Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: La ce ati sustinut examenul de bacalaureat?
Romana
19.05%
4 19.05%
Istorie
4.76%
1 4.76%
Matematica
14.29%
3 14.29%
Competente Limba Romana
14.29%
3 14.29%
Competente Digitale
14.29%
3 14.29%
Competente Limba Engleza
14.29%
3 14.29%
Competente Limba Franceza
0%
0 0%
Competente limba materna\alta limba straina
0%
0 0%
Geografie
4.76%
1 4.76%
Logica
0%
0 0%
Psihologie
0%
0 0%
Economie
4.76%
1 4.76%
Filosofie
0%
0 0%
Biologie
0%
0 0%
Chimie
4.76%
1 4.76%
Fizica
0%
0 0%
Informatica
4.76%
1 4.76%
alte materii\specializari
0%
0 0%
Total 21 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Bacalaureat 2011

#1
Am vazut ca mai era un topic legat de Bacalaureat, numai ca acela incadra doar limba romana si prezenta un model....
Am deschis topicul pentru ca userii care au sustinut bacul anul acesta sa-si spuna parerea... a fost mai greu, mai usor, la ce au dat, cum au fost comisiilie, au fost camere, au fost incidente neplacute, ati scris pe langa subiect, ce note credeti ca veti lua... rezultatele finale...dupa ce le veti afla bineinteles... presupun ca e ok sa vorbim si despre competente... in fine tot tacamul... asa ca incep eu.


Am terminat profil de filologie asa ca am dat bacul la Romana, Istorie si Economie... si bineinteles nelipsitele competente...

Ce pot sa zic... sistemul inca face experimente pe noi as putea spune... si din cate am inteles anul asta notele o sa fie pe masura... defapt Funeriu spunea ca va taxa serios tocilarii si ca va pune mare accent pe creativitate...

Competentele au fost oarecum ok la noi...

La romana am dat cu profesorul de clasa (diriga) si inca o tipa... nu o cunosteam... dar a fost o atmosfera asa joviala... mai faceam misto... ne mai ajutau... la un subiect nu stiam ce sa scriu si mi-am notat cand a zis una dinaintea mea cama celasi lucru... ca sa nu mai zic ca am scris incontinuu pana mi-a venit randu... si atunci bineinteles ca de emotii si na sa nu ma uit pe foaie... am vorbit cu totul altceva.. dar in final am luat experimentat... a fost bine 21

La TIC... pff avand in vedere ca toate orele de TIC le-am facut pe terasa... m-am dus praf... noroc ca am stat langa singura persoana care stia informatica (restul eram praf... baiatul ala era de la mate-info) si uite asa am luat toti... ca sa nu mai zic ca a fost comisia usoara si una din profe... de fizica chiar ne-a ajutat 21 si uite asa am luat 91 d epuncte pe habar nua m ce... ca oricum ma uitam ca la poarta noua pe acolo 21

La engleza... pai asta a fost ceva mai serios... doamne la listening am avut o comisie... una super cuminte si una zgripturoaica.... aia cuminte facea baza de cealalta... si a fost super amuzant... iar la reading si writing am avut o comisie in care efectiv nu am putut sa miscam... Iar speak-ingul l-am dat cu profa si inca una... si a fost oarecum ok... am luat B2 si la o daia B1 da nu mai retin exact la ce...

Bacul in sine... aici a fost mai grav... ca au fost camere peste tot... luni la romana am plecat pe premiza... orice pica fac comentariul pe loc... si cand am vazut acolo dramaturgie... nu m-a mai interesat nimic... direct Zaharia Trahanache... oricum mi s-a parut accesibil... si chiar sper la nota mare... daca iau sub 9 o sa fiu tare dezamagita... mai rau de cei care nu au scris pe subiect... 75% din populatie a fost pe langa...

La istorie au inceput problemele... comisia groaznica.... ne repeta una din 2 in 2 minute: uite camera uite camera... va vede camera... nu am putut nici macar sa schitam un gest.... ca sa nu mai zic ca eseul ma enervat pentru ca stiam perioada dar nu stiam ce naiba evenimente trebuie sa selectez la fiecare supunct... in fine sper sa iau si pe aici in jur de 9

Cat despre economie... asta a fost crima... cand am vazut subiectele am zis: asta e... pic... apoi usor usor s-a strans ceva... da ce naiba ca au dat tampenii acre nici macar nu erau in programa... i-am injurat de toata familia, ca ii apuca pe ei sa faca teste pe pielea noastra... au iesit astia plangand din sala... si scazand tot ce stiu din start ca e gresit imi incepe notarea de la 7.50... acuma sa vedem unde se ajunge 46

In fine am inteles ca si lamtematica si chimie a fost groaznic... mai norocosi cei cu sociologia, biologia si geografia ca am inteles ca la astea a fost un "an bun".

Per total nush ce sa zic... mi s-a parut exagerata toata povestea asta cu, camerele de filmat si comisiile astea groaznice... da speram ca tot raul spre bine...
Acuma am admiterea la gramatica sie conomie pe 20 iulie si sper sa intru la Drept la Bucuresti... nota la bac chiar nu conteaza... trebuie doar luat
Altii ce ati facut? Cum vi s-a parut?

#2
ai postat 2 din greseala, unul cu poll unul fara, l-am sters pe cel fara poll



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bacalaureat DreamGirl 5 4.660 12-02-2016, 08:35 AM
Ultimul răspuns: TLDR
  Bacalaureat - Limba & Literatura Romana Ke$ha 0 3.650 11-11-2010, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Ke$ha


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)