Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Boys Over Flowers

#1
Disclaimer : Nu detin niciun personaj din Drama Hana Yori Dango dreptul asupra acestor personaje il are creatorul lor ci anume Kamio Yoko.

Bun asta e un nou fic dupa care m-am inspirat dintr-o j-drama .... sper sa va placa.


Capitolul I
Intr-o clasa din cel mai prestigios liceu din japonia,
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#2
in sfarsit ceva interesant care chiar merita citit si savurat :X Cand ma gandeam k nu o sa fac nimic cand ajung acasa, Denny esti grozava :X Noua ta creatie in materie de literatura, este foarte frumoasa si extrem de interesanta. Chiar mi-au placut imaginile cu personajele si ma bucur ca povestea este cu personaje reale.
Imi place mult cum ai descris si imi place actiunea.

SE vede ca ai multe idei superbe. Acum nu am chef sa ma uit dupa greseli, in fond am savurat deja creatia, nu are rost sa incep sa ma uit dupa niste greseli banale, atata timp cat creatia a fost ca la carte.
Mai vreau :X Cu soguranta ca mai vreau si vreau si nextul ala reede ok?

ja ne si gambatte kudasai
-

#3
Capitolul II

Intr-un local unde se vindeau prajituri, care deasemenea era locul de munca al brunetei . Ea si prietena ei ceea mai buna discutau despre ce s-a intamplat la scoala.

- Ce? Iar a primit cineva un Advertisment? Si Kimoto ce a facut?
- In cafenea, din greseala cand manca o portocala un pic de suc din ea i-a sarit la Domyouji in ochi.

Yuki a inceput sa rada si a continuat sa curete vitrina in timp ce Makino manca niste prajituri.

Flashback

- Ma numesc Toudou Shizuka si m-am graduat in acest liceu. Bun venit in liceul Eitoku.

End of Flashback

[i]
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#4
Se pare ca sis`ul meu a mai scris un fic ;;) hmm... cateva greseli de tastare... ai uitat ceva virgule :)) ar mai trebuii sa bagi ceva desriere, dar ce mai conteaza... my Jun is here :X cand am vazut poza cu el, 5 ore m-am holbat la ea =P~ tuu... esti geniala... sa pui cat mai repede capitolul urmator :X ^^ Ganbatte! :* >:D<
I'm not insulting you. I'm describing you.

#5
Capitolul III

La locul de munca a lui Makino cele doua prietene discutau despre problema pe care Tsukushi o avea, si analizau diferite posibilitati. Dar cea mai convenabila era cea ca bruneta sa se mute de la scoala.
Inca o zi s-a mai adaugat la tortura lui Makino. Din nou aceeasi poveste, mergea neincrezatoare spre dulapul cu lucrurile ei. Si-a intains mana sa deschida usa de la dulap o duzina de serpi au iesit din dulap. Fata striga infiorata la fel si ceilalti elevi, Makino ca cazut in sezut pe jos la vederea taratoarelor care erau pe jos. Din spatele ei au aparut trei baieti care au luat-o pe sus. In sala de chimie unde au dus-o fata incerca sa strige.

- Acopera-i gura. Zise unul dintre ei.
- Incetati ! striga aceasta.
- Nu te impotrivi usuratico !

Si astea zise i- dat o palma si cu un cutit i-a rupt nasturii de la sacoul visiniu. Ii plimba cutitul pe langa gat dar pana la urma se opri.

-Ce faceti voi aici ? se auzi o voce in intuneric .

Un baiat statea intains pe cateva scaune cu cartea pe fata, si-a luat-o de pe fata si s-a intors spre cei patru adolescenti , apoi s-a ridicat de pe scaune si s-a indreptat catre ei. S-a oprit la un metru in fata lor in timp ce ii privea desgustat pe acei baieti.

- Lasati-o sa plece . le spuse satenul.
- Dar , trebuie sa o fac
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#6
tuu.. sti ca`mi place :x... iar am vazut cateva virgule uitate :)) si cateva greseli de tastare, dar le repari t in timp ;;) tuu.. vreau capitolul uramtor :x... sa nu intarzii cu el ^_^ so... ce sa-ti mai zic :-?... a da... incearca sa mai bagi ceva descriere pe ici pe colo :-"
Citat: La o trecere de pietoni s-a intalnit cu niste oameni beati care s-au luat de el, enervat pana la culme Domyouji s-a luat la bataie cu ei, iar apoi si-a continuat drumul.
Aici m-ai bagat putin in ceata :)) mai puteai sa descrii multe lucrur aici... si prin unele locuri ai grabit actiunea... so.. cum ti-am zis.. vreau capitolul urmator ^^' Ganbatte! :*
I'm not insulting you. I'm describing you.

#7
Capitolul IV

A doua zi in incinta liceului toata lumea era agitata, copii se radeau in timp ce cateva fete tot spunea tot felul de lucruri rele. Gurile rele comentau diverse lucruri despre ceea ce era scris pe geamul cantinei. Makino pasea incet in sala si nu stia de ce oamenii se uitau la ea. Apoi a vazut ce era scris pe acel geam.

- Ehh , ce rusine, daca mi as fi eu asa cred ca as murii de rusine.
- Si eu la fel . Nu cred ca as mai iesi din clasa . comentau niste colege de ale ei.

Comentariile fetelor au facut-o pe Makino sa fuga la locul unde isi poate elibera furia fara sa nimeni sa o intrerupa. Parul negru ca si smoala se juca prin aer in timp ce fata fugea grabita. Ajunsa la usa a impins-o cu putere ca sa o deschida iar apoi a trantit-o cu putere. A stat cateva clipe langa usa privind ploaia care curgea grabita din infinitul albastru.

- Ce naiba au copii astia ? gandea fata cu voce tare. Sunt asa enervata ! spunea in timp ce cobora scrile, iar cand ajunse jos a inceput sa strige cu voce tare . Eu sunt inca o virgina ! clipi des timp de cateva minute iar apoi s-a uitat in spate ca sa vada daca Rui statea pe scari, se linistii cand vazuse ca nu era nici urma de baiat.
- Hm .. virgina , eh ? o intreba satenul amuzat iar apoi a ras.
- Nu te rade ... te rog, murmura Makino.

Rui s-a intors cu spatele la pervarz, rasfoind o revista. Tsukushi inca statea nemiscata si se uita la copacii verzi.

- Stii care este diferenta de orar dintre Japonia si Franta?
- Poftim?
- Diferenta de orar .
- Nu ...
- Aha

Discutia dintre ei s-a terminat cu nestiinta ei in acest domeniu, Rui se uita peste niste poze de ale lui Shizuka si zambea cand vedea splendoarea ei. Makino il privea cu niste ochii mari deoarece nu il mai vazuse sa zambeasca asa de larg. Intr-un fel era trista, se vedea ca el o iubea pe Shizuka, iar ea incepea sa simta ceva pentru el. Din alta iesire de incendiu niste fete se intrebau de ce unul din F4 statea cu Makino , invidia li se citea pe fata .

Intr-un local bine primitor si oarte bine amenajat, bruneta statea si citea despre diferenta de orar dintre Japonia si Franta. Tsukushi citea intr-o carte in timp ce manca niste prajituri. Bucuroasa ca l-a gasit a inceput sa se plimbe de colo�n colo si sa spuna diferenta.

- Yuki � chan , diferenta de orar e de 8 ore. ii spuse fata. O sa ii spun lui maine.
- Ehh, pari foarte fericita.
- Ce ?
- El este un membru din F4, probabil el e persoana care ti-a dat advertismentul.
- Singurul care mi-a dat advertismentul e Domyouji . Ma gandesc ca Hanazawa Rui nu e asa.

Acasa la familia Domyouji, trei dintre cei pentru membri din F4 erau prezenti si jucau Mahjong. Tsukasa era ptin iritat deoarece pierdea la acest joc, iar prietenii lui incercau sa-l consoleze. I:n timp ce vorbeau vrute si nevrute Nishikado a adus vorba de Makino.

- A mai facut Makino Tsukushi ceva?
- Taci si joaca. I-a poruncit Domyouji.
- Dar totusi nu am mai vazut o fata care sa semene cu ea. intervenii si Akira. Dar totusi nu vi se pare ca Makino seamana cu sora mai mare a lui Tsukasa?

Domyouji ofta profund in timp ce ii asculta pe cei doi, se vedea profund afectat de aceasta fata, nu stia ce avea de special de il facea sa-si piarda timpul cu ea. Tsukasa a plecat de langa ei lasand-ui pe amandoi sa vorbeasca, subiectul lor era Rui , spuneau tot felul de lucruri despre el in timp ce isi afisau cartile pe masa.

Noaptea se abatu si pe strazile Japoniei, doua fete se plimbau printr-un parc care parca era din aur, reflectiile luminilor faceau ca tot sa para de aur. Printre sunetele clacsoanelor , care erau adaptate la masini, o fata isi cerea scuze pentru tot ce a facut. Cele doua fete erau amandoua prietene bune dar una se distantase dn cauza unei prostii . Dintr-o data s-au oprit in fata unui afis care era luminat de cateva reflectoare, persoana care era in poza avea o splentoare inegalabila.

- Ah , uite-l pe Rui ! spuse Sakurako in soapta
- Poftim ?! Unde ? o intreba Makino care il cauta cu privirea.

Dupa cateva secunde fata l-a vazut stand sprijinit de o banca, la fel ca si cele doua fete se uita la afisul care era expus acolo. Tsukushi i-a spus satenei sa astepte un pic pana se duce ea sa vorbeasca cu Rui. Fata alerga incet spre el , la distanta de cativa metri s-a oprit ca sa se aranjeze si sa nu para agitata de prezenta lui . Apoi a mers incet spre el , avea pasi marunti dar hotarati .

- Hmm , ce faci aici ? il inteba bruneta .
- Tu, din nou . ii spuse baiatul indiferent.
- Stiu asta, stiu diferenta de ore dintre Japonia si Franta, este de 8 ore. ii spuse fata iluzionata .

Timp de cateva secunde fata se uita ciudat la el, nedandu-si seama de ce se intampla. Il privea cu atata blandete in timp ce se uita atenta la fizionomia lui.

- Stii, persoana aceea care este in postere ... spuse fata apoi se opri pentru a putea lua o gura de aer ... ea a fsot cea care m-a determinat sa intru la Eitoku. Ai intalnit-o vreodata? Eu as vrea sa o intalnesc. Ii se fata intorcandu-se catre banca.

Dar fara sa isi dea seama, Rui era chiar in fata ei stand intr-o pozitie nu tocmai confortabila, din pricina inaltimii lui. Isi apropia capul incetul cu incetul de Makino care si-l tragea usor in spate. Cand ajunse milimetric de fata ei si-a dus degetul la pe langa gura brunetei, iar apoi o sterse incet. Se ridica inapoi in pozitia normala , continuad sa o priveasca pe fata.

- Aveai ceva pre fata .
- Oh, aia e probabil de la prajitura . raspunse fata in timp ce se stergea .

Baiatul o privi si mai ciudat cand auzi vorba de prajitura. Fata rusinata ii spuse un simplu la revedere si a plecat in fuga spre Sakurako. Luand-o de mana si apoi fugind la trecerea de pieton. Dintr-o masina destul de eleganta cineva a urmarit toata scena, geamul fumuriu al masinii se lasa in jos usor de dupa el chipul lui Domyouji a aparut in timp ce se uita dupa cele doua fete cu o expresie destul de trista. Lasandu-se apoi pe spate, geamul masinii a urcat inapoi, nepermitand sa se vada inauntu.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#8
Citat:Capitolul IV

A doua zi in incinta liceului toata lumea era agitata, copii se [ mergea fara acest ' se ' ] radeau in timp ce cateva fete tot spunea tot felul de lucruri rele. Gurile rele [ repetitie... ai grija (; ] comentau diverse lucruri despre ceea ce era scris pe geamul cantinei. Makino pasea incet in sala si nu stia de ce oamenii se uitau la ea. Apoi a vazut ce era scris pe acel geam.

- Ehh , ce rusine, daca mi as fi[ probabil ' as fi ' ] eu asa cred ca as murii de rusine.
- Si eu la fel . Nu cred ca as mai iesi din clasa . comentau niste colege de ale ei.

Comentariile fetelor au facut-o pe Makino sa fuga la locul unde isi poate elibera furia fara sa nimeni sa o intrerupa. Parul negru ca si smoala se juca prin aer in timp ce fata fugea grabita. Ajunsa la usa a impins-o cu putere ca sa o deschida, iar apoi a trantit-o cu putere. A stat cateva clipe langa usa privind ploaia care curgea grabita din infinitul albastru.

- Ce naiba au copii astia ? gandea fata cu voce tare. Sunt asa enervata ! spunea in timp ce cobora scrile, iar cand ajunse jos a inceput sa strige cu voce tare . Eu sunt inca o virgina ! clipi des timp de cateva minute, iar apoi s-a uitat in spate ca sa vada daca Rui statea pe scari, se linistii cand vazuse ca nu era nici urma de baiat.
- Hm .. virgina , eh ? o intreba satenul amuzat, iar apoi a ras.
- Nu te [ din nou... merge fara acel ' te ' ^^ ] rade ... te rog, murmura Makino.

Rui s-a intors cu spatele la pervarz, rasfoind o revista. Tsukushi inca statea nemiscata si se uita la copacii verzi.

- Stii care este diferenta de orar dintre Japonia si Franta?
- Poftim?
- Diferenta de orar .
- Nu ...
- Aha.

Discutia dintre ei s-a terminat cu nestiinta ei in acest domeniu, Rui se uita peste niste poze de ale lui Shizuka si zambea cand vedea splendoarea ei. Makino il privea cu niste ochii mari deoarece nu il mai vazuse sa zambeasca asa de larg. Intr-un fel era trista, se vedea ca el o iubea pe Shizuka, iar ea incepea sa simta ceva pentru el. Din alta iesire de incendiu [ hmm... suna cam aiurea... puteai sa inlocuiesti cu ceva :-? ] niste fete se intrebau de ce unul din F4 statea cu Makino , invidia li se citea pe fata .

Intr-un local bine primitor si foarte bine amenajat, bruneta statea si citea despre diferenta de orar dintre Japonia si Franta. Tsukushi citea intr-o carte in timp ce manca niste prajituri. Bucuroasa ca l-a gasit a inceput sa se plimbe de colo�n colo si sa spuna diferenta.

- Yuki � chan , diferenta de orar e de 8 ore. ii spuse fata. O sa ii spun lui maine.
- Ehh, pari foarte fericita.
- Ce ?
- El este un membru din F4, probabil el e persoana care ti-a dat advertismentul.
- Singurul care mi-a dat advertismentul e Domyouji . Ma gandesc ca Hanazawa Rui nu e asa.

Acasa la familia Domyouji, trei dintre cei pentru membri din F4 erau prezenti si jucau Mahjong. Tsukasa era putin iritat deoarece pierdea la acest joc, iar prietenii lui incercau sa-l consoleze. I:n [ ' in ' ] timp ce vorbeau vrute si nevrute Nishikado a adus vorba de Makino.

- A mai facut Makino Tsukushi ceva?
- Taci si joaca. I-a poruncit Domyouji.
- Dar totusi nu am mai vazut o fata care sa semene cu ea. intervenii si Akira. Dar [ o propozitie / fraza nu se incepe niciodata cu ' dar '... puteai sa incepi direct cu ' totusi' ] totusi, nu vi se pare ca Makino seamana cu sora mai mare a lui Tsukasa?

Domyouji ofta profund in timp ce ii asculta pe cei doi, se vedea profund [ again repetitie ] afectat de aceasta fata, nu stia ce avea de special de il facea sa-si piarda timpul cu ea. Tsukasa a plecat de langa ei lasand-ui pe amandoi sa vorbeasca, subiectul lor era Rui , spuneau tot felul de lucruri despre el in timp ce isi afisau cartile pe masa.

Noaptea se abatu si pe strazile Japoniei, doua fete se plimbau printr-un parc care parca era din aur, reflectiile luminilor faceau ca tot sa para de aur [ repetitie ]. Printre sunetele clacsoanelor , care erau adaptate la masini, o fata isi cerea scuze pentru tot ce a facut. Cele doua fete erau amandoua [ ' doua ' ' amandoua '... tot aia e... ' Cele doua fete erau prietene bune' ] prietene bune, dar una se distantase dn cauza unei prostii . Dintr-o data s-au oprit in fata unui afis care era luminat de cateva reflectoare, persoana care era in poza avea o splentoare inegalabila.

- Ah , uite-l pe Rui ! spuse Sakurako in soapta
- Poftim ?! Unde ? o intreba Makino care il cauta cu privirea.

Dupa cateva secunde fata l-a vazut stand sprijinit de o banca, la fel ca si cele doua fete se uita la afisul care era expus acolo. Tsukushi i-a spus satenei sa astepte un pic pana se duce ea sa vorbeasca cu Rui. Fata alerga incet spre el , la distanta de cativa metri s-a oprit ca sa se aranjeze si sa nu para agitata de prezenta lui . Apoi a mers incet spre el , avea pasi marunti dar hotarati .

- Hmm , ce faci aici ? il inteba bruneta .
- Tu, din nou . ii spuse baiatul indiferent.
- Stiu asta, stiu diferenta de ore dintre Japonia si Franta, este de 8 ore. ii spuse fata iluzionata .

Timp de cateva secunde fata se uita ciudat la el, nedandu-si seama de ce se intampla. Il privea cu atata blandete in timp ce se uita atenta la fizionomia lui.

- Stii, persoana aceea care este in postere ... spuse fata apoi se opri pentru a putea lua o gura de aer ... ea a fsot [ fost ] cea care m-a determinat sa intru la Eitoku. Ai intalnit-o vreodata? Eu as vrea sa o intalnesc. Ii se fata intorcandu-se catre banca.

Dar [ din nou... ai grija -_-' ] fara sa isi dea seama, Rui era chiar in fata ei stand intr-o pozitie nu tocmai confortabila, din pricina inaltimii lui. Isi apropia capul incetul cu incetul de Makino care si-l tragea usor in spate. Cand ajunse milimetric de fata ei si-a dus degetul la pe langa gura brunetei, iar apoi o sterse incet. Se ridica inapoi in pozitia normala , continuad sa o priveasca pe fata.

- Aveai ceva pre [ pe ] fata .
- Oh, aia e probabil de la prajitura . raspunse fata in timp ce se stergea .

Baiatul o privi si mai ciudat cand auzi vorba de prajitura. Fata rusinata ii spuse un simplu la revedere si a plecat in fuga spre Sakurako. Luand-o de mana si apoi fugind la trecerea de pieton. Dintr-o masina destul de eleganta cineva a urmarit toata scena, geamul fumuriu al masinii se lasa in jos usor de dupa el chipul lui Domyouji a aparut in timp ce se uita dupa cele doua fete cu o expresie destul de trista. Lasandu-se apoi pe spate, geamul masinii a urcat inapoi, nepermitand sa se vada inauntu [ inauntru ].

Ok, nu stiu cat de atenta am fost la greseli, dar ti-am evidentiat cateva ^^'... in unele locuri grabesti actiunea, descriere ai, dar ar mai trebuii sa mai bagi... spre exemplu, atunci cand baiatul se apropia de fata fetei, puteai sa exprimi sentimentele, reactia si ce o mai fi... ai si cateva greseli de tastare, ai mai uitat si cateva virgule, o propozitie / fraza nu se incepe niciodata cu ' dar ', ' si ' etc... doar daca e concluzie se incepe cu ' deci '... in rest... destul de Ok ^^ asa ca astept next`ul >:D< Ja` :*
I'm not insulting you. I'm describing you.

#9
Capitolu V

Soarele stralucea vesel pe cerul metropolei din Japonia . Un sunet asurzitor se auzea in timp ce o fata fugea grabita pe aleea liceului Eitoku . Intra in cladirea luxoaasa si se indrepta spre dulapul ei . Isi ducea mana incetul cu incetul spre deschizatoare iar apoi in ultima clipa a prins curaj si l-a deschis. Spre fericirea ei nu mai era nici o Avertizare Rosie nici serpi nici nimic . Rasufla usurata la vederea dulapului gol, a inchis usa si s-a indreptat spre clasa. Vazand-o pe Sakurako prim geamul usii fata i-a zambit iar satena a facut acelasi lucru . Makino is-a cotinuat drumul in timp ce Sakurako s-a indrepat spre dulapul ei, a deschis usa si spre surprinderea ei avea un Adevertisment Rosu. Mana ii aluneca usor pe marginea usii in timp ce a cazt in genunchi. Pe holurile prestigioasei cladiri un baiat anunta aparitia unui nou Advertisment Rosu . Sakurako inca statea in genunchi si privea neajutorata la aceea hartie care ii va aduce nefericirea . Din spatele ei elevii sau mai bine zis sclavi grupului F4 erau prezenti la datorie, la datoria de a o duce in fata lui Domyouji .

Makino fugea grabita pe holurile liceului , incercand sa ajunga cat mai repede ca sa o ajute pe prietena ei, care era intr-un �pericol� destul de mare din punct de vedere psihic .

In sala meselor Sakurako deja era acolo, Domyouji statea ca deobicei pe scaunul lui in timp ce Rui lipsea. Se uita la fata cu o expresie indiferenta de parca nu i-ar fi pasat de ea. Toti elevii aveau in mana bureti plini cu praf de creta pentru ai arunca in satena. Un baiat avea o galeata plina cu apa se apropia incet de Sakurako care respira din ce in ce mai greu si tremura de frica. Lichidul i-a fost turnat in cap iar apoi ii s-a prelins peste tot reactia ei i-a facut pe copii sa inceapa sa rada, iar apoi au aruncat in ea cu buretii plini de creta. Satena nu mai putea sa reziste psihic asa ca a cazut in genunchi. Cei trei baieti din F4 zambeau la vederea ei atat de chinuita.

- Sakurako ! . se auzi o vocea lui Makino care isi facea loc printre multime.

La vederea prietenei ei s-a pus si ea in genunchi langa ea lasan matura pe care o avea in mana. A tras-o mai aproape de ea intreband-o daca era bine, ea nu i-a dat niciun raspuns doar s-a uitat catre ea .

- Cat de mizerabil ! se auzisera niste voci din asa numitul public.

- Mai termina cu asta ! Nu se presupunea ca eu eram tinta ta ? striga Tsukushi catre Domyouji .

- Nu te mai purta cum ca ai fi mare si tare ! se rasti catre ea un baiat.

Makino il privi cu o expresie ciudata pe fata iar apoi si-a mutat privirea spre Domyouji . Baiatul vazand ca o ignora a luat un tub de pe masa care continea un fel de sos, si l-a aruncat catre fata . Ea a apuca matura de coada si a lovit tubul reusind sa il trimita langa piciorul lui Domyouji si murdarindu-l putin pe pantof. Nevazand ca la murdarit a scos un oftat de victorie, apoi cand is-a dat seama de ce a facut expresia ei s-a schimbat radical . Sakurako care era pe jos se uita si ea speriata la ceea ce a facut peirena ei. La fel si toti ceilalti care erau in incapere cei doi membri din F4 parca stiau ce avea sa se intample . Un baiat l-a intrebat pe brunet daca era bine iar apoi altul a luat un burete aruncandu-l spre Makino ea ca sa o protejeze pe satena sia naspustit intr-un fel asupra ei in asa fel ca buretii sa nu ajunga la ea. Tsukushi striga catre colegii ei sa inceteze dar totusi se baga in fata buretilor, Tsukasa nu mai rezista sa vada aceasta scena asa ca s-a ridicat cu putere de pe scaun si a strigat catre ei sa inceteze. Brunetul se indrepta spre Tsukky cu pasi inceti dar siguri pe ei cand ajunse la o distanta considerata s-a oprit, fata il privea foarte urat parca avea cutite in loc de ochi.

- Curata pata cu limba . ii spuse fetei in timp ce isi duse piciorul stang mai in fata.
- Poftim?! Il intreba ceasta uimita
- Fa ce ti-am spus si jocul s-a incheiat .

Pret de cateva minute cei doi s-au uitat unul la altul . Iar apoi un baiat a inceput sa o incurajeze sa faca acest lucru iar mai apoi toti faceau asta. Makino o privii pe Sakurako care isi lasa privirea in pamant , la fel facu si bruneta in timp ce Tsukasa se uita la ea cu mii de intrebari in ochi . Vazand ca nu avea ce sa faca Tsukushi s-s pus in genunchi si isi cobora capul incet, spre nivelul pantofilor

- Ai gresit ! se auzi o voce de dupa elevi . Diferenta de fusul orar este de 7 ore . isi facu aparitia Rui .

Makino isi intoarse capul uimita la fel facura si ceilalti . auzind acest lucru bruneta si-a cerut scuze pentru greisala comisa si facu o plecaciune din cap . Domyouji deranjat de interventia lui Rui le-a spus celorlalti ca jocul s-a incheiat la fel au facut si Akira si Nishikado. Tsukky si-a ridicat privirea spre Rui care i-a zambit iar apoi a plecat .
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#10
Prima oara cand am dat de fic-ul tau mi-a placut la nebunie,datorita ideei, cursivitatii cu care scrii si pt k era cat de cat originala, dar intamplator am dat peste drama hana yori dango si am observat ca tu de fapt scrii exact ce s-a intamplat in film, nu te-ai inspirat pur si simplu, ci rescrii toate evenimentele, sentimentele etc. ai fi putut sa te inspiri si sa schimbi putin firul povestii. de exemplu mi-ar placea f mult ca makino sa ramana cu rui. spor la scris si sper sa vad o continuare mai multumitoare :)
I dream of rain...I wake in vain...Sweet intoxication of love
[Imagine: full_517513182.jpg]

[Imagine: chibi_1731.gif]
, chibi-ul lui RaYnutza


[Imagine: 6e7f695.png]

[Imagine: 1408764.gif]
Click here to feed me a Star Fruit!
Get your own at Flyffables!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Flowers of evil +18 odette 4 2.726 21-03-2013, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Lain
  Spring flowers dance in the wind Sho-Yo 6 3.354 22-07-2011, 07:29 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  [split] "Good Boys Never Die" [+18] Kitsu 0 1.570 26-06-2011, 01:36 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  Bloody Flowers AnimeliciousAngel 2 2.834 13-03-2010, 02:04 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  You're not so hot-Rithiell all boys boarding school -and i'm a girl ~angelino~ 17 10.115 20-07-2009, 04:09 PM
Ultimul răspuns: TrieuTriTrinh
  Emma, Female, Currently Attending an All Boys School [plagiat] deathmemories 4 4.303 06-01-2009, 03:49 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)