Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples]

#32
Hey, Anne! Eli is back :> Si, ca sa ma intorc mai repede la Winter Cicada, trec la treaba:


De cand am inceput liceul au trecut douazeci de ani dar amintirea acelei zile de septembrie este inca vie pentru mine. -> De cand am inceput liceul au trecut douazeci de ani, dar amintirea acelei zile de septembrie este inca vie pentru mine.

am fost sculat de glasul mieros al mamei mele -> stii, nu e nevoie de "mele"

Imi amintesc cum am fost sculat de glasul mieros al mamei mele si apoi cum am imbracat uniforma cea noua pe atunci si cum am plecat ca de obicei cu parul meu saten, ciufulit si menit sa-mi blocheze vederea, deoarece atunci nu era nici un hair-stylist interesat sa ma aranjeze cum este acum. -> Asta e o totala invalmaseala de cuv @_@ Try this: "Imi amintesc cum am fost sculat de glasul mieros al mamei, apoi cum am imbracat uniforma, noua pe atunci, si cum am plecat, ca de obicei, cu parul meu saten ciufulit, menit sa-mi blocheze vederea, deoarece atunci nu era niciun hair-stylist interesat sa ma aranjeze, cum este acum."

Am coborat scarile in fuga impideicandu-ma aproape de pantalonii mult prea lungi. -> Exprimarea nu e tocmai ok xD Try "Am coborat scarile in fuga, aproape impiedicandu-ma de pantalonii mult prea lungi."

Tot drumul a fost de altfel parcurs in ritm alert deoarece nu doream sa intarzii chiar din prima zi si in plus eu eram tot timpul panicat si agitat fara motiv.... si acest lucru nu prea s-a schimbat nici cand am crescut deoarece energia este inca atuul mea numarul unu. -> Alta invalmaseala @_@ "Tot drumul a fost, de altfel, parcurs in ritm alert, deoarece nu doream sa intarzii chiar din prima zi. In plus, eu eram tot timpul panicat si agitat fara motiv... iar acest lucru nu s-a schimbat nici cand am crescut, deoarece energia este inca atu-ul meu numarul unu."

Ajuns in curtea liceului m-am intalnit cu cea mai buna prietena a mea de atunci si poate si de acum, pe nume Noriko. -> Ajuns in curtea liceului, m-am intalnit cu cea mai buna prietena a mea de atunci, si poate si de acum, pe nume Noriko.

Ea era doar un copil, deoarece avea doisprezece ani dar pe mine nu ma interesa pentru ca acel copil de pe-atunci avea sa devina aliatul meu cel mai bun cand va creste. -> Ea era doar un copil, deoarece avea doisprezece ani, dar pe mine nu ma interesa, pentru ca acel copil de pe-atunci avea sa devina aliatul meu cel mai bun cand urma sa fie mai mare. [stiu ca aici exprimarea e cam... ugh... dar nu mi-a venit altceva in minte -__-]

Dar spre surprinderea mea, insotitorul pe care-l primisem arata chiar bine... poate prea bine... dar asta ramane un mic secret deoarece daca el m-ar auzi acum ca inca am aceasta parere probabil imi va trage una instant. -> Dar, spre surprinderea mea, insotitorul pe care-l primisem arata chiar bine... poate prea bine... dar asta ramane un mic secret, deoarece daca el m-ar auzi acum ca inca am aceasta parere, probabil mi-ar trage una instant.

doar sti -> doar stii

Ei bine vom vedea -> Ei bine, vom vedea

nu asi fi descoperit -> Hai? o_o "nu as fi descoperit"

Imi amintesc insa ... Imi amintesc cum - mai e nevoie sa comentez ceva?

Primul meu concert a fost un succes total si toate cu ajutorul -> Primul meu concert a fost un succes total si totul cu ajutorul

Dar toata prietenia noastra si toate momentele petrecute unul alaturi de celalalt cat si dragostea frateasca pe care ne-o purtam unul altuia la acea vreme, au disparut -> virgula intre subiect si predicat, huh?

ce a fost defapt -> ce a fost de fapt

La auzul scancetelor mele, usa s-a deschis si eu, cu ochii inlacrimati, l-am privit pe amicul, prietenul si "fratele" meu, Tohma care statea in prag, plangand la fel de rau ca si mine, lacrimile scurgandu-i-se de pe cipul angelic pe gat si apoi pe bustul lui perfect, parca scluptat ce era gol, el fiind pe jumatate dezbracat. -> La auzul scancetelor mele, usa s-a deschis si eu, cu ochii inlacrimati, l-am privit pe amicul, prietenul si "fratele" meu, Tohma, care statea in prag, plangand la fel de rau ca si mine, lacrimile scurgandu-i-se de pe chipul angelic pe gat si apoi pe bustul lui perfect, parca scluptat, ce era gol, el fiind pe jumatate dezbracat.

nu v-a mai fi -> nu va mai fi

ei bine am inceput sa ma comport ciudat, facand orice lucru ce imi aducea placere. -> ei bine, am inceput sa ma comport ciudat, facand orice lucru imi aducea placere.

insfarsit -> in sfarsit


Gata, my dear, that was all ^_^ Sper ca esti inca in viata ^^' And great song :x U rock, Anne!

Gambatte & Kissu

:bye:
[Imagine: thekillers.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples] - de Ely-chin - 07-05-2009, 05:39 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.298 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  BOOM XD(old time) Aiumy 2 2.983 25-07-2010, 05:49 PM
Ultimul răspuns: Kent nanotek^^
  Blank pages of time [+16] ringingBells 5 5.872 31-10-2009, 04:44 PM
Ultimul răspuns: ringingBells
  [Sailor Moon]Never Say Goodbye - Is Time To Believe Little Star 1 3.177 29-09-2009, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples) Lithium-Angel 92 45.949 09-06-2009, 10:32 PM
Ultimul răspuns: adyna_45
  Gravitation-fik Flash 7 6.701 26-12-2008, 12:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Once upon a time... Kiubi 2 3.320 05-10-2008, 03:27 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Gravitation $w33ty 5 5.840 09-03-2008, 03:13 PM
Ultimul răspuns: $w33ty
  Gravitation Fiction EvilManiac 1 8.813 08-02-2008, 09:19 PM
Ultimul răspuns: EvilManiac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)