Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cand speranta moare ultima

#1
Cand speranta moare ultima...

Seara incepe sa se asterne peste Konoha.Dupa o misiune grea echipa 7 se odihneste fiecare in felul sau.Sakura si Ino stau impreuna la magazinul de flori.Rozalia incremeneste pentru un moment gandul ei zburand la Sasuke.
''Azi Sasuke nu a vorbit deloc cu mine ...sau cu Naruto in misiune .Statea fustrat!Mai fustrat si suparat ca nicodata!Oare ce o fi cu el?''
-Sakura?Hei Sakura?
-Hm..Ino?Scuza-ma ma gandeam!Ce spuneai?spune rozalia zambind pe jumatate trista.
-Doar nu te gandeai la Sasuke ,nu?
-Oh...Ba da!...Azi a fost foarte ciudat in misiune,nu a vorbit deloc!
-Eee..Stii cum e el!
Ino pleca din camera lasand-o pe Sakura inecata-n ganduri.
-Ino!
-Da Sakura!?
-Trebuie sa plec!
-Dar?
Si blondina nu apuca sa-si spuna vorbele ca Sakura si apucase sa iasa pe usa.
Luna veghea pe cer.Stelele sclipeau slab parand ca niste ochi somnorosi.Rozalia mergea alene nestiind exact pe unde.Naruto ii intrerupse plimbarea.
-Sakura!Sakura!Sakura!
-Ohh...Naruto,buna!Nu trebuia sa mergi cu Hinata la intalnire?
Naruto auzind-o se inrosise tot ,dar raspunse deschis:
-Pai am facut asta mai devreme,iar acum ma indrept spre casa!Tu ce cauti pe aici de una singura,e periculos noaptea!?Vrei sa te conduc acasa?
-Nu...Multumesc!Mi se pare frumos si linistit!spuse rozalia intorcand privirea la stele.Multumesc,oricum!
-Bine,apoi sa nu spui ca sunt necioplit ca nu te-am rugat...
Sakura zambi larg.Naruto zambi si el de asemenea
''Oare unde o fi sobolanul de Sasuke?Era de datoria lui sa o conduca pe Sakura si cu toate astea, ei continua s-ai pese de el!''Sopteste in gand blondinul
-Okay Naruto ne vedem maine?Jane!
-Bine Sakura!Noapte buna!
Sakura merse pana ajunse la casa lui Sasuke.Lumina era stinsa ,crezu ca nu-i acasa,dar brunetul statea pe intuneric privind poza cu echipa 7.
Brusc ii revenira in minte amintirile cu ei doi.Pune poza deoparte,isi ia rucsacul si pleaca.
-Imi pare rau,Sakura dar n-am de ales trebuie sa fiu mai puternic daca vreau sa-mi implinesc razbunarea!O sa platesti,Itachi!Pentru tot ce ai facut ,iti jur!!
Rozalia parca presimti de plecarea lui si il astepta la iesirea din sat.
Sasuke fu uimit sa o gaseasca acolo,dar mearsa ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
-Ce-i cu tine la ora asta?Ar trebui sa fi acasa!spuse brunetul calm
-Pe aici e singura cale de iesire din sat!
-Ar trebui sa te duci acasa,Sakura!
Sasuke trecand pe langa Sakura,pe aceata o izbucneste un plans amar.Ochii ei de smarald fiind invaluiti in lacrimi de durere.
-De ce Sasuke?De ce nu mi-ai spus ca vrei sa pleci? De ce nu ai vorbit cu mine azi in misiune?Niciun''salut''...De ce asa secretos mereu?
-De ce trebuie sa-ti spun tie totul?De parca nu ai stii motivul.Se rasti brunetul!
-Stiu ca nu prea ma suporti...De fapt niciodata nu mi-ai aratat ca-ti pasa...Sasuke nu ar trebui sa-l lasi sa te-ntunece...
''Itachi te urasc pentru tot ce i-ai facut lui Sasuke!''
Iti amintesti cand totul a inceput:eu,tu,Naruto si Kakashi sensei !Fiecare misiune a fost o provocare ,dar a fost frumos!
Tii minte cand tu si eu am fost singuri in locul asta pentru prima oara?Te-ai suparat foarte tare pe mine atunci!
-Nu prea imi amintesc!
-Ha....D-Da sigur....Adica..a fost acum ceva vreme!Sasuke stiu despre clanul tau...Adica stiu ca vrei sa devii mai puternic,dar nu trebuie sa lasi razbunarea sa te domine!
Sasuke pasi putin inainte:
-Nu stii prea multe...
Pleca .Sakura tipa dupa el plangand si implorandu-l
-Opreste-te Sasuke ,te rog!Nu pleca,te rog....EU...Te iubesc din tot sufletul meu.Te rog ramai aici,te voi ajuta cu razbunarea ,te voi face fericit,voi face orice pentru tine!....Vei fi fericit,iti jur!Asa ca te implor nu pleca,ramai cu mine!
Am nevoie de tine!Daca nu ia-ma cu tine!
Lacrimile ii curgeau ca un izvor,se zarea durerea si disperarea pe care o simtea.
-Crede-ma Sasuke...Stiu ce durere simti!
-Atunci stii si care-i dorinta mea de a pleca!zise brunetul intorcand privirea.Trebuie sa plec Sakura!
-Sasuke...Nuuuu!!Daca pleci tip si...si...
Brunetul disparu din drum si aparu in fata fetei.
-Sakura...Multumesc pentru tot!Dar nu te voi lua cu mine!''Ma voi intoarce!''
Sasuke atunci o apuca pe Sakura de obraji si o saruta cu tandrete pe frunte,apoi emotionat o saruta scurt pe buze.
-Sakura imi cer scuze!
Sakura atunci lesina datorita unui jutsu de adomire aplicat de Sasuke.Acesta o lua in brate si o puse pe o banca.Dupa o mangaiere pe obraj,brunetul pleca.;regrete ramanand in urma lui....


:(cam trist...Oricum sper sa va placa...e primul meu fic....comentati si criticati ..Multumesc;)
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#2
este primul tau fic, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fiu blanda...

incepem cu descrierea care...nu este... -> uite acolo, si dincolo si sa o ia d***u de descriere [ei bine, nu e chiar asa]

apoi cu dialogul...incerdibil de sec -> Inoo!! ba nu , Sakura!!! OMG asta numiti voi dialog??

urmand originalitatea...zero barat... -> nu trebuie sa copiezi scenele din desen, stim foarte bine ce s-a intamplat aunci

totusi, vad parca o urma de naratiune... -> adica totusi se intampla ceva...

nu-mi sta in fire sa fiu asa de dura de la primul capitol dar m-a dezamagit total... sper sa iti dai seama ce ai gresit si sa te straduiesti mai tare, ca nu e foarte greu...

P.S. injura-ma prin PM :P

*Vanilla was here*
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]







Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  >Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.421 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  Speranta Pierduta Ai_4ever 13 7.968 11-08-2013, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Inima fara speranta Hope 6 3.910 05-08-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Franturi de speranta Katniss 160 76.526 22-06-2012, 11:16 AM
Ultimul răspuns: Katniss
  O ultima amintire.. Kyandi. 2 2.160 29-03-2012, 10:52 AM
Ultimul răspuns: Diz
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.767 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Nu-mi poti lua si ultima suflare [SF & Mystery] IceCat 33 20.248 11-09-2011, 05:43 AM
Ultimul răspuns: Dark Blue
  Mai exista speranta? Ame 3 3.159 06-08-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Ame
  O ultima dorinta inainte de moarte DozzaDeColla 32 23.096 13-06-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Meal. 22 11.666 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)