Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples]

#6
Off topic: Mersi de comment-uri si asa ca sa stiti si voi:
@Sora Angel: Tu ziceai de faza cu parantezele dar eu nu prea am inteles ce vrei si de aceea te rog sa-mi dai un PM cu niste explicatii mai amanuntite.
@Sweet Angel Miwako: Mult mai tarziu mi-am dat si eu seama ca acea "chestie" pe care o avea Yuki la stomac se numeste "hemoragie" (sursa: dictionarul explicativ al limbii romane) si am corectat.
Thx de sfaturi la all of ya' and hope you'll comment this thing too!

Cap. 3- Noi inceputuri peste tot

Trecuse o luna de la logodna lui Shuichi cu Mellissa, iar lucrurile pareau sa se indrepte in alta ordine.
Eiri isi revenise cat de cat fizic dar si psihic, desi intr-o masura mai mica. Atunci cand fusese externat luase o hotarare pe care a promis sa o respecte si anume: sa-l vada pe Shu fericit chiar daca alaturi de acea fata.
Dar va putea oare inima lui sa faca ce-i dicteaza mintea?
Intre timp Shuichi era foarte ocupat si nu numai profesional. El era de asemenea ocupat si cu pregatirile pentru "cel mai mare eveniment al anului" , cum spunea Tohma, adica nunta solistului Bad luck cu Mellissa. Acest lucru ar fi trebuit sa-l faca pe Yuki sa implore in genunchi, dar novelistul nu avea de gand sa faca acest lucru. El hotarase ca va merge la nunta lui Shuichi ca sa-l incurajeze.
Dar curand veni si ziua mult asteptata de o gramada de oamenii si acum la altar a venit randul voclistului Bad Luck pe care multi il vedeau pentru prima data in costum elegant. Cat despre mireasa lui... ei bine trasaturile angelice ale Mellissei se observau mult mai bine cand era imbracata in alb si mai ales in acea rochie superba de mireasa.
Curand incepu slujba:
-Mellissa Wong, de buna voie si nesilita de nimeni, il iei in casatorie pe Shuichi Shindou sa-ti fie sot la bine si la rau? intreba preotul.
-Da! spuse fata emotionata si zambind timid spre Shuichi.
-Dar tu, Shuichi Shindou? De buna voie si nesilit de nimeni, o iei in casatorie pe Mellissa Wong sa-ti fie sotie si la bine si la rau? il intreba si pe el preotul.
Shuichi privi in jur la toti prietenii lui care dadeau din cap in semn ca "da" zambindu-i si apoi se uita la Yuki care facea acelasi lucru ca si ceilalti prieteni ai sai si zambi si el spunand:
-Da!
Dupa raspunsul pozitiv al lui Shuichi, toata lumea izbucni in aplauze si urale, iar Mellissa credea ca de acum Shuichi va fi numai al ei dar din nefericire pentru ea, planul ascuns al lui Eiri incepu sa mearga chiar mai tarziu in acea zi.
Intre timp, toata lumea ii felicita si le spunea numai urari de bine, iar tristetea nu mai avea loc in acel peisaj, nici macar pe chipul lui Yuki. Dar asta nu pentru ca era fericit, ci pentru ca un ranjet malefic si pervers ii aparu pe chip, gandindu-se la faza cand planul lui va fi complet, iar pentru a ajunge la acea faza, nu avea nevoie decat de o singura noapte, iar apoi totul ar fi decurs de la sine.
Mai tarziu, in acea noapte, Shuichi nu putea sa doarma. El se gandea la faptul ca Yuki chiar il lasase sa se insoare.
"Oare chiar s-a terminat intre noi? Nu mai pot sta asa. Voi afla!" gandi Shuichi, dupa care se dadu jos din pat si imbraca niste haine, apoi iesi incet din dormitor ca sa nu-si trezeasca sotia.
Cantaretul fugi de-alungul a multe strazi pana sa ajunga la blocul lui Eiri dar dorinta de a sti adevarul, parca ii facea picioarele mai rapide.
Ajuns la casa lui Yuki, Shuichi urca treptele, dupa care batu la usa apartamentului in care statea novelistul.
Scriitorul ii deschise si se uita la el oarecum mirat, intreband:
-Tu ce cauti aici? Oricum... intra! il primi apoi inauntru.
-Eu... vreau sa imi spui sincer daca ma mai iubesti! spuse cantaretul.
-De ce crezi ca nu te mai iubesc? intreba novelistul.
-Pentru ca m-ai lasat sa ma insor! ii argumenta Shuichi.
-Pai tu te-ai insurat, nu eu. Asta inseamna ca tu nu ma mai iubesti. Ia gandeste-te! ii spuse apoi Eiri.
-Ai dreptate... sunt o persoana mizerabila.
-Shuichi, tu esti mizerabil doar fata de sotia ta. Sti? ii spuse novelistul, afisand un zambet pervers.
Vocalistul ridica privirea, dar inainte sa zica ceva, Yuki ii cuprinse buzele intr-un sarut pasional si il tranti pe podeaua rece a camerei.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples] - de aoixtenshi - 06-02-2009, 11:04 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.298 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  BOOM XD(old time) Aiumy 2 2.983 25-07-2010, 05:49 PM
Ultimul răspuns: Kent nanotek^^
  Blank pages of time [+16] ringingBells 5 5.872 31-10-2009, 04:44 PM
Ultimul răspuns: ringingBells
  [Sailor Moon]Never Say Goodbye - Is Time To Believe Little Star 1 3.177 29-09-2009, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples) Lithium-Angel 92 45.951 09-06-2009, 10:32 PM
Ultimul răspuns: adyna_45
  Gravitation-fik Flash 7 6.701 26-12-2008, 12:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Once upon a time... Kiubi 2 3.320 05-10-2008, 03:27 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Gravitation $w33ty 5 5.840 09-03-2008, 03:13 PM
Ultimul răspuns: $w33ty
  Gravitation Fiction EvilManiac 1 8.813 08-02-2008, 09:19 PM
Ultimul răspuns: EvilManiac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)