Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce te-a facut astazi sa zambesti ?

#1
Am mai avut acest topic şi pe alt forum.Nu eu l-am gândit, e doar o copie în română a originalului.Nu vreau să se asozieze cu acel topic 'Ce te face să zâmbeşti ?', pentru că nu e acelaşi lucru.
Aici ne vei înşirui toate motivele datorită cărora astăzi ai zâmbit.

Eu fiind cea care deschide topicul, eu voi fi cea care răspunde prima la întrebarea-mi.

Ce te-a făcut azi să zâmbeşti, Ayuka dragă ?
Astăzi am zâmbit datorită :
-dirigintei, care mi-a luat o piatră de pe inimă spunându-mi că vom rezolva problema 'aceea'.
-Andreei, care mi-a povestit ce a mai vorbit cu iubită-su pe net.
-profei de engleză, care a făcut mişto de tot în ora deschisă la clasa mea, la matematică.
-colegilor (nu stau să îi înşir) care au făcut diferite glume pe seama unora şi altora.
-profului de mate, pentru că m-a lăudat 15
-mie ! Da mie ! Pentru că am citit nişte chestii pe blogu-mi, de care nu-mi mai aduceam aminte şi chiar m-am făcut să zâmbesc.

Deci, dragă tovarăşe, ce te-a făcut astăzi să zâmbeşti ?

Şi un mic mare P.S : Nu spama, dragă patriot, pentru că nu e greu să scrii 2 nenorocite de rânduri cu baliverne despre nişte chestii foarte monotone.Dacă totuşi te afli în incabilitatea de a scrie atât de mult, alege o mărime mai mare pentru text, stoarce-ţi creierul ăla plin de sânge şi scoate ceva ONtopic.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#2
Ce m-a facut azi sa zambesc?...Destul de multe lucruri:
1. Temele, pentru ca nu existau 21
2. Doua dintre colegele mele care m-au consolat cand, iar, am cazut in ce a spus cineva...Smile
3. Profa de mate pentru ca ma simt mai...mare 21 in fata ei
4. O melodie noua care nu mai vrea sa-mi iasa din cap
5. Ultimul sunet al clopotelului pe care l-am auzit azi, parca nu se mai teremina ora...
6. Vocea prietenei mele care imi spunea de lucrurile dintre ea si un baiat...Smile
7. Si diferitele glume spuse de colegi/prieteni...^^
Nice topic3...Zambesc cand imi aduc aminte de ce am zambit 21 .

#3
Sa vedem ce ma facut sa zambesc...39
- Vorbea un coleg azi despre Antonio Banderas si mi-am amintit cum intra 6 a.... eu cu prietena mea vorbeam de parfumuri si i-am zis sa ghiceasca cu ce parfum m-am dat si ea mi-a zis ceva de genu " E cumva Celine Dion? " Iar eu: " Nu.... are numele unui actor super dragut" si i-a a tipat in gura mare " ANTONIO BANDERAS!! " ( chiar era Banderas) si am inceput amandoua sa tipam....lwl eram si la ora de mate =]]
- M-au facut sa zambesc, ba chiar sa rad, "derivatele" pe care le-a gasit un coleg de-al meu azi, la ora de civica... Dmna:" Ionut, cum aflam informatii sau cum comunicam cu altii? " iar el, cu o modestie iesita din comun: " Prin teleÅŸpicher, prin tembeliyor, prin internetofobie" a fost prea tare :]]
- M-a facut sa zambesc faptul ca am vazut pe fosta profa de biologie si ca am vorbit cu ea, azi la scoala.
- M-a facut sa zambesc ora de sport...=]] a fost foarte naiz :]
So...per-total azi a fost o zi frumoasa, pt. ca la toate orele am stat afara XD
[Imagine: bestg.png]


[Imagine: 25qaazp.png]


Merci beaucoup LynnuÅŸor hug


#4
Dragut topic <3

Ce m-a facut astazi sa zambesc ? Pot spune ca prea multe ...

1. Profa de tehno - well , yeah , o urasc =]] E o scorpie =]] Dar m-a ascultat dintr-o lectie care o stiam la perfectie si mi-a dat 10 . Asa am reusit sa nu mi se strice media la tehno , deoarece e o materie absolut oribila si tampita o_o E o baba de nu stiu cati ani , iar fratele meu mi-a povestit ca avea o colega in generala care arunca cu compasul dupa asta o_o xDDD Prea tare =]] Am ras juma de ora =]]]
2. Colegii <3 - Sunt cei mai tari , nu i-as schimba pentru nimic in lume <3 Azi am fost doar la ultima ora , deoarece nu am vrut sa dau test la istorie si mate xD Eram cu un baiat in banca , iar in spate alti doi baieti xD Cu ei 3 ma inteleg cel mai bine xD Si vorbeam noi in ora asa , cand un alt baiat [ Radu ] isi trage scaunul langa noi xD Profa de tehno foarte nervoasa : Baiete , ce faci , taci din gura , iesi afara , iesi , gata nu mai suport , iesi si iti spun absenta . Si saracul incerca sa-i spuna ca nu a vorbit , dar profa vorbea peste el xD Si deodata s-a enervat si si-a facut o voce extrem de groaza si a tipat ca naiba o_o : Dar nu am vorbit eu , femeie ! s-a speriat saraca ingrozitor o_o Si de fiecare data o injura in fata , dar ea nu-i spune nimic xD
3. Mi-am adus aminte azi cu o colega de ce s-a intamplat de Paste la Biserica xD Eram eu asa frumos in curtea Bisericii si m-a sunat tata . Vorbeam eu la telefon , cand deodata vine o baba la mine tare speriata , dar in acelasi timp entuziasmata si-mi spune : Vorbesti cu Dumnezeu? o_____o Am ras foarte mult cand mi-am adus aminte xDD

S-au mai intamplat si alte lucruri , dar cred ca acestea sunt destule =]
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#5
Ce te-a făcut azi să zâmbeşti, Ayuka dragă ?
Ayuka, azi am zâmbit datorită :
-vocii lui Marius de la 00:24.
-convorbirii cu Marius de la 00:26 până la 01 şi vreo 17 minute.
-faţa Andreei dormind.
-gândului că azi e ziua lui.
-lui Ralph, lui Hazzy-Haz, S, S's cat.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#6
Azi nu am zâmbit , aproape mai deloc. Damn it ¤__¤. Zi naşpa. Doar ălea câteva dăţi, cred că au fost :

1. Faptul că am vorbit o tonăăăă cu el.
2. Mâine merg la buni buni : )) la ţară, să îmi dea căpşuni . Şi nu merg cu fratemiu . Ihaa!
3. Faptul că tata a crezut minciuna super ultra întortocheată şi nu mi-a cerut banii : )).
4. Păi luni aflu dacă mi s-a aprobat cererea. Vreau să mă mut. Să văd ce zice în cerere. Doamne ajută : ))!

Şi cam atât cred : ))
You know it is going to be a bad day , when you jump out of bed and miss the floor.




#7
Azi am zambit in permanenta asa cum mi-am propus =]

1. Am zambit pentru ca am jucat baba oarba in clasa si un coleg a rupt 4 banci din cauza aceasta =]]
2. Mi-am adus aminte de cum eu cu un baiat , Mircea , faceam incantatii si il invocam pe strabunicul lui Solzaru ( nume ciudat , nu-i asa ? xD ) =]]]=]] Si de fiecare data cand pronuntam "strabunicul lui Solzaru" primeam cate o branza in cap , iar Mircea spunea " ne contacteaza , sshhh" 24
3. Am mancat un castron intreg de capsuni si fratelui meu nu i-am lasat nimica >.<
4. Am zambit pentru ca el mi-a spus ca ma iubeste <3 Chiar daca este a 1000 oara cand o spune , tot ma face sa inrosesc cand o face .
5. Pentru ca mi-a spus lucruri care altora nu are curajul sa le spuna , caci stie ca toti dau mai departe . Acest lucru m-a facut sa-mi dau seama ca are incredere in moi >.<
6. Pentru ca am chiulit cu totii de la ultima ora , iar profa de geografie a inceput sa alerge dupa noi prin curtea scolii =]]
7. Am zambit cand am auzit ca mi-a iesit media 10 <3
8. Zambesc si acum , deoarece vorbesc cu el pe mess .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#8
Deobicei eu zambesc foarte des,si zambesc din orice,dar astazi am zambit pt ca:

1.Eram in clasa astazi,foarte relaxati toti,o zi destul de buna,dar ce sa mearag bine cand ma trezesc cu o "caldare" de apa pe spate din partea unul coleg pe nume Nicu 21.Vai...si cand am vazut ca m-a udat leoarca,imi intrase si prin pantaloni apa,am luat sticla cu apa si i-am pus-o in pataloni 21.Oricum asa ii trebuia..ne-am udat astazi toti in clasa si a fost un motiv pentru care sa zambesc.
2.Am zambit astazi dintr-o boacana pe care nu am facut'o intentionat..pai sa va explic.Eram cu prietena mea Iulia la ora de sport,si nu mai stiu exact de ce am imbratisat'o (noi mai avem momente de dragalasie 4) si cand am luat'o in brate mainile mele au intrat in parul ei.Peste 3 secunde nu stiu de ce se zmucesce ea,cred ca o gadila un coleg,si odata s-a zmucit din bratele mele,iar eu fara sa vreau i-am smuls din par21.Cand am vazut cate zmocul am in mana facusem ochii cat cepele21
3.Astazi am vazut un coleg de al alta clasa cu mana in ghips si mi-am amintit cand eram eu cu mana in ghips si nu stiu ce ii povesteam unel colege pe nume Alexandra.Iar eu cand povestesc mai trebuie si sa gesticulez stiti?nu ma pot abtine deloc.Si ii povesteam de ceva mare,nu mai stiu exact ce anume,iar Iulia saraca era in spatele meu ascultand ce-i povestesc lui Alexandra.Si dintr-o data cand fac o miscare dinaia o plesnesc pe saraca Iulia peste fata cu ghipsul.Va dati seama ce doare,ii ramasese si semn...dar imi dadu'se zambetul astazi pe buza cand mi-ar amintit.


Dragut topic,chiar imi place.Pop pupicpupic
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#9
Sa vedem ce ma facut sa zambesc...


Pai...faptul ca Emm a fost udata leoarga de Nicu...si cand am vazut am inceput sa ranjesc ca toanta, iar peste 5 minute ma trezesc si eu uda leoarca, ba chiar si pe posterior de un alt tembel =]] ... A fost ceva in gen WTF Mi-ai udat bretonu!!! Nenorocitule!! Te prind eu!! =]]] Si ne-am alergat unii pe altii De fapt azi...am facut ravagii in clasa...toti ne-am udat...a fost funny..=]] Plus ca la un moment dat a venit Nea' Flocicica ( asa ii zicem noi=]] ) si l-am udat si pe el, accidental...si a urlat la noi ca naiba =]]

M-a facut sa zambesc faptul ca i-am gasit o noua porecla unui amic de-al meu :]

M-a facut sa zambesc faptul ca vorbeam azi cu colega mea de banca...en fine...ne certam, de fapt.... si i-am dat ditamai dosu' de palma unui coleg, de l-am trantit pe jos =]]] Asta m-a facut sa zambesc...ba chair sa rad...

Cam asta a fost pe ziua de azi :]
[Imagine: bestg.png]


[Imagine: 25qaazp.png]


Merci beaucoup LynnuÅŸor hug


#10
Sunt cateva lucruri ce mi-au adus zambetul pe buze astazi. O iau in ordine cronologica: ))
So . . .:
1. Am visat o persoana de care ma indragostisem si eram fericiti and so on [21], dar cand totul devenea mai . . . frumos [105] a sunat alarma si m-am trezit.
2. Dupa ce a sunat alarma am realizat ca este ora 8:00 asa ca era cam indecisa - sa ma duc sau nu la scoala ?- asa ca mi-am sunat colega de banca si i-am zis sa anunte profesorii ca nu vin .
3. Am citit postul lui Flaw - Ce cauta lumea pe net si da de AnimeZup = ))
4. Am varsat cafeaua pe telefon :]]
5. M-am lovit la picior cand mergeam pe tocuri : ))




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)