Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black roses

#21
Multumim pt comm >:D<
Next:

Capitolul 14

Dupa ce ne-am intors la noi in clasa, urmand sa avem biologie, am vazut profesoara de servici cum se indrepta catre clasa noastra si ne ceru sa nu mai facem galagie, ca profesorul nu vine. Bucurosi nevoie mare le-am cerut voie profesorilor sa mergem la ceilalti de a XII-a. Nimeni nu avu nimic impotriva, mai ales ca acestia aveau istorie, o ora foarte interesanta, insa profesoara era tare de treaba cu noi si ne lasa sa facem ce vrem atata timp cat nu era galagie si putea asculta pe cine voia.
Dupa ce trecu pauza am intrat val-vartej in clasa acelora, intrad gramada. M-am uitat in jur atent si am dat intr-un sfarsit cu ochii de Kiro, care statea in ultima banca si privea pierdut pe geam. M-am dus direct acolo si m-am asezat langa el, facandu-l sa tresara. S-a intors cu zambetul pe buze catre mine.
- Unde e Marry? intreb curios si privind cum Kiro este nevoit sa se mute mai mult pe scaunul meu, fiindca un baiat mai grasun se pusese pe celalalt scaun acolo.
- Chiuleste, imi spuse zambind si privirea i s-a atintit asupra venelor gatului meu, iar eu, speriat sa nu faca ceva, l-am prins de barbie si l-am ridicat spre mine, privindu-l fix. Si-a revenit in scurt timp si isi ceru scuze, insa nu era nimic, nu ma deranja. Nici daca m-ar fi muscat nu m-ar si deranjat, atata doar ca intelegeam cat de perociulos ar f pentur el sa afle cei din clasa ca este vampir.
Profesoara intra in clasa cat timp noi inca vorbeam, ne privi atenta si apoi incepu sa strige prezenta, dupa care deschise catalogul la nimereala, acesta cazand direct la Kiro.
- LeFay, la lectie, rosti calm profesoara, iar Kiro se ridica in picioare si incepu sa spuna lectia ca pe apa - Bataliile Ioanei D`Arc. Am ramas de-a dreptul uimit cand l-am auzit cum pronunta fiecare nume la care eu ma incurcam si ma si enervam. Parea ca are franceza in sange, iar engleza la fel, neintampindand dificultati la absolut nimic. Am zambit vazand cat de bine se descurca si cat de bine invatase. In mai putin de zece minute totul se terminase, iar blondul se aseza de cum profesoara ii spuse nota - zece.
In timp ce se punea pe scaun m-a atins pe coapsa, iar eu am tresarit si am simtit cum sangele imi urca in obraji. Speram sa nu ma fi inrosit prea tare, fiindca nu le-as fi putut explica tuturor de ce sunt asa. Si-a retras insa mana imediat si s-a intors spre mine zambind. Imi pusesem mana intre noi, lasand-o sa pice nestingherita acolo. Blondul se lasa usor in jos si privi mana, dupa care mi-o prinse usor si stranse zambind incurajator. Nu aveam habar ce vrusese sa spuna prin acel mesaj, insa am tacut din gura si i-am intors zambetul, incepand apoi sa ne jucam...

- Nu stai la ora, Strif`? ma intreba Kim, o colega cu care ma intelegeam mai bine, iar eu am dat negativ din cap si am iesit afara din clasa, facandu-i fetei cu ochiul. Ramase uitandu-se dupa mine. Stiam ca ma place si ma vrea ca prieten, insa ea habar avea ca eu acum plecam la sport, stiind ca acum are blondul ora. Nu aveam chef oricum de informatica, insa imi doream mai mult sa-l vad pe el decat sa stau la o ora plictisitoare in care o sa ma frece un profesor idiot la creieri.
Am intrat in sala de sport cu zambetul pe buze si l-am vazut acolo pe teren pe dhampirul blond si tare sexy. Toate fetele din clasa lui il sorbeau din priviri, il dezbracau, insa nu parea ca trebuie s-o faca ele, fiindca o facuse chiar el. Desi il mai vazusem dezbracat si la dus nu mi-am putut abtine un fluierat, care a ramas insa doar al meu, fiindca nimeni altcineva nu l-a mai auzit.
Blondul juca fotbal si dadea indicatii catorva colegi, pasand mingea unuia, iar dupa ce trecu de un rival o primi inapoi si inscrise un gol de zile mari, incepand sa sara energic pe teren si sa zambeasca. Isi intoarse privirea catre mine intr-un final si imi zambi, semn ca ma observase.
Desi nu ma asteptam am simtit o senzatie ciudat ain partea de jos a corpului si instrumentul parea ca se trezeste la viata, fiindca ma incalzisem usor si se umflase, ceea ce se vedea foarte bine prin pantalonii negrii si stramti pe care ii purtam astazi. Mi-am muscat buzele aruncandu-i o ultima privire lui Kiro, care arata incantator de sexy asa, cu trupul usor umed de la transpiratie si lucios. Mi-am trecut limba peste buze intr-un mod pervers, privindu-l intens, insa nu mai suportam, a trebuit sa ies din sala si m-am dus la baie cu gandul sa termin cat mai repede cu umflatura uriasa din pantalonii mei si care crestea din ce in ce cu cat asteptam mai mult.
- Ce faci aici? am auzit o voce bine cunoscuta, iar cand m-am intors l-am vazut pe Kiro stand gol in fata mea si zambind pervers. Am rosit usor, iar privirea lui se cobori pe barbatia mea umflata si ranji apropiindu-se tot mai tare de mine, in timp ce eu ma dadeam in spate, nestiind insa de ce. Ai vazut ceva ce iti place? ma intreba curios, iar eu am rosit si am dat afirmativ din cap. Ce? continua cu seria de intrebari la care primea doar mimica din partea mea. Abia acum trebuia sa raspund si eu, si am facut-o cu toata sinceritatea:
- Pe tine!
A ranjit si s-a apropiat de mine, lipindu-ma de peretele si lipindu-si brusc buzele de ale mele, strecurandu-si limba in gura mea fara a-mi da sansa sa mai zic un lucru. Pur si simplu m-am alaturat incantat sarutului, uitand ca ne aflam la scoala, uitand ca suntem baieti si multe alte lucruri. Imi fusese atat de usor sa-mi alung principiile incat am crezut ca o sa ajung sa fac orice, insa m-am limitat doar la un sarut cat se poate de normal, sau cat poti numi o astfel de relatie ca a fi una normala.
M-am indreptat catre chiuveta si Kiro ma ridica cu fundul pe aceasta, incepand sa ma sarute pe gat, insistand mult asupra venei, insa celeilalte, nu cea peste care era plasturele. Mi-am intors capul si am dezlipit micul bandaj, iar blondul incepu sa sarute cele doua orificii, redeschizandu-le si infigandu-si bland coltii in carnea mea, incepand sa-mi bea sangele ce se grabea sa ajunga in acel loc si sa-l hraneasca. Gemu usor si isi trecu limba peste buze, apoi imi linse rana de la gat, reducand-o iarasi la stadiu de intepaturi pe care mi le acoperi iarasi cu un plasture.
Se uita la mine si isi trecu limba peste colti, iar eu, neputand suporta, m-am apropiat si am inceput sa ne sarutam, insistand pe cele doua ascutisuri ale caninilor sai si jucandu-ma cu limba sa fina ce se freca frenetic de a mea. Ma simteam groaznic de excitat si stiam ca pot exploda daca nu va face ceva repede, insa Kiro stia si isi duse mana intre picioare, strangand multumit de locul tare. Incepu sa ma sarute iarasi pe gat, apoi urca spre pavilion, muscandu-l usor.
- Esti excitat, imi rosti la ureche si respiratia fierbinte ma facu sa fiu strabatut de fiori. Imi deschise rapid slitul si capsa si isi strecura mana acolo, mangaindu-mi barbatia prin materialul subtire al boxerilor, facandu-ma sa gem puternic. Mi-am dat capul pe spate si incepu sa ma sarute iarasi, in timp ce eu mi-am incojurat picioarele in jurul bazinului sau si Kiro ma lipi de el. Ii puteam simti mandria la fel de umflata intre picioare, iar trupul incantator al sau ma facea sa tanjesc dupa mai mult.
M-am incolacit in jurul sau de cum m-a ridicat in sus si m-a dezbracat rapid, punand hainele intr-un cuier. S-a dus si a incuiat usa, dupa care se dezbraca si el si dadu drumul apei fierbinti sa curga pe trupurile noastre. Simteam stropii cum ne ating usor pielea, insa atingerile lui Kiro ma starneau tot mai tare, adoram sa-l simt cum isi plimba mainile pe trupul meu si pe barbatia mea. Se lasa in jos si incepu sa-mi sarute pieptul, sfarcurile mi le linse pe rand, dupa care se duse pe abdomen si se aseza in genunchi, luandu-mi mandria in mana.
A sarutat-o usor, iar eu mi-am lasat capul pe spate si m-am lipit de zid. Kiro ma cuprinse in intregime si incepu sa faca miscari rapide inainte si inapoi, facandu-ma sa gem de placerea care mi-o provoca. Era cat se poate de incanator felul in care se misca. In momentul in care am simtit ca a venit timpul l-am prins de par si l-am ridicat in sus, lipindu-mi buzele de ale sale si savurandu-le. Si-a dus iarasi mana intre picioarele mele, continuand pana la sfarsit ceea ce incepuse si facandu-ma sa ejaculez in cateva secunde, gemand puternic si lasandu-mi capul pe spate. Privi pentru cateva momente substanta alba, dupa care se lipi iarasi de mine si continua sa ma sarute, in timp ce apa spala orice urma a ceea ce facusem.
- Gemi incantator si te misti si mai si! rosti si eu am inchis ochii, rosindu-ma. Mi-am incolacit mainile in jurul gatului sau, incepand acum sa-l sarut pe gat. Nu m-am putut abtine si l-am muscat usor, facandu-l sa chicoteasca. Vreau sa te vad cum gemi si sub mine, imi rosti si apoi am inceput eu sa rad, crezand ca glumeste, insa tonul serios pe care il folosise imi dadu de inteles ca nu e nici vorba de asa ceva.
- Poate, am rostit usor ingrijorat, iar Kiro isi lipi buzele de ale mele din nou.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#22
Capitolul 15

Ne sarutam ca doi apucati in dusuri, dar clopotelul avea alte planuri, sunand de iesire, iar eu a trebuit sa descui usa de la dusuri, ca sa nu banuiasca nimic, colegi mei ce erau copii-copaci.
- Kiro, nu stiu de ce nu vrei sa te inscrii in echipa de fotbal a scolii? Ma intreba Chris, iar ochii sai se holbau la fundul meu.
- Nu vreau, ii raspund pe un ton glaciar si ies de la dusuri, stergandu-mi corpul cu un prosop.
Dupa ce m-am imbracat si bagat echipamentul in geanta, l-am asteptat pe Strify sa-si termine dusul si cand am asteptat, mi-am facut parul tepit in spate, cum ii aveam de dimineata. Am iesit impreuna din vestiar, indreptandu-ne spre clase, mai ales ca eu aveam literatura universala si il faceam pe Shakespeare si puteam pune pariu ca o sa ma asculte din Visul unei noptii de vara sau din Hamlet. Turbam cand auzeam de el, fiindca mi-a luat trei ani sa il invat din cap ca pe poiezie si uram acest lucru. Mi-am luat la revedre de la blond, iar tanarul ma ruga sa ii tin pumni ca il asculta la chimie, cea ce ma facu sa fluier usor, fiindca pana acum am facut toate profilurile existente de pe Pamant. Intru in clasa si ma asez in banca si mijesc ochii, cand o vad pe Marry atat de surescitata, parca ar urmari-o demoni nu alta.
- Marry, dar un vampir te-a muscat de gat si acum tu te vei transforma in unul!
- Nu! Nu-s vam-vampir! Tipa ca o descreierata, dar ochii mei au putut sa observe ca inima ei inceta sa mai bata pentru totdeauna, confirmand ca iubitul ei e un vampir si s-a hranit prea mult din ea, lasand-o in pragul nebunieii.
- Dati-va la o parte! Strig, cand roscata incerca sa o zgarie pe Katty.
Ma ridic in picioare si scotianca cand ma vazu ca ma apropii de ea, incepu sa faca ca Emilly Rose, de ma facu sa instramb din nas. Se pare ca un vampir tanar nu poate sa faca disctinta dintre un vampir varsnic sau un dhampir varsnic. Vad ca se cabreaza sa sara pe mine - daca ar fi fost undeva departe, atunci o terminam eu primul, dar asa... - cand o mana inmanusata-n negru, o apuca pe tanara de gat, trantind-o de podea si ii se infige un tarus din lemn direct in inima. Raman uimit sa vad ca silueta imbracata toata in negru - nici fata nu ii se vedea - purta emblema tatalui meu - un dragon argintiu, cusut pe umarul stang - semn ca e un vampir. Cand ma vazu, silueta inclina aproape imperceptibil spre mine si disparul la propriu. Profii au venit repede sa vada ce se intampla si au ramas uimiti, cand au vazut cadavrul. Simt cum cineva ma apuca de mana si ma stranse, iar eu m-am intors usor speriat, vazandu-l pe Strify, ce ma privea intrebator. Vreau sa raspund, dar atunci aparu soarele dintre nori si razeel sale, atinsera corpul fara viata a fetei, ce lua foc imediat, nelasand in urma decat un tarus infipt cu varful in podeaua de lemn si un pumn de cenusa...

- Nu-mi vine sa cred, il aud pe Strify cum sopti de langa mine, in timp ce stateam pe canapeaua din fata biroului directorului.
- Eu i-am spus ca tipul e periculos, dar nu vrea sa ma asculte! Izbucni rozalia - Katty era vopsita, roz-bombon in cap - si eu mi-am trecut un brat dupa umeri si am obligat-o sa isi puna capul pe umarul meu, in timp ce ii sopteam cuvinte linistitoare in ureche.
Ii spun verisoarei mele primare, ca tati meu a trimis acel vampir special pentru noi, ca sa fim protejati, iar ea a inceput sa il injure pe tati si sa il faca in toate felurile, ce ma facu sa o carpesc pentru prima data in viata mea, fiindca nu imi statea obiceiul sa dau in fete. Tanara isi duse mana la buza si vazu ca i-am spat buza, dar si nasul. Ii spun sa isi masoare vorbele, fiindca ea ar fi fost moarta, daca nu era tati sa o salveze, ajungea tarfa pentru sange pentru vampirii are i-au atacat parinti ei nemuritori. Cand auzi, tipa pe mine, ca ma spune lui Morgan, ca aia ma va pedepsi si etc. Imi mijesc ochii si ii spun sa se fereasca de acum de mine, fiindca in scoala asta nu e destul de mare pentru doi dhampiri. Pufni usor, apoi ii arunca lui Strify o privire nu tocmai cuminte, dandu-mi de inteles ca il doreste si se va lupta cu mine pentru el, cea ce nu-mi convenea absolut defel. Vreau sa ii spun ceva, dar ma chema directorul inauntru, ce incepu sa ma faca cu apa si otel, pentru absente si apoi sa ma chestioneze cu Marry. I-am spus ceva de genu ca era foarte agitata si nici macar nu stiu ce s-a intamplat ca totul s-a petrecut intr-o fractiune de secunda. Imi dadu drumul si imi spuse sa o chem pe Katty in birou, iar eu am aprobat din cap. Ies pe coridor si raman uimit si socat, sa il vad pe blond, blondul meu sarutandu-se de zori cu varamea si in jurul lor mirosea a hormoni si puteam spune asta, fiindca mandria lui era activa.
- Scuze ca va deranjez in regatul norilor roz, dar Katty esti asteptata in birou, spun calm, punandu-mi mainile in san si cu un aer rece si incordat.
- Ah, trebuia tu sa ne strici tot cheful... vere, marai fata accentuand cuvantul vere, trecand pe langa mine si lovindu-i intentionat umarul de mine.
Strify se ridica si facu un pas spre mine, dar mi-am arata colti, sasaind putin, dandu-i de inteles ca numai sunt atat de prietenos cu el, cum eram inainte. Inainte sa faca vreo miscare, fac un pas in spate si dispar de acolo, aparand dupa colt, ducandu-ma in clasa, luandu-mi lucrurile si plecand de la ultimile ore, ne dand la nimeni nici o explicatie, fiindca ma simteam tradant in ultimul hal posibil.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#23
Iti multumim, iubita, pentru comentariu :X

Capitolul 16


M-am asezat inapoi pe scaun cu un zambet multumit pe chip. Ma simteam umflat acolo, in pantaloni, si aveam chef de sex. Eram plictisit si nu realizam ce s-a intamplat de fapt, purtandu-ma ca un idiot de prima clasa acum. Nu am stat prea mult pe ganduri, ca s-a intors Katty cu zambetul pe buze.
Ne-am intors in clasa lor, observand ca blondul deja plecase. Imi paruse oarecum rau cand Kiro maraise la mine, insa acum parca era mai importanta vara-sa si nu stiam de ce, fiindca nu ma atragea in mod deosebit, pentru mine era o simpla fata.
- Ce-ar fi sa mergem pe la mine? ma intreba tanara si am zambit, acceptand imediat.
N-aveam idee ce e in capul meu, insa nu ma temeam sa merg cu ea, desi nici nu ma simteam cum ma simteam cu Kiro, cu el era totul altfel. Fata ma lua de mana si, dupa ce ne luaram amandoi ghiozdanele, am plecat spre casa acesteia cu un ranjet multumit pe fata, desi parca in sinea mea ceva ma durea si ma simteam ciudat.
- Bun venit, rosti fata deschizandu-mi usa si facandu-mi loc sa intru, apoi intra si ea si inchise usa in urma ei. Ma conduse in camera sa si am intrat acolo zambind. Cum m-am intors cu fata am vazut-o zambind multumita, dupa care ma impinse cu putere in pat si se puse deasupra mea, lasandu-ma cu gura cascata de-a binelea. Mi-a prins buzele intr-un sarut usor, apoi i-am simtit limba cum imi patrunde in gura, intalnind-o pe a mea la jumatatea drumului si incepand sa se joace impreuna, dansand usor.
I-am incolacit talia cu mainile si am strans-o in bratele mele, dupa care mi-am pus mana pe fundul ei, strangand usor. Nu schita niciun gest, parand ca n-o deranjeaza, sa ca am continuat sa o pipai, in timp ce ea isi cobori buzele pe gatul meu, incepand sa sarute. Insista si ea, ca si Kiro, asupra arterei mele, insa acum parca imi luasera hormonii mintile si nu mai puteam face nimic, nu ma mai gandeam la nimic altceva decat la sex.
- Ce e aici? intreba Katty si imi trase plasturele pus de Kiro peste acele doua orificii create de coltii sai. Isi trecu limba peste rana, facandu-ma sa gem usor, insa a vorbit nervoasa: Astea sunt facute de Kiro! Am dat afirmativ din cap in acel moment si am incercat sa o iau din nou in brate, insa spuse scurt si neinduplecat: Afara!
M-am uitat ciudat la ea si abia cand a rostit cuvantul a doua oara am realizat ca nu glumeste. Am iesit afara din camera ei, dand cu usa. Nici nu mi-am mai acoperit ranile, putin imi mai pasa acum ca avea sa se intample ceva rau. Ma plimbat incet pe strazi, plin de draci. Gandurile imi zburau la Katty acum, insa eram nervos pe ea ca ma daduse afara din cauza unor muscaturi nenorocite si banale.
Abia acum realizam si eu cat de prost fusesem ca ii dadusem cu piciorul lui Kiro in favoarea verisoarei sale. Revedeam in minte cum sarise pe mine si eu, ca prostul, ma alaturasem sarutului fara sa imi pese ca va iesi Kiro si ne va prinde. Mi-am simtit ochii umezi si apoi lacrimile cum mi se preling pe chipul meu intristat. Nici macar faptul ca fusesem dat afara nu ma mai afecta in masura in care ma afecta faptul ca ii ranisem sentimentele lui Kiro si dupa ceea ce se intampla intre noi in dusuri.

Am ajuns intr-un sfarsit la conacul unde ma dusese Kiro cu putin timp in urma, atunci cand saliva sa ma excitase la culme. Am intrat fara sa bat la usa si am vazut lumina aprinsa in apropiere, asa ca m-am indreptat intr-acolo. Nu-mi pregatisem cuvintele, nu stiam ce voi spune cand voi da ochii cu blondul pe care il jignisem in ultimul hal.
- Kiro... am rostit trist si mi-am simtit iarasi ochii inundati de lacrimi cand l-am gasit pe blond stand trantit in pat. Parea trist si el si se uita in gol, iar in jurul sau nu era altceva decat o liniste funebra. Nu indrazneam nici sa ma apropii, nici sa fac nimic.
- Strif`, spuse cu o voce scazuta si trista Kiro, usor uimit ca ma aflu acolo. Isi lua privirea de la mine in scurt timp si si-o reindrepta catre acelasi punct de putin mai inainte.
- Iarta-ma, am rostit cu voce joasa. Iarta-ma... Nu stiu ce a fost cu mine, nu inteleg ce a fost cu mine si de ce am facut asta, Kiro... Stiu, nici nu merit sa ma privesti, nu merit sa te fi cunoscut, nu merit sa am un prieten ca tine si nici macar sa exist, insa imi pare rau pentru tot ceea ce am facut! spun si lacrimile incepusera sa imi curga iarasi pe chipul meu desfigurat din cauza tristetii. Nu reuseam sa imi opresc plansul, si, desi realizam ca poate el va rade de mine, nu imi pasa sa ma arat in fata lui asa cum sunt eu defapt, cu bune si cu rele. Kiro, te implor, am rostit inca o data privindu-l din cadrul usii. Acum isi atintise ochii sticlosi asupra mea si ma privea la fel de trist ca si pana atunci. Daca nu imi vorbesti nu plec! am spus trecandu-mi mainile pe fata in incercarea de a sterge explozia de lacrimi ce imi invadasera ochii si isi gaseau sfarsitul in materialul bluzei mele.
Aveam in minte fiecare geamat pe care il scosesem in dimineata aceea cand Kiro imi oferea placerea aia ce dadea dependenta, saruturile calde si limba lui plimbandu-se usor pe gatul meu, sarutandu-l si mangaindu-l cu atingeri blande si fine. M-am asezat in genunchi in incercarea de a-l face sa ma ierte, insa Kiro continua sa ma priveasca tacut. Voiam sa ii aud vocea dulce cum imi vorbeste, sa ii simt imbratisarea calda pe trupul meu si sa il simt pe el cum ma saruta...
Realizam ca gandurile mele presupul ceva ce baietii nu ar face in mod normal, presupul un lucru interzis pe care eu il uram, si anume relatiile intre baieti. Stiam prea bine ca asta facusem noi de cand de cunoscusem, doar asta se intamplase, iar acum trebuise sa ne certam din cauza unei nenorocite... Si mai nenorocit ca ea eram eu insumi, care acceptasem sarutul in loc s-o resping si il mai si lasasem pe Kiro sa plece. Trecuse ceva timp de cand ma tot rugam de el sa ma ierte, iar Kiro scoase pentru prima data un oftat .
- Voi sta... Voi sta aici pana... Pana ce-ti voi... Auzi vocea, am spus printre lacrimi si sughituri, iar el imi facu semn sa ma ridic intr-un final si vorbi:
- Gata, Strify, ajunge, nu mai plange. A trecut, gata. Nu mai e nimic de facut, te iert, insa relatia dintre noi nu va putea fi la fel din nou...
M-am ridicat ametit si m-am indreptat spre el, abia indrezarindu-l prin multimea de lacrimi ce imi acopereau chipul si imi inundau ochii. M-am pus langa el pe canapea si l-am luat in brate, strangandu-l la piept in speranta ca imi va raspunde, insa nu a facut-o...
Nu-mi puteam opri lacrimile si ma simteam murdar ca o lasasem pe Katty sa-mi atinga trupul si ne sarutasem, insa acum nu mai puteam face nimc. Imi venea sa urlu din cauza prostiei mele fara margini, sa ma dau cu capul de toti peretii, insa totul era in zadar, greseala era comisa...
Kiro continua sa ramana impasibil, iar eu mi-am lasat intr-un final capul pe canapea, insa luandu-i mana intr-a mea doar fiindca voiam sa-i simt atingerea fina...
'' Sunt un bou! '', mi-am spus in minte, continuand sa incerc sa imi opresc lacrimile si suspinele…
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#24
Din cauza faptului ca sunt o tampita, am postat capitolul lui Manu :"> Gomene ^:)^

Capitolul 17

Tanarul suspinea langa mine, adormind in cele din urma langa mine, iar eu ca un baiat grijuliu ce sunt, il iau in brate si il duc in camera mea, invelindu-l pentru a nu raci. Ma asez langa el, intizandu-ma pe pat si privindu-l atent cum plangea in somn si isi cerea iertare in continuare. Il iau incostient in bratele mele si incepand sa incand in surdina o melodie in celtica, de leagan, facandu-l sa adorama, dar si eu sa adorm.

Aud niste zgomote venind de la parter, cea ce ma facu automat sa ma ridic, fiindca am mai simtit miros de vampir in casa, cea ce era cam imposibil, fiindca chiar si invitat, vrajile mamei il ucidea, asta daca nu il invitam eu sau ea, in persoana. Cobor cu precautie si aud vocea mamei venind din camera de studiu. Vreau sa ma intorc sus, dar...
- Kiro, scumpul meu baietel, nu vi sa ma saluti? Aud un glas cunoscut si totodata strain mie.
Ma intorc si vad un barbat de vreo douazeci si sapte de ani cel mult, cu parul negru prin intr-o coada si ochii la forma ca ai mei, dar irisi de un negru ca mura, ma facu sa ma pierd pentru o clipa in ei. Strig tati si ma reped la barbat in brate, strangandu-l puternic si incepand sa plang de bucurie ca il vad in sfarsit dupa atati ani. Ma intinse la o distanta de un brat si ma masura din cap pana in picioare, apoi ii spuse lui Morgan ca au un fiu frumos si puternic, ce va luat intr-o zi fraul imperiului Bijuu, facandu-ma sa ma inroses foarte usor in obraji. Yary imi zambi, apoi incepu sa vorbeasca cu sotia lui, in timp ce imi mangaia artera de la gat, facandu-ma sa ma relaxez rapid, stiind ca nu imi va face rau. Deodata ochii brunetului se atintira peste umarul meu, iar eu am ramas uimit sa aud bataile inimii lui Strify, asa ca m-am intors repede, vazandu-l pe blond cum statea in capul scarilor, impietrit de frica. Tati isi dezveli dinti la el, crezand ca vrea sa imi faca rau si sari spre el. M-am miscat mult mai repede decat taticul meu, luandu-l pe muritor in brate si intorcandu-ma cu spatele la tati, care se opri in ultimul moment, cu mana ridicata si ughile devenind gheare, numai bune de sfasiat carne.
- Yary! Strify nu este un dusman, ci consortul fiului tau! Striga Morgan, aparand intre mine si tati, ce s-a dat in spate, plecandu-si privirea in pamant.
Si eu si muritorul din bratele mele, am ramas uimiti cand am auzit explicatia satenei, de ce este el aici. Mi-am revenit primul din starea de uimire si le-am spus parintilor mei, ca merg sa il duc pe blond acasa si cand ma intorc, mai vorbind, dar tati ma prinse de antebrat.
- Scumpule ce ai spune, daca tu cu partenerul tau muritor ati merge doua saptamani pe Palma de Mallorca, singuri-singurei, toate cheltuielile de cazare platite si restul intr-un cont nelimitat? Ne intreba tati, asifandu-si un zambet vesel si protector.
- Fara sa trimiti in secret vampiri ce sa fie cu ochii pe noi? Il intreb, destul de uimit la auzul ofertei tatalui meu, fiindca nu prea era intelept sa ma duca in Palma de Mallorca, fara cineva care sa spuna stop.
- Jur Kiro si in plus esti major si ti-ai luat de mult zborul din cuibul parintesc, chit ca locuiesti cu scumpa mea Morgan, spuse brunetul luandu-si sotia dupa gat si dandu-i un mic sarut pe buze.
Aprob din cap si il privesc pe Strify ce aproba la randul sau din cap, cea ce il facu pe vampir sa zambeasca multumit.

- Sigur esti bine? Ma intreba blondul pentru a cincia oara in ziua aceea, fiindca mie imi era rau de avion, de fapt vampirilor in general pe distante lungi le era rau in avion.
Dau din cap ca ma simt bine, dar pe cine pacaleam eu, fiindca eram foarte alb la fata, mai ceva decat statuile alea de piatra din Twilight. Stateam cu capul pe genunchi sai si agonizam - noroc ca eram in avionul particular al tatei - in timp ce Strify ma mangaia pe par si nu stia ce sa ma faca sa ma simt mai bine. O ruga pe stewardesa sa imi aduca sange, dar tanara spuse ca in astfel de momente nu e bine pentru un dhampir sau vampir sa bea sange, fiindca l-ar vomita rapid si i-ar face mai mult rau, decat imi este.
- Vorbeste cu el. Poveste-i ca sa nu se mai gandeasca unde este, fiindca peste trei ore aterizam, il sfatui blonda si pleca.
Muritorul incepu sa imi povesteasca nu stiu ce film de comedie, facandu-ma sa inchid ochii si sa il ascult atent, imprimandu-mi in creier glasul sau cald si fin, facandu-ma sa adorm, dar cand vroiam sa atipesc, am fost anuntat ca am aterizat la Palma de Mallorca, cea ce ma facu sa zambesc. Am iesit din aviot, iar eu m-am intins ca o pisica sub soare, mai ales ca am ajuns seara, ramand uimit sa vad ca ne astepta langa avion un B.M.W. luxos, condus de un subordonat al tatalui meu, findca avea emblema lui. Se pare ca vom sta la unul dintre hotelurile ce le detine aici, fiindca am mai fost cu mami pe aici si m-am distrat foarte bine, fara sa stiu de ce cei care lucrau la hotel isi inclinau capul foarte usor in fata mea sau a ei si erau foarte dornici sa vorbeasca cu mine, oferindu-se chiar sa ma hranesc din ei. Ne urcam in masina si ii pornim spre hotel pentru a lua cina si a trage un pui de somn, dar inainte de asta voi face un mic program pentru ca tanarul sa se distreze aici, dar si eu.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#25
Capitolul 18

Eram ingrijorat pentru Kiro, care arata rau, prinzand o culoare aproape cadaverica. Ne aflam in masina acum si stiam ca nu ii mai e rau, ci e doar consecinta drumului cu avionul pe care il facusem sa ajungem aici. Ma chinuisem pe cat posibil sa il fac sa se simta mai bine si am fost multumit sa-l vad ca se ridica de pe umarul meu, unde isi sprijinise capul, si zambi bine dispus. Acum era iarasi voios si simpatic. Ma simteam in continuare vinovat pentru ceea ce facusem si el simtea asta. Spusese ca nu vom fi la fel de apropiati, ceea ce ma afecta destul de tare...
Ne aflam in fata unui hotel randios, iar eu am inghitit in sec cand l-am vazut asa de impunator si magnific, plus ca nu-mi venea sa cred ca ma aflu aici cu Kiro.
- Am ajuns, spuse soferul masinii si apoi ne-au fost deschise usile. Ne-am dat in scurt timp jos si ne-am indreptat catre intrarea in hotel. Ma gandeam acum la ceea ce spune tatal meu despre plecarea mea. Imi facuse un circ fenomenal cand auzise ca ma duc in Palma de Mallorca cu blondul, insa nu avusese cum sa ma convinga sa nu o fac, fiindca m-as fi carat de acasa cu prima ocazie oricum, mai ales ca acum avea sa fie si placut, dat fiind faptul ca era si Kiro cu mine.
Am intrat in camera noastra de la etajul sase si am privit uimit in jur. In fata noastra se intindea o incapere incantatoare in care domnea un pat de doua persoane, cu asternuturi maro si pernute rosii. In fata acestuia se afla o masa incantatoare, cu un model interesant, iar pe aceasta domnea o plasma. Am continuat sa cercetez din priviri camera cu un aspect incantator. M-am dus direct la fereastra acoperita de perdele incantatoare si am zambit larg cand am vazut panorama ce se intindea in fata ochilor mei. Kiro veni in spatele meu si-si aseza mainile pe spatele meu, mangaindu-ma usor. Ma aflam intr-un loc incantator alaturi de o persoana incantatoare la care tineam foarte mult, abia cand ne certasem realizasem acest lucru.
- Iti place? ma intreba cu vocea lui incantatoare, iar eu m-am intors cu fata, intalnindu-i ochii usor obligi si de culoare verde precum smaraldul. Se afla foarte aproape de mine, ceea ce ma facuse sa rosesc. Si-a lasat capul pe umarul meu, continuand sa priveasca si el peisajul frumos. Acum il vedeam din profil si nu m-am abtinut sa nu il sarut usor pe obraz. Se intoarse iarasi catre mine si imi zambi binevoitor.
- Imi place la nebunie, am spus referindu-ma mai mult la faptul ca se afla el acum cu mine. Kiro, chiar imi pare rau, rostesc din nou, iar blondul imi zambi binevoitor si imi saruta fruntea in semn ca nu conteaza. Si totusi eu ma simteam prost pentru ceea ce facuse, cu toate ca el nu mai parea deranjat de acest lucru. Aproape ca puteam sa-i simt tristetea din suflet...
Se indeparta usor de mine si incepu sa se dezbrace de fiecare articol vestimentar pe care il avea pe el, apoi se aseza in pat.
Am continuat sa cotrobai prin camera, apoi am trecut in baie si am intrat curios sa inspectez si pe acolo. Luxul era de-a dreptul incantator, dar eu, cum nu eram obisnuit, am bagat capul pe usa si i-am zambit lui Kiro, intreband in soapta:
- Vii sa stai cu mine?
Blondul dadu afirmativ din cap si se ridica, venind cu mine in baie. Am dat drumul apei sa umple vana uriasa, dupa care m-am dezbracat rapid de toate hainele, in ciuda faptului ca inca aveam o urma de rusine sa stau gol in fata lui, insa zambi si se dezbraca si el, intrand impreuna in vana plina cu apa fierbinte. Am oprit robinetul, dupa care m-am scufundat pana la gat. Kiro se asezase langa mine si isi lasase capul pe spate, inchizandu-si ochii. Mi-am dat plasturele de la gat jos, aruncandu-l, dupa care mi-am trecut mana peste cele doua rani micute si m-am lasat si mai jos, ajungand acum cu apa pana la barbie.
M-am intors catre vampirul meu si i-am vazut trasaturile incantatoare. Nemaiputandu-ma abtine, m-am aplecat usor inainte si i-am prins buzele intr-un sarut nevinovat, pe care l-a rupt insa intr-o secunda si s-a ridicat din apa fara sa spuna absolut nimic. Am ramas uimit uitandu-ma in urma sa, dar nu mai voia sa se uite la mine. Si-a luat in prosop si a iesit din camera. Mi-am simtit obrazul udat de o lacrima si privirea incetosata de altele, insa mi-am dat cu apa peste fata, spalandu-le. M-am ridicat si eu din cada si m-am sters rapid cu un prosop pe trup, dupa care mi-am luat o pereche de boxeri pe mine si am intrat in camera. Kiro statea pe pat cu mainile sub cap si cu privirea indreptata spre tavan. Stiam ca ma auzise cand intrasem, insa nu a schitat niciun gest, ci a continuat sa stea nemiscat. M-am pus si eu in pat si am soptit trist:
- Imi pare rau...
Kiro s-a uitat atunci la mine si mi-am intins mainile spre el, luandu-l in brate. Desi nu a spus nimic, l-am simtit cum s-a tras mai aproape si si-a asezat capul pe inima mea. Mi-am asezat o mana pe abdomen si blondul incepu sa bata ritmul inimii pe locul de unde se ia pulsul. Cealalta mana mi-o tineam pe talia sa si il mangaiam usor, sperand ca nu-l voi supara cu nimic.

Mi-am deschis ochii, realizand ca nici nu stiam cand adormisem aseara asa de repede, insa stiam ca blondul statea si imi asculta bataile inimii. Acum nu se mai afla langa mine, iar eu m-am alarmat usor, insa l-am vazut intrand in camera in scurt timp si purtand in maini o tavita pe care mi-o puse pe abdomen. M-am uitat la el si am realizat ca e imbracat intr-un capot negru si nimic altceva, ceea ce ma facu sa-mi trec limba peste buze, insa fara ca el sa ma vada. Nu intelegeam ce e cu mine si de ce ma comport asa in prezenta lui.
- Multumesc, i-am spus usor si am inceput sa mananc, iar el isi deschise o sticla ce parea a fi cu vin. Dadu afirmativ din cap in semn de '' cu placere '', dupa care lua o gura din continutul acelei sticle. Ai grjia sa nu te imbeti, am spus zambind, iar el incepu sa rada amuzat.
- Nu e alcool, Strif`, e sange, imi spuse si zambi si el. Oricum nu ma imbata alcoolul... Decat daca il beau direct din sange, ceea ce e putin probabil, imi explica si se aseza langa mine pe pat, punandu-se comod pe perne. Lua si el o muscatura din felia de paine prajita din mana mea, apoi imi zambi. Hei, Strif`, spuse si isi atinti privirea in privirea mea, parand ca-mi citeste sufletul, vrei sa inveti sa calaresti? Sau sa tragi cu arcul?
Am dat bucuros afirmativ din cap, din ce in ce mai entuziasmat de grija pe care mi-o purta blondul. Si totusi tristetea nu-mi trecuse, greseala inca o simteam si raceala lui la fel, desi se mai diminuase decat prima data. Mi-am adus aminte de ceea ce spusese mama lui Kiro, Morgan, ca sunt consortul sau, ceea ce ma facu sa rosesc uimit, realizand vorbele sale.
Kiro isi puse mana pe mana mea si mai lua o gura de sange, un firicel din lichidul rosu prelingandu-i-se din coltul gurii spre barbie, dar il linse, facandu-ma pe mine sa-mi musc buzele.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#26
De ce l-a respins???? NU pricep! (defapt pricep, dar nu-mi convine) Ma asteptam la ceva chestii fierbinti, ce naiba? Amandoi singuri intr-un hotel asa de luxos...si eu vreau. Nu m-ar deranja un concediu acolo :))
Uff...sper sa treca repede peste resentimente si sa fie totul bine intre ei. Sunt asa de culci, incat imi vine sa-i pap si vreau sa-i va fericiti.
Sper sa-mi oferiti o surpriza placuta in urmatoarele capitole (si mai multe ca nu ma supar)
Pana una alta nu va pot ura decat bafta fetelor, veniti repede cu nextul ca-s curioasa pooop

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#27
Capitolul 19

- Sa sti ca nu toate animalele se sperie in prezenta vampirilor sau a dhampirilor, ii explicam tanarului, in timp ce echipam caii.
Tanarul aproba din cap si scoase un icnet de frica, cand calul sau negru pe nume Hades necheza. Chicotesc amuzat, apoi ii spun sa iasa afara in tarc, ca ii aduc eu acolo, iar Strify era foarte fericit ca l-am pus sa faca asta. Dupa ce am verificat ehipamentul, i-am spus pe Pegas - capul alb - si Hades afara, in soarele stralucitor de dimineata si m-am dus la blond.
- Pui piciorul in scara si apoi te urci, ii explic muritorului si ii arat, urcandu-ma, pe cal facandu-i o demonstratie.
- Usor de spus, dar greu de facut, mormai tanarul urcandu-se pe cal si deodata acesta necheza si incepu sa sara, parca ar fi taur.
Il arunca si pica cu fundul in baleaga, facandu-ma sa imi duc mana la gura pentru a nu se observa ca aveam un zambet amuzat pe buze. M-am dat jos de pe Pegas si m-am dus la blond, ajutandu-l sa se ridice in picioare, apoi am mers la vestiar pentru a se schimba de pantaloni speciali pentru calarie ce ii purta. Eu aveam doar cizmele, fiindca in rest eram imbracat in niste blugi de un albastru-spalacit, toti taiati si un tricou simplu, negru, putin pe trup. Dupa ce se schimba, ne-am intors inapoi si l-am pus pe blond - ce se vaita de posterior - sa il ia pe Pegas, urcandu-l eu de data asta si apoi m-am urcat pe Hades, ce pufni putin, apoi necheza, ridicandu-se pe piciparele din spate, dar eram obisnuit cu acest tip de cai. Dupa ce l-am potolit, am pornit sa ne plimbam amandoi calare pe cai prin tarcul mare, povestindu-i blondului ca eu am luptat in razboaie, calare pe cal si am participat la turnire intre cavaleri.
Dupa vreo o ora de pierdut pe acolo, eu am dus caii in grajd, iar tanarul se dusese sa se schimbe, iar cand m-am dus sa il pescuiesc, il aud cum se plange ca fundul si coapsele sale sunt vanete. Am inchis usor ochii, fiindca stiam cat de dureros era, asa ca sa-i luminez ziua, i-am spus ca mergem la parcul acvatic pentru a vedea un spectacol cu delfini. Cand auzi, sari in sus de bucurie si ma imbratisa strans, apoi ma intreba, daca putem sa facem poze si am aprobat din cap. Am pornit spre parcul acvatic, dupa ce mi-am luat adidasi in picioare. Mi-am pus pe ochi niste ochelari cu lentila de oglinda, negri, pentru a-mi proteja ochii cat de cat de razele puternice ale soarelui. I-am spus ca la cinci ani m-am urcat prima data pe un ponei, primit cadou de la mami si cum am picat in fata guvernantei - aveam guvernanta pe timp de zi - lovindu-ma intre craci. Cand auzi, Strify ma imbratisa si isi trecu discret mana pe la mandria mea, spunand ca o am inca in pantaloni, facandu-ma sa rad amuzat, dar si am rosit foarte usor in obraji.
- Faci o poza cu mine, spuse rugator un baietel necunoscut mie, dar dupa miros arata ca era un dhampir.
- Sigur, spun vesel, fiindca stiam cat de greu este sa cresti un dhampir pana la optsprezece ani. Hopa sus, mai spun, luandu-l pe umeri mei si mama lui ne facu o poza.

- Nu sunteti dhampiri? Ma intreba in sopata blondul, in timp ce ieseam de la spectacolul cu delfini, mergand sa ii iau o inghetata.
- Nu, fiindca ceilalti vampiri ii ataca si ii ucid, spun pe un ton usor trist, uitandu-ma lung la cerul usor inorat.
Il aud cum isi cere scuze, cea ce ma facu sa chicotesc usor enervat, fiindca irita la culme, ca isi cerea scuze din orice rahat posibil. M-am intors spre el si l-am sarutat apasat pe buze, nepasandu-mi ca ne vedea lumea. Dupa ce ne-am despartit, i-am spus ca eu sunt greu de suparat si in plus oricat de mult as vrea sa racesc acum legatura dintre noi nu puteam, ca am devenit una si aceeasi persoana. Tanarul se incrunta si eu ii explic, ca o data ce un vampir sau un dhampir isi musca prada, dar nu o ucide, o insemneaza ca ii este consort sau consoarta si sunt legati foarte strans unul de celalalt si chiar daca nu ne dam seama, simtim ce simte si celalalt. Strify incerca sa imi spuna ca nu s-a culcat cu Katty, iar eu am zambit si i-am spus ca stiu, fiindca erai deja insemnat de mine, apoi l-am sarutat apasat pe buze, trecandu-mi limba peste buzele lui. Simt cum si le intredeschise, dandu-mi voie sa ii cercetez fiecare colt al lacasului sau umed, invitandu-i limba la joaca. Isi puse mainile pe soldul meu, tragandu-ma mai aproape de el, iar eu aveam mainile dupa gatul sau, jucandu-ma cu parul sau moale si in doua culori.
- Ploua, spun dezamagit ca niste stropi de apa ne stricasera sarutul incendiar care l-am avut cu el.

- Vampiri nu se topesc la apa? Ma intreba, in timp ce alergam spre hotel.
Incep sa rad, fiindca asta e cea mai mare prostie care am auzit-o pana acum. Intram in hotel si mergem direct sus, rugand-o pe receptionera sa trimita o cana mare de ceai de fructe de padure. Am intrat in camera si l-am trimis pe muritor sa faca un dus fierbine, fiindca el va raci si cand vru sa protesteze, i-am retezat macaroana, spunandu-i ca de mine nu s-a prins ciuma sau mai stiu eu ce epidemi, dandu-i de inteles ca dhampiri sunt imuni a bolile umane.

Hades
Pegas
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#28
Intrucat Manu nu se poate loga, voi posta pentru ea:

Capitolul 19

- Sa sti ca nu toate animalele se sperie in prezenta vampirilor sau a dhampirilor, ii explicam tanarului, in timp ce echipam caii.
Tanarul aproba din cap si scoase un icnet de frica, cand calul sau negru pe nume Hades necheza. Chicotesc amuzat, apoi ii spun sa iasa afara in tarc, ca ii aduc eu acolo, iar Strify era foarte fericit ca l-am pus sa faca asta. Dupa ce am verificat ehipamentul, i-am spus pe Pegas - capul alb - si Hades afara, in soarele stralucitor de dimineata si m-am dus la blond.
- Pui piciorul in scara si apoi te urci, ii explic muritorului si ii arat, urcandu-ma, pe cal facandu-i o demonstratie.
- Usor de spus, dar greu de facut, mormai tanarul urcandu-se pe cal si deodata acesta necheza si incepu sa sara, parca ar fi taur.
Il arunca si pica cu fundul in baleaga, facandu-ma sa imi duc mana la gura pentru a nu se observa ca aveam un zambet amuzat pe buze. M-am dat jos de pe Pegas si m-am dus la blond, ajutandu-l sa se ridice in picioare, apoi am mers la vestiar pentru a se schimba de pantaloni speciali pentru calarie ce ii purta. Eu aveam doar cizmele, fiindca in rest eram imbracat in niste blugi de un albastru-spalacit, toti taiati si un tricou simplu, negru, putin pe trup. Dupa ce se schimba, ne-am intors inapoi si l-am pus pe blond - ce se vaita de posterior - sa il ia pe Pegas, urcandu-l eu de data asta si apoi m-am urcat pe Hades, ce pufni putin, apoi necheza, ridicandu-se pe piciparele din spate, dar eram obisnuit cu acest tip de cai. Dupa ce l-am potolit, am pornit sa ne plimbam amandoi calare pe cai prin tarcul mare, povestindu-i blondului ca eu am luptat in razboaie, calare pe cal si am participat la turnire intre cavaleri.
Dupa vreo o ora de pierdut pe acolo, eu am dus caii in grajd, iar tanarul se dusese sa se schimbe, iar cand m-am dus sa il pescuiesc, il aud cum se plange ca fundul si coapsele sale sunt vanete. Am inchis usor ochii, fiindca stiam cat de dureros era, asa ca sa-i luminez ziua, i-am spus ca mergem la parcul acvatic pentru a vedea un spectacol cu delfini. Cand auzi, sari in sus de bucurie si ma imbratisa strans, apoi ma intreba, daca putem sa facem poze si am aprobat din cap. Am pornit spre parcul acvatic, dupa ce mi-am luat adidasi in picioare. Mi-am pus pe ochi niste ochelari cu lentila de oglinda, negri, pentru a-mi proteja ochii cat de cat de razele puternice ale soarelui. I-am spus ca la cinci ani m-am urcat prima data pe un ponei, primit cadou de la mami si cum am picat in fata guvernantei - aveam guvernanta pe timp de zi - lovindu-ma intre craci. Cand auzi, Strify ma imbratisa si isi trecu discret mana pe la mandria mea, spunand ca o am inca in pantaloni, facandu-ma sa rad amuzat, dar si am rosit foarte usor in obraji.
- Faci o poza cu mine, spuse rugator un baietel necunoscut mie, dar dupa miros arata ca era un dhampir.
- Sigur, spun vesel, fiindca stiam cat de greu este sa cresti un dhampir pana la optsprezece ani. Hopa sus, mai spun, luandu-l pe umeri mei si mama lui ne facu o poza.

- Nu sunteti dhampiri? Ma intreba in sopata blondul, in timp ce ieseam de la spectacolul cu delfini, mergand sa ii iau o inghetata.
- Nu, fiindca ceilalti vampiri ii ataca si ii ucid, spun pe un ton usor trist, uitandu-ma lung la cerul usor inorat.
Il aud cum isi cere scuze, cea ce ma facu sa chicotesc usor enervat, fiindca irita la culme, ca isi cerea scuze din orice rahat posibil. M-am intors spre el si l-am sarutat apasat pe buze, nepasandu-mi ca ne vedea lumea. Dupa ce ne-am despartit, i-am spus ca eu sunt greu de suparat si in plus oricat de mult as vrea sa racesc acum legatura dintre noi nu puteam, ca am devenit una si aceeasi persoana. Tanarul se incrunta si eu ii explic, ca o data ce un vampir sau un dhampir isi musca prada, dar nu o ucide, o insemneaza ca ii este consort sau consoarta si sunt legati foarte strans unul de celalalt si chiar daca nu ne dam seama, simtim ce simte si celalalt. Strify incerca sa imi spuna ca nu s-a culcat cu Katty, iar eu am zambit si i-am spus ca stiu, fiindca erai deja insemnat de mine, apoi l-am sarutat apasat pe buze, trecandu-mi limba peste buzele lui. Simt cum si le intredeschise, dandu-mi voie sa ii cercetez fiecare colt al lacasului sau umed, invitandu-i limba la joaca. Isi puse mainile pe soldul meu, tragandu-ma mai aproape de el, iar eu aveam mainile dupa gatul sau, jucandu-ma cu parul sau moale si in doua culori.
- Ploua, spun dezamagit ca niste stropi de apa ne stricasera sarutul incendiar care l-am avut cu el.

- Vampiri nu se topesc la apa? Ma intreba, in timp ce alergam spre hotel.
Incep sa rad, fiindca asta e cea mai mare prostie care am auzit-o pana acum. Intram in hotel si mergem direct sus, rugand-o pe receptionera sa trimita o cana mare de ceai de fructe de padure. Am intrat in camera si l-am trimis pe muritor sa faca un dus fierbine, fiindca el va raci si cand vru sa protesteze, i-am retezat macaroana, spunandu-i ca de mine nu s-a prins ciuma sau mai stiu eu ce epidemi, dandu-i de inteles ca dhampiri sunt imuni a bolile umane.

"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#29
Tnks! :*

Capitolul 20

Radiam de bucurie ca ma impacasem cu Kiro al meu si ne sarutaseram asa de bland si pasional incat mai voiam, doar ca ploaia ne strica planurile si am fost nevoiti sa mergem la hotel. Cum blondul nu accepta refuz, m-am dus sa imi fac baie, scapand rapid de fiecare haina ce o aveam pe mine, intrand sub apa fierbinte a dusului ce incepuse sa-mi ude parul si trupul rece de la ploaie. Imi trec de cateva ori mainile peste acesta, dupa care am luat gel de dus, turnandu-l pe mine si mangaindu-mi corpul usor, avand grija de fiecare coltisor al acestuia.
In mai putin de douazeci de minute am iesit din baie cu un capot alb si pufos in jurul taliei, iar Kiro cand ma vazu se ridica si incepu sa-mi usuce parul cu un prosop, frecand repede. M-am lasat cu capul in jos si am aseptat sa termine, iar dupa aceea el ma prinse de parul de la ceafa si imi trase capul in sus, acoperindu-mi buzele cu buzele sale moi si fine. Nu am putut rezista tentatiei si mi-am lasat limba sa imi ajunga in gura sa, intalnind-o pe a lui la jumatatea drumului si incepand sa ne sarutam usor.
Instinctiv mi-am impletit mainile in jurul gatului lui Kiro si el ma trase si ma lipi de trupul sau, mainile lasandu-si-le pe fundul meu. Stranse usor, dupa care eu am tresarit si am scancit usor din cauza vanatailor pe care le aveam de la calarie. Fesele ma dureau usor, insa coaspele imi erau inrosite de-a dreptul si acum prindeau o culoare vinetie, dupa cate putusem observa in dus. Kiro insa continua sa ma sarute bland, parcurgandu-mi intr-una lacasul umed si explorandu-l neincetat. Rupse insa sarutul la un moment dat si ma lua cu el in pat, dupa care imi dadu o cana de ceai.
- Bea, n-as vrea sa racesti!
Am dat afirmativ din cap si am inceput sa beau ceaiul fierbinte cu aroma de fructe de padure. Era chiar bun pentru gatul ce deja incepuse sa ma cam arda. Am terminat cana in mai putin de cinci minute si am pus-o pe noptiera, dupa care m-am lasat cu capul pe Kiro. Tanarul imi puse nerabdator stapanire pe buze, incepand a ma saruta usor si a se juca cu limba mea. Mainile sale continuau sa ma mangaie si i le-am simtit pe pulpele mele, urcand usor spre fesele pe care le prinse in palma si le stranse incet.
Am scos un scancet, dupa care i-am simtit mana ajungandu-mi intre picioare. Se puse deasupra mea si im mangaia coapsele acum cu grija, trecandu-si degetele peste pielea sensibila. Isi duse una din maini pe cordonul capotului, pe care il deschise cu rapiditate si imi dezgoli pieptul. Se apleca apoi peste gatul meu, sarutandu-ma usor si prinzandu-mi pielea intre dinti, incepand s-o suga pofticios. I-am tras capul spre mine si i-am acoperit buzele cu ale mele, iar el si le deschise imediat, permitandu-i limbii mele sa treaca peste dintii sai. Coltii ii erau reliefati acum, insa nu ma temeam, asa ca l-am lasat sa continue. Isi duse iarasi buzele peste gatul meu, insistand ca de fiecare data pe artera ce-mi pulsa nebuneste acum. Nu m-a muscat insa, ci continua sa ma sarute, coborand pe piept si sarutandu-mi sfarcul stang, prinzandu-l intre buze si rasucindu-l, pe cand pe cel drept il rasucea cu mana in asa fel incat ambele se intarira rapid.
- Esti fierbinte, imi spuse Kiro de cum buzele i-au ajuns pe abdomenul meu. Imi saruta fiecare particica a pielii, muscand din cand in cand si lingand usor, facandu-ma sa-mi las capul pe spate. L-am prins instinctiv de par, jucandu-ma usor cu suvitele blonde, apoi l-am simtit cum coboara pana in acel loc ce imi facea gemetele auzite rapid. Saruta usor barbatia umflata, dupa care incepu sa isi treaca insistent limba peste aceasta. Ma curpinse cu totul, iar eu am scapat un geamat usor, care insa s-a inmultit cu cat miscarile ii erau mai rapide si mai dese.
Ma innebunea felul lui de a se comporta cu mine, iar eu, extaziat, eram gata sa termin. S-a ridicat iarasi peste mine si imi prinse buzele intr-un sarut tandru, pe cand mana stanga continua sa imi mangaie acel loc tare insistent. Si-o cobori apoi putin mai jos, ajungand intre fesele mele, la intrarea din trup. Am tresarit de cum l-am simtit acolo, plus ca impingea cu grija un deget in mine.
- Stai, ce faci?! am intrebat alarmat, dar Kiro nu facea altceva decat sa continue ceea ce a inceput, sarutandu-ma cu tandrete si intrand in interiorul meu. Incepuse sa se miste usor si cu grija acolo. In scurt timp insa mai adauga un deget, care insa ma facu sa scancesc si sa incerc sa scap.
- Stai, Strif`, va fi bine, promit! imi spuse si-mi saruta gatul. Pur si simplu felul tandru si dulce de a se comporta cu mine ma facea sa am incredere in el. Vocea calma si blanda ma facu sa ma relaxez in mare parte, lasandu-l sa se miste in mine cum dorea. La un moment dat insa, cand durerea trecuse, mi-am simtit trupul sagetat de un fior placut, si buzele mi-au scapat un geamat puternic. Kiro se uita pentru un moment la mine, dupa care incepu sa ma sarute usor pe buze, punandu-si mana libera pe obrazul meu. A continuat sa se miste asa pana in momentul in care n-am mai rezistat si m-am eliberat de tot lichidul albicios pe abdomenul meu.
Si-a mai miscat mana de cateva ori in acelasi fel in mine, provocandu-ma iarasi sa gem cu putere, dupa care l-am simtit ca iese din mine. Isi dadu rapid hainele jos si se puse peste trupul meu ce tremura din toate incheieturile, sarutandu-mi lung buzele, apoi deschizandu-le cu limba si sugandu-le de nenumarate ori, muscandu-le usor si savurandu-le. Ma ridica pentru cateva momente si ma dezbraca de halat, apoi ma aseza inapoi pe pat, in aceeasi pozitie.
Am simtit putin mai tarziu cum imi desface picioarele, dar eu mi le-am strans la loc si Kiro zambi amuzat. A incercat din nou sa le desfaca, dar de data asta nu mai stateam, ci ma alarmasem de-a binelea.
- Ai incredere, Strify, nu-ti voi face nimic rau! imi spuse si imi saruta pavilionul urechii. Cobori usor peste gat si insista incontinuu asupra venei mele, dar se reprofila catre buze din nou si imi strecura limba printre acestea, ajungand astfel sa-mi desfaca si picioarele, fiindca atentia imi fusese distrasa pentru cateva momente.
Se pozitiona intre ele si mi le puse de o parte si de alta a sa, apoi isi duse mana in acel loc si i-am putut simti barbatia cum imi ameninta intrarea din trup. Se impinse usor inainte, provocandu-ma la un scancet usor, insa nu durea prea tare, asa ca l-am prins de talie, tragandu-l brusc in mine, dar durerea ma sageta in acel moment si mi-am simtit ochii inundati in curand de lacrimi ce incepura a mi se prelinge pe chip, iar eu scanceam si incercam sa nu ma gandesc la durere.
- Nu fi repezit, i-am auzit vocea calda, apoi i-am simtit buzele pe pleoapele mele cum ma atinsera usor si ma ddezmierdara. Continua iarasi cu buzele, prinzandu-le intr-un sarut, insa acum nu mai aveam puterea sa raspund, ma gandeam doar ca ma doare rau si vreau sa inceteze. Kiro insa intra pentru a doua oara in interiorul meu, inaintand incet prin spatiul stramt. Cu fiecare milimetru parcurs de el eu simteam ca ma rup in mii de bucati, ma durea, plangeam si scancetam de fiecare data. M-am prins de el in incercarea de a-l scoate afara din mine, insa nu aveam nicio sansa, el incepu sa se afunde tot mai adanc in interiorul meu. Acum lacrimile mi se scurgeau in voie pe chip si, desi se purta bland si inainta incet, pe mine ma durea prea tare ca sa simt si vreo placere in tot ceea ce se intampla.
De cum l-am simtit acolo pe tot, mi-am asezat antebratul pe ochi, nevrand sa vad ceea ce se intampla, desi ii simteam fiecare miscare usoara in mine cu mult mai bine. Incepuse sa inainteze acum, sa faca miscari de du-te-vino lente, dar si asa foarte dureroase. Parca mii de ace erau acum in mine si se miscau, rasucindu-se in rani, dar el nu inceta. Era la fel de bland ca si pana acum, si totusi era mult diferit celui de mai devreme, cand imi oferea o placere ce provoca dependenta.
- Kiro... Te... Rog... Inceteaza! i-am spus printre scancete si suspine, iar el se opri in interiorul meu, lasandu-ma sa-l simt mai bine ca niciodata. Dimensiunea era cam mare si pe mine ma facea sa plang precum un copilas, in ciuda faptului ca eram de fapt un adolescent. Imi uitasem acum principiile, uitasem ca nu imi plac astfel de relatii, uitasem ca sunt baiat, acum mai conta decat eu, el si legatura dintre noi, care era dureroasa rau. Imi respecta cererea de a se opri, insa nu incetase totul, ci statea inca acolo, provocandu-mi durere. A continuat apoi sa se miste, patrunzandu-ma mai rapid si mai dureros. Aproape tipat de fiecare data, gatuit de durere si lacrimi, si am luat o perna, punandu-mi-o pe fata in incercarea de a opri fiecare sunet ce imi scapa.
Pur si simplu simteam ca e ceva in mine care ma arde, care ameninta sa se rupa si sa ma lase cu un gol acolo, muream de durere si voiam sa inceteze, si totusi dorinta nu mi se implinea, ca el continua drumul in mine mult mai repede decat pana acum. I-am auzit gemetele de placere in contrast cu sunetele mele indurerate, apoi un oftat de placere cand se elibera in mine, facandu-ma sa rasuflu usurat ca poate incetase, desi ma durea parca mai tare ca mai inainte. Nu se mai afla acum in interiorul meu, dar eu continuam sa simt cum ceva se afla acolo. Mi-a dat perna la o parte si mi-a sarutat buzele, incolacindu-se in jurul meu cu bratele si soptindu-mi cuvinte blande la ureche. Desi imi facuse ceea ce imi facuse nu puteam sa nu stau in bratele sale. Depunand un efort cam mare, m-am lasat la pieptul sau, facandu-ma ghem si continuand sa plang obosit, sperand ca durerea va disparea. I-am luat mana intr-a mea si i-am sarutat-o usor, pastrand-o acolo pana ce am adormit...

"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#30
Capitolul 21

Stateam pe o parte, mangaindu-l pe Strify pe spate, in timp ce dormea ca un bebelus. Ochii mei mai fugeau spre o micuta pata stacojie ce se afla pe cearceafurile albe. Ma ridic din pat cu grija sa nu il trezesc si ma duc in baie si imi fac un dus rapid, din cauza ca il auzeam pe blond cum bocifera prin camera de mama focului. Iau pe mine un halat de baie si ma duc in camera, gasindul pe tanar plangand. Trag aer in piept si ma duc langa el, luandu-l in brate mele, strangandu-l la piept si soptindu-i cuvinte linistitoare in ureche. Dupa ce am reusit sa il calmez, l-am laut cu mine in dus, pentru a fi sigur ca nu face vreun drac, cat timp fac eu baie. Ajunsi in cabina, am inceput sa ne atingem si sa ne mangaiem in cele mai perverse moduri posibile. Dupa vreo jumatate de ora de placeri oferite reciproc, am iesit din cabina de dus si ne-am imbracat pentru plaja, mai ales ca eu vroiam sa fac surfing.

- Sti sa faci surfing? Ma intreba stupefiat baiatul, in timp ce ieseam din hotel, indreptandu-ne spre plaja.
- Normal ca stiu. Strify sunt tanar si stiu sa ma distrez si moder, nu numai medieval, spun amuzat, ducandu-ma spre standu-l de inchireri placi de surfing.
Ma echipez si iau o placa neagra si ma indrept spre apa cu ea sub-brat, iar niste fete au inceput sa ma strige de la playboy pana la bomba de baiat, facandu-ma sa chicotesc amuzat, fiindca eu eram luat deja. Ma duc la stapanul inimi mele, ce statea pe un slzlong la soare, cu ochelari mei pe ochi si mainile sub cap, ascultand muzica castile de la I-Phone. Ii dau un mic sarut pe buze - spre disperarea fetelor - si apoi ma duc pe val, incepand sa fac surf pe valurile mici, dar erau bune si alea. Dupa o jumatate de ora, de balacit prin apa sarata, m-am intors la Strify, asezandu-ma pe sezlongul de langa el, dandu-mi jos costumul ala special de surf si incepand sa ma sterg pe par, cu un prosop. Tanarul ma felicita pentru spectacolul de surf, care l-am aratat amatorilor de aici, facandu-ma sa rosesc usor in obraji, facandu-l sa chicoteasca usor, apoi ma pupa pe ei si pe urma pe buze.

- Si ce mai avem in program, capitane Kiro? Ma intreba Strify vesel, in timp ce mergeam pe strada si mancam hamburger.
Ridic din umeri si il intreb daca vrea sa mergem la un parc de distractie din apropiere pe jos si diseara prin cluburi. Sari in sus de bucurie, apoi scanci usor de durere, facandu-ma sa mijesc rapid ochii, ingrijorat de starea sa, iar tanarul spusese ca il doare usor posteriorul ca a picat in fund. Ridic dintr-o spranceana perspicace, apoi imi musc interiorul obrazului, din cauza ca l-am ranit azi-noapte, aproape obligandu-l sa mi se daruiasca. Vazandu-mi schimbarea brusca de dispozitie, imi dadu un pupic pe obraz si imi sopti ca sunt cel mai tare si atent cu el. Acest lucru m-a mai bine-dispus si am pornit spre gradina zoo pentru a vedea animalele.

Stateam pe o banca, masandu-mi gamba piciorului drept, tragandu-mi rasuflarea in acelasi timp, fiindca Strify ma trase dupa el prin tot parcul de animale. Acum o inteleg perfect pe Daiana - asa-zisa mama, care ma insotea cand vroiam ziua afara - cum se simtea, cand eu o trageam dupa mine prin parc. Baiatul se aseza langa mine si ma imbratisa, dandu-mi un sarut pe ceafa, apoi spunandu-mi ca e cea mai tare zi care a avut-o. Chicotesc si imi pun capul la el in poala si il intreb daca il mai doare funduletul ala sexy si apetisant, facandu-l sa roseasca in obraji precum un rac. Rad amuzat, dar zambetul imi pieri de pe chip cand simt in aer miros de lup amestecat cu cel umar. Ma ridic in capul oaselor si privesc atent un tip bine-musculos, ce statea calm in fata noastra, dar in mana avea un tarus din lemn.
- Ce vrei javra? Ai venit sa iti vezi semeni? Padurea nu-ti ajunge? Marai la varcolac, ducandu-mi discret mana la spate, mici tinte din argint.
- Conteaza? Tu ar trebui sa fi mort de acum sapte sute de ani! Cand mi-ai sotia! Luisana, daca ai uitat! Striga la mine, strangand cu putere tarusul din lemn.
Mijesc ochii si imi misc mana fulgerator, aruncand tintele spre el, nimerindu-l in plin, dar in acelasi timp scot un icnet si gura mi se umplu de sange. Ma uit spre pieptul meu si vad in mijlocul cutii toratice - lemnul mi-a ratat milimetric inima - tarusul, ce era mai bine de jumatate in mine, iesind prin partea cealalta a corpului meu. Maresc ochii de uimire si simt cum imi vine sa dau sangele afara din mine, dar m-am oprind. Incep sa tusesc, dand fara voia mea sangele, in timp ce Marcus murea in chinuri groaznice, ca l-am nimerit direct in inima cu tintele alea. Il aud pe Strify cum tipa si ii spun pe un ton scazut sa traga tarusul din mine sau voi muri in cateva minute.
Cu greu reusi sa il extraga afara din trupul meu muribund, arucandu-l pe jos, apoi ma imbratisa, dezvelindu-si gatul si ducandu-mi gura spre vena lui. Il imping de langa mine, explicandu-i ca pot sa il ucid fara sa vreau in situatia in care eram acum.
- Si ce facem atunci? Ma intreba exasperat.
Ii fac cu ochiul si vad o tipa ce suferea de cancer, trecand pe acolo fara sa observe macelul. Pun stapanire rapida pe mintea ei, facand-o sa vine la mine si sa ma lase sa o ucid. Dupa ce i-am rupt gatul, am inceput sa o golesc de sange, in timp ce rana mi se vindeca incet, pentru ca sangele fetei nu era suficent, dar indeajuns sa nu ma hranesc pana la hotel. O las acolo si ajutat de Strify, ne intoarcem la hotel, cu mine pe jumatate dezbracat - tricoul l-am aruncat la gunoi, dupa ce l-am sfasiat sa nu atrag atentia asupra noastra. Am intrat in camera noastra, iar eu dand peste cat a patra sticla de sange, in mai putin de zece minute si incepeam pe a cincea. Blondul s-a asezat pe pat, facandu-se ghem.
- Te simti bine? Il intreb precaut, punandu-ma langa el si mangaindu-l delicat pe spate.
Se intoarse spre mine, imbratisandu-ma strans si incepand sa planga pe umarul meu, soptindu-mi ca nu vrea sa ma piarda niciodata
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scars O'Love [+18] by Guns N Roses and Estranged sickness 23 10.544 10-07-2011, 05:13 PM
Ultimul răspuns: Hannah Lily Potter.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)