Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Colectivul

#21
Citat:Imi place cat de cat clasa, dar as face multe schimbari.
Intotdeauna e loc de mai bine, nu-i asa ?:]] Sunt fel si fel de persoane O_O Nu pot sa spun ca clasa mea este perfecta, adica nu e mereu totul roz. Mai exista si certuri uneori, barfe rautacioase care inainte nu prea puteam trece peste, dar acum ne intelegem mai bine, iar barfele nu mai sunt atat de numeroase. In fine...unde nu exista barfa?:]] Barfa e in floare. Prin a 5a exista o colega care para in prostie, i mean..chiar orice tampenie o faceam ne para O_O Si odata au speriat-o unii, au spus ca o bat si ca o tund daca mai paraste O_O In fine...era doar o gluma, nu o bateau xD Ea oricum este mai sperioasa de felul ei si a priceput. De atunci nu mai paraste. Deasmenea mai este un grup de trei fete rautacioase care singurul lucru pe care il fac este sa barfeasca. Odata m-am luat de ele impreuna cu o alta fata si s-au invatat minte xD. Inafara sa barfeasca...pot spune ca sunt chiar de treaba, adica razi cu ele enorm. Dar sunt gen"cu doua fete" xD Dar ce sa faci? Fiecare om are defectele lui. Deci nici o clasa nu este perfecta.
Noi am invatat sa ne aparam. Adica cand cineva face o tampenie si diriginta ne intreaba care a facut lucrul respectiv, nimeni nu il da de gol pe x, chiar daca asta ar insemna sa platim cu totii. Deoarece...suntem un colectiv,asta inseamna mai multi, nu unul singur.Noi credem ca daca cineva face ceva, toti suntem implicati. Daca unul este in belele trebuie aparat, chiar daca greseste, na xD E din grupul nostru xD
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#22
@Beki
Mda, intotdeauna e loc de mai bine. ^^ Dar nu doar asta e ideea..

"Si odata au speriat-o unii, au spus ca o bat si ca o tund daca mai paraste O_O In fine...era doar o gluma, nu o bateau xD"


Ei bine, s-au intamplat chestii de-astea prin clasa mea..:| Nu mai stiu daca din cauza barfei sau a pararii (e corect? xD), nu imi amintesc motivul. Dar s-a intamplat. E adevarat ca nu o inghit nici eu pe tipa aia dar, God, nu as fi batut-o..
In fine, as putea spune ca sunt unii care strica toata clasa, desi toti mai facem greseli. Oricum, ramane valabil ce am zis, cu unii n-ai ce discuta. xD Sunt si unii foarte de treaba si cu care ma inteleg foarte bine, nu zic nu, Doamne fereste. Dar, ca si 'colectiv', pe o scara de la unu la zece, cred ca am fi sub cinci. Daca e sa iau fiecare persoana separat, sunt multi cu care m-am distrat si am facut tampenii, si cu care ma inteleg bine and so on. Dar nu prea ne impacam ca si colectiv, nu prea participam la chestia asta. Se fac mereu grupulete si sunt si la noi unii cu 'doua fete'. Chiar destui. De multe ori ma impart intre mai multe grupulete, pentru ca prietenii mei sunt risipiti, si de cateva ori au iesit si certuri din asta..
Dar in fine.. Ce pot sa zic? Suntem cu adevarat uniti cand vine vorba sa scoatem profii din minti... :-" =)))
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#23
@Loula nu cumva esti cu mine in clasa si nu stiu eu? 24) [ adica faza cu "remus " ddesi sunt sigura ca nu e vorba de acelasi a fost un show si la mine in clasa .. ca se ofticau unele ca ma inteleg cu el si incepuse una "ca-l intoarce impotriva mea bla bla ca ma bate 24) " [el fiind in a zecea] in fine .. sigur nu suntem in aceeasi clasa?

Asa revenind.. clasa mea ... unita .. deloc. Asa .. randul de la perete primele doua banci pitipoancele, apoi lambriul incepe sa se coloreze [ sunt scrie numa trupe -metal-] asa .. doua banci de rockeri... ma rog eu si un coleg ca in cealalta se mai dau aia si pe Lady Gaga. Apoi un gay.. si finally o banca cu persoane normale. Asa .. randul de la mijloc primele 2-3 banci oameni cu care nu te poti intelege [ serios am incercat ... si unul din ei a zis ca o intreaba pe ma'sa daca poate sa vorbeasca cu mine]... Apoi persoanele care iau totul in serios ... si care plang cand pierd un meci de baschet.. and I mean it. Si cand le spun ca sunt fraiere ma trezesc ca parintii si mai anormali o pun pe maica'mea la zid pe la sedinte.
In fine.. apoi ultimele banci oameni normali...si randul de la ferestra in mare parte oameni normali [ nu mai stiu cine a zis ca nu trebuie sa fie prietenii tai numa rockeri .. adica e ok asa ca te intelegi cel mai bine cu aia ca tine decat cu restul] apoi ... in ultimele banci cocalarii notorii and again I mean it... il ridica in slavi pe guta .. frt..Aa.. si specimenul meu preferat " fingerboard maniac" 24

Asa .. clar suntem foarte imprastiati.. in general pitipoancele sunt alea care stau in pauza la calorifer si vorbesc cu aia din a noua care nu le suporta .. noi rademde ele & stuff... la asta pot a zic ca suntem uniti .. dar doar cand facem misto de altii de la noi din clasa.
In fine... nu pot sa ma plang... me inteleg cu toti dar aud chestii de genu " eu stau cu tine daca nu mai stai cu nu stiu cine ca ma dispera " .. deci fazele astea ma enerveaza la culme.
Oricum.. sper ca acu,.. fiindca intram a opta sa se mai aseze lucrurile oricum au fost si faze in care jumatatea feminina a clasei [ o parte din ele ma rog] se luasera de mine ca stau cu Dan in banca [ my best friend ] si a fost cearta secolului [fane obosite]
Uneori e ok .. alteori deloc .. ^^
[Imagine: d2ax6sh]

There are 3 kinds of people: those who make things happen
Those who watch things happen
And those who don't know what's happening

#24
Hmm...colectivul! As putea sa scriu 1001 de pagini! Mai ales ca eu nu am stat pana intr-a opta in generala . Si totusi , hai sa incepem. Intr-a 5-a si a 6-a (si de altfel ultimul an petrecut in scoala aia bolnava) am dat de aceasi colegi din gradinita si primara. Cateva persoane erau straine in acei ani, insa nu le-a luat mult pentru a se adapta. Majoritatea”masculilor” din clasa noastra mimau butsex prin clasa iar fetele luau mintile baietilor din clasa venind imbracate cat mai sumar. Pot spune cu mana pe inima ca sunt doar 3 tipe din clasa aia de care mi-a parut rau ca se aflau in conjunctura aia. Tot clasa noastra a fost singura care a avut ora de psihologie din cauza ca eram obsedati sexuali. Si tot eu eram singurul care era normal p-acolo! Veneam imbracat la costum si cu vesta scolii pe mine! Faceam revista clasei, am fost sef de clasa si m-am tarat prin multe competitii! Pana aici nimic nu pare aiurea, dar stiind ca eu le eram prieten numai cand profa nu era atenta in timpul testelor si ca in rest eu eram Toci-Boci-Floci sau Comunistul si mai stiind si faptul ca diriga avea tupeul sa imi spuna mie ca nu am avut ambitie desi eram unul dintre cei mai buni, m-am convins ca e bine sa schimb locul. Si m-am mutat intr-un liceu unde an continuat cu 7-8 si in prezent liceul! Odata ajuns aici, pot spune ca am avut un colectiv aproape genial; si mai amuzant era sa auzi uni colegi de-ai mei spunandu-mi mcferrin ca la id-ul de mess sau mai tarziu tzahranul! Iar odata schimbat colectivul, nici nu am mai vrut sa impresionez pe nimeni cu cunostintele mele generale, astfel incat am lasat-o mai usor cu treburile astea! Oricum profesorii m-au tratat ca fiind elevul venit din generala si care a luat note pe degeaba astfel incat nu prea am avut cum sa ii impresionez pe toti....
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]

#25
Eu am un colectiv al naibi rau...Deci, suntem 7 baieti si 8 fete, dintre care numai 25% suntem normali, restul: numai nebuni...Tipa, mai bine zis urla, arunca cu lapte si cornuri prin clasa, pe hol...O data, doi baieti mai nebuni, asa, se bateau, iar eu, fiind sefa clasei, am incercat sa-i potolesc, iar aia au sarit pe mine sa ma gadile. Eu fiind foarte sensibila, imediat am cazut pe jos...iar, din greseala, am daramat un calculator (noi avem clasa in lab. de info.). Calculatorul n-a patit nimic, totusi, baietii au avut 1 punct scazut la purtare...
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug

#26
esti in jungla?te comporti ca in jungla.Am niste colegi de tot rasul nu ca eu as fi mai buna dar ei ma intrece pe toate.De ex la actualul meu liceu am niste dusmani de moarte si acestea fiind fetele din clasa mea,nu suporta faptul ca le-am pocnit lidera,lidera pitipoancelor.Dar cum adica ea ridica mama la mine si eu sa stau sa ii multumesc ca vrea sa ma plezneasca?Neah asta nu o sa o vezi de la mine niciodata,mereu ii intorc favoarea celui care mi-o face.Am noroc de baietii din clasa ca ei sunt mai normali,cu ei stau toata ziua.Fiti atenti ce am patit odata:
Stateam cu fundul pe banca langa baieti care stateau in picioare si spuneam bancuri,langa noi a venit si Duffy ciocolate cum isi spune ea si mi-a spus ca vrea sa vb ceva cu mn,i-am spus sa imi spuna in fata clasei ca nu am secrete fata de nimeni,nu o sa uit niciodata replica ei.
"Acadella toata lumea vorbeste despre tine ca esti gay,fata nu mai sta cu baietii ca dupa aia or sa vorbeasca ca esti baiat".Toata clasa a inceput sa rada mai ales baietii care se tavaleau mai cata pe jos de ras.Dupa vreo 5 min a venit directoarea in clasa pentru ca a aauzit rasete si ne-a intrebat de ce radem.O fata i-a spus tot ce sa intamplat si acesta a plecat din clasa razand in hohote.Deci vedeti si voi ce inseamna sa fi blonda la minte.Si app daca vrei sa ajungi in clasa mea trebuie doar sa te ghidezi spre locul unde se aud rasete cu cuv "fata" la cateva secunde.

#27
Colectivul? Neah, nici nu vreau să-mi mai amintesc. Foarte, foarte naşpa. În clasă la mine sunt tot felul de bisericuţe: piţipoancele alea enervante rău de tot care mă scot din sărite, grupul bârfitoarelor 007, vreo 2 cocalari si restul băieţilor care se cred ff interesanţi. Am mare noroc de colega mea de bancă şi de vreo 2-3 fete un pic mai normale. Clasa mea e foarte "populară" prin şcoală: noi suntem cei cu bătăile cu cornuri şi brânză, cei cu udatul prin clasă la sfârşitul anului, cei care ne batem joc de profa de religie etc. Pe scurt, de-abia aştept să scap de "minunaţii mei colegi". Bine că mai am doar un an... Aa da, şi am uitat să-l menţionez pe T, tipul care pute. Ăla crecă e cel mai ciudat dintre toţi: se bagă mereu în seamă, se crede cel mai popular din clasă, hainele lui sunt mereu murdare şi pute de parcă nu s-a mai spălat de vreo 3 luni...
Partea bună este că mai sunt nişte tipe din altă clasă de a VII-a cu care mă înţeleg ff bine şi prietenii de la bloc care sunt tot la mine in şcoală.
În I-IV am avut nişte colegi foarte de gaşcă, mă înţelegeam cu absolut toţi, erau amuzanţi şi deştepţi şi ne respectam unul pe altul. Mă rog, înafară de o piţipoancă pe care o ignorau aproape toţi... I miss the old times 105...
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU

#28
In clasele I - IV , am avut un colectiv extraordinar 8 . Ne intelegeam de minune si ne respectam unii pe altii . Eram 20 in clasa si cu toti eram foarte buni la invatatura. Dar de cand am trecut in a V - a si pana in prezent am avut si am in continuare un colectiv praf . Cu alte cuvinte nu suntem un colectiv xD. Toti sunt pe cont propriu , toti sunt mari cocalari care se cred cei mai tari si ca nimeni numai e ca ei : | , iar pe mine ma plictisesc lucrurile de genul asta si imi provoaca greata de cele mai multe ori . Critica mult prea mult si eu am fost criticata de multe ori ( nu ma cred cine stie cine , sunt doar o persoana normala , dar daca ma simt atacata reactionez imediat si cel care m-a atacat s-ar putea sa regrete lucrul pe care l-a facut ) . Inca un an si scap de tampitii mei de colegi >.< " , toti fara exceptie . Deabia astept sa vad ce colectiv ma asteapta la liceu :]] .
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#29
Pai, foarte interesant. Eu am trecut de la rau la bine la rau si la bine21. In I-IV...dezastru. Invatam pana ma spargeam, eram cea mai buna, plus de asta aveam niste colegi violenti, pur si simplu am fost praf21. Ei bine cand am ajuns pe a V-a a fost mai bine. In V-VIII ne distram de minune21. Baietii sareau capra prin clasa, tin minte o faza cand o colega a bagat pe foc un corn si venise pana si doamna director sa faca gura la noi. Clasa a VIII-a a fost pur si simplu mortala:X. Nu cred ca o sa ma mai distrez asa bine, aveam niste colegi extraordinari, radeam non-stop, aveam trei colege cu care imi faceam de cap tot timpul. Odata, la ora de geografie, domnul profesor avea slitul desfacut si imi spune Roxy, o colega:"Maria, uita-te la profu'71" Si eu imi deschid gura si dau mare21. Am ras toata ziua. Aveam un profesor de limba franceza...21surd din nastere. Colega mea de banca injura tot timpul la el la ora, doar sa vada daca ne auzea. Si nu o facea21. Mai radeam cand vedeam cate o ata la un prof pe pantalon. Din orice prostie. Cand am ajuns la liceu, primul an a fost ingrozitor. Eram doar 6 fete in toata clasa, stateam toata ziua in banca, singura, baietii erau cu tehnologia lor, colegele cu barfa21. Anul asta, pe a X-a m-am transferat in alta clasa, unde majoritatea colegilor sunt cei pe care i-am avut si pe V-VIII. Suntem 22 de fete, cam asa21 insa e superb, ne distram de minune. Putem sa fugim de la ore, nu ne param, ei bine avem o pitziiii 21 e foarte ingamfata. Suntem vreo cinci fete care vrem s-o batem odata daca continua cu barfele. Si, bineinteles, avem si noi una ce "miroase"...e putin spus. Problema majora e ca lunea avem sport prima ora..siiii nu mai putem sta in clasa, trebuie sa deschidem toate ferestrele21 e groaznic. Acum astept sa vad ce colegi o sa am la facultate:X sper sa nu fie rau si sa se continue sirul4
[Imagine: ak8THBQ.png]


#30
Heyz. Mai eu sunt in clasa a 8-a si se simte diferenta. In clasa a 5-a si a 6-a toti, dar toti eram ghebosi, suparaciosi...eram oribili. Nu ne intelegeam deloc (aveam si diriginta pe masura...de musica si tanara , whatever). Existau ,,bisericute'' si fetele se asezau doar langa fete si baietii doar langa baieti. In clasa a 7-a (cand ne-a venit o super extra geniala diriginta) s-au schimbat lucrurile.Ne rasfiraseram si noi prin clasa, purtam si noi unifroma, aveam note mari, era bine. Acum, in clasa a 8-a nu exista (decat rar) fara care sa stea cu fata. Toate stau cu cate un baiat in banca, toti vorbim intre noi, suntem mult mai prietenosi unii cu altii, mult mai stransi. Se vede ca am crescut. Acum, sa va zic o parabola destul de recenta (cam...inceputul lui octombrie), se faceau inscrierile pentru optionale si s-a facut o greseal;a, cum ca 8 B trebuia sa faca chimie. Eu iubesc informatica, o ador si na , cealalta clasa ne dadea cu flit asa ca eu pur si simplu m-am inrosit si am explodat. Toti: haide ma, nu-i nimic, gata nu mai plange...ma rog.
Apoi, cand d-na directoare si-a dat seama de greseala si s-a dus sa imparta din nou optionalele si a intrat la noi in clasa, toti i-au zis urmatorul lucru: Doamna stiu ca nu ne puteti lua la info, dar va rugam din suflet sa o primiti pe Andreea.
Chestia asta mi s-a parut uimitoare, din clasa aia de mototoli dubiosi, am ajuns sa ne comportam super furmos, o nici nu se mai chiuleste la noi. Practic, suntem o clasa model.

P>S - au inceput sa nu se mai bata cu cornurile, deci progresam 21
[Imagine: wqymg0.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)