Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[+18] Deep in night

#16
XI

Anna isi trecea degetele printre suvitele arginti ale iubitului ei, in timp ce il privea bucuroasa ca a reusit sa il faca sa uite necazurile din trecutul sau, pentru o seara. Se apleca si buzele ii se presara de pielea calda si senina a fruntii, apoi se ridica cu grija din pat pentru a nu-l trezi. Cobori in sufragerie, unde il gasit pe Gavril decojind o portocala, in timp ce asculta in surdina o melodie rock.
- 'Neata fratioare, spuse visinia, pupandu-si fratele mai mare pe obraz. Cum ai dormit? Il intreba, asezandu-se in fata lui, iar tanarul isi atinti ochii de aceeasi culoare ca si ai ei, spre chipul tinerei.
- Amir a avut un cosmar si a venit la mine, apoi s-a mai trezit cu noaptea in cap, ca vrea sa ne uitam la desene. Norocul meu a fost Andrei, iubitul lui Bogdan, ce l-a luat de pe capul meu, ii se destanui brunetul, bagand o felie de fruct in gura, apoi isi privi sora. Te-ai mai gandit sa ii spui? O intreba, cand o vazu pe Anna privind ganditoare bratara de aur de la mana ei.
- Mi-e frica cum va reactiona, murmura ea, plecandu-si capul in semn de cainta. Imi este frica, frate, mai adauga, iar lacrimi cristaline incepu sa ii curga pe obraji palizi.
Gavril se ridica de pe scaun si isi imbratisa singura sora pe acare o avea, jurand inca de la nasterea ei, ca o va aparea, chiar si cu pretul vietii sale. Dupa putin timp, cei doi frati se despartira, mai ales ca auzira zgomote in camera visiniei, ce o facu pe vampiroaica sa pregateasca repede ceva de mancare, apoi sa plece in graba pe scari, urcand doua cate doua. Cand ajunse la usa, isi aseza pe fata o masca zambitoare, pentru a nu da de banuit ca ceva ar deranja-o.
- Buna dimineata, somnorici, spuse tanara, intrand in camera, iar Zero iesi atunci de la dus, acoperit doar cu un prosop pe mijloc si cu altul in cap, sergandu-si parul argintiu.
Ce este frumos si lui Dumnezeu ii place, isi spuse tanara in gand, zambind usor pervers si aseza pe noptiera tava cu mancare. Tanarul se duse la ea, punandu-si mainile pe talia subtire si ii dadu un mic sarut pe ceafa. Anna isi dadu capul pe spate, iar vampirul ii trase intr-o parte gulerul tricoului sau, pentru a o putea saruta mai usor pe gat si umar, in timp ce cealalta mana, se strecura sub tricou si incepu sa o mangaie pe abdomenul plat. Cand vru sa coboare mai jos cu mana, fata se smuse din acea inchisoare a placerii, privindu-l atent, dandu-i de inteles ca incercase sa intre pe un teritoriu interzis.
- Anna, imi pare rau, sopti tanarul, plecandu-si capul in semn de cainta si parere de rau.
- E in regula, ii spuse visinia, luandu-l in brate si ii dadu un mic sarut pe acele buze apetisante, pe care orice fata le dorea sa le simta. Nu m-am suparat, il asigura, sarutandu-l din nou, apoi isi ascunse fata la pieptul sau puternic si protector.

- Sa ma suni cum ajungi, o ruga Alexei pe sora lui geamana-siameza, in timp ce ea si Zero asteptau sa treaca de poarta de control, pentru a se intoarce inapoi in Japonia, la Academie.
- Am inteles fratioare, spuse Anna si il imbratisa, apoi isi lua rucsacul in spate, trecand alaturi de prietenul ei prin portile de control.
Argintiul isi privi iubita cu coada ochiului, incercand sa isi aminteasca toate zilele ce au trecut, petrecand alaturi de iubita lui, in Romania. Timpul trecuse atat de repede, incat se trezi ca trebuie sa se intoarca inapoi la Academie, sa suporte din nou toate mofturile lui Yuuke, copilariile lui Aido si a lui Kaien Cross, ironiile Rukai si sa incerce sa se abtina pentru a nu-l ucide pe Ichiju, ce se dadea la iubita lui fara pic de nerusinare. Trase adanc aer in piept si incerca sa se relaxeze, mai ales ca s-au urcat in avion.
- Sa ma trezesti cand ajungem, o ruga Zero, iar vampiroaica aproba calma din cap, tragand in jos jaluzera de la geamul avionului, pentru a nu deranja lumina soarelui.
- S-a intamplat ceva ca esti morocanos? Il intreba tanara, fiindca sesiza atitudina morocanoasa, inca de cand s-au trezit, accetuandu-se, cand o sunase obsedatul ei coleg, Ichiju.
- Nimic, mormai ursuz, apoi trase in piept, cedand, mai ales cand vazu acei ochi de safir, ce il faceau sa se simta rascolit pana in adancul sufletului. O sa turbez cu Ichiju ce iti da tarcoale mai ceva ca un maidanez la o halca de carne fripta si foarte buna. Pur si simplul nu il inteleg ce are cu tine, ii marturisi argintiul, iar Anna ridica din umeri, dar stia ca vice-presedintele Clasei de Noapte, vroia sa fie cu ea, pentru ca sa fie temut de ceilalti vampiri si nu sa fie luat in daradere, cum patea in momentul de fata.
- Da-l in durerea lui de idiot. E blond, ce vrei mai mult, spuse fata, zambindu-i plina de gratie si dragoste. Cand ne intoarcem, promit sa iti fac sufleul meu din ciocolata cu afine, capsuni, banane si mure, care iti place atat de mult, ii promise, iar vampirul o saruta usor pe buze, apoi isi aseza capul pe umarul ei adormind linistit.
Casa, dulce casa...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Deep in night - de Nywa - 06-05-2012, 03:20 PM
RE: Deep in night - de Nywa - 30-05-2012, 10:02 PM
RE: Deep in night - de Nywa - 15-06-2012, 06:16 PM
RE: Deep in night - de Sho-Yo - 16-06-2012, 09:44 PM
RE: Deep in night - de Nywa - 05-07-2012, 05:40 PM
RE: Deep in night - de Sho-Yo - 06-07-2012, 09:52 AM
RE: Deep in night - de Nywa - 15-07-2012, 10:46 AM
RE: Deep in night - de Sho-Yo - 29-07-2012, 02:51 PM
RE: Deep in night - de Nywa - 02-08-2012, 03:28 PM
RE: Deep in night - de Nywa - 13-08-2012, 04:57 PM
RE: Deep in night - de Nywa - 29-08-2012, 11:02 AM
RE: Deep in night - de Sho-Yo - 15-09-2012, 12:32 PM
RE: Deep in night - de Nywa - 25-09-2012, 04:58 PM
RE: Deep in night - de Nywa - 14-10-2012, 11:22 PM
RE: Deep in night - de Sho-Yo - 21-10-2012, 10:55 AM
RE: Deep in night - de Nywa - 05-11-2012, 04:03 PM
RE: Deep in night - de Nywa - 01-12-2012, 11:46 AM
RE: Deep in night - de Nywa - 25-12-2012, 04:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  One Night in a Million ayame_chan 0 1.651 13-02-2012, 12:37 PM
Ultimul răspuns: ayame_chan
  Into the deep blue ocean hiimera 5 3.368 01-06-2011, 10:41 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  A night to remember![+16] Ryuu 3 3.339 11-08-2010, 10:49 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  The night of blood and scream [+18] ellamanu 17 9.385 26-12-2009, 11:30 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  If the night seems endless, the day will come soon [vampire] angeliqueVampire 6 3.983 04-08-2009, 02:21 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)