Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Trandafirul de foc

#15
Cap10: Incapatanata, pana la lacrimi!


imi cer mi de scuze ca nu am mai scris de ceva timp, dar am avut de lucru cu niste rudeX( si cu intrarea la liceu:D, asa ca uite si continuarea :X



O frumoasa zi de duminica, aparent insorita, isi facu aparitia in tabara. Lumina puternica a soarelui de dimineata o trezi pe frumoasa Lex. Era buimaca de somn si toata noaptea fusese bantuita de cosmaruri cu violuri, stia ca aceasta era ultima zi asa ca trebuia sa se gandeasca repede la ceva. Oare ce avea sa-i raspunda lui T-age. Gandul acesta o chinuia de cateva zile bune, asa ca intra in baie inca gandindu-se la ce avea sa urmeze. Isi arunca hainele pe gresie, pierduta in ganduri, in timp ce apa curgea in voie umpland camera cu un abur fierbinte inecator: ”Eh, acu’ e acu’, ori ma supun, ori voi fi a lui cu forta. Oricum de supus nu ma supun nici daca trebuie sa mor din asta, apoi pe de cealalta parte sunt sigura ca pot sa-i fac fata si chiar sa-l bat, sunt mai buna ca el plus ca am un avantaj foarte mare pentru ca sunt mai usoara, mai subtire rezultand automat ca sunt mai agila. Dap asa e, nu am ce ce sa-mi fac griji.” Si se opri din gandit pentru a se scufunda in cada plina cu apa fierbinte si plin de spuma, ce emana un placut miros de visine. Se scufunda complet in apa ramanand acolo pentru cateva secunde bune, apoi isi scoase capul la suparafata asezandu-se comod. Dar in timp ce fata pierdu notiunea timpului pana ce apa din cada se racise, T-age adusese deja micul dejun asezandu-se intr-un loc ascuns cu gand sa o ia prin surprindere pe adolescenta, caci stia ca asta era unica lui sansa sa o imobilizeze.
Descoperind ca apa din jurul ei era aproape rece fata isi spala corpul si parul, se usca, se imbraca si iesi din baie cu gandul sa astapte micul dejun. Cand dintr-o data cineva se arunca asupra ei lovind-o puternic de perete si imobilizand-o la pat, atunci fata constientiza gravitatea problemei. Acum era la mila lui T-age si trebuia sa gaseasca o solutie pentru a se elibera, dar o voce perversa si usor ironica ii spulbera gandurile:
─ Ei, printesa acu avem o problema!? Cred ca nu e nevoie sa-ti amintesc ca azi e termenul limita pentru a lua o decizie, si cred ca nu prea ai multe optiuni avand in vedere situatia de fata. baiatul simtea ca nu se mai putea stapanii, inima ii batea cu putere si astepta cu nerabdare un raspuns de la satena, caci situatie de fata nu-l prea incanta si nu avea chef sa-i faca rau persoanei iubite.
─ Nu-s printesa, printesa poti sa-i zici la orice curva vrei tu, dar nu mie. Si acu hai sa terminam cu aceasta mascarada ca stii prea bine raspunsul meu, sunt o luptatoare nu o fata cu fite ca restul. desi cuvintele ii erau foarte curajoase simtea ca inima ii va parasi corpul curand lasand o gaura in urma ei, iar nervii incepeau sa o dea de gol facandu-i corpul sa tremure cu putere. Insa pe alta parte ii era greu sa conceapa ca persoana de care se indragostise era asa de ipocrita si nenorocita, nu putea inca sa realizeze acest lucru.
Insa gandurile i se risipira cand simti cum doua maini calde si violente scot tricoul de pe ea si il folosesc precum sfoara legandu-i mainile de capul patului, continuand sa scoata hainele de pe ea pana o lasara in lenjeria intima apoi brunetul sopti furios:
─ Poate asta te va calma...si mainile lui incepura sa se plimbe violent pe corpul tremurand al satenei. Incerca dinrasputeri sa o excite pe adolescenta, dar dupa cateva momente Lexi ceda presiuni si incepu sa planga de nervi.
“Nu se poate...nu poate fi adevarat...asta nu este baiatul de care m-am indragostit, baiatul pe care il iubesc sunt sigura ca ma iubeste...nu am crezut ca tocmai eu voi pati asa ceva. Dupa atatia ani de chinuri si antrenamente pentru a invata sa ma bat, acum patesc asta...si tocmai de la persoana iubita, am un alt cosmar...asta nu e adevarat.”
“Off! Doamne ce sa fac, mi se rupe inima nu asta am vrut eu, eu visam ca ea sa se sperie nu sa planga de nervi si panica. Da, e clar sunt un bou cu b mare, dar o dreg eu cu multa dragoste si blandete, poate ma iarta.”
Fata palngea de cinci minute bune, timp in care T-age isi pusese gandurile in ordine, surprinzator pentru Lexi aceste ii dezlega mainile ca mai apoi sa o ia in bratze si sa-i stearga lacrimile:
─ Vai de capul si de zilele mele! Te Iubesc! Mor dupa tine si tu esti o incapatanata, ca un catar. Am vrut sa te sperii, am zis ca poate, poate asa o sa recunosti ca ma iubesti si tu. Dar in schimb tu faci iar pe inabordabila si mai bine te panichezi si plangi de nervi decat sa spui un amarat de: Te Iubesc! Poftim acum esti multumita, ai castigat am cedat primul, te iubesc prea mult ca sa te ranesc, esti prima fata pentru care am simtit asa ceva. si brunetul lua patura de pe pat si o inveli pe fata din bratele lui, care tremura, dar care se oprise din plans.
─ Pai...imi pare rau ca nu ti-am zis de sentimentele mele mai devreme, numai ca nu imi place sa mi se vorbeasca de sus si nu imi place sa fiu tratata ca o fata usoara, asa ca ai vrut razboi ai avut razboi. Dar sincer si eu m-am indragostit de tine in timpul razboiului. Putem sa mergem acum acasa, Mi-e frig, mi-e somn si inca sunt foarte speriata. Tot ce vreau acum este sa dorm in bratele persoanei pe care o iubesc, si care se gaseste in persoana ta, in momentul de fata. zambi usor parand mai inocenta ca niciodata, primi la schimb un zambet calduros si un sarut scurt si tandru, de data asta brunetul voia sa se asigure ca va face totul asa cum trebuie.Asa ca cei doi adunara lucrurile adolescentei si se reintoarsera in cabana lor.
Intre timp in tabara se facuse deja amiaza, asa ca fratii fetei erau la cantina si se jucau cu mancarea din fata lor, avand o expresie depresiva din cauza lui Lex:
─ Frate, nu stiu ce zici tu, dar eu simt ca innebunesc. E deja o saptamana de cand a luat-o T-age si nu avem nici un semn de la ea, telefonul ii e inchis si orice am face nu reusim sa ne tinem dupa T-age. Nu cred ca avem alta sansa decat sa-l luam la intrebari, ori sa-l batem pana ne spune. gandea cu voce tare Rock, care parea distrus.
─ Stiu frate, stiu. Dar ce vrei sa facem, nu ti-am zis pana acum, dar nu am prea dormit in ultimul timp, noapte de noapte am tot cautat cabana aia nenorocita din padure, dar nu e si pace. Poate ca ar fi bine sa-l luam pe T-age la intrebari, ori sa-l batem ca sa spuna, dar nu stiu, nu pare ceva ce sa ne stea in fire. Oricum sunt terminat, nu-mi arde de nimic si oboseala impreuna cu nervi ma pun la pamant, de la un timp nici mancare nu-mi trebuie. si blondul isi arunca mancarea la gunoi iesind abatut pe usa de la cantina indreptandu-se spre cabana lor, cu roscatul alergand in urma lui. Ei nu stiau, dar in cabana avea sa-i astepte o surpriza enorma.
Pe canapeaua mare ce trona in livingul de jos, in fata unui foc care ardea mocnit in semineu, doua inimi bateau in acelasi ritm si doi indragostiti dormeau imbratisati, cand in casa intra usor Mike si dupa el Rock, abatuti si suparati se indreptara spre focul din semineu, dar ramasera cu gura cascata de uimire vazandu-i pe T-age si pe Lexi dormind impreuna pe canapea. Eliberati si fericiti se indreptara spre camera lui Rock, apoi incuiara usa in urma lor, grabiti si nerabdatori. Caci nimeni nu stia ca si ei doi aveau o poveste de spus, un secret nu prea usor de tolerat, dar pentru moment erau fericiti ca surioara lor se intorsese intreaga acasa.
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^



Răspunsuri în acest subiect
Trandafirul de foc - de Aiumy - 03-05-2009, 02:06 PM
RE: Trandafirul de foc - de Mabel - 03-05-2009, 09:15 PM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 03-05-2009, 10:14 PM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 04-05-2009, 10:41 PM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 08-05-2009, 06:16 PM
RE: Trandafirul de foc - de Yuki4ever - 08-05-2009, 06:35 PM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 08-05-2009, 11:03 PM
RE: Trandafirul de foc - de Yuki4ever - 09-05-2009, 10:34 AM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 15-05-2009, 11:16 PM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 24-05-2009, 12:41 PM
RE: Trandafirul de foc - de ~~YuRa~~ - 24-05-2009, 02:20 PM
RE: Trandafirul de foc - de sakura_alexutza - 28-05-2009, 12:32 AM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 28-05-2009, 05:45 PM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 30-05-2009, 01:31 AM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 05-07-2009, 01:03 AM
RE: Trandafirul de foc - de Alisia-chan* - 05-07-2009, 04:15 PM
RE: Trandafirul de foc - de Tox - 03-08-2009, 11:18 PM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 20-09-2009, 11:17 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 24.443 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  Trandafirul inecat in spini[terminat] Kimera 66 33.741 12-07-2012, 02:03 AM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Trandafirul destinului *Black~~Heart* 7 5.855 01-07-2011, 08:13 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.496 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Trandafirul albastru Hope:) 1 2.188 02-01-2011, 02:49 AM
Ultimul răspuns: Akie
  Trandafirul. Elixirul vietii Maybe. 0 1.964 09-10-2010, 01:04 AM
Ultimul răspuns: Maybe.
  Trandafirul Mortii What's my NaMe?? 3 4.020 12-03-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Trandafirul de casmir ♥Belle-Chan♥ 1 3.362 13-01-2010, 09:31 AM
Ultimul răspuns: Ayko
  Trandafirul negru al razbunarii [+18] Hitman 2 4.271 31-01-2009, 12:46 PM
Ultimul răspuns: Hitman
  Trandafirul negru(o poveste cu Sasuke) Ryuu 9 7.197 09-11-2008, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)