Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Iti place fick-ul meu?
Da.E O.K.
68.00%
17 68.00%
Scuze , dar nu.
32.00%
8 32.00%
Total 25 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Asteptarea face totul posibil , ori nu ...

#11
Cred ca te descurci destul de bine.Ficul e frumos dar mi separe ca ai cam mult dialog...si nu prea arata bine...Greseli de tastare ai dar nu ma apuc sa ti le enumar acum, desi marea majoritate au fost corectate de cei dinaintea mea.Incearca sa faci capitolele mai lungi.Acesta mi s-a parut pur si simplu prea scurt...Cam atat am avut de spus.Spor la scris in continuare.Kisses and hugs.;)

#12
Cap.8 Noul cuplu


Trecuse vacanta si un nou an de scoala a inceput pentru elevi . Deoarece de azi ininte Sakura trebuia sa fie la scoala la ora opt , aceasta era deja pe drum . Mergea agale , linistita , pana cand , un gand o facu sa roseasca . Acea amintire care o facea sa zambeasca , acea zi in care putea spune ca e cea mai frumoasa zi din viata ei .


Flashback

� Kory merse la masa unde statea Sakura si ii spuse :
- Sakura , vino putin te rog .
- Da , vin !
Atunci Kory a luat-o de man ape Sakura si a dus-o intr-un loc retras , unde tipetele de bucurie , muzica nu se auzeau .
In timp ce mergea printre elevi , Sakura rosea ca un rac . Ea incepuse sa simta ceva frumos pentru Kory . Nu , nu ca si la Sasuke .
Ea si-a dat seama ca era obsedata de Sasuke nu ca il iubea . Insa pentru Kory simtea altceva .
In sfarsit au ajuns in locul respective .
- Sakura , spune el rosind usor , stiu ca nun e cunoastem de mult timp insa . . .
- Haide , spune-mi ! Nu mai fi asa timid !
- Vrei sa fi prietena mea ? spune acesta aproape soptind .
- Sigur ca vreau !
Atunci Sakura i-a sarit in brate , dandu-i un mic pupic pe buze .
- Uite , asta e pentru tine !
Atunci baiatul ii inmana o cutiuta mica si rosie .
Cand Sakura o deschise , vazu o hartie impachetata frumos pe care scria : Pentru tine . Iar dupa acea fartiuta un inel cu diamant verde . Daca nu va vine sa credeti , era si ceva pe el . Scria asa : S + K = L
- Dar de la ce vin aceste litere ?
- Pai nu e evident ?
- Nu si pentru mine .
- S , Sakura + K , Kory = L , Love .
- Ce dulce esti ! �


End Flashback


Nimeni nu stia de ei ca sunt impreuna . De aceea Sakura nu stia ce reactie vor avea prietenele ei vand le va da veste . Mai ales ca o vor intreba cine i-a dat inelul .
Ea a decs s ail poarte in fiecare zi . Chiar daca priatenelor ei nu le convine acea relatie Sakura nu va renunta la Kory , nici in ruptul capului .
Si . . . exac cum banuia , nici nu a intrat bine pe poarta academiei , ca toate prietenele ei au sarit pe ea .
- Sakura , buna !
- Ce mai faci ?
- Cum ai petrecut vacata ?
- Te-ai distrat ?
- Ti-ai facut un prieten ?
- De unde ai inelul ?
- S-au de la cine ?
- Stati , usor , ca va raspund la toate intrebarile . In primul rand : Buna tuturor ! O.K. acu� sa va raspund la intrebari . Fac bine , chiar foarte bine . Vacanta mi-am petrecut-o la mare , la munte si la bunici . Da , m-am distrat pe cinste . Am invatat sa fac surf . Nu , nu mi-am facut un prieten . Inelul il am de la un baiat . Baiatul fiind Kory . El e prietenul meu .
- Dar de cand ?
M-am apucat sa le povestesc totul .



*******************************



- Buna , draga mea ! spune Kory venind spre mine si dandu-mi un mic pupic pe obraz .
- Buna . . . aaa
- Tigru . Asa imi poti spune .
Sakura a ras un pic si dupa a zis :
- Buna , � tigrule � !
Dupa ce Sakura si-a salutat restul colegilor a intrat in clasa . Acolo a gasit-o pe Ino plangand . S-a dus l-a ea sa vada ce are . Aeasta i-a spus ca Sasuke a profitat de ea . Si colac peste pupaza , a zis ca vor fi un cuplu , iar peste doua zile , cand a ajuns acasa , el se � distra � cu o alta fata .
- Ino , nu plange ca s-a terminat . . . zambeste ca s-a intamplat . Mitocanul ala nu te merita . Uite , eu acum sunt cu Kory . Iti vei gasi tu pe cineva care sa tina la tine cu adevarat .
Nici nu si-a terminat Sakura propozitia bine , ca Sasuke intra in clasa si o saluta pe Ino cum numai el stie .
- Buna , tarfo ! Ce zici ? Vii pe la mine diseara ?
- Las-o in pace Uchiha !
CLINCCCCCCCCCCCC
Se aude sunetul stident al clopotelului .

#13
Cap.9 Naruto , te simti bine ?




Prima ora era Istorie . Daca la prima ora Sakurei i se parea ca nu e o zi speciala si nici un coleg nu s-a schimbat . Dar se insela amrnic . In fine , prima ora a trecut si nici nu s-a sunat bine de pauza ca orele au inceput . Acum avea � Limba si literatura romana � . Profesoara lor , Karenbanana , era o fire linistita , calama , inzestrata de Dumnezeu cu o voce de inger . Avea parul rosu , fata alba ca spuma laptelui , pielea catifelata si era imbracata cu o fusta neagra , putin mai lunga de genunchi , o camasa alba , putin ruj roze , iar in final era facuta putin pe la ochii cu lila .
- Buna ziua , elevi !
- Buna ziua , doamna profesoara !
- Cum ati petrecut vacanta ?
- Foarte bine !
- Ei , ma bucur . Acum sa ne incepem ora . As vrea sa stiu ce ati citit in vacanta .
Numai Sakura , Hinata si . . . ce surpriza , Naruto .
- Naruto ? Mi se pare mie s-au tu tii mana ridicata sus ca sa spui ce ai citit ?
- Nu , doamna nu vi se pare . Pot incepe sa va spun ce am citit ?
- Da , chiar te rog !
- Am citit : � Elevul Dima dintr-a saptea � de Mihail Drumes , � Recreatia Mare � de Mircea Santimbreanu , � La medeleni � de Ionel Teodoreanu , � Ciresarii � de Constantin Chirita , � Fram ursul polar � de Cezar Petrescu , � Toate panzele sus ! � de Radu Tudoran sau � Romanul adolescentului miopit � de Eliade , dar si altele , sunt genul de carti pe care visezi sa le citesti in acea stare de gratie . . .
- Bravo , Uzumaki ! Ai 10 !
� Naruto , te simti bine ? � sopteste Sakura . Se pare ca Naruto nu a auzit-o .
In rest , ora se dasfasura normal . Insa , se pare ca la cat a vorbit Naruto , timpul s-a scurs cu repeziciune .
Clinc � Clinc � Clinc ! se aude clopotelul parca seatuit de putere .
In pauza , Sakura s-a indreptat spre Naruto cu un singur gand . Insa ea observat ca Hinata era pe langa el si nu mai era rosie ca racul cand ii vorbea , ba chiar era foarte deschisa .
Fara sa isi seama Hinata plecase de langa el . Atunci Sakura a inceput sa fuga dupa el deoarece se departa pe acel coridor .
Imediat ce a ajuns , l-a salutat gafaind si l-a intrebat daca se simte bine .
Acesta i-a raspuns numai decat spunandu-i ca i s-a luminat mintea si ii da Sakurei o veste de ultima ora : S-a cuplat cu Hinata .
Restul orelor au decurs normal . Ma rog . . . aproape normal .

Stiu ca e f.f.f.f.f. scurt , insa voi pleca la bunici si acolo voi sta pe afara si vreau sa apuc sa fac sfarsitul .


Poze :


Karenbanana
[Imagine: MinitokyoAnimeWallpapersKarin_24663.jpg][posturi unite]
apropo stiu ca domina dialogul dar cu am mai spus : voi pleca la bunici si acolo voi sta pe afara si vreau sa apuc sa fac sfarsitul . Va rog , fiti planzi . . . si comentati ambele capitole . :) :P

#14
iti vine sa crezi ca m-au plictisit capitolele? folosesti expresii care nu isi au rolul intr-un fic. dupa greseli nu m-am uitat, desi mi-au sarit cateva in ochi. dialogul nu este bun chiar deloc, este sec. descrierea lipseste (asta exceptand descrierea fizica). eu vreau sa vad descrierea sentimentelor. crezi ca se poate? naratiunea slaba, ai grabit mult actiunea. ideea este cat de cat originala. nu prea stiu ce as mai putea spune so...
astept nextu' ^^
chu & gambate & kissu' :*:*:X:X
P.S. si eu am citit "Elevul Dima dintr-a saptea" de Mihail Drumes. m-a facut sa plang ;))
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#15
Cap.10 Orice sfarsit inseamna un nou inceput


Era 18.11.2020
In casa familiei Uchiha si Haruno era mare veselie . De ce ? Sasuke se insura cu Sakura . Erau pregatiri peste pregatiri . Sakura isi lua pentru prima data rochia de mireasa pe ea . Mama ei o ajuta si ii dadea sfaturi , ii spunea sa nu ii fie teama , in timp ce Sakura spunea ca v-a lesina acolo . In tip ce Sakura statea putin sa isi traga putin rasuflarea , mama ei o incuraj sa nu ii mai fie teama de nimic .
Sa vedem ce face mirele nostru .
- Doamne , oare cravata asta merge la costum ?
- Fiule esti gata ?!
- Nu mama !
- Pai grabestete si tu putin !
- Bine !

**************************************************

**************************************************

- Sasuke Uchiha , o iei de buna voie si nesilit de nimeni , pe Sakura Haruno ?
Un moment de tacere s-a lasat si din cauza emotiilor , Sasuke a comis marea gresala .
- Nu !
- Pof-pof-poftim ?! Ai spus “ Nu ! ” ? spune Sakura
- Da , adica nu , adica . . .
Insa nu a avut timp sa termine ce avea de zis deoarece Sakura fugise plangand .

******************************************************

Dupa un an

*****************************************************

- Kory Inuso , o iei de buna voie si nesilit de nimeni , pe Sakura Haruno ?
- Da !
- Sakura Haru . . .
- Da!
- Atunci va declare sot si sotie . Puteti saruta mireasa !


Dupa doi ani de casnicie


“ Te iubesc ! “ Asta isi spuneau mereu cei doi indragostiti .
Au facut doua fete frumoasa , pe nume Korina si Saruka .
Si au trait fericiti pana la adanci batraneti .
The end

Stiu ca e scurt da nu am mai avut ideei .

Poze :


Saruka cand e mai mare

[Imagine: 2005vd.jpg]

Korina cand e mai mare

[Imagine: music.jpg]

#16
:??:??:?? Oaw, asta este cea mai grabita actiune pe care am vazut-o de cad citesc anime-uri!!!!!!!!
Este ultimul tau capitol la acest fic si este cel mai varza. Celelate mi-au placut, dar acesta m-a dat pe spate.:zuppy06: De la ora de istorie , pardon din pauza de dupa ora de istorie sari la nunta lui Sasuke si Sakura apoi, la nunta Sakurei si Kory s.a.m.d. CIUDAT
Dar este ficul tau si il facu cum vrei tu.
Sper ca nu te-am suparat.:bye::bye::bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cand imposibilul devine posibil... Lexxu 4 3.311 05-08-2012, 10:14 AM
Ultimul răspuns: Lexxu
  Shea ............................. [posibil +16] Sângerica :3 3 2.449 06-09-2011, 08:31 AM
Ultimul răspuns: Lussya
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 10.947 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Totul pentru Rain. A'Svear 11 6.158 26-12-2010, 02:02 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Nu totul se rezuma la putere [+16] ☻vαмpιхυ`☻ 2 2.622 24-11-2010, 10:51 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Chiar este posibil?! Mrs. Lovett 8 4.338 07-11-2010, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Sorynna
  Totul sau nimic Acadea' 3 2.980 31-10-2010, 11:28 PM
Ultimul răspuns: Mădălina
  Dragostea invinge totul Stefy Sayuri Cassie 0 2.014 30-10-2010, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Stefy Sayuri Cassie
  Dragotea invinge totul(sasusaku) Roney 7 5.812 15-07-2010, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Totul are un inceput (yaoi) yaoi maniac 7 4.311 26-06-2010, 11:31 AM
Ultimul răspuns: βεκi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)