Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Iti place fick-ul meu?
Da.E O.K.
68.00%
17 68.00%
Scuze , dar nu.
32.00%
8 32.00%
Total 25 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Asteptarea face totul posibil , ori nu ...

#1
Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

so...sunt noua...e primul meu fic.sper sa va placa.sa incepem


Cap.1 Vara,anotimpul visurilor


Intr-o zi frumoasa de vara , la umba unui cires, o fata de doisprezece ani cu parul roz bombon , de statura medie , cu ochii de smarald , statea visatoare . Numele ei era Sakura . Haruno Sakura . Se gandea la un baiat , cu ochii de onix , parul ca abanosul si inima de geata . Numele acelui baiat era Uchiha Sasuke . Toate fetele erau innebunite dupa el . Mereu spera sa o observe , sa ii spuna macar : ,,Buna dimineata , Sakura ! '' . Din pacate , erau doar vise si sperante . Insa , deodata , fu trezita de Ino . Yamanaka Ino , era cea mai fitoasa fata din academie . Ea avea parul prins intr-o coada la spate , parul ei avea culoarea galben palid ca spicele de grau , ochii ca marea , si purta acelasi costum de culoare mov . Intotdeauna aceasta ii spunea Sakurei ,, frunte lata '' sau ,, cap mare '' ori , daca nu , ,, cap patrat '' . Si ea il iubea pe brunet . De fapt , ea era obsedata de acesta . Dar nici aceasta nu era observata de marea ei dragoste , Sasuke .
- Mai , mai , mai , pe cine avem noi aici . Chiar pe frunta lata .
- Ce e Ino , ai pierdut ; de fapt , rectific : Ti-e frica ca ai sa pierzi cuncursul ,, Miss idioata anului '' ? Sau , ai descoperit si tu in sfarsit ca n-ai creier ?
- Nici , nici , dar eu cel putin nu sunt cap patrat , ca tine .
- Miss porcusor Ino , tin sa va anunt ca sunt mai inteligenta ca dumneavoastra .
- Mai taci ! PA! zice Ino plecand nervoasa .
- Pa ! spune Sakura dupa un timp.
Se ridica si se indreapta spre academie . Pe drum , a vazut o multime deciresi , dar numai cel de langa academie ii atragea atentia . Ciresii erau preferatii ei. . Il vazu si azi . Frunzele ciresului cadeau incet , rapuse de vant , parca aratant ce era in inima ei . Teama , iubire , placere , tupeu , piruritate , rautate , frumusete si tristete . Totul era in ceata in mintea ei .
Oare Sakurei i se vor limpezii gandurile ce o framanta ? Oare o va observa Sasuke pe Sakura ?


poze : Sakura - http://i494.photobucket.com/albums/rr307...akuray.gif
Ino - http://i293.photobucket.com/albums/mm67/...manaka.jpg


Stiu ca e scurt . O sa incerc sa le fac mult mai lungi .Sper ca va placut . Voi posta si maine . Pa

#2
bun
deci categoric m'am plictisit
cei asta? asta e capitol? mai degraba salvai in word pad si postai cand era mai mare...greselile de tastare au fost spuse....dialogul mi se pare sec:|...descrierea e putina...inteleg ca e primul tau fic....da ar trebui sa incerci sa il imbunatatesti
Astept nextu'
chu si gambate:*

Ps: daca te'ai suparath da un PM
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#3
muhahaha! a venit si rautacioasa de Nya pe aici... te avertizez o sa fiu super rea... cred... so:

(24-05-2009, 02:50 PM)Sakura_night_girl A scris: Cap.1 Vara,anotimpul visurilor


Intr-o zi frumoasa de vara , la umba unui cires, o fata de doisprezece ani cu parul roz bombon , de statura medie , cu ochii de smarald , statea visatoare .bun venit in clasa I Numele ei era Sakura . Haruno Sakura .zici ca ai zis: Bond. James Bond. Se gandea la un baiat , cu ochii de onix , parul ca abanosul si inima de geatagheata . Numele acelui baiat era Uchiha Sasuke . Toate fetele erau innebunite dupa el . Mereu spera sa o observe , sa ii spuna macar : ,,Buna dimineata , Sakura ! '' . Din pacate , erau doar vise si sperante .cum e sa scrii aceeasi fraza ca in alte ficuri? ca eu nu stiu... da vad ca tu stii Insa , deodata , fu trezita de Ino . Yamanaka Ino , era cea mai fitoasa fata din academie . Ea avea parul prins intr-o coada la spate , parul ei avea culoarea galben palid ca spicele de grau , ochii ca marea , si purta acelasi costum de culoare mov .Ea avea parul blond ca spicele de grau, ochi ca marea si purta intotdeauna acelasi costum mov. cred ca asa suna mai bine:D Intotdeauna aceasta ii spunea Sakurei ,, frunte lata '' sau ,, cap mare '' ori , daca nu , ,, cap patrat '' . Si ea il iubea pe brunet . De fapt , ea era obsedata de acesta . Dar nici aceasta nu era observata de marea ei dragoste , Sasuke .gata? aici apare dialogul? unde e descrierea, my dear?
- Mai , mai , mai , pe cine avem noi aici . Chiar pe frunta lata .
- Ce e Ino , ai pierdut ? de fapt , rectific : Ti-e frica ca ai sa pierzi cuncursul ,, Miss idioata anului '' ? Sau , ai descoperit si tu in sfarsit ca n-ai creier ?
- Nici , nici , dar eu cel putin nu sunt cap patrat , ca tine .
- Miss porcusor Ino , tin sa va anunt ca sunt mai inteligenta decat dumneavoastra .
- Mai taci ! Pa! zice Ino plecand nervoasa .
- Pa ! spune Sakura dupa un timp.ce dialog "dezvoltat" 8-|
Se ridica si se indreapta spre academie . Pe drum , a vazut o multime de ciresi , dar numai cel de langa academie ii atragea atentia . Ciresii erau preferatii ei. . Il vazu si azi . Frunzele ciresului cadeau incet , rapuse de vant , parca aratantaratand ce era in inima ei . Teama , iubire , placere , tupeu , piruritatepuritate , rautate , frumusete si tristete . Totul era in ceata in mintea ei .
Oare Sakurei i se vor limpezii gandurile ce o framanta ? Oare o va observa Sasuke pe Sakura ?

deci... daca credeai ca imi va placea te inseli rau de tot. dialogul este extrem de sec, descriere & naratiune: zero barat! ideea foarte fumata... sa nu te apuci sa-mi zici acum ceva de genu': "ficurile tale sunt o porcarie si te apuci tu sa-l critici pe al meu." offff>.< cap foarte mic pentru un cap de inceput
astept nextu'
ja' ji kissu':*:*
P.S. daca vrei sa ma injuri cum au facut alti te invit sa-mi dai un PM si o sa-ti dau id-ul meu de mess... dar nu dau edit sub nicio forma, capis?
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#4
Cap. 2 Vara , anotimpul visurilor . Invitatia ( I )


Sakura a intrat in curtea academiei . Acolo s-a intalnit cu un baiat, cu parul ca soarele, cu ochii ca cerul fara nori, imbracat intr-un costum portocaliu cu mici modele albastre si cu un zambet larg pe fata . Acest baiat este mereu hiperactiv si se numeste Naruto Uzumachi . El o placea pe Sakura .
- Buna, Sakura ! si obrajii i s-au inrosit ca focul .
- Buna Naruto, Ce faci?
- Bine, tu? zise Naruto facand fete - fete.
- Bine . Nu se da azi un examen la istorie?
- Ba da . Oh , nu ! Am uitat de examen ! Pa !
- Pa, Naruto . <<Ce impiedicat uituc!Hi,hi,hi.>>
Sakura s-a dus si ea in clasa . Clasa era aceeasi in fiecare zi. Erau doar zece banci a cate trei persoane . Sakura statea in banca cu Naruto. S-a asezat la locul ei si a asteptat sa se sune pentru a incepe ora. Timpul a trecut repede si ora incepea deja . In fata copiilor a aparut un barbat de douazeci si trei de ani. Acest avea parul maro ca pamantul dupa ce era udat si ochii de aceeasi culoare. El se numea Iruka.
- Buna ziua, elevi !
- Buna ziua, Iruka - sensei!
- Bun..., sa incepem examenul !
Pentru Sakura examenul nu era greu. Erau doar zece intrebari si o compunere legata de istorie. Pentru Naruto insa ...., examenele nu erau punctul lui forte.
Orele au trecut repede. Fiecare copil mergea spre casa lui.
Pe drum, Sakura se mai gandea putin la brunet care ii furase inima . Ajunsa acasa , Sakura se arunca pe pat si isi pune ipod-ul la urechi. Ea asculta melodia ei preferata : " How's that girl " .
Dupa ceva timp a hotarat sa se apuce de teme . Nu a durat mult si aceste a au fost gata . Cam pe la 21.30 a luat-o somnul .
Dimineata sosi cu pasi repezi , zgornind noaptea.Sakura se trezi , isi facu siesta si se imbraca cu un kimono rosu dungat in unele parti ale corpului cu alb si crapat in parti la picioare . Si-a prins parul intr-un coc si a plecat ca de obicei cu zambetul pe buze .
Ajunsa la scoala a fugit in clasa , alaturi de colegi , toti nerabdatori sa afle rezultatele examenului . Dupa ceva timp a aparut si Iruka salutandu-si elevii .
-Sa va spun rezultatele : Shino - 8,00 ; Inuzuka - 9,01 ; Ino - 5,40 ; Hinata - 10; Ten Ten - 10 ; Temari - 10; Naruto - 9,5; .....Neji - 10, Gaara - 10; Sakura - 10 ; Sasuke - 10 . Acestea sunt rezultatele.
Acea zi fusese minunata . Sakura dorea sa-l invite pe Sasuke maine la un suc.
Il va invita Sakura pe Sasuke la suc ? Va accepta Sasuke invitatia Sakurei?
To be continued...


Poze : Iruka - http://i245.photobucket.com/albums/gg44/...colour.jpg

#5
Daca nu iti palc criticile dure, te rog sa ocolesti comentariul meu, deoarece iti voi enumera tot ce ai gresit la ultimul capitol. Nu vreau sa isc o cearta intre noi doua pe forum / site.







Citat:� Dintr-odata un sentiment de fericire enorma a cuprins-o . Dar acum alta era problema : Cum se va imbraca si mai important cum va decurge intalnirea ? ��
mergea mai bine: Deodata, a cuprins-o un sentiment de fericire enorma.
Si, maica, de ce ne intrebi pe noi, nu inteleg ? ca tu trebuie sa stii nu noi. ^__________^


Citat:Orele se scurgeu cu repeziciune.
da-mi un indiciu ceva. la ce timp lucrezi ? Chiar vreau sa stiu la ce timp lucrezi. raspunde-mi la intrebare. La ce timp lucrezi ?


Citat:Imediat ce am auzit clopotelul am fugit acasa . Mi-am aruncat ghiozdanul in pat si mi-a scos toate hainele . Nu stiam cu ce sa ma imbrac , dar spre norocul meu mi-a venit o costumatie in minte . Mi-am luat un tricou negru cu o inima mare , rosie , inconjurata de sarme ghimpate pe spate , o fusta mini , comoda ,de culoarea rosu aprins cu buline negre , un dress subtire de culoare gri cu mici modele si o pereche de cizme , de culoare neagra , lacuite , lungi pana la genunchi cu un toc destul de inalt si subtire . Mi-am luat geanta de culoare mov si am plecat . Pe drum ma gandeam numai la brunet . Imediat ce l-a vazut , simteam cum obrajii mi se inrosesc si genunchii incep sa imi tremure involuntar .
=))) Bun, deci tu la ce persoana scrii ? Sta, stai asa. Deci, in prima propozitie ai inceput diferit, iar in a doua altfel. Puteai sa alsi un mic spatiu intre astea doua ca sa ne dam seama. ok ?
iar, descrierea este foarte seaca. Uite un gen de descriere seaca. iti zic eu ca e banala, deoarece o cunosc.


Citat:Dupa ce ne-am salutat , am inceput sa ma mai linisteasc desi ma balbaiam inca si abia legam doua vorbe . Ne-am comandat cate un suc , ee un suc natural de piersici si el o Coca cola . Am decis sa luam si o prajitura .
Stii, ^___________________^ nu prea,...sti tu, nu ne prea intereseaza ce sucuri au baut personajele.


Pana ce sucurile au venit , el imi pune tot felul de intrebari , cum ar fi : De ce l-am invitat la suc , de ce nu mai sunt prietena cu Ino si multe alte intrebari . I-am raspuns la toate intrebarile lui stupide apoi am inceput sa imi beau sucul . M-am ridicat de la masa si i-am spus ca merg pana la baie .
Inner Sakura :
��

Citat:Doamne ce enervant e uneori Sasuke . Credeam ca mai are putin si ma intreaba daca sunt fata sau baiat . El nu a auzit ca nu asa se procedeaza cu o fata ? Cred ca nu . Comportamentul lui imi comfirma asta . ��
ufff grabesti prea mult actiunea ^_^

Citat:Dupa ce am iesit de la toaleta , ce sa-mi vad ochiilor . Sasuke se saruta cu Karin , rivala mea .
deja ? Nu ai zis nimic, din ce putea face sakura la baie.


Citat:Karin era o fata de doisprezece ani , cu parul maron spre negru , ochii ca pamantul , de statura medie ce se imbraca putin cam ciudat .De data aceasta , era imbracata cu o fusta neaga pe cara scria : ��You like me ! �� si un tricou alb .
sec, sec, sec ! Descrierea ma refer.

Citat:In momentul in care i-am vazut sarutandu-se , siroaie de lacrimi au inceput sa iasa din ochii mei . Am plecat fugind si plangand , imi doream sa nu mai exist in acel moment . Imediat ce am intrat in casa , m-am dus la sertarul unde imi tineam jurnalul si am inceput sa rup tot ce scrisesem despre Uchiha
De can d a ajuns acasa ? Cum ? a avut arpipi cumva ? Tu treci peste tot ce este important de descrtis / de narat.

.
Citat: Din intamplare ochii Sakurei incep sa se uite atent la mainile ei .
Mainile Sakurei incepeau sa aiba culoarea roz deschis si asta se extindea pe tot corpul e firav si fragil .
Inner Sakura :
momentan sunt total bulversata. La ce timp narezi maica ?

�� Ce se intampla cu mine ? Ce devin ? Aaaaaaa�. ��
O durere cuplitacumplita a pus stapanire pe mine . Am cazut jos . Nu mai vedeam , nu mai auzeam , eram ca intr-un vis din care nu ma mai puteam trezi . Insa , miracol , am auzit pe cineva vorbindu-mi . Imi spunea ca ma voi trezi , voi simti o durere ascutita in piept si ca voi avea o putere inimaginabila, dar toate la timpul lor .
- Aaaaaaaaaaa�. .


Bun ^____________^
Deci eu sunt total bulversata de ce se intampla in ficul tau. Nu pot sa-mi imaginez cum treci de la o actiun importanta la o actiun banala si fara un anumit sens. Nu am idee la ce timp lucrezi, ( oh, da daca nu ai gramatica este varza tot ficul, chiar nu imi pasa ca redactarea e buna, dar din moment ce tehnoredactarea este total pe dos, atunci ..... )
Nu am idee la ce persoana narezi. Adica, pur si simplu eram derutata. Vorbesti din perspectiva personajului, apoi dintr-o data a intrat la narat autorul. M-ai derutat ^^' , alceva, nu stiu ce as mai putea spune, lucreaza la timpurile verbelor, hotaraste-te la ce persoana narezi apoi mai vorbim de redactare. deodarece o ai seaca ( descrierea ), dialogul este banal ( frazeele sunt monotone ) iar naratiunea e total data peste cap ( din cauza tehnoredactarii care nu i se gaseste timpul verbelor corecte si persoana la care nareaza, plus ca grabesti incontinuu actiunea. )


La celelalte capitole nu ma bag, din moment ce alea nu sunt capitole, i mean hello .__.' sunt doar niste fragmentele micute, care ar trebui sa le unesti pe toate si sa obtii un capitol mai mare, maI Frumos, etc etc >.< ya` know this stuff.
-

#6
despre asta vorbeam eu incetul cu incetul evoluezi, fiinca nimeni nu-i perfect. Greseli de tastare sunt normale la incepatori (nu ca eu as fii nu stiu eu ce scriitoare dar incerc sa ma descurc ), trebuie sa fii constienta ca ficul tau este destul de bun, eu una daca as fii profesoara ti-as da nota 9,70. Inca o data bravo suses in continuare si la scoala astept nextul, ai incredere in tine totul va fii bine!

Bye-Bye!:*

#7
'cerului cerului '- cerului...nu e nevoie de repetari;))

'clde'- calde

'inece'- innece

'di'- din

'kory'- Kory

'dupace'- dupa ce

bun...greselile de tastare le-am mentionat...descrierea...unde e?...e dipsruta?...nu prea are farmec...dialogul...mi se pare cam sec:|...actiunea o grabesti mult...i-a fiecare detaliu si descriel...capitolul fal mai mic...nu vad care e ideea sa vorbesti de Kory...ca personajele principale sunt Sasuke si Sakura..ma rog...tu stii mai bine:)
Astept nextu'....Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#8
Hello! Imi pare rau ca nu am mai trecut pe la ficul tau de ceva timp, insa am recuperat ce am pierdut si important este ca sunt acum aici. Ce sa zic...categoric am vazut o evolutie uimitoare de la un fic plin de dialog sec, fara nici un pic de descriere si de naratiune nu mai vorbim...la unul destul de bun , plin de imaginatie, actiune si suspans. Bine inteles ca este loc de si mai bine, insa mai ai destul timp sa te perfectionezi.

Sa revenim la ultimul capitol si cel mai recent postat. Ceea ce nu am vazut la inceput a fost o descriere( ai pus una insa foarte foarte mica...2-3 cuvinte care nci nu se pot numi descriere), care dupa parerea mea ar fi mers destul de bine. Sa descrii putin atmosfera de dimineata, soarele, razele acestuia...orice numai sa fie putina descriere. Ceea ce iar am vazut si nu mi-a placut a fost ca ai cam grabit actiunea ....brusc s-a sculat si s-a dus la baie...adica puteai sa mai dezvolti si tu aici putin ca mergea agale , somnoroasa pana la baie ca pasii ii erau grei sau alceva:). Incearca sa nu mai faci dialog sec de genul -buna; -buna; -pa ;- pa ...pentru ca pur si simplu te plictisesti citind replicile acestea si doi ca arata inestetic. As vrea sa vad mai multa descrierea a sentimentelor Sakurei sau al oricarui alt personaj ....sa zici cate ceva despre felul in care se simte si sentimentale pe care le traieste .Cu asta am incheiat....cam atat am avut de spus deci astept cu nerabdare nextu' si sper din tot sufletul sa nu te deranjele comentariile mele pentru ca nu ti le zic din rautate.
Spor la scris1 :*:*

#9
uh...ma doare mana...da la critici is mai buna:))

Citat:incercat

Locuiesc

Citat:Atragea toate fetele in patul lui , apoi le trata ca niste carpe folosite .....Aaa , da , ca baga toate fetele in patul lui , apoi le trateaza ca pe niste carpe folosite
...repetitii si iar repetitii

Capitolul e foarte mic..pentru un ultim capitol e foarte mic..seamana mai mult cu un fragment...descrierea nu prea exista pe aici...mai mult ai povestit...dialogul e disparut si el. Nu prea imi place ca Sasu nu a ramas cu Saku...ma asteptam la mai multe capitole...mai multa drama...mai multe lucruri...dar treaca mearga.
Astept urmatorul tau fic. Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#10
^Mia^ cred ca tu ai citit capitolul care l-am postat , dar m-am hotarat sa mai astept putin si sa mai fac cateva capitole si o incheiere pe masura . oricum nu acela va fi sfarsitul voi face alt capitol de incheiere . bye



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cand imposibilul devine posibil... Lexxu 4 3.310 05-08-2012, 10:14 AM
Ultimul răspuns: Lexxu
  Shea ............................. [posibil +16] Sângerica :3 3 2.448 06-09-2011, 08:31 AM
Ultimul răspuns: Lussya
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 10.947 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Totul pentru Rain. A'Svear 11 6.145 26-12-2010, 02:02 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Nu totul se rezuma la putere [+16] ☻vαмpιхυ`☻ 2 2.621 24-11-2010, 10:51 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Chiar este posibil?! Mrs. Lovett 8 4.335 07-11-2010, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Sorynna
  Totul sau nimic Acadea' 3 2.977 31-10-2010, 11:28 PM
Ultimul răspuns: Mădălina
  Dragostea invinge totul Stefy Sayuri Cassie 0 2.014 30-10-2010, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Stefy Sayuri Cassie
  Dragotea invinge totul(sasusaku) Roney 7 5.806 15-07-2010, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Totul are un inceput (yaoi) yaoi maniac 7 4.303 26-06-2010, 11:31 AM
Ultimul răspuns: βεκi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)