Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Care este cel mai penibil lucru pe care l-ai facut?

#11
Mi s-au întâmplat mai multe "chestiuţe" penibile.
Dar cel mai penibil a fost atunci când eu şi Vlăduţ *fost vecin, prieten din copilărie* am mers la tatăl meu să-i ducem ceva ce tatăl lui Vlad aduse din Spania pentru el, atunci el după un timp de discuţii a întrebat: ,,Andrada, vezi că vrea măicăta să vorbiţi despre viaţa sexuală, mi-a zis că incă nu aţi avut discuţia aşa că i-am zis să-ţi vorbească" Eu mută, ei râdeau căci eu mă înrosisem rău de tot. Apoi s-a băgat Vlad,,Să-mi zici ce-ţi zice după" .
Nu e funny, sau cine stie ce dar în momentul ăla chiar m-am simţit penibil. Mai ales că era Vlad, eu aveam 10 ani, el 14, tata ironic ca întodeauna,[o făcu intenţionat] eu eram cam timidă pe atunci. Neah.. cam atât!


#12
Păi ... eram în tabără şi eram încălţată cu nişte sandale care alunecau pe asfalt. Eram în Braşov, la un muzeu. Când a trebuit să coborâm scările, nu ştiu ce am făcut, dar m-am trezit în fund -___-" şi mă durea burta enorm. M-am pătat, din cauza problemei pe care le au fetele lunar, ştiţi voi. Şi mă simţeam groaznic T.T.

Altă dată mă pusese bunica mea să pun ceva pe şifonier şi m-a luat ameţeala. T.T
Am căzut ca o curcă beată pierzându-mi cunoştinţa pentru câteva minute. Totul era în ceaţă, nu auzeam nimic, nu vedeam nimic, iar când m-am trezit nu ştiam ce s-a întâmplat < - lipsa calciului T.T".
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#13
Penibile? Stiu ca am facut dar momentan sunt in ceata. Pai, sa vad. M-am luat in gura, sa zic asa, cu dira mea si totodata profesoara de romana. Nu a vrut sa vina la un spectacol oranizat de clasa noastra si i-am zis 'Pierderea dumneavoastra' si pentru asta a trebuit sa ma simt penibil doar pentru ca ea a inceput, de nervi ca i-am intors vorba, sa comenteze despre asa zisele 'chestii' sau tampenii pe care tata ii spuse ei ca le fac eu acasa. Nu avea nici o legatura cu ce vorbeam si din cauza asta m-am enervat rau. Am iesit pe coridor sa ii cer scuze pentru ce spusesem si ea imi intoarce spatele si pleaca si pe langa asta zice ca 'Nu ar trebui sa iti spuna altii sa iti ceri scuze'. Pentru asta m-am simtit penibil, pentru ca mi-a intors spatele.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#14
Cel mai penibil ? Chiar că nu ştiu . Dar una dintre cele mai penibile lucruri ar fi :

Mă duceam liniştită la mall cu fetele când mă sună mama şi imi zice : Vino acasa ca sa duci gunoiul . Si faza este că noi deja ajunseserăm la mall dar totuşi ne-am întors şi când intru in casă nu văd pe nimeni şi începusem să cobor toţi Sfinţii din poduri şi dulapuri şi mă aude mama şi PAC nu mă mai lasa la mall . Mă simţisem penibil pentru că am organizat expeditia asta la mall 3 ore si după fetele nu au mai mers fară mine . Şi nu a fost de ajuns că eu cînd am ajuns in camera mea nu mi-am văzut asa zisul invitat si mă dezbrăcasem pana ajunsesem la lenjerie intima ._. Mă simţisem penibil faţa de asa zisul invitat care era baiat 24
[Imagine: Jun0xCa.png]

#15
Pai, si eu am avut faze penibile
1.Chiar intra cl. a 6a, anul asta, mi s-a intamplat in ora de mate, un baiat din prima banca chiulea
iar profa a zis sa ma duc in locul lui ca sa ma vada mai bine, ma sfiam eu sa ma duc pana s-a tipat odata si eu ma uitam numai in spate si mam impiedicat de banca si era sa cad pe spate, 20
:...:

2.Odata in clasa a 5a veneam din centru si se pare ca am intarziat,eu cand am intrat in clasa n'am stiut ca s-a sunat si m-am uitat drept spre locul meu zicand:
-Pfuu, bine ca n'a venit profu!iar el venise si a facut o fata am murit :??

#16
Eram doar un copil de gradinita pe la 6 ani cand educatoarea a plecat si ne-a lasat sa dormim.Asa a crezut ea ca dormim21
Eu cum nu aveam somn,am inceput sa sar dintr-un pat in altu, pana in patutul in care dormea Mihaela,cea mai buna prietena a mea de atunci.
Binenteles ca am trezit toata grupa,inclusiv pe Mihaela....Cred ca era galagie mare21 M-am dezbracat de tricoul meu si m-am imbracat cu al Mihaelei care imi era cred mic si mi s-a blokat pe mine24)Nu am mai putut sa-l dau jos si atunci a intrat educatoarea.Ooops.
M-a pedepsit,tin minte si ceilalti copii radeau.
M-am simtit penibil,bine ca in ziua urmatoare uitasera aceasta faza.
Cand asta? In 1996-1997...ceva de genu21)

#17
Vad ca inca se mai posteaza pe aici :d si dak tot am ras de intamplarile altora dc sa nu rada si alti de ale mele?

1.Anul trecut aveam ora de franceza park si nimeni nu era la ocul lui. Cand a intrat profa in clasa fiecare se imbulzea sa ajunga pe la locul lui. Eu din neatentie m-am asezat pe scaunul colegei debanca iar aceasta vine si urla la mine sa ma dau de pe locul ei. Fara sa ma uit ca scaunul meu era tras si nu era la locul lui, m-am dat in spate vrand sa ma pun pe el si am picat in fund. Toti au inceput sa rada inclusiv profa. Ma durea pe mn putin dar am inceput si eu sa rad. Cred ca am tinut-o toata ora asa.

2.Eram in curtea scolii si la unu moment dat a trecut unul in fuga pe langa mine(din fata) eu am intors capul dupa el si nu am observat stalpul din fata mea si am intrat fin in el. Toti care erau in curte se uitau la mine ca la martieni 21

3.Am o colega cam surda 21 Bn nu e surda era prea mult zgomot in jur si nu auzea ce zic. Si ca sa auda mai bine incep eu sa tip:
- L-ai vazut pe x azi???
- Da ce e cu el?
- Ai vz ce sexy e imbracat?
Tipul fix in spatele meu:
- Mai zi ca imi place cum ma complimentezi.
Bn ca eram prietena buna cu el ca altfel intram in pamant.....si aja eram rosie ca racul

Ar mai fi dar imi e lene sa mai gandesc.
[Imagine: taemin-grr_180679547.gif]
I just wanna know if you feel the same
When you call my name someday
I will be there right in front of you

#18
Eu am multe intamplari penibile pentu ca nu sunt o fata tocmai cuminte sun mai mult un dracusor dar dupa fiecare prostie eu ies in dezavantaj cam asa s-a intamplat si in clasa a 5-a.
Eram la scoala si eram de serviciu. Imi vedeam de treaba si stergeam tabla.
L-a un moment dat vine o colega si imi spune ca nu am curaj sa-i storc buretele cu apa in cap colegului de la catedra. Eu accept repede provocarile asa ca i-am spus un "ia fii atenta" si m-am indreptat spre galeata ca sa umplu sanatos biuretele cu apa. M-am intors spre catedra iar tipul care statea cu spatele a facut un dus rapid.Socat a avut o reactie tare rau de tot s-a dus si a luat galeata si a aruncat toata apa din galeata pe nime. ei na eu am ramas socata nu ma asteptam la asta. Uzi pana la piele amandoi am plecat acasa pe drum tipu o ia inaint si se ascunde dupa un gard. Pe strada nu era asfalt, era doar nisip. Ajung in dreptul gardului iar tipul imi pune piedica iar eu aterize cu cea mai mare incredere intr-un morman de nisip. O doamne toate hainele de pe mine s-au facut din albe negre. In momentul ala m-am simtit groaznic pentru ca strada mai era si plina de oameni dar si din cauza ca mie imi placea de tipul ala.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#19
Cel mai penibil ? O.O

Jucam adevăr şi provocare în pauza mare pe hol cu nişte colegi şi ' iubitul ' meu văr m-a provocat să mă duc la cel mai popular tip din şcoală şi să îl ciufulesc [ tipu avea o freză gen Andy Sixx, deci ce mai ? un emo în toată regula ]. Faza e că şi mie îmi plăcea de el. Mă rugam să nu apară prin împrejurimi şi totuşi chiar atunci a apărut în peisaj, urcând scările cu încă unu. M-am ridicat uşor şi am păşit spre el. El s-a oprit şi a zâmbit [ mă înţelegeam destul de bine cu el, eram prieteni buni ]. Am ridicat mână şi ... pac ! L-am ciufulit 22

A fost penibilă faza. În ziua aia nu a mai vorbit cu mine dar a doua zi i-am explicat şi am reluat prietenia.

#20
La mine cea mai penibila faza a fost chiar la inceputul semestrului asta.
Eu asa mai cu mot m-am gandit sa incep bine semestrul si la prima ora de mate am ridicat mana sa ies la tabla (de obicei nimeni nu are curajul sa faca asa ceva pentru ca diriga iti gaseste orice greseala). Si rezolv eu mai mult subpuncte si vad ca buretele era sa cada si am vrut sa-l prind cu o singura mana (in cealalta fiind culegerea) si toata faza era scoasa de la Tom&Jerry (atunci cand Tom vroia sa prinda sapunul ud dar ii aluneca mereu) exact asa mi s-a intamplat si mie iar diriga se uita la mine si-mi cafe "Ce ai fata?". Toti au ras de mine pana si diriga insa au uitat repede pentru ca am fost tipa curajoasa care a iesit la tabla.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care este scopul existentei tale? aer_cu_plumb 27 19.425 27-10-2020, 01:14 AM
Ultimul răspuns: Katana
  Ce te-a facut astazi sa zambesti ? Ayuka 293 125.668 01-05-2013, 08:33 PM
Ultimul răspuns: Michee
  Tipul de user care va place Heratcher.21q 44 20.474 08-07-2012, 10:43 PM
Ultimul răspuns: Mykoto
  Realizari de care sunteti mandri Azazel 1 3.048 07-04-2012, 09:36 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Tipul de user care va displace Heratcher.21q 34 18.256 05-03-2012, 09:57 AM
Ultimul răspuns: Cersei


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)