obligate de diriga 14 Şi acum la fel chiulesc fete cu băieţi şî tot aşa.Pot spune că suntem mai uniţi decât in clasele mai mici xD Eu zic că progresăm xD Mno să nu uit de "specimenul" venit anul acesta 21 defapt sunt două specimene =]] un specimen de gen masculin şi unul de gen feminin , but ...băiatu e ok =] în schimb fata...mai bine tac =]] În orice caz , noua diriga ne-a mai adus specimene xD Adică noi veniţi şi în alţi ani dar atunci era altceva , adică eram mai mici , şi faza e că atunci nu făceam discriminări , dar acum xD huu suntem no 1 la lucrul acesta =]] şi să nu uit cea mai nebună clasă din şcoală 21

#33
Colectivul meu devine din ce in ce mai idiot. Eu una m-am saturat de colegele mele care pretind a fi cineva, iar pe la spate te barfesc. Huh ? Mamele lor chiar nu isi dau seama ce " splendori " au la usa ? Fumeaza, se drogheaza si poate au facut si altceva avand in vedere ca nu pot sta fara iubiti mai mult de o saptamana . Si nu baieti oarecare, ci daia de vreo 18 - 23 de ani, care au masini si multe altele. Ce vor ajunge astea ? In fine nu e treaba mea ce vor ajunge. Pur si simplu vreau sa scap de profitori si profitoare [ inafara de xBerryx si inca o colega ].
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#34
Colectivul meu este foarte dezbinat. Mă seacă. Nu înţeleg de ce trebuia şi anul acesta să fiu eu şefa clasei, doar am spus că nu mai vreau!

Am un coleg absolut insuportabil care îmi acuză prietena că pârăşte, dar el cu fiecare ocazie pârăşte pe toată lumea. Sau când eram în clasă şi aruncase una cu iaurt pe pereţi m-a întrebat cine era şi i-am spus că citeam la biologie, nu văzusem, iar el era "Aaa, te zic lui diriga (inteligenţă maximă) că ştii cine este şi nu spui, te zic că eşti şefa clasei şi nu spui, te zic"..
M-a secat atât de tare încât i-am spus în faţă ce prost e că ziua următoare va veni la mine să copie, să-i scanez şi nu îi voi da. Şi aşa am făcut.

Există 2 grupuri în clasa mea ~ fetele şi băieţii. Şi asta pentru că doamna noastră învăţătoare mereu ne spunea că dacă ar avea o clasă de fete ar fi perfect, iar dacă ar avea mai mulţi băieţi ar înnebuni.
Şi cum să devenim prieteni când exista preferinţa învăţătoarei pentru fete ? Cum să fim uniţi când ne-am învăţat de mici să ieşim noi bine întotdeauna, iar când unul dintre noi cade să-i tragă pe ceilalţi în jos cu el ?

Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#35
Penibil ! Intr-un cuvant, penibil 22
Suntem douazeci si doi de copii in clasa, dintre care treisprezece fete iar noua baieti . Desigur, avem o diriga tanara, trezeci si unu de ani, frumoasa, simpatica, de de religie . Anw , problema e ca noi suntem invatati din clasa intai ca Monica , adica cea mai tare dintre totim are note numai de zece la toate materiile . In orice caz, toti profii o adora pe fata aia si o ridica in slavi . Atunci, imagianti-va, cum ne simtim noi, astia mai prosti, ca sa spun asa ? :]]
Eh, suntem impartiti pe bisericute, pitii ( sau alea cu fite ) sunt cele mai multe in clasa, baietii de treaba, trei doar, cailanti snun un grup...mixt, ca sa spun asa . Eu, si cu colega`mea de banca , suntem singurele care nu fac parte din nici`un grup d`asta .
Chestia e ca noi n-am auzit de unitate . Nu, nu, daca ala face ceva, ii spui dirigentei, altfel...:]] Deci, colectivu` meu e idiot rau :]]
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#36
Şcoala noastră generală era "şcoală de cartier". Adică acolo veneau numai copii dintr-o anumită zonă, rar vedeai câte unul care să nu fie din cartier. Şi fiind toţi din cartier, am copilărit împreună şi ne ştiam, ba chiar fusesem şi la aceeaşi grădiniţă. Părinţii se cunoşteau între ei şi cu profesorii.
Noi pentru că am crescut împreună, am fost uniţi şi nu prea ne certam. Chiuleam, ne acopeream unii pe alţii. Adică era foarte ok.

La liceu e cam la fel. Toată lumea vorbeşte cu toată lumea. Există un grup de triste (nu le mai zicem tocilare) care sunt ok, dau temele, îţi dau să copiezi la teste. Mai sunt nişte fete care nu sunt chiar piţipoance (e prea dur cuvântul), sunt genul care ascultă numai house şi se dau cu ruj roz pe buze, dar nu au caracter infect, sunt chiar foarte drăguţe şi râzi cu ele. În rest, este doar un grup mare şi nu au existat probleme majore.
Noaptea e pe tocuri, tu dansează cu ea.
Noaptea e pe fugă, tu spune-i să stea.

#37
Mie imi place colectivul peste care am dat la liceu. De un an de zile de cand ne cunoaste, pot spune ca suntem cam singura clasa care e unita cand e vorba de copiat. La luat apararea scartaim putin dar incepem sa ne perfectionam. Ma mandresc ca in clasa mea exista tot felul de specimene: pitziphoancilii care fumeaza in baie si alea care fumeaza afara, fotbalistii (bine, e decat unu' XD), adormiti si autisti (cum ne porecleste diriga), hipioate, "birouri de informatii" (alea cu barfele), am o colega care canta la chitara, una care a cantat Hannah Montana la ziua liceului si aproape tot liceul stie ca ea e Hannah Montana si cartoforii (astia joaca pocker,macao,trombon,toci si altele oriunde, oricand,oricum). Avem doar 4 baietii in clasa dintre care unu' e fotbalistul si restul sunt, impreuna cu el, desigur, cartoforii clasei. Pitziphoancilii stau in primele banci de la fereastra, hipioatele si pasionatele de DnB dupa ele, iar in spate stau masculii alpha aka cartoforii. Avem bisericutele noastre dar, cand e vorba de copiat,chiulit,facut posta o tigare, avem cu cine. Eu una nu ma cert cu cineva din clasa pentru ca pur si simplu nu-mi sta in fire si apoi, niciodata nu se stie cum poti profita de ajutorul cuiva(asta nu inseamna ca practic periuta sau alte treburi murdare). Ca ma mai injur cu fotbalistul si cu "capra" aia de 1,76 m e altceva, ei stiind deja ca eu sunt pur si simplu sincera cand incep sa comentez ^^.
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#38
Colectivul din 5-8 a fost cel cel mai amuzant de pana acum. Ne bateam cu cornuri si alte chestii copilaresti. NE aparam intre noi, fiind la liceu de arta, viata este alta ca cea din generale. Ciuleau multi chiar si cu saptamanile. Luam note cat de cat bunicele si nu, nu eram o clasa model. Ba din contra invers. Aveam colege, pe care le am si astazi si nu s-au schimbt mai deloc. Colege care " vai ce faci, ce bine iti sta", si pe la spate te injurau si criticau din toate partile de vedere. [nici ele nu sunt chiar asa frumoase ca sa critice] si de note bune.. noo.
Baietii erau niste idioti numai cum eu stiu. Nisimtiti,[cred ca v-ati prins la ce]. Erau de treaba totusi in unele cazuri si ne aparau din diverse situatii

Acum vremea s-a schimbat. PRofesorii sunt mai duri, noi avem specialitatea, si multe altele si ne cam pregatim si de bac la anul.. Suntem mai cuminti dar tot acei nazdravani de 5-8 am ramas, fie ca vrem fie ca nu. Este un loc si de emotoaice, si de hipioti, dar nah, nimeni nu este perfect.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#39
Exista momente cand fiecare coleg din clasa ma deranjeaza. Dar faptul ca ma deranjeaza mentalitatea lor asta nu inseamna ca suntem dusmani. In rest, pot zice ca sunt mai ok decat cei din generala.

Da, ma contrazic cu actuala sefa a clasei in multe privinte, eu sunt contra-ideilor-exagerate-ale-dirigintei in timp ce ea e pro. Dar fata e ok, putin sarita de pe pix ( de obicei nu-ti da voie sa mazgalesti cu marcarul pe tabla si tiiiipa ), are un aer superior cand isi invata la engleza dar ea e pe langa rau de tot >.>

Da, ma enerveaza colega mea de banca mult ( prima data am cunoscut-o la examen si fiind fana anime, ne-am imprietenit, avem chiar aceasi zodie si zilele de nastere apropiate - atunci era ok, acum e ... ), nu-mi plac acei puppy eyes, si genul de ' pot sa iau si eu tema? ' si ea nu da nimic. Dar suport, sper ca nu pt mult timp.

Ne injuram, ne batem, ne facem tampiti, uneori ne mai param dar nu cred ca exista mari divergente intre noi.

Desigur, bisericutele vor exista intotdeauna, mai ales cand suntem 30 in clasa.
[CENTER]
How terrible it is to love something...
... that death can touch.


[/CENTER]

#40
[ sunt clasa a 8-a ] Colegii mei sunt total pe dinafară adică aveam o poză anime pe telefon şi când au văzut-o colegii mei imediat au început să râdă că cică eu mă uit la desene pentru bebeluşi şi a fost subiect de discuţie timp de o lună şi acum mi se mai zice " bebelul " , de aceea urăsc eu şcoală din cauza colegiilor şi a unor profesorii care îţi fac viaţa un calvar.
I want eat your cookie !! ~ Aww =(^.^)=
[Imagine: 570788elqf0x41ri.png][Imagine: 562850x4aysd92pe.gif][Imagine: 2797699zijbtztkz5.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)