Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Suflet rebel [ Yaoi ]

#59
Buna:D Nu ati asteptat prea mult nu? In fine...am ajuns in sfarsit si eu cu continuarea, a durat ceva nu? Multumesc sisului meu Mar pentru ca m-a ajutat sa corectez , si multumesc sisului meu Mousy ca m-a ajutat sa caut poza unui personaj....
Zambet.cOlOrAt Ma bucur foarte mult ca iti place ficul meu si ma bucur ca iti plac personajele, niciunul din personaje nu sunt chiar asa cum par, nici macar Rein, o sa aibe si el fericire candva...nu promit ca prea curand, dar cine stie nu stiu ce imi trece prin cap ...si scuze ca vin asa tarziu cu continuare....:D kissu si sper sa te mai vad pe aici
myuu sisule deabia ast sa vine agust sa te vad din nou pe mess, ce ma fac eu fara tine?:( Oricum multumesc pt ca mi-ai spus ce greseli am in capitolul trecut si nu cred ca o sa ai mult de recuperat la felul cum scriu eu:)) Si Leo...da nu am mentionat chiar cum il cheama am sa mentionez intr-o ocazie o sa auzim de el mult:D:) kissu si deabia astept sa te revad
Mousy Daca ai imbatranit asteptand continuarea aia, dapai la aceasta :)) Multumesc ca citesti si comentezi si sper sa iti placa in continuare, Intentinonezi poate bine, dar nu totalitate stii ca in creierasul meu zboara fluturi cu mii de idei si nici macar eu nu stiu ce am sa fac:))oricum rein nu e un sfant ca sa nu poata ura, dar ...nu se stii. Si Ryu...cine stie simte? Nu se stie, a zis chiar el ca nu il iubeste intr-un capitol anterior. nu il iubeste dar ii pare rau de ce a facut, eu ma feresc de astfel de persoane si eu am avut parte in viata de o astfel de persoana indecisa as putea spune nici buna dar nici rea.Tanaka cred ca nnu stiu exact cum va reactiona, dar cred ca va fi usurat ca s-a intampla numai atat si nimic mai mult, o sa fie el ingrijorat de altceva mai grav cica..Leon da vom auzi:X off...Tie nu iti scapa nimic nu? Ce ai tu cu scrisoarea aia, las-o acolo:)) Da..scrisoarea e ceva dar o voi spune pe parcurs sau poate nu se va afla cine stie...cine stie? eu...poate:))
Am palavragit destul acum capitolul cel nou.


Capitolul 10: Seductie


„A fi fericit inseamna iubire,asa ca a fi fericit inseamna suferinta, asa ca nefericirea inseamna iubire,sau iubirea inseamna suferinta,sau suferinta din prea multa fericire”-Woody Allen
In seara aceea am decis sa ma culc devreme. Unchiul lui Ryuuki deja ma stresa cu privirile lui insistente asupra mea si a lui Tanaka. Din cate am putut observa, cei doi nu se inghit prea bine. James e cam arogant as putea spune, insa nu cred ca aceasta este motivul principal din cauza caruia Tanaka nu il poate suferi. Imi amintesc ca in seara cand hotarasem sa vin aici, eu cu Tana-chan eram in acel club unde se aflau si ei doi, Ryu cu unchiul sau. Tanaka nu il suferea pe James si avea de gand sa planuiasca ceva impotriva lui cu ajutorul meu, insa eu nu l-am lasat sa imi zica nimic si am vrut sa plec. Cate intamplari ciudate am putut tarii si o sa mai traiesc, presupun.
Ce viata pot sa am...firul vietii mele este prea incurcat, dar incetul cu incetul o sa revina la normal, care o fi si normalul? Nu stiu cu exactitate. Imi vine sa plang, insa nu gasesc un motiv pentru care sa imi las lacrimile sa se reverse asupra obrajilor mei. Singurele motive ar fi prea...prea prostesti. Poate ca o fac pe ranitul insa nu stiu cum sa ies din acest labirint de sentimente. Ma uit la tavanul alb din camera , parca ar fi un televizor care imi arata fiecare lucru in parte, fiecare sentiment simtit, fiecare amintire cu Ryuuki, fiecare suparare. Imi amintesc de ziua in care l-am cunoscut. Diriga la pus in banca cu mine, tocmai cu mine. Imi mai amintesc de zilele din copilarie cand ma suparam pe Tanaka. Cand el fugea cu dulciurile si eu incercam sa il prind. S-au cand ne bateam cu mancare, cand stateam pana tarziu, sau cand spuneam povesti de groaza si ne speriam unul pe celalat. Imi aduc bine aminte si de comportamentul meu salbatic de la scoala. Nu prea discutam cu colegii...Nici macar nu le stiu numele tuturor.
Venind aici am uitat complet de scoala si saptamana viitoare incep tezele alea stupide. Deabia astept sa vina vacanta. Oricum de cand am venit aici ceva mi se pare ciudat, unde o fi asa zisa sotie a lui James?
Am iesit din camera, eram imbracat intr-o pereche de blugi negrii si sosetele mele albe, tricoul il lasasem pe pat fiind prea cald in casa. Am observat ca in balconul de la etajul unu, unde se afla si camera mea, era o persoana acolo, fumand. M-am indreptat spre usa balconului deschizand-o incet. James era asezat pe un fotoliu privind spre parter, unde se aflau Tanaka si Ryu.
Din cate observasem se aflau implicati intr-o discutie aprinsa si sa spunem ca nu mi-a convenit sa il vad pe Tanaka vorbind tocmai cu Ryu. Adica nu il mai vazusem de atat de mult timp! Nu ar fi fost normal sa vorbeasca cu mine? Ce patetic pot fi!
M-am asezat si eu pe un fotoliu, James observase ca si eu ma uitam la cei doi. Imi zambi si trase adanc din filtrul tigari. Mi-era somn, insa nu puteam dormii.
-Nu poti sa dormi? Ma intreaba James cu un glas vioi. Am dat din cap in semn de nu si am continuat sa ma uit la cei doi. Desi stiam ca era prostesc, ma enerva ca vorbeau. Nu neaparat din partea lui Ryu...dar Tanaka? Nu stiam cum puteam sa fiu atat de....de egoist.
Am incercat sa imi distrag atentia renuntand sa aflu despre ce vorbeau cei doi de la parter. Mi-am indreptat privirea spre James care se tot uita acum la mine. In acest moment nu ma deranjau privirile lui insistente, chiar as putea spune ca imi placeau si nu stiam de ce. Poate ca voiam mai multa atentie decat as fi crezut. Am zambit la acest gand. Aveam de gand sa aflu cum este James in realitate si de ce Tanaka nu il poate suferi.
- Dar viitoarea ta sotie pe unde e?
A stat timp de cateva secunde sa se gandeasca si apoi a inceput sa rada. Ce era asa de amuzant, nu stiu. Sau poate faza cu casatoria sa fi fost doar o minciuna? Nu...nu avea sens. De ce sa minta?
- Pai...Shizuka e la cumparaturi . Scuze ca am inceput sa rad asa deodata, insa deja imi inchipui cum va fi imbracat. Incepuse iar sa rada.
- In fine si cati ani are? Adica din cate stiam eu de la Ryuuki, tu ai 24, nu?
- Eu am 23, ea...29. spuse el zambind.
Mi se parea ciudat, adica el era mai mic decat ea. Si se casatorea atat de tanar, din cate imi povestise mie nepotul sau, James nu era chiar barbatul care sa aiba o relatie stabila si acum se casatoreste.
-Si de ce te casatoresti cu ea atat de tanar?
Imi povestise despre asa zisa lui casatorie, defapt era vorba doar de o fatada. Shizuka era doar o prietena de a lui din copilarie care avea cateva probleme cu actele sale si trebuia sa se casatoreasca ca sa si le rezolve. Ea era mai nebuna din felul ei, imi spusese ca deja si-o imagineaza venind la altar imbracata ca de carnaval. Am zambit. Ma gandeam: oare exista si oameni normali pe acest pamant?
Mi-am indreptat iar privirea spre cei doi de la parter. Radeau si zambeau intruna. James observase schimbarea mea, acum chiar ma enervasem si nu puteam sa ma controlez. James zambi bland si imi puse mana pe umar.
-Stai linistit.....nimic din ce pare nu e adevarat. Mi-a ranjit, apoi a continuat sa vorbeasca. Stii de ce Ryuuki s-a apropiat de tine, nu? Presupun ca nu stii. Si mai presupun ca nu stii nici de ce Tanaka vorbeste cu el acum si de ce el nu ma sufera pe mine. Ei bine, degeaba esti frumos daca esti asa de .....de credul.
- Ce vrei sa spui? Si-a aprins inca o tigara si mi-a oferit si mie una. Nu, nu fumez, l-am refuzat eu.
-Macar incearca, iti spun eu ca o sa te calmeze cand o sa afli.Am acceptat pana la urma. Poate o sa te intrebi de ce iti zic eu toate astea acum, simplu. Pentru ca imi place de tine , poate mai mult decat voiam. Dar stai linistit nu iti fac nimic, imi zambi din nou.
Oare o sa mai intanlesc multe persoane cu asemenea inclinatii sexuale? De ce ma mai plang oare? Si eu sunt unul. Deci...acum ce vrea sa imi mai zica? Presimt ca e de rau , nu, nu mai vreau sa aflu.
-Uite...ca sa vezi ca tot ce am sa iti zic e adevarat hai sa ii chemam si pe ei doi aici sus. Nu le spunem nimic, momentan. O sa ne jucam, un pic. Dar....promite-mi ca nu o sa suferi prea tare, da? Zambetul lui nu imi mai placea, inspira teama . Se ridica dupa fotoliu si se indrepta spre mine. Ma sarutase pe obraz, apoi se indreptase spre pervaz chemandu-i pe cei doi asa-zisi prieteni ai mei.
-Ryuuki, Tanaka,veniti sus, va rog! Am o idee, sa jucam toti patru.
Puse accent pe ultimul cuvant . Acum asteptam sa vina ambi mei prieteni. Eram curios ce avea de gand sa faca James. Si ce era cu vorbele acelea. Sa nu sufar prea tare, ce voia sa spuna? Am aprins in sfarsit tigara de care uitasem. Am tras din ea, nu era o senzatie prea placuta insa si cu ea si fara ea. Cand cei doi au ajuns la etaj , eu vorbeam cu James.
-Si ce ai de gand sa faci? Ce vrei sa imi spui?
-Ai sa vezi. Apropo, ti-a mai zis cineva ca esti incredibil de frumos?
Isi batea joc de mine? Ce era cu acea declaratie si de ce imi placea? Am zambit, mintea mea deja delira prea mult. Incepeam deja sa imi imaginez cum ar fi ca eu sa fiu cu James. Da, eram deja un caz piredut. Ce era cu mine? Nu stiam. Aveam nevoie neaparat de un psiholog si stiam foarte bine unde il pot gasi. Maine, daca nu va fi deja prea tarziu ii voi face o vizita. Plus ca mi-ar face mare placere sa il vad.
M-am uitat din nou la James ce imi zambea foarte frumos. Imi placeau ochii lui negrii in care vedeam imaginea mea. Ochii incadrati de gene dese, lungi si arcuite. Privirea aceea rece si sfidatoare. Oare ce se afla sub acea masca indestructibila, sub acea aparenta ce inseala orice om? Ii observam parul negru cu tente de albastru ce ii cadea pe ochii si il facea sa para o fiinta a infernului. Camasa neagra descheiata la toti nastruri ii evidentia muschii bine facutii, iar blugii abastrii inchisi erau un pic prea stransi insa il faceau mai atractiv. Aceea persoana la care ma uitam nu putea sa fie umana. Mi-am scuturat capul. El zambii . Isi daduse seama ca il analizam. Imi terminasem deja tigara. Ma miram cum de nu m-am inecat si cum am terminat-o asa de repede. Insa nu pot spune ca mi-a displacut . I-am zambit si eu, i-ar atunci se auzi usa de la balcon. Tanaka imbracat cu o pereche de blugi cu multe taieturi si un tricou negru mulat intra in balcon zambind bland. Ma enerva! Ryuuki era langa el, poate prea langa el. De ce nu stau lipitii? Ry era imbracat asemanator lui Tanaka, numai culoarea tricoului era diferita, a lui era alb. Super, negru si alb, ce ironic. Le-am zambit si mi-am intors din nou privirea la James. El se aseza pe fotoliu, apoi cei doi prieteni ai mei s-au asezat pe canapeaua din piele.
Balconul fiind atata de mare semana mai mult cu o camera. Avea fotolii, canapea si o masuta din sticla. M-am uitat spre James si acesta a inceput sa vorbeasca.
-Baieti am zis sa jucam cu toti ceva, macar cat timp mai am si eu si sunt burlac! Incepuse sa rada, stiam ca se preface. Insa ce urmarea?
Tanaka se uita la mine si imi zambi, insa ingrijorarea se putea citii pe expresia fetei sale. Apoi isi indrepta privirea spre Ryuuki, iar aceasta facu la fel. Cei doi zambira, ca doi prieteni foarte buni. Tana-chan observase tigara terminata din scrumiera din fata mea si ii baga o privire ucigatoare lui James, care nici macar nu se stresa sa se uite la el, apoi se uita la mine dezamagit. Isi reveni repde. Apoi spuse:
-Si ce jucam?
James zambi viclean apoi isi baga mana in buzunar, scoase pachetul de tigari si bricheta. Imi aruncase mie pachetul de tigari, iar eu il priveam nestiutor. Ce avea de gand sa faca.
-Te rog sa tii tu astea.
Imi zambi bland. Apoi imi daduse si bricheta. Le bagasem in buzunar. Am incerca sa evit privirile celor doi prieteni ai mei, dar nu prea am reusit. Tanaka a vrut sa spune ceva, insa Ryu il stranse de mana. Ma deranjase gestul sau, iar James vazuse asta. Stia ca nu imi place ceea ce vedeam. S-a apropiat de mine si m-a sarutat din nou pe obraz. Am zambit larg si el mi-a facut cu ochiul. Imi venea sa rad, mai ales cand vazusem fetele celor doi. Mi-am bagat mana in par si le-am zambit din nou. James statea langa mine pe spatarul fotoliului. Trase aer in piep savurand acele clipe si spuse pe un ton glumet.
-Jucam adevar sau provocare! Cine vrea sa inceapa?
Zambetul larg imprimat pe fata ascundea intentia adevarata a lui James. Dar care era aceea? Ce avea de gand cu acest joc? Imi place modul lui de a fi. Parea o persoana puternica, sigur pe sine, hotarat in orice lucru, insa doar parea, nu stiam daca intradevar era asa sau nu.

James: [Imagine: Kiro.jpg]
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria




Răspunsuri în acest subiect
Suflet rebel [ Yaoi ] - de Yaku-chin - 16-02-2009, 11:33 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Luzer - 17-02-2009, 04:51 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de bastard_in_love - 18-02-2009, 02:20 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de myuu - 19-02-2009, 01:36 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de MisS.sAdiStic - 19-02-2009, 09:08 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Yaku-chin - 19-02-2009, 11:01 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Luzer - 20-02-2009, 12:02 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de CorinuTzZa - 21-02-2009, 01:06 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de aoixtenshi - 21-02-2009, 07:26 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Teh - 21-02-2009, 07:40 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Utlaning - 24-02-2009, 08:49 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Yaku-chin - 27-02-2009, 05:22 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de aoixtenshi - 27-02-2009, 06:40 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Teh - 28-02-2009, 11:09 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de myuu - 28-02-2009, 10:07 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Yaku-chin - 02-03-2009, 09:53 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de nolazy - 03-03-2009, 12:13 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de aoixtenshi - 05-03-2009, 07:25 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de myuu - 06-03-2009, 06:50 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Teh - 10-03-2009, 03:13 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Yaku-chin - 15-03-2009, 12:50 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Teh - 15-03-2009, 02:15 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de myuu - 16-03-2009, 12:25 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de nolazy - 16-03-2009, 01:37 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Yaku-chin - 29-03-2009, 12:06 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Teh - 29-03-2009, 12:21 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de love_anime - 29-03-2009, 12:27 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de nolazy - 29-03-2009, 02:56 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Acsi - 31-03-2009, 11:20 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de I hate maths. - 01-04-2009, 09:36 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Yaku-chin - 01-04-2009, 10:22 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de nolazy - 01-04-2009, 11:48 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de I hate maths. - 02-04-2009, 01:23 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Teh - 02-04-2009, 06:26 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de myuu - 04-04-2009, 07:54 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Yaku-chin - 05-04-2009, 09:02 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de I hate maths. - 05-04-2009, 10:29 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de myuu - 05-04-2009, 10:34 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de nolazy - 05-04-2009, 11:09 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de aoixtenshi - 06-04-2009, 08:31 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Yaku-chin - 13-04-2009, 04:26 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de I hate maths. - 13-04-2009, 05:36 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de nolazy - 13-04-2009, 09:57 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de myuu - 14-04-2009, 12:50 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de love_anime - 14-04-2009, 01:06 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Yaku-chin - 05-05-2009, 10:42 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de myuu - 05-05-2009, 11:11 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de I hate maths. - 06-05-2009, 02:24 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Just Sugar - 06-05-2009, 06:37 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Yaku-chin - 09-05-2009, 11:59 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de nolazy - 10-05-2009, 01:35 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Just Sugar - 10-05-2009, 11:24 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de I hate maths. - 10-05-2009, 12:06 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de myuu - 10-05-2009, 11:54 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Yaku-chin - 06-07-2009, 01:55 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de I hate maths. - 06-07-2009, 02:31 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de myuu - 06-07-2009, 03:56 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Zambet.cOlOrAt - 11-07-2009, 03:48 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Yaku-chin - 25-07-2009, 01:11 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de I hate maths. - 25-07-2009, 02:04 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Just Sugar - 25-07-2009, 05:54 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Zambet.cOlOrAt - 28-07-2009, 04:30 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de akira-chan - 30-07-2009, 07:13 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Hetalia - 31-07-2009, 03:47 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Yaku-chin - 04-08-2009, 08:58 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Hetalia - 04-08-2009, 09:50 PM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Aliss_anime - 05-08-2009, 02:27 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de Zambet.cOlOrAt - 05-08-2009, 03:23 AM
RE: Suflet rebel [ Yaoi ] - de I hate maths. - 05-08-2009, 11:04 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rebel cu Sange Regal Zuzy Is Angell 4 4.255 23-06-2012, 10:05 PM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell
  Un suflet abatut in ploaie.. Kyandi. 1 1.869 01-04-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: Kyandi.
  Bucati de suflet... Diabla 7 3.767 17-03-2012, 12:05 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Suflet gol [16+]. Niska 19 9.006 17-01-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 17.514 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Un suflet ratacit.... Hanna2300 0 1.984 18-12-2010, 11:43 PM
Ultimul răspuns: Hanna2300
  Suflet nemuritor ce eÈ™ti! Whisky 3 2.059 13-12-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Suflet pustiu.... Inevitable Obsession 37 18.676 22-11-2010, 07:35 PM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Suflet de sticlă - Cimitirul vampirilor - Little Star 7 3.337 04-09-2010, 01:51 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Suflet mort Monoxid 5 4.284 23-08-2010, 03:28 AM
Ultimul răspuns: Miss Serenity


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)