Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black roses

#11
Capitolul 8


Ma gandeam inca foarte atent cum aparuse Kiro in spatele meu, miscandu-se atat de rapid incat nici macar nu-l simtisem, eu care o faceam de multe ori. Zambeam in sinea mea, fiindca tanarul era o prezenta chiar foarte placuta, plus de asta era imbracat super tare, imi venea sa-i iau hainele dupa el si sa-l las in pielea goala. Am mers catre club si am ramas de-a dreptul uimit de cum era acolo, fiindca nimic nu se compara cu ce vazusem in celelalte cluburi de pana acum.
Toate privirile se atintisera asupra lui Kiro, dar si a mea, cateva fete punand deja ochii pe mine si lingandu-si buzele, insa si cativa baieti, ceea ce imi facea scarba. Mi-am intors privirea in toate partile, insa n-as fi facut asta daca stiam ce ma astepta: doi baieti stateau pe o canapea, unul deasupra celuilalt, si se sarutau de mama focului, priveliste care imi facu stomacul sa se intoarca pe dos. L-am prins de mana pe Kiro, intorcandu-ma palid catre el si cerandu-i din priviri sa mergem in alta parte, iar blondul incepu sa rada cand vazu chestia asta si imi zambi, tragandu-ma dupa el la o masa.
Ne-am asezat si ma intreba usor amuzat:
- Ce e cu paloarea asta cadaverica? Arati de parca ai vazut o stafie!
- Stafie? Nu. Ceva mai rau, rostesc si rosesc usor in obraji, fiindca blondul ma intreba ce anume am vazut. Am continuat pe o voce soptita: Doi baieti acolo.. Se sarutau!
Paloarea mi s-a accentuat usor in momentul in care a trebuit sa pronunt acele cuvinte, iar blondinul imi zambi din nou.
- Nu-ti inteleg reactia, rosti pe un ton sincer, iar eu i-am dat comanda chelneritei care se uita insistent la gatul meu.
- Reactie? Nu concep ca doi baieti sa... Faca lucruri ce trec de fagasul prieteniei, spun pe un ton inocent. Plus ca asta e cel mai ciudat club in care am fost vreodata, continui pe un ton soptit. Aveam o camasa desfacuta la gat, insa in momente ca astea chiar simteam nevoia sa mi-o inchid, fiindca si Kiro incepuse sa se uite insistent in acel loc. Ce e cu voi toti? exclam usor ingrijorat, apoi vad o tanara ca se apropie de mine si imi aseaza mana pe umeri, dupa care o urca pe gat, la artera ce pulsa nebuneste. Zambi apoi si se indeparta.
Asa facura alte cateva, atingand cand gatul, cand incheietura mainii, si pana la urma dispareau lingandu-si buzele. Am pus mana pe paharul adus de chelnerita, ducandu-l la gura si band, insa Kiro paru dintr-o data foarte alarmat, asa ca ma lua de mana si ma trase dupa el la baia barbatilor, deschizand usa si bagandu-ma in acel loc.
- Vomita!
- Nu vreau, spun ingrijorat de comportamnetul sau, insa Kiro insista de cateva ori, apoi il vad ca se apropie de mine, ma lipeste de zid si el se lipeste de mine, fixandu-si ochii in ochii mei.
- In momentul asta te vei face sa vomiti! imi spuse pe o voce mieroasa. Atunci m-am indreptat catre un closet si m-am aplecat peste el. Blondul veni in urma mea si imi prinse parul pentru a nu-l murdari, dupa care eu, cu toate ca stiam ca nu trebuie sa o fac, parca trupul imi cerea, si am facut-o, mi-am bagat doua degete pe gat, apasandu mult pana ce mi-a venit sa vomit. Mi-am scos mana in acel moment si am vomitat. Kiro incepuse sa ma mangaie atent pe spate, in speranta ca imi voi reveni.
M-am dus apoi catre chiuveta si am luat cateva inghitituri de apa, facand gargara pentru a scapa de senzatia groaznica de usturime de pe trahee. Kiro continua sa ma mangaie usor de-a lungul coloanei vertebrale, in incercarea de a ma face ceva mai bine.
Am iesit impreuna din baie, dupa care a aparut un tip bine facut in fata noastra si se puse in usa, nedandu-ne voie sa iesim. Kiro se uita urat si imblanzi fiara, dupa care am iesit impreuna din club dupa ce achita nota. Ma simteam unrmarit in acel moment si acelasi tip care ne blocase atunci iesirea se afla in fata amicului meu, cu un briceag in mana.
M-am panicat in acel moment si speram sa nu se intample ceva rau, insa contrar ceea ce voiam eu, tipul necunoscut ii infipse din senin blondului briceagul in abdomen, iar apoi se luara la bataie. Am vrut sa intervin, insa Kiro mi-a cerut din scurt sa nu ma bag, ca nu e treaba mea. L-a facut intr-un final pe boul ala nenorocit sa o ia la fuga si era si ranit din cate am putut vedea.
- Esti bine? intreb si ii trec lui Kiro mana peste umarul meu, ducandu-l intr-un loc mai ferit, fiindca acolo ne aflam in mijlocul strazii. Am scos telefonul, iar baiatul ma intreba brusc:
- Ce faci?!
- Chem Salvarea, raspund cu nonsalanta si incerc sa formez numarul, insa Kiro imi lua telefonul din mana si se uita atunci fix in ochii mei, moment in care parca m-am pierdut si n-am mai stiut nimic de mine...

Ma simteam obosit din cale-afara si nu voiam in ruptul capului sa ma trezesc din pat, insa faceam pe mine si m-am vazut nevoit s-o fac. Imi bubuia capul, asa ma simteam in momentul asta. Cand am ajuns in baie si m-am uitat in oglinda am putut observa ca am doua orificii rosii pe gat.
- Tata si ideile lui proste! exclam nervos si imi trec mana peste cele doua orificii, incercand sa le dau jos, fiindca eram sigur ca erau niste false intepaturi sau niste prostii, insa nu, erau intr-adevar doua orificii pe pielea mea si nu se luau de-acolo. Alarmat, am dat drumul la apa si am inceput sa trec mana de multe ori peste cele doua in incercarea de a le face sa dispara, insa stateau acolo.
Acum chiar nu mai stiam ce s-a intamplat cu mine. Mi-am adus aminte si ca dupa acea privire patrunzatoare a lui n-am mai stiut nimic, deci nici ce facusem dupa si nici cum ajunsesem acasa, nimic-nimic, in mintea mea era o ceata densa care putea parca sa fie taiata cu cutitul si tot nu ar fi disparut.
- Kiro, am rostit in soapta si am intrat in dus, incepand sa imi imbaiez corpul. Am scapat de boxeri, singurul articol vestimentar avut pe mine cand m-am sculat si i-am aruncat pe jos, continuand apoi sa ma sapunesc si sa-mi limpezesc trupul. M-am imbracat apoi in scurt timp si, dupa ce m-am usca, mi-am luat o pereche de blugi albastrii si super- stramti pe trup, o camasa alba pe care am lasat-o deschisa la ultimii trei nasturi, mi-am pus un pandantiv la gat si apoi o curea pe care am gasit-o prin casa, cu tepi, destul de lata ca sa imi acopere cele doua orificii si am iesit gramada din casa, neapucand macar sa mai iau micul dejun, fiindca eram prea preocupat sa aflu ce se intamplase aseara.

- Hei, Kiro, rostesc usor zambind. Pot sa ti-l rapesc pentru cateva secunde? o intreb pe Marry si ii pun mana pe umar, zambind siret, iar ea dadu afirmativ din cap, dupa care Kiro veni cu mine.
- Ce s-a intamplat? ma intreba de cum am ajuns in baia privata a magazinului de CD-uri. M-am uitat atent la el, studiindu-i chipul, dupa care am intrebat:
- Ce a fost aseara? N-am mai stiut nimic de mine, s-a intamplat ceva rau... Kiro imi zambi si el si ma intreba de ce e ceva rau daca nu am mai stiut de mine, moment in care m-am dus in fata oglinzii si mi-am dat jos curelusa de la gat, aratandu-i cele doua orificii. I-am luat mana in mana mea si i-am trecut doua degete peste ele, exact acolo unde pulsa sangele. Astea imi dau senzatia ca s-a intamplat ceva acolo, am spus ingrijorat, iar Kiro isi atinti privirea asupra celor doua...
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#12
Minunat capitol:X ce m-a atras cel mai mult la ficul vostru faptul ca este cu vampiri si dhampiri.Desi ati schimbat mult ceea ce ar trebui sa insemne dhampir..nu seamana deloc cu tipul de dhampir din AV..totul v-a iesit magnific.
Se pare ca dragutul de Kiro a avut nevoie de nitel sange si a imprumutat de la Strify..delicios>:)
Sper ca Strify nu se va inspaimanta foarte tare atunci cand va afla ca Kiru este dhampir. Pff cat va mai dura pana cand se va intampla ceva intre scumpii astai doi?..abea astept sa ajuge-ti la partea yaoi:perv:..
Spor la scris si haide-ti repede repejor cu nextul>:d<
Searching for answers you will never find
You're losing time with questions, just leave them behind
There's nothing left here
You should be on your way
It's a new beginning
Say goodbye to yesterday

But I question myself
Is it you or someone else?

#13
Capitolul 9

Ii priveam atent acele orifici stacojii, ce pulsau puternic sub degetele mele, lasandu-mi gura apa si colti sa isi faca simtita prezenta in gura mea, pregatiti sa se infrupte din sangele sau din nou.
- S-a intamplat ceva ce nu vei crede, spun calm, luandu-mi mana de pe gantul sau. Indiferent de unde le ai sau cine le-a facut, trebuie sa le rupi zgaiba si sa-ti pui spirt, mai spun, indreptandu-ma spre trusa de prim-ajutor.
- Totusi vreau sa vad cum le-ai facut, spuse blondul privindu-ma atent si cand eu am scos un mic sasait, aratandu-mi coltii de vampir pentru a ma lasa in pace, incremeni.
- Te-am muscat pentru ati bea sangele, fiindca muream..., spun, cand mi-am retras colti si i-am pus un plasture de culoarea pielii pe gat, inainte sa isi dea seama. Fi serios! Nu te transformi in vampir de la o simpla muscatura, ca trebuie mult mai mult decat atat ca sa devii mort-viu, spun usor amuzat, cand isi duse degetele la cele doua semne.
Vru sa ma intrebe ceva, dar intra Marry care imi spuse ca am primit marfa si sa o duc in depozit. Am aprobat tacut din cap si i-am spus blondului daca vrea sa vorbim mai pe indelete la mine acasa, ca vom pleca dupa ce depozitez marfa.

- Fara frica ca nu sunt cranii si am un singur sicriu in casa, cel al mamei mele. Eu dorm in pat , ii explic in timp ce ne aflam in lift.
- Tu nu dormi in sicriu? Ma intreba, cand am deschis usa de la apartament.
- Nu. E prea tare pentru mine si in plus, eu am nevoie de aer pe cand ea nu... Buna Bastet, spun pisicii mamei mele, neagra cu ochii verzi ca ai mei.
Pisica miona si atunci langa ea, aparu Morgan - facandu-l pe Strify sa icneasca si sa se ascunta in spatele meu - imbracata normal - i-am dat telefon cand eram in depozit si i-am spus ca aduc un muritor la mina acasa - cu parul lasat liber.
- Strify ea e mama mea Morgan LeFay, fac prezentarile, ducandu-ma in bucatarie dupa, cautand ceva de rontait pentru tanar.
Am ramas uimit sa vad ca mami l-a trimis pe administrator - sclavul ei - sa cumpere dulciuri, suc si chipsuri. Am luat niste dulciuri, chipsuri si cola, apoi am mers in camera mea, pentru a vorbi cate una-alta. Muritorul ramase impresionat de curatenea din camera ce imi apartinea si i-a fost frica sa se aseze pe patul dublu si mare, ca sa nu ii sifoneze cearceafurile din matase, cea ce ma amuza copios. Ma intreba de ce e intuneric, iar eu l-am lamurit rapid: ca sa poata mami meu sa stea afara din sicriu si ziua, nu numai noaptea. Aproba din cap, apoi incepu avalansa de intrebari, de la cele mai idioate si luat de filmele de prost-gust, pana la cele de anatomie si fizica, facandu-ma sa ma plictisesc pana la lacrimi, o palma mai sus si inapoi. Dupa ce am scapat de intrebarile idioate si pliticoase, am inceput sa ne jucam Monopoli, mai ales ca veni si vampiroaica la noi, fiindca inima blondului o atregea, cum era de asteptat.
Morgan il intreba cum m-a cunoscut, cum ne-am distrat in acel club si lista poate continua, fiindca erau intrebari obisnuite pentru o mama, ce vroia sa stie cu ce isi omoara timpul, unicul ei fiu. Tanarul ii raspunse politicos la toate intrebarile, vorbind cu niste cuvinte, ce imi dadea de inteles ca avea ceva neuroni in tartacuta aia bruneta-balaie si nu un prostanac sub linia de plutire. Dupa Monopoli, ne-am jucat pe P.S.3 Need for Speed: SuperSonic, in timp ce dicutam despre sansele lui Rafaielo Roldonso sa fie cumparat de catre Liverpool pentru doi ani, chit ca brazilianul nu vroia sa plece la alta echipa, fiindca era cunoscut destul in nationala Braziliei. Am ajuns la concluzia ca sansele sale de a ramane unde vroiau erau la minus infinit, o plama mai sus si inapoi. Pe la ora zece si ceva seara, tanarul fusese sunat de taicasu, sa vina acasa, iar eu i-am propus sa il conduc, fiindca trebuia sa ma duc la munca pe urma.

- Cam cati ani are mama ta? Ca este foarte tanara, ma rog, in afara ca e nemuritoare, la ce varsta a ramas asa? Ma intreba curios Strify, in timp ce mergeam pe strada din cartierul sau.
- La douazeci si cinci de ani m-a nascut si dupa trei luni a devenit vampir, ii raspund calm, dar eram usor incordat, ca aveam strania senzatie ca eram urmariti.
Baiatul fluiera o data, apoi imi ura noapte buna si cand vru sa intre pe poarta, il apuc de incheietura maini, cu degetele pe vena si il privesc atent in ochi. Ii spun in caz ca va visa la noapte sau asa in general ca e intr-o incapere si o persoana vrea sa intre in acea incapere si il intreaba daca poate sa intre, sa spuna nu, ca in realitate invita un vampir in casa. Cand auzi, ramase stana de piatra, apoi aproba din cap si intra rapid in locuinta lui. Astept pana usa se inchise si apoi dispar de acolo aparand pe o craca langa o vampiroaica destul de insetata. Aceasta scoase un mic icnet de suprindere, apoi isi pleca ochii, cerandu-si iertare ca a poftit la "bunul" meu si isi lua zborul de acolo. M-am asezat pe creanga, privind in directia casei, fiind pregatit sa intervin in caz de atac de vampiri...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#14
Am multe de facut azi, dar nu ma pot abtine trebuie sa dau un com, mai alesc ca l-am citit prima( cred ).
A fost magnific nici nu stiu cum sa te laud manu , ne-ai adus un capitol superb. :perv: Kiro mi sa parut direct si Strif' nu stiu ce sa zic, nu sa speriat asa de tare peca credeam eu. Eh, baieti nu-i putem moi intelege! Mhh, :-? Bastet, avem de aface cu pisici. Si inca cu una neagra :x. Astept cu nerabdare sa vad ce se va intampla in continuare, asa ca draga mea Gaby gambate si manu multumim pentru un capitol super. Acum ma duc la agonie temelor in ultimele zile pana la vacanta :((.
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


#15
Tnkz, our sweetheart:*


Capitolul 10

Am pasit in bucatarie usor ingrijorat de ceea ce am auzit de la blondin, si anume referitor la cum intra vampirii intr-o casa. Eram putin confuz, dat fiind faptul ca nu stiam cum sa spun '' Nu! '' in vise, nu ma pricepeam sa mi le controlez. Ma impacasem rapid cu gandul ca acestia exista, mai ales ca il cunoscusem pe Kiro si pe doamna LeFay, mama lui, care era o persoana incantatoare.
Bineinteles ca a inceput si cicaleala cu '' Unde ai fost? Cu cine? Cat, cum, ce ai facut? '' si numai astfel de itnrebari idioate si care imi faceau dracii sa o ia razna. I-am raspuns tatalui meu in doi peri, ca de fiecare data, incredibil de nervos de faptul ca prostul asta de om care se presupune ca mi-ar fi dat viata se tot framanta pentru grija mea.
- Am fost cu tipul ala blond la el, ne-am jucat, ne-am plimbat si am mancat ca niste nesatuli! ii spun scurt barbatului si acesta incepu ingrijorat:
- Ce fel de relatie ai tu cu baiatul ala?
Mi-a picat cerul in cap cand am auzit intrebarea, fiindca era al dracului de ciudata si ma enerva la culme. Adica babalacul asta era nitel sarit de pe fix sau mi se parea mie?! Cum sa ma intrebe asa ceva?! Drace, era nebun de-a dreptul, dus cu capul, tampit!
Spumegam de furie si am preferat sa plec, sa nu ii dau vreuna in gura. Mi-am facut un dus rapid si mi-am luat doar boxerii pe mine, dupa care m-am intors in camera mea, incuindu-mi usa in acelasi timp, fiindca nu aveam chef de taica-mio. M-am pus sa joc un joc, ceva, fiindca nu puteam adormi, plus ca mintea inca imi era la Kiro. Imi privisem atent in oglinda cele doua semne de pe gat, insa nu disparusera deloc, erau inca acolo. Nu ma deranjau pe cat ma speriau, unu, fiindca nu doream sa devin vampir, chiar daca eternitatea parea incantatoare, si doi, pentru ca nu voiam ca tata sa le vada si sa inceapa cu intrebarile cretine si idioate ale lui.
Ma saturasem si de joc si de tot si ma intinsesem in pat, stand cu mainile sub cap, si atunci am auzit niste batai in geam care m-au facut sa tresar. M-am uitat intr-acolo, insa nu puteam intrezari cine e, ci doar o silueta intunecata.
- Cine e? intreb ingrijorat, speriat si constient ca la fereastra mea se afla un vampir, fiindca nu putea ajunge nimeni acolo, nu exista o scara sau ceva in genul.
- Eu sunt, i-am auzit vocea blanda a lui Kiro. Pot intra? inteba si eu am raspuns scurt ca da, moment in care fereastra mi se deschise si blond-brunetul intra in camera mea, inchizand-o dupa el. Se apropie zambind de patul meu si se aseza acolo, pe suprafata lui moale, uitandu-se lung la mine.
- Fa-te comod, i-am spus continuand sa privesc tavanul. Doream sa ma acopar din cauza ca ma simteam usor stanjenit ca eram dezbracat, insa Kiro nu parea deranjat de acest lucru. Se puse si el in aceeasi pozitie ca mine si am inceput sa vorbim despre diferite lucruri, povestindu-i in acelasi timp ca iarasi ma certasem cu tata. Nu am omis sa-i spun si despre intrebarea pe care mi-o pusese batranul, iar Kiro se uita initial lung la mine, dupa care se puse pe ras, ceea ce am facut si eu in scurt timp.
- Tata ar trebui sa stie ca nu sunt de acord cu chestiile intre baieti, spun nervos si amuzat in acelasi timp. Si daca as fi cu tine tot nu ar trebui sa ma intrebe el! exclam usor iritat, facandu-l pe Kiro sa rada si mai tare. Se facuse usor racoare in camera, asa ca mi-am tras un cearsaf pe mine, acoperindu-mi trupul frumos lucrat, insa nu prea muschiulos. L-am invelit si pe Kiro in acesta, chiar daca asta insemnase ca trupurile noastre sa se fi apropiat mult mai tare, insa nu-mi pasa, eram chiar incantat si multumit, fiindca ma puteam apropia de el, insa nu in modul in care se gandise cretinul de babalacu-mio.
Ne-am continuat discutia probabil cateva ore bune, insa la un moment dat mi s-a facut somn si am adormit cu capul sprijinit de umarul lui Kiro, iar claia de par blond imi acoperea cum tot chipul.

'' A fost un vis? '', m-am intrebat in momentul in care m-am trezit. Ma aflam singur in camera si nimic nu ii trada prezenta lui Kiro in afara de... Un biletel. Si parfumul sau, daca stateam sa miros atent. Camera era cufundata in mirosul trupului sau. Am desfacut rapid biletelul si am ramas uimit de scrisul incantator de acolo, citet, ordonat, caligrafic si... Antic! Insa nu era de uimit acest lucru, avand in vedere ceea ce era Kiro cu adevarat.
'' Strify, iarta-ma, am fost nevoit sa plec, a intervenit ceva. Esti asa linistit cand dormi, parca ai fi un prunc! Poate te voi mai vizita in timpul noptilor, desigur, daca vei vrea sa ma primesti. Mi-a facuto deosebita placere sa imi peterc timpul cu tine, insa chiar trebuie sa fug. Stii unde ma gasesti daca e ceva!
Kiro ''


Biletul ma lasa de-a dreptul buimac. Deci chiar era adevarat ceea ce se intamplase si nu fusese doar un vis al meu. M-am linistit de cum am citit biletul a doua oara, apoi a treia oara, dupa care l-am bagat intr-un sertar, dorind sa-l pastrez. Mi-am facut repede toaleta de dimineata si am coborat jos, unde tata ma astepta cu masa pusa.
M-am asezat si am inceput sa-l intreb toate lucrurile ce-mi veneau in minte despre vampiri, ceea ce il lasa cu gura cascata, fiindca nu se astepta ca eu sa dau crezare atat de repede spuselor sale. Si putin imi pasa mie de ceea ce crede el si ce ce nu crede! Pe mine singurul lucru care ma interesa era Kiro, voiam sa aflu mai multe despre natura lui!
Dupa ce am aflat doar presupunerile tatalui meu si m-am plictisit sa-l aud cu toate porcariile am plecat inapoi in camera mea, punandu-ma la calculator. Am inceput sa caut informatii despre dhampiri, si anume rasa din care facea parte blondul, fiindca devenea din ce in ce mai interesant ceea ce se intampla. Printre multe altele, am aflat de acolo ca nu poate intra intr-o casa in care toti dorm, ceea ce ma amuza usor.

- Hei, Strify, a trecut ceva timp, nu? ma intreba unul dintre '' amicii '' mei, o gasca de ciudati si idioti. Nici macar nu stiam cum ma lasasem tras intr-un astfel de anturaj cand aveam doar cincinsprezece ani si ceva, insa de cand il cunocusem pe blond nu ma mai vazusem deloc cu ei.
Era deja noapte, iar eu stateam si pierdeam timpul cu ei, fiindca nu-l gasisem pe Kiro. Nu-mi mai facea placere sa pierd timpul cu ei, insa plictiseala chiar ma innebunea, asa ca l-am facut pe dracu-n patru si am iesit cu ei.
- Cine e blondu` ala? intreba unul din amici si trecura rapid strada catre un tip blond. Nu stiu de ce, insa aveam o presimtire foarte, foarte proasta cu privire la aceasta idee a lor. Am incercat sa ma indepartez, nevrand sa ma afund in cine stie ce cacat, insa nu am putut pleca, fiindca toti baietii se inarmasera fiecare cu cate o arma, o bata, o sabie sau ceva de genul si erau hotarati pare-se sa-l transeze pe baiatul ce trecea linistit. Eram ingrijorat si pentru ca tipul era chiar Kiro, asa cum banuisem de la inceput. Ii vazuse pe acei tipi ca se apropiara si ii lua unuia o sabie din mana, incepand apoi sa ii transeze pe fiecare in parte. Se apropie si de mine, ultimul ramas in picioare. Tremuram acum, nu-mi dadeam seama daca Kiro ma recunoaste.
- Ce faci aici? intreba aruncand sabia unuia dintre cei pe care ii ucisese, apoi imi puse mana pe umar. Ti-au facut ceva? ma intreba ingrijroat, insa privirea mea fixa probabil il facu sa-si dea seama ca fusese cu ei, insa nu spuse decat: Sa mergem de-aici. Imi pare rau ca a trebuit sa asisti...
- Imi pare rau ca am intrat intr-un anturaj asa, rostesc trist si oftez. Kiro, sper ca nu esti suparat pe mine, crede-ma chiar nu aveam de gand sa fac cuiva vreun rau, doar ca nu am dat de tine si am iesit cu ei. Iarta-ma! rostesc din nou, iar Kiro imi puse usor mana pe umar si ma linisti:
- Nu sunt suparat, nu-ti cere scuze.
Mi-a zambit, dupa care ne-am indreptat impreuna catre un loc anume, fiindca nu stiam unde are el de gand sa mergem...
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#16
Capitolul 11

Mergeam pe strada alaturi de Strify, intr-o liniste deplina, indreptandu-ne spre un vechi conac din afara Londrei, ce imi apartinea mie si familiei mele.
- Tu esti un dhampir, am dreptate? Ma intreba, facandu-ma sa zambesc amuzat de tonul care l-a folosit.
- Perfecta dreptate ai grait, spun in dodi si ii fac cu ochiul jucaus, cand ii vad expresia de nedumerire, ai dreptate cu natura mea, ii traduc ce am spus.
Baiatul zambi, apoi ramase uimit sa vada vechea mea casa, ce m-a gazduit pe mine si pe mami vreo trei-patru secole pana ne-am mutat in oras, dar am pastrat-o ca imi placea sa vin aici in vizita. Deschid poarta de fier forjat ce avea deasupra o arcada de piatra si peceta mamei, o zana. Strify ma apuca cu ambele maini de geaca neagra din fas, privind in toate partile, in timp ce sub picioarele noastre se auzeau pavajul facut din mii de petricele, aduse de la carierele de piatra, din aproprierea Londrei, ce au existat in Evul Mediu. In jurul nostru se auzeau greieri ce se plangeau ca vine iarna peste tara si ei numai puteau canta sau sa isi gaseasca hrana asa usor, ca pana acum. Ne oprim in fata usii si scot din buzunar o cheie si descui usa, apoi o deschid, intrant inauntru. Am aprins lumina - ne-am bagat curent electric cum a aparut - din hol, apoi din camera de studiu, unde se afla un pian acoperit cu un cearceaf alb, biblioteca acoperia si mobila in general era acoperita, ca sa nu se depuna praful si sa o distruga. Iau de pe fotoliu cearceaful si ii fac semn sa se aseze, iar eu mi-am tras taburetul de la pian in fata lui, asezandu-ma pe el. Strify incepu sa se uite in jur, apoi vad ca ochii sai minunati, s-au oript pe o pictura ce se afla deasupra semineului din piatra.
- Eu sunt in fasa, mama si tatal meu, ii spun zambind trist, personajele din acea pictura.
- Cati ani ai de fapt? Ma intreba, privindu-ma atent in ochi.
- Sincer? Il intreb, zambind in coltul gurii. Am o mie cinci sute douazeci si cinci de ani biologici, dar varsta la care mi s-a oprit imbatranirea este optsprezece ani si jumatate, aproape de nouasprezece, spun calm si senin, parca as vorbi despre un meci de fotbal.
Blondul se ridica brust in picioare, clatinandu-se amenintator, apoi pica. L-am prins rapid, luandu-l in brate ca pe o mireasa si l-am dus in camera mea, asezandu-l pe baldachinul mare, cu cearceafuri de culoarea piersici, dupa ce l-am indepartat pe cel alb. Trag draperiile in jurul baldachinului, apoi ma asez langa el turceste, dupa ce am luat "Eneida" lui Virgilius in latina din biblioteca din camera de zi, incepand sa o citesc in intuneric, ca vedeam literele de pe pagina...

Ii aud inima bubuind din ce in ce mai tare, cea ce ma ingrijora, fiindca el parea linistit la chip, dar respiratia era alerta.
- Nu... mami... nu..., incepu sa mormaie, dandu-mi de inteles ca se afla in bratele unui cosmar.
- Strif', Strif', repet incept, miscandu-l si deodata blondul imi carpi un pumn in maxilar.
Aud o paraitura si mi-am dat seama ca si-a rupt niste degete, fiindca oasele mele sunt foarte greu de rupt la puterea muritorilor, dar nu a vampirilor sau a dhampirilor. Il aud pe tanar cum incepe sa injure zidul si sa se planga ca nu ii mai simtea falangele, asa i-am luat mana in a mea, dupa ce l-am linistit si am soptit ceva in latina. Tipa cand oasele au inceput sa se repare singure, ajutate si de vraja de vindecare ce am invatat-o cand avea zece ani de la mami meu. Simt o senzatie de gol in stomac, dandu-mi seama ca trebuia sa ma hranesc si inca repede, fiindca nu vroiam sa il atac pe Strify si sa il ucid, ca atunci ma caiam pentru eternitate. Am ajuns sa tin cu adevarat la baiatul asta, care nu il cunosteam defel, dar cine a spus ca vampiri sunt niste creaturi egoiste si foarte familiste, a avut dreptate.
Dupa ce am terminat de vindecat degetele lui, mi-am dus incheietura la gura, infigandu-mi colti in ea, incepand sa imi beau propriu sange, pentru a mai putea rezista putin, pana ies afara de aici, pentru o vanatoare calumea. Blond ma intreba ce am, iar eu i-am raspuns dupa ce mi-am sters buzele, ca am nevoie de sange si apoi m-am ridicat in picioare, pornind spre usa. Tanarul ma ajunse din urma si ma intreba cum voi vana dimineata fara sa atrag atentia asupra mea, cea ce ma facu sa injur printre dinti.
- Kiro, este baie in acest conac? Ma intreba tanarul calma si sigur pe sine.
- Da. Etajul intai, a doua usa pe dreapta. De ce? Il intreb curios, cand el ma apuca de mana si ma trase sus in baie.
Cand intram, muritorul isi dadu jos geaca, apoi tricolul si esarfa si dezlipi plasturele de la cele doua micute rani de la gat. Imi dau seama ce vrea sa faca si ma dau in spate, cand Strify vine spre mine si isi lasa capul pe o parte. Vreau sa ii spun ceva, dar tanarul imi apuca chipul in palme si imi indrepta fata spre gatul sau, spunandu-mi sa fiu bland ca nu ii place durerea. Chicotesc usor, apoi imi pun o mana pe spatele sau si cealalta in parul lui, imi trec buzele prima data peste zgaiba, apoi limba si pe urma casc gura, facandu-si aparitia coltii. Canini au strapuns fara efort zgaiba, iar sangele imi inunda gura, explodand in senzatii minunate si gustoase. Sugeam incet sangele si cu grija, fiindca nu vroiam sa il ucid din greseala, iar blondul facu pentru prima data contact cu saliva de vampir, fiindca aceasta declansa centrul placeri la muritori, excitandu-i. Baiatul isi puse mainile pe soldul meu, incepand sa isi frece bazinul de mine, aratand ca incepea sa se excite din ce in ce mai mult. Incepu sa geama, parca atunci s-ar fute cu vreo fata si acum era in extaz, dar faza proasta era ca sunetele sale ma excitau si pe mine.
Mi-am retras coltii, tregandu-mi limba peste cele doua orifici inchizandu-le si bagandu-l cu capul sub jetul de apa rece de la dus, pentru a-si reveni din extaza. Cand se trezi, i-am explicat ce s-a intamplat, atunci el m-a rugat sa ies afara sa se termine sau va ramane toata ziua umflat, cea ce ma facut sa chicotesc usor. Ies din baie si ma duc in camera de studiu, incepand sa cand o melodie stranie la pian, pentru a nu auzi gemetele sale din nou...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#17
varianta folosita e "adevar ai grait", dar merge si asta:))....
am vazut niste greselute de tastare...dar nu mai stau sa le corectez, va uitati voi dupa ele..
nu ma asteptam sa`l lase sa se hraneasca cu sangele lui, iar idee cu saliva excitanta a fost originala...oare de ce nu l`a ajutat sa se termine, adica niste yaoi nu ma deranja:))
un joc lubric=p~.chiar nu mi`ar displace....
spor la lucru:*..
si mii de scuze ca nu am dat comm si la capitolul anterior:(
Las cadavrele trecutului in spate, imi croiesc drum spre viitor,ma arunc intr-o mare inspumegata,fac o baie insangerata. Renasc cu aripi rosi si gravate cu mii de dorinte neimplinite,care sa ma duca in iadul meu,numit viata


tot ce ramane in final sunt lacrimi, durere, cioburi de sperante si multa ura, aceasta ne defineste fiinta animalica, parsiva si atat de frivola22, suntem ceea ce vorbim si facem, nu ce aspiram sa fim

#18
Ms pt com:*
Gomene de intarziere ><
NExt:

Capitolul 12

De-ndata ce Kiro a iesit din camera mi-am lipit plasturele pe gat si apoi mi-am dat pantalonii jos, urmati in scurt timp de boxeri. Desi imi era usor rusine de ceea ce faceam imi era imposibil sa raman asa, si cum nu aveam alte alternative mi-am luat mandria in mana, mi-am inchis ochii si am inceput sa o mangai usor, provocandu-mi singur placere si facandu-ma sa scot niste sunete incantatoare ce ma excitau si mai tare, ceea ce era insa convenabil, fiindca aveam sa ma termin repede.
Am inceput sa imi misc mana din ce in ce mai rapid pe organul erect, insa simteam ca innebunesc, dat fiind presiunea crescanda din trupul meu. Mi-am dat capul pe spate, marind inca o data viteza si am inceput sa ma gandesc pana la urma la cat de frumos fusese cand ma muscase Kiro, cum isi plimbase limba pe gatul meu si coltii sai in interiorul meu, tot parea incantator. Voiam sa simt din nou acest lucru, insa oricat as fi incercat nu era ca momentul in sine.Am reusit sa ma eliberez de lichidul alb ce se stransese in mine numai prin prizma acestor ganduri ce ma facura sa si rosesc in acelasi timp. Eram incalzit de-a dreptul si nu-mi convenea. Am facut in scurt timp curat, stergand orice urma ca s-ar fi intamplat ceva acolo, dupa care mi-am spalat mainile si chipul usor obosit.
M-am aranjat nitelus, dupa care am iesit din incapere, indreptandu-ma catre locul in care se afla Kiro, cantand o melodie incantatoare, insa foarte trista. M-am asezat langa el si am zambit usor, trecandu-mi limba peste buze.
- Ai terminat? ma intreba tanarul si ridica o sprancena chicotind usor, iar eu am dat afirmativ din cap, simtind cum tot sangele imi urca in obraji. Zambi din nou si continua sa cante la pianul vechi ce scotea niste sunete incantatoare. Ce-ar fi sa mergem sa mancam ceva? ma intreba zambind si se scula de pe scaunel, apropiindu-se usor de mine. Isi orientase din nou ochii pe gatul meu si am crezut ca o sa ma muste iar, asa ca am exclamat speriat:
- Nu, ma exita prea tare!
Kiro se uita atent la mine, apo incepu sa rada si isi ceru scuze, dar artera mea il atragea la culme si nu isi dadea seama cand facea acest lucru. Isi duse o mana pe talia mea, iar pe cealalta o folosi sa si-o duca pe gatul meu si trase de plasturele de pe cele doua orificii create acolo. Am tresarit usor cand si-a trecut degetul peste ele, apoi lipi la loc micutul bandaj si am plecat catre restaurantul de care vorbise Kiro, lasandu-ma, ca si pana acum, pe mana lui.
Nu se afla prea departe de noi restaurantul, asa ca in mai putin de un sfert de ora ne aflam acolo, luand o mana de doua persoane. Chelnerita ne lua comanda, dupa care se intoarse in scurt timp cu cele doua feluri de mancare comandate. Eu si blondul continuam sa vorbim despre multe lucruri, initiandu-ma in mare parte in viata lui, povestindu-mi lucruri din trecutul sau. Dupa ce terminaram masa si tocmai luam o gura de vin din pahar, Kiro rosti:
- Scuza-ma putin! si se ridica de la masa, raspunzand la telefonul care suna in disperare. Ma intebam ce e in neregula, fiindca parea usor suparat. Se intoarse la masa si ma privi atent. Iarta-ma, Strify, imi spuse trist, insa trebuie sa te duc acasa, am treaba! Promit ca ma voi revansa!
- Stai linistit, rostesc platindu-i chelneritei consumatia, dupa care am iesit impreun din restaurant si ne-am indreptat catre casa. Parea ingrijorat si nervos, iar eu nu reuseam cu niciun fel sa-l bine dispun. Ma lasa in fata casei si, dupa ce imi spuse ca ii pare rau, disparu.
Am intrat in casa, ducandu-ma la tatal meu. Barbatul statea la masa din bucatarie si scria ceva pe laptop.
- Salut, rostesc bine dispus, iar el isi ridica privirea asupra mea si imi zambi uimit de faptul ca eram asa vesel azi. Tata, ce orientare sexuaal au vampirii? intreb zambind, incercand sa para doar o curiozitate.
- Sunt bisexuali, orientarea li se schimba dupa cum le place o persoana anume. Daca un vampir baiat se indragosteste de altul atunci devine homosexual, dar daca se indragosteste de o fata devine heterosexual. Pentru ce iti trebuie? intreba tata facand ochii mari, iar eu i-am spus ca doar scriam ceva despre vampiri si aveam nevoie de cateva informatii folositoare.
Am urcat apoi in camera mea, incepand sa pierd timpul pe acolo, gandindu-ma in acelasi timp la faptul ca blondul cu care ma imprietenisem nu era bisexual, nu parea, se comporta chiar normal si nu incercase deloc sa se dea la mine, spre deosebire de alti baieti care o facusera de cateva ori, dar cu care ma batusem rau de tot.

Stateam cu spatele la fereastra, sprijinindu-mi mana in cot si citind o carte pe care o asezasem pe suprafata patului. Am simtit o mana pe umarul meu, dandu-mi imediat seama cine era acolo.
- Cum ai intrat? intreb si ma intorc spre Kiro, care zambea acum. Se asezase langa mine in pat si rosti in soapta, constient ca poate tata era treaz:
- E de ajuns sa ma inviti o data, ca pot intra cand vreau, asta insa pana in momentul in care iti revendici acordul.
- Iesi afara, am spus de curiozitate, vrand sa vad ce se intampla daca fac asta. Kiro incepu sa tremure brusc, iar ochii i se umplura de sange, dupa care incepu sa-i curga din nas si urechi si din pori, ceea ce ma sperie groaznic. Poti intra! spun speriat, aproape strigand. Sangele se opri in acel moment, iar eu mi-am cerut iertare trist, insa Kiro rosti zambitor ca nu e nimic, nu s-a suparat. L-am trimis in dus, iar el se ridica sj se indeparta catre acea incapere, in timp ce eu am inceput sa fac patul pentru la noapte.
Pur si simplu imi era imposibil sa nu trag cu ochiul, asa ca, folosind pretextul ca nu sunt prosoape si la baie - chiar nu erau -, am luat cateva si am intrat, uitandu-ma la Kiro, care era intors cu spatele la mine si isi spala trupul frumos lucrat. Era sexy rau, insa eu nu trebuia sa ma gandesc la aceste lucruri, cel putin nu cu un baiat. Am lasat repede lucrurile si am iesit din baie fara ca el sa ma auda, ducandu-ma in camera.
M-am pus in pat, continuand sa citesc, iar in scurt timp isi facu aparitia si tanarul, imbracat doar in boxeri. Ii lasasem un tricou si o pereche de pantaloni lejeri cu care sa stea, iar el se imbracase si se puse langa mine zambind.
- Kiro, voiam.. Voiam sa te rog ceva, rostesc rosind usor si blondul se uita intrebator la mine, iar eu am continuat: Saruta-ma!
Cerinta se parea ca il lasase de-a dreptul cu gura cascata, insa zambi si se apropie usor de mine, punandu-se pe perna. Imi prinse barbia intre doua degete, dupa care se apropie usor de mine si isi lipi buzele de ale mele, parcurgandu-le apoi cu limba. Mi-am intredeschis buzele, permitandu-i sa ajunga in gura mea, incepand sa ne jucam usor. Mi-am incolacit mainile in jurul gatului sau si am inchis ochii, lasandu-ma prada sarutului tandru.
Din nou am simtit acea senzatie incitanta, dupa care am simtit cum locul dintre picioarele mele se umfla rapid. Mi-am trecut un picior peste trupul lui, ajungand deasupra sa si am inceput sa ma frec usor de el, gemand in acelasi timp. A rupt sarutul si m-a privit in ochi, dupa care spuse:
- Strif`, imi pare rau, nu am vrut... M-am uitat intrebator la el, dupa care explica: Saliva mea te face sa devii activ hormonal.
Mi-am trecut limba peste buze, dupa care m-am asezat inapoi in pat langa el si am inceput sa ma juc cu mana lui, ii dadeam drumul pe abdomenul meu, apoi o ridicam in aer si tot asa. Continuam sa vorbim ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, insa eu ma simteam rusinat de ceea ce facusem si totusi extaziat de acea stare incantatoare.
- Esti asa simpatic, am spus in soapta si mi-am lipit buzele de buzele lui, lasandu-l uimit. Imi zambi si isi strecura iar limba in gura mea, insa nu ii dadeam voie sa treaca de frica acelei senzatii. Scuze, am continuat rosind, dar ma excita prea tare.
Kiro incepu sa rada, dupa care isi duse mana stanga intre picioare mele, strangand usor locul.
- Da, se pare ca te excita intr-adevar foarte tare, rosti pe un ton pervers si isi lasa capul pe umerii mei, inchizandu-si ochii. L-am mai sarutat inca o data pe buze, constient insa ca eram amandoi baieti. Curiozitatea ma manca, asa ca exploram sentimentul, bucuros in acelasi timp ca blondul imi accepta jocurile.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#19
Capitolul 13

Stateam, motaint in bratele lui Strify, in timp ce tanarul avea fata ingropata in parul meu, iar respiratia lui fierbinte imi gadila ceafa. Incerc sa ma relaxez, dar aud cleanta de la usa camerei incercata, cea ce ma facu sa ies din imbratisearea blondului, luandu-mi hainele de pe jos si le-am ascuns in dulap, apoi am iesit pe geam, inchizandu-l in urma mea, foarte usor. Vad ca intrase tatal sau uitandu-se in jur cu o cruce si un tarus in mana, facandu-ma sa mijesc ochii la el. Il vad cum il trezeste pe Strify si vad ca ii spune ca are un vampir in casa, ca Nero e foarte agitat in jurul ferestrei lui.
- Visezi batrane! Nu vad nici un vampir in camera! Esti doar tu cu o prostie de crucifix si o bucata de nuia! Tipa tanarul si sar sus, cand taicasu se apropie de geam.
Ma prind cu mainile de burlan, apoi imi trag tot corpul in sus, fara efort, urcandu-ma pe el. Privesc in jos. vazamd capatana barbatului si venele de la coloana, cea ce nu prea imi convenea in momentul de fata...
- De ce nu-l ataci LaFey? E atat de suculent si...
- Daca nu taci, te sug pe tine, javra! Marai, bagandu-mi mana in gatul lui Mike.
Ochii mei erau de un albastru-fosforescent, verticali, dandu-i de inteles, ca sunt gata sa ii scot inima din piept si sa-l ucid pe loc, chit ca o sa primesc de la tata si mama o mustruiala de zile mari, ca mi-am ucis bodygoard-ul din timpul noptii, cand nu muncesc si cand nu sunt acasa, Satenul isi ceru scuze si ma intreba daca vreau sa ma scape de babalac, dar...
- Psss! Kiro unde esti? Aud vocea soptita a blondului, cum ma striga prin intunericul noptii.
Ii dau drumul satenului si sar, aterizand in fata muritorului si punandu-i mana la gura, pentru a nu tipa din cauza suprinderii. Dupa ce se linisti, se dadu la o parte din fereastra si eu am intrat in camera, inchizand geamul. Tanarul ma imbratisa, spunandu-mi ca s-a speriat ca tampitul de taicasu ma va gasi si ma va ucide cu acel tarus, ce ma putea rani chiar si pe mine sau cruma viata. Am chicotit usor trist, apoi l-am pupat protector pe frunte, iar Strify ma trase spre pat pentru a ne continua somnul intrerupt. Il iau in brate si inchid ochii, incercand sa ma relaxez din nou. Simt cum imi dadu un mic sarut pe buze, apoi adormi...

Aud o melodie enervanta ce imi invada urechile si cand deschid ochii, vad ca era sase si ceva dimineata, la ceasul de langa pat si atunci il aud pe Strify cum mormaia ca nu vrea sa mearga la scoala, cea ce ma amuza peste masura. Opresc ceasul si ma ridic din pat, intizandu-ma si apoi ma imbrac si il pup pe blond pe frunte, soptindu-i in ureche ca ne vedem la scoala. Trag perdelele si ies pe geam si miscandu-ma repede pana acasa.

- Dar nici macar nu sunteti in aceasi clasa! Exclama Marry suparata la telefon, fiindca de obicei mergeam cu ea la scoala si cu inca cateva colege, dar acum vroiam sa merg cu Strify.
- Mai tipa o data in telefon si imi zbori din banca! Marai, stergandu-mi sangele de pe buze, cu degetul mare, apoi mi-am trecut limba peste el, pentru a-l curata de sange.
Purtam o geaca din trening alba si peste o vesta din blana, tot alba, ce imi placea la nebunie si imi tinea de cald, mai ales ca azi erau vreo trei-patru grade in oras si respiratia mea se transforma in aburi foarte usori. Aveam paru facut tepi si bretonul dat intr-o parte si in urechi castile de la I-Phone-ul meu, la care ascultam muzica rock, iar pe umar un rucsac pe o parte. Mai purta o pereche de jeansi pe picior, de un albastru-spalacit si cu lanturi si in picioare adidasi albi de la Nike. Nu imi placea scoala, dar asta nu inseamna ca nu o frecventam pentru un timp, mai ales ca acum eram in a doispea si vroiam sa o termin ca sa iau bacul si pe urma, cu Dumnezeu inainte. Imi fac cruce, cand trec prin dreptul unei biserici anglicane si maresc putin pas pentru a ajunge mai repede in fata casei lui Strify, dar era cat pe aci sa ne dam cap in cap, ca mufoni si atunci ii varsam creieri pe jos.
Ii zambesc si ii spun ca am venit sa il pescuiesc sa mergem impreuna la scoala, fiindca invatam la aceiasi scoala, dar el era la bio-chimie si eu la filologie, dar se parea ca faceam franceza impreuna, dar la cate ore de franceza si spaniola - limba intai franceza si a doua spaniola - am fost pana acum, cred ca nici profi nu imi mai stiu mecla, dar mama mereu imi motiva absentele. Incepu sa mi se planga ca la franceza profa - diriga mea - are ciuda pe el si tot timpul il asculta din citit, intr-un cat doar la ea are vreo cincisprezece absente, cea ce ma facu sa zambesc ironic. O data ce lipsesti la Lorene, aia de ia in vizor si draci cu paine vei manca ora de ora. Intram in clasa mea si ne asezam in ultima banca de pe randul de la usa si imi scot cartea de franceza, cu un caiet si o rog pe Rose sa imi imprumute un caiet sa vad unde au ajuns cu limba asta, ce o stiu din cap.
- Poftim si vezi ca diriga e pornita pe tine, rau de tot, imi spuse bruneta, dandu-mi caietul.
Am ridicat o spranceana sceptic, dar imediat intra diriga - o tipa la douazeci si opt de ani, dar cu fite prin cap de nu era adevarat - si incepu sa faca prezenta, iar elevi apelati se ridicau in picioare si spuneau prezenti. Mi-am dat jos vesta cu tot cu geaca de trening, ramand intr-un tricou negru, largut si cu nu stiu ce model pe piept, dar imi placea, fiindca l-am primit acum trei ani, cadou de ziua mea, de la tati.
- Kiro LeFay! Striga blonda si eu m-am ridicat in picioare, spunand prezent, calm si privind-o atent.
- LeFay sti ca te paste exmatricularea? Ai o suta si ceva de absente motiva si nemotivate... peste doua sute! Tipa pe mine, iar eu im idau ochii peste cap, plictisit sa aud aceeasi placa vechie de c.d. folosit pe mine. Cum iti permiti? Dupa ce lipsesti cu saptamanile, vi la scoala si iti mai dai aere de vedeta, nenorocitule! Din momentul asta, daca mai lipsesti fie si o singura data, voi veni personal sa vorbesc cu maicata! Nu-mi pasa! Poate sa fie si in Patagonia - eu aveam obiceiul sa spun ca mama e plecata cu afaceri prin lume - eu vin si vorbesc cu ea personal sa faca ceva cu tine! Lipitoare! Mai tipa pe mine si apoi incepu sa gafaie, iar ochii mei se atintira spre gatul ei.
Sangele mergea nebuneste prin artere, aratand ca ii crescuse tensiunea doar la vedea meclei mele, cea ce ma facu sa chicotesc usor. Ii spun sa nu se enerveze, ca i-a crescut tensiunea si poate face bum si toata clasa izbucni in ras. Numai rezista si apoi scoase mobilul si imi spuse ca o suna pe Morgan - mami stia ce om e si de mult vroia sa ii faca de petrecanie - ca sa aranjeze o intalnire.
- Funerialile tale, spun foarte incet, dar destul de tare, ca sa auda Strify si sa chicoteasca usor, amuzat.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#20
Ehee nu am mai trecut de mult pe aici, dar asta nu inseamna ca nu am citit fiecare capitol:P
Imi place cum a decurs totul intre cei doi si abea astept sa vad mai mult. Faptul ca Strify si Kiro sunt in aceeasi scoala face lucrurile si mai interesante.Mi-e mila de diriginta lui Kiro, cu siguranta intalnirea cu mama lui nu va fii ceea la ce spera ea:))
Greseli nu am vazut, dar chiar nu m-a interesat sa ma uit dupa ele:P
Spor la scris si aduce-ti repede next`ul>:D<
Searching for answers you will never find
You're losing time with questions, just leave them behind
There's nothing left here
You should be on your way
It's a new beginning
Say goodbye to yesterday

But I question myself
Is it you or someone else?



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scars O'Love [+18] by Guns N Roses and Estranged sickness 23 10.544 10-07-2011, 05:13 PM
Ultimul răspuns: Hannah Lily Potter.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)