Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Uraste ca iarna, iubeste ca vara.

#41
Soo, in cele din urma am aparut si eu:D. Da, am asteptat ceva vreme capitolul si sincer a meritat asteptarea.
La inceputul lui, ma asteptam ca perversul Kai Nui sa-i faca ceva si m-a cam omorat asteptarea. So controlat omul destul de bine la masa...aproape. Iar Kizo nu stia ce are sau a banuit si sunt sigura ca si-a dat seama cam cum sta treaba.
La film amandoi uitandu-se la Alien VS Predator, iar lui Kizo sa-i fie frica m-o amuzat. Asta la cam pus pe jar. Nu ma asteptam ca Kizo sa-i fie asa frica, dar ce a urmat ui :>..a incins atmosfera. Norocul curentului care a fost luat si nu s-au mai uitat. Deci Ka Nui ar trebui sa multumesti vremii de afara si faptul ca sunteti singuri.
Kizo si eu vreau sa-ti cunosc si alte laturi ale personalitati tale, sa nu ne dezamagesti....
Succes la tastat>:D<
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#42
Citeam atat de bine iar dupa aceea,in punctul culminant,te-ai oprit!!...
In fine, te pricepi extrem de bine la descris si-mi o face o mare placere sa-ti citesc povestirile tale.
Ideea e originala si interesanta lasandu-ma,la porpriu, cu gura cascata la gesturile si actiunule personajelor care sunt originale si bine-conturate,ceea ce nu prea intalnesc la multe fictiuri.
La inceput eram sigura cum va fi si cum se va termina actiunea,dar m-ai surprins intr-un mod placut,personajele pastrandu-si felul lor de a fi...
Totusi greselile si-au facut loc,greseli micute,neobservabile...
Spor la scris si sa vii cat mai curand cu next...
Bye

#43
Hello!:*. Am asteptat nerabdatoare capitolul , dar cand am vazut ca nu mai apare am inceput sa ma ingrijorez. Un capitol extraordinar , asa cum ne-ai obisnuit;). Cu toate acestea , ai avut o groaza de greseliX_X:
-"dorinta mea de a ma imprietenii cu el"(imprieteni)-la infinitiv si in structurile care folosesc infinitivul verbul nu are niciodata doi "i".
-"daca i le voi impartasii"(impartasi)
-"avem aceiasi varsta"(aceeasi)
-"in ai mei ochii"(ochi)
-"Te simti bine Ka Nui?"(Te simti bine , Ka Nui?)- "Ka Nui" este in cazul vocativ , deci sta inainte , intre sau dupa virgula.
-"Era defapt un bucatar excelent"(de fapt)-nu se scrie legat niciodata.
-"Obrajii sa-i"(sai)-se scrie legat cand are ca sinonim pe "lui" sau "ei".
-"Ne avand pe nimeni cunoscut"(neavand)
-"Nu aveam de unde stii"(sti)
-"sa fi bun"(sa fii)
-"inafara de numele meu"(in afara)
-"Ochii aceea negri"(aceia)
-"frica parea al macina" , "dorinta de al avea" , "pentru al mobiliza"- se scrie "a-l" in toate expresiile pe care le-am mentionat. Nu sunt toate cazurile in care ai scris asa , dar nu le-am mai pus pe toate.
-"faptul ca eram atat de aproape de el, imi determina corpul" ; "Ochii aceea negri, parca cereau afectiune"-virgulele din frazele pe care le-am copiat aici nu aveau ce cauta acolo. Stiu ca e vorba doar de niste virgule , dar sunt plasate intre subiect(faptul , ochii) si predicat (determina , cereau) , ceea ce nu se face niciodata , chiar daca niste cuvinte le despart. Puteai pune virgule in cazul in care adaugai o propozitie incidenta , de exemplu: "Ochii sai , care erau negri , parca cereau afectiune."
-"Nici de cum nu ma sfiam"(nicidecum)-se scrie dezlegat intr-o propozitie de genul: "Nu mi-a placut nici de cum i-ai vorbit lui , nici de cum te-ai comportat cu ea.". Se scrie legat cand e sinonim cu "in niciun caz" , "deloc".
-"mai mult vroiam sa-l tachinez"(voiam)
-"Nu mai imi pronunta numele"-stiu ca majoritatea persoanelor se exprima asa , dar e corect "Nu imi(-mi) mai pronunta numele". In vorbire sa zicem ca se mai accepta , dar nu si in scris.
-"cativa centimetrii"(centimetri)
-"pentru ai oferi" , "placerea de ai gusta mugurii" , "pentru ai desprinde buzele"(a-i)-se scrie legat in expresii de genul: ai mei(parintii mei) , tu ai. Adica atunci cand exprima posesia si in conjugarea la prezent a verbului a avea , persoana a II-a(tot posesia o exprima).
-"Vocea s-a inabusita"(sa)-se scrie legat cand e sinonim cu "lui" sau "ei".
-"pentru a il mai analiza"-mai rare cazurile cand se scrie "a il". Pentru a evita hiatul se scrie "a-l".
-"de al(a-l) mai auzi inca odata" ; "ii mai sarutasem buze odata, apoi inca odata"-in toate cazurile se scrie "o data" deoarece se refera la "o singura data" , nu de doua ori , nu de trei ori. "O" e numeral , de aceea se scrie dezlegat.
-"Ii ridicasem tricoul in sus"- "a ridica in sus" e pleonasm. Nu poti ridica in jos.
-"pentru al ametii"(a-l ameti)
-"de ce sa se rusineze sau teme"(de ce sa se rusineze sau sa se teama)
-"sub nici o forma"(nicio)
Ai ceva probleme cu "i" , pui prea multi. De asemenea , nu stii cand sa scrii al/a-l , ai/a-i , sai/sa-i , sa/s-a etc , iar asta nu e ok. E un fic prea super ca sa fie "desfigurat" de atat de multe greseli , devine inestetic. Sincera sa fiu , incepusem sa ma enervez la un moment dat pentru ca imediat cum terminam de copiat o greseala , vedeam alta. Imi pare rau daca par dura sau altfel , nu o fac ca sa te simti tu prost , ci ca sa te ajut.
In rest e ok , povestesti frumos , stii cum sa descrii anumite pasaje si folosesti niste expresii care chiar ma amuza. In plus , faci capitolele destul de lungi.
So , te astept cu next cat mai repede. Ceau!<3:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.724 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O iubire de-o vară? Ayu.Lore 5 2.148 01-09-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Ayu.Lore
  Vrei sa fii iubit, iubeste! Trioxide chocolate.۩ 11 5.383 05-07-2011, 02:08 PM
Ultimul răspuns: Ellys
  O poveste de iarna [SasuSaku] Mimi. 10 10.225 05-02-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: Harona
  Ploi scurte de vară chrissta 8 3.641 11-12-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  O vara de vis lary-chan_sakura 4 3.159 15-08-2010, 06:50 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  Suspinuri în culori de vară [yaoi] Claribel 5 4.415 28-07-2010, 10:27 PM
Ultimul răspuns: SAYA_ANGEL
  Iubeste-ma violent dar, ucide-ma cu tandrete Elena. 4 5.015 05-01-2010, 04:13 PM
Ultimul răspuns: candy_cane
  Iarna Magica[SasuSaku] xD Wolfx 4 4.288 23-12-2009, 01:18 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Nopti de vara Shadow. 17 14.294 03-08-2009, 05:38 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)