Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ji Eun : Yoon or Kyung ?
Yoon
50.00%
6 50.00%
Kyung
50.00%
6 50.00%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Dragostea e teatru.

#11
{ Edit } Se pare ca am uitat de capitolul 5. Il pun aici ca sa nu-l pun dupa .

Capitolul 5


Ziua aceea a fost urmata de niste intamplari normale, Yoon si Kyung nu s-au mai certat pe nimic iar eu am fost lasat in pace in sfarsit. Tipele alea dou inca ma ingrijorau insanu ma durea nici macar in palma de ele. Cand am ajuns acasa am urcat in camera mea cu Ace pana cand au venit toti, provocandu-ne la un joc de carti pe dezbracate. Am acceptat imediat, niciodata nu pierdeam la un joc de macaua, oricat de mult incercam. Ne-am pus doi pe pat, fetele pe celalalt pat ( care vreau sa mentionez ca era defapt doua saltele ) si Yoon cu Kyung pe jos, unul langa celalalt. Au imparit cartile lejer, de parca se asteptau amandoi sa castige.
***
- Hai ma, ati trisat ! nu e posibil sa-ti vina trei asi din prima, m-am plans in timp ce-mi dadeam jos tricoul. Eraminsa cel norocos, fetele erau in lenjerie, la fel ca Ace si Yoon. Parca era o intrecere dintre mine si Kyung, care la fel avea numai pantalonii pe el. Am vut sa renunt insa toti imi ziceau - daca vroiam sa denunt, trebuia sa renunt la haine.... la toate. La inceput nu am vrut insa Kyung castiga din nou. Eram acum la egalitate cu ceilalti.
- Eu renunt, am spus mai mult mormaind. Sora mea a ras si m-a privit suspicios. Da, nu prea renuntam asa des.
- Atunci jos boxerii, l-am auzit pe Ace care la fel, se prapadea de ras.
- Nu vreau, da-i tu jos, am spus bosumflat si am plecat la baie. Am luat un profop in graba si am incuiat usa. Am intrat in dus la fel de oftict si am dat drumul la apa.
Am fost rapid, cam iesit si am deschis usa, cu prosopul in jurul taliei. M-am uitat in jur, nu era nimeni asa ca m-am dus in camera lui Yoon si Kyung. Erau probabilinca in camera mea jucand carti. Am cotrobait prin haine si am luat un tricou de-al lui Yoon si pantalonii lui Kyung. M-am lasat pe acel mia si am inschis ochii, adormind.
M-au trezit niste voci, pareau ale lui Kim si Jin He. Am deschis doar putin, sa vad ce se intampla. Le auzeam insa nu chiar foarte bine.
- Da si Ace? Stie?
- Ca ne cunoastem ? Ca te iubesc ? Nu, nici Ji eun nu are nici cea mai vaga idee.
Am rosit automat cand mi-am auzit sora. Ce usurinta in a spune „ te iubesc” am impins cu piciorul telefonul care cazu. Le-am auzit imediat plecand si eu am ramas acolo, incercand sa adorm.
- Tu glumesti, Yoon. Cum sa plece, a spus Kyung aprinzand lumina. Mi-am dus mana la ochi automat, pentru a ma feri de lumina puternica.
- Hei, Ji Eun, esti bine / a spus Yoon care m-a luat pe brate. M-a dus in camera mea si m-a lasat pe pat imediat cum i-am spus ca mi-e somn. Cu toate acestea, Ace se tinea de glume. A inchis usa si am ramas cu Yoon in camera. M-am frecat la ochi si l-am privit.
- Ace iar a inceput..a spus prvind spre fereastra. M-am ridicat in fund si m-am aporpiat de el.
- Yoon ?
M-a privit si mi-a zambit, dar nu pentru mult timp. M-a tras de mana langa el si si-a unit buzele cu ale mele. Si-a strecurat mana printre parunl meu blond si m-a tras mai apoape. Era dulce, ma facuse sa-i raspund sarutului si nu ma deranja cu nimic Ochii mei, chiar daca erau inchisi il vedeau numai pe el. era diferit, nu era acelasi lucru cu sarutul lui Kyung. L-am privit cum buzele noastre s-au despartit. Eram rosu in obraji si foarte confuz. Ma asteptam sa continue, cum facuse Kyung,... mai ales ca el era intins iar eu eram pe el insa nu a facut-o. A zambit si s-a ridicat.
- Deschide idiotule, a spus trezindu-ma din vizare. Nu avea de gand sa o faca prea curand.
- Nu ! Fa-ti de cap, eu il iau pe Kyung, a spus si l-am auzit cum a fugit. Ne-a lasat incuiati in camera. S-a uitat la mine si s-a asezat oftatnd.
-Stii, maimutico, a venit la scoala un tip cere te-a vazut in spectacol.
- Ce-i cu el ? am intrebat curos. M-a tras langa el si mi-a pus capul pe picioarele lui. a nceput sa-mi mangaie parul.
- Vrea sa iti dea un rol secundar in nu-stiu-ce film. N-am vrut sa-ti spun... imi e frica sa nu ne lasi fara actrita principala, a ras privindu-ma. Am chicotit si am inchis ochii. Un rol intr-un film ? Tentant.
- Nu pot sa te iau si pe tine ? am intrebat, pentru cateva clipe uitand total de celalalt admirator al meu. L-am privit in ochi .
- E posibil. A zis ca vrea doi actori. Sigur nu-l vrei pe Kyu' ?
- Ah... uitasem de el, am spus intorcand capul . Mainile sale se jucau inca in parul meu blond, vopsit. Am inchis ochii si l-am imbratisat inconstien. Eram somoros.
M-a asezat in pat si s-a pus langa mine. M-a strans la pieptul lui, ceea ce m-a facut sa-l imbratisez. Asa am adormit. Ma simteam parca in siguranta cu el decat cu Kyu' .



Capitolul 6


- Trezirea, rapid. l-am auzit pe Ace , am deschis ochii lenes. Imediat mi-am adus aminte toate intamplate cu o seara inainte si l-am privit pe Yoon. Eram tot in pat, amandoi si imbratisati pe deasupra. Hai sus, sa nu vina Kyung, a continuat si a tras de Yoon, spunandu-i ca e o matahala. L-a impins afara pe usa si s-a asezat langa mine zambind multumit. Ma enerva multumirea lui , mai ales ca ma gandeam non-stop la surorile noastre. Practic, imi era cumnat ( intr-un fel sau altul ).
- Auzi, trebuia sa plecam. A intervenit ceva la scoala... sor-mea ramane , noi trebuie sa plecam. Cica Yoon a primit pentru tine si un actor la alegere un contract de film. Trebuia sa ne spuna...
- Mie mi-a zis..am spus bosumflat. A spus sa-l aleg eu pe al doilea.
Ace m-a privit oftand. El nu dorea , era vizibil, pe el il enerva doar faptul ca Yoon nu le-a spus. Oricum, am impachetat in cateva minute, toti am fost gata in jumatate de ora. Cele doua au ramas singure si ma speria gandul . Ne-am grabit, pana la ora unsprezece trebuia sa fim, toti actorii din scoala. Drumul a fost... fara probleme. Kyu' nu aflase nimic. Stia doar cam Ace ne-a incuiat in camera, Yoon statea langa mine, ba chiar a adormit cu capul pe umarul meu. Insinsciv, am inceput sa-l mangai pe cap, sambind inconstient. Ace vorbea ceva cu soferul, acesta fiind Kyung dar se vedea in oghlida ca nu se simtea in largul lui ( si asta se vedea din toate gropile pe care le luam la rand, numai pentru al trezi pe Yoon )
Am ajuns, era zece si jumatate, am coborat din masina repede si am mers in sala de sport. Fusesem ultimii. Era un tip imbracat in costum, probabil ala de care m-a spus Yoon. L-am privit si cand am vrut sa ma asez Yoon m-a impins la el.
- El este.
- Dar eu am vazut o fata spe scena, a spus el analizandu-ma
- Si noi suntem o scoala de baieti. Nu avem fete, nu v-ati gandit.
- Cum te cheama ? m-a intrebat .
- Seung Ji Eun , domnulte.
- Auzi, am o intrebare. Avem un film de facut, te-am vazut ca o fata. Te-ai supara daca ia juca rolul uneia ?
- Ba chiar deloc domnule, daca pot sa-l iau pe Yoon cu mine. am spus din nou uitand de Kyung. Cum mi-am dat seama de ce am spus m-am uitat in sala. Kyu' pleca, ce facusem ? Tipul ala a aprobat si a dat mana cu mine. De ce naiba ma simteam aiurea cand ma atingea ? Oricum, am oftat si l-am privit pe cel ales sa mearga cu mine. Sincer, incepeam sa cred ca Kyung imi este doar prieten...
M-am retras si m-am asezat pe un scaun. Ace s-a asezat langa mine si m-a ciufulit.
- Ce faci, blondule ? Cum d el-ai ales pe Yu ?
- Hă ? Yu-cine ?
- Yoon, ma desteptule. DE ce nu l-ai luat pe Kyng ? m-a intrebat ridicandu-se. Si-a rtas scaunul si s-a pus in fata mea.
L-am privit si am lasat capul in jos. Imi trecuse prin cap sa-l iau pe Kyung dar... Toon ii dadea curaj, siguranta si ma simteam bine cu el. Cand eram cu Kyung, tot ce-mi venea in minte erau numai lucruri perverse de care nu eram foarte mandru ca le gandeam. Ace s-a ridicat cand l-a auzit pe cel despre care vorbeam ca ii cere asta. Kyu' s-a asezat langa mine si a oftat. Probabil era suparat.
- Asta e raspunsul tau ? m-a intrebat si mi-a apucat barbia. Nu ? Si eu care am incercat atata timp...a continuat si si-a aporpiat chipul de al meu. Am inghitit in sec si l-am privit in ochi. De ce imi era frica de el ? nu simteam caldura , nu simteam nimic din partea lui. Am incercat sa-l opresc insa m-a sarutat. Kyung, de ce nu vad la tine decat aspectul si primul sarut ?! De ce atunci cand esti langa si ma saruti nu sint caldura care o simt cu Yoon ? Am scos un geamat infundat si cand am incercat sa-l imping nu am reusit nimic. M-am panicat, am incercat din nou si de data asta el mi-a dat drumul si a plecat. Am inceput sa respir greu gandindiìu-ma la ceea ce tocmai se intamplase. Corpul meu nu ceruse continuarea, ba chiar il respingea. Ce mi s-a inamplat ?M-am ridicat cu un gest robotic si tot ce era in capul meu era dormitorul meu si atat.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#12
Iarta-ma ca nu ti-am scriiiiiis! Ma ravansez, plomit! Pe cuvant de cercetas! Asa.. 1. Eu deja il stiu pe tot :->. 2. Sa comentaaam. Ti bat, defapt o bat pe aia care ti-a dat ideea cu Ace.Stii doar cat il ador, nu? Neee, neee?! Il bat pe Kyu' ca in loc sa-l aleaga pi Ace l-a ales pi Ji. Laule! Mi l-ai facut pi Ace sa sufere. Die, die, die. :die: Na, toata lumea vede o fata pe scena cand joaca Ji Eun, doar Ren e imaginea lui. Acum, astept sfarsitul la care sigur o sa plang (sfarsitul ala ultimu'.)
Ne mai impingem pi mess de la spate sa scriem, ca vad ca eu am cam ramas in urma..
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#13
Capitolul 7

Cum m.am vazut acasa , am urcat in camera mea , m-am schimbat si m-am intins in pat. Nici nu stiam cat e ceasu... dar stiam ca e in jur de doisprezece. Am inchis ochii dar mama m-a trezit.
- Vezi ca plec in Ulsan pentu doua zile, trebuie sa iau un act de acol, taica-atu vine diseara la noua.... oh... si a venit un baiat la tine... a spus si l-a lasat pe Yoon sa intre. I-am pronuntat numele si m-am ridicat epede in fund. Mama m-a pupat pe obraz apoi a plecat. Deci eram singur pana la noua noaptea?
-Hei...Ji Eun, am venit sa-ti spun doar ca... alegi gresit. Nu sunt destul de bun, sunt un nemenic.. a spus tist. De ce ea asa tist ' Ma vazuse cu Kyu' ? E il facuse se se comporte asa? Am zambit si l-am tas de mana langa mine. M-a lasat si cand s-a asezat m-a privit. Tot ce am facut a fost sa-i zambesc si sa-i mangai obazul. I-as fi spus ca el e cel pe care ilveau insa corpul meu a facut'o inainte. M-am aporpiat de el si l-am sarutat scurt, incercand sa fiu cat se poate de cuajos... dar am esuat, obrajii mei erau rosii, priviea mutata si parul peste ochi.
-De ce ? l-am auzit intrebandu-ma. Da, si eu ma intebam acelasi lucru. Viata mea era o incurcatura, eram comfuz dar stiam ca Yoon imi da iubirea pe care Kyung probabil o mimeaza. Am vrut sa-i spu ca el e cel cae il vreau, alegerea dat totul s-a comprimat int-un " Eu...Doar..." balbait care a avut ca rezultat un saut pasional. Mi-am pus mainile dupa catul lui simtitnd cum sunt intins pe pat fara sa incerc sa-l resping. Stiam ce urma si de ce dracu nu faceam nimic ? Am ridicat capul pentru ai face loc spre pieptul meu,ma saruta si ma musca incet in timp ce mainile lui m-au scapat de pijamaua cu care eram imbracat. Nasture cu nasture pana cand am ajuns in boxeri. Am rosit si m-am ridicat putin , asfel incat sa aiba si el loc in pat.
- Ji Eun, tu... pisicuta ce esti... a spus si mi-a muscat unul din sfarscuri. Am gemut si l-am lasat sa faca ce vrea. Nu doream sa-l opresc, simteam ca el... ma poate vedea cum vrea, cum nu vreau eu. Am gemut cand i-am simtit mana pe zona mea intima si mi-am muscat buza inferioara pana cand am simtit gustul sangelui. oricat de mult simteam ca Yoon ma poate avea nu reuseam sa-i dau voi sa ma auda. L-am auzit intrebandu-ma daca poate continua insa nu am avut puterea sa-i raspund, doar l-am strans in brate sperand ca mi-a inteles mesajul. Asa a si facut. M-a scapat de boxerii albastri in cateva secunde si a inceput sa se joace cu mana pe mandria mea, facandu-ma sa scot acele sunete jenante care daca era dupa mine de ingropam la o mie de metri sub pamant fara sa le mai dau drumu' vreodata.Ii-am pronuntat numele de cateva ori, incet si printre gemete. A venit si m-a sarutat lung, incerand sa-mi zambeasca. A spus ceva ca pot sa-l omor apoi , in timp ce ma saruta ma patruns incet. Simteam o durere de nedescris, parca ma rupea in doua. Am incercat sa tip insa buzele lui Yoon imi opreau acele sunete. Am inceput sa-l zgaraii pe spate imediat cum a inceput sa se miste. S- departat de mine si a continuat miscarea aeea dureroasa. Tipam si gemeam la fiecare patrundere simtitnd ca totul se aporpie de sfarsit. Am lasat capul pe spatesi am gemut lung cand am simtit ca a venit sfarsitul. Yoon s-a eliberat o data cu mine si am cazut amandoi pe pat. M-a imbratisat strans, parca fara sa-i pese de ranile pe care i le-am facut. M-a sarutat scurt pe frunte si si-a pus mana pe pietul meu.
- Ji Eun... eu te plac... te... s-a oprit si m-a privit. Il privieam in ochi aceia negri si am zambit.
- Si... eu, m-am balbai si am rosit . inca ma durea spatele insa eram fericit.
- Dar Kyung ?m-a intrebat strangandu-ma mai tare in brate. S-a ridicat in fund si m-a sarutat. M-a intrebat daca vreau ceva sa mananc. Chiar nu stiam. Am inchis ochii si inainte sa-i zic am adormit. Nu stiu ce a facut dupa insa atunci cand m-am trezit mi-a fost fria sa nu fie un bvis. Am incerat sa ma ridic insa spatele m-a dezamagit si am cazut . Am tipat scurt si m-am uitat in jur. Yoon plecase sau... ? Am incercat din nou sa ma ridic insa nimic. M-am uitat la ceas si m-am strambat. Era sase si ceva iar pe mine ma durea prea tare mijlocul incat sa ma ridic. M/am intins dupa telefon si
l-am sunat pe Yoon. Minunea a fost aceea ca telefonul prietenului meu a inceput sa sue exact de sub pat. Grozav... Credeam ca Yoon plecase insa nu era asa . A aparut in fata mea cu o tava pe care vedeam doar o cana si mi-a zambit. A zis ceva de pisica insa nu l-am auzit. Mi-a luat telefonul din mana si s-a aplecat si dupa a lui.
- Credeai ca plec si te las asa ? m-a intrebat si s-a asezat langa mine. Am zambit si am baut jumatate din cana cu lapte. S-a ridicat cand a auzit soneria si s-a dus sa vada cine este. Era imbracat numai cu pantalonii si paru lui era ravasit. Am zambit si am tras cearceaful pana deasupra nasului. Am auzit niste pasi rapizi si pe Yoon incercand sa tina pe cineva in loc. Era Kyung sau ce dracu - Am rasuflat usurat cand l-am vazut pe nebunul de Ace sprijinindu-se de usa.
- Deeeeeeci... de-astia-mi sunteti ?! a spus asezandu-se langa mine si tragand lengeria patului de pe mine. Si-a aporpiat buzele de gatul meu si m-a mirosit zgomotos . Am rosit imediat cum l-am vazut asa aproape de mine dar am avut norocul ca Yoon sa-l ia de langa mine.
- Yoon, Kyung te cauta de cateva ore... si ma gandeam sa-i spun ca esti aici.. a spus scapand nn cateva secunde de mana lui si topaind prin camera. Am spus un `nu` tare cand a scos telefonul insa am lasat capul in jos. De ce ma feream? Ace nu m-a bagat in seama si l-a sunat. De ce il interesa asa de tare de Kyung ? De ce dorea sa ii franga inima aratandu-i ca sunt cu Yoon ?
- Ace... nu! Chiar vrei ... ?
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#14
Lasa ca te stiu eu ca nu ma mai bati :o3


Capitolul 8

Eram in camera mea, Ace se uita la mine cu telefonul in mana, Yoon nu se baga iar eu nu stiam ce sa mai fac..
- Ce sa vreau ? Vreau sa-i arat ca e un bou ! a spus privindu-ma urat. Dintr-o data nu mai era acelasi baiat cu care muream de ras si ma jucam. Am inceput sa tremur incet , aproape plangeam. Cand m- vazut , s- sezat langa mine si a oftat. si-a cerut scuze si m-a ciufulit.
- Eu doar... sunt gelos pe voi, a spus lasand capul in jos. Adica, am ajuns inaintea ta, i-am cunoscut inaintea ta si tot tu esti centrul universului, a continuat pe un ton trit. Ma facea sa ma simt rau. Yoon s-a arpopiat de noi si l-a lovit usor pe Ace cu palma. Acesta a afacut ochii mari si si ne-a privit pe amandoi. eu unul nu stiam despre ce poate vorba insa Yoon parea ca si-a dat seama. L-a luat si mi-a spus sa ma imbrac.
Mi-am luat niste pantaloni scurti, ai surosii mele, ( greu...foarte greu sa iau haine de la mine )la care am resit sa ajuns fara sa ma dau jos si un maieu tip plasa,alb. Am luat un puf de par din noptiera si mi-am prins parul blond intr-o oada neglijenta la spate. Trebuia sa ma tund... M-am ridicat incet si cand am ajuns la usa i-am vazut pe cei doi. Ace era parca mai fericit. Cand Yoon m-a vazut a facut o fata mirata, facandu-l pe Ace sa se intoarca si el. Erau amandoi uimiti si rosii in obraji. Ce ? Ce aveam ???
- Ce ? Ce s-a intamplat? Serios.... ?
Erau amandoi muti. Mi-am pus mainile in san si am spus ca Yoon va trebui sa ma aute sa ajung la bucatarie. Din nou, fara sa spuna ceva m-a ajutat sa ajung la baucatarie. Cum m-am vazut pe scaun mi-am pus picior peste picior si i-am privit suspicios. Serios, pantalonii erau de vina ? nu gasisem altii. Ace a zambit si s-a asezat langa mine, mirosindu-mi parul. Ma speria.
- Noona, arati minunat! a spus facandu-ma sa tresar.
- Nu sunt noona, idiotule! sunt baiat ! am spus enervat si l-am impins. Am inceput sa rad. Chiar aratam ca o fata si eu ce faceam ca sa nu ? Nimic. Am inceput sa rad cu Ace pana cand Yoon s-a aporpiat de mine si mi-a spus la ureche de ce ii spusese Ace. Am rosit imediat dandumi seama ca Kyung ma sarutase cand Ace il placea. Americanul a plecat spunandu-mi ca m-ar incuia acolo cu Yoon pentru totdeauna si ne-ar aduce el mancare. Am ras scurt si l-am condus impreuna cu Yoon. Cum a vazut usa inchisa Yoon mi-a prins chipul si m-a sarutat lung. Am inchis ochii si i-am sarpuns stangaci, dand spre bine. M-am oprit brusc cand am auzit usa si l-am vazut pe tata. Era deja noua ? Era uimit, stana de piatra. Adica... ma vazuse sarutandu-ma cu un alt baiat fara nicio jena.
***
- Ji Eun, sunt dezamagit. Trebuie sa incetezi in a te mai vedea cu baiatul acela... e imoral, pe numele lui Dumnezeu ! a spus insa eu i-am spus imediat ca-l plac. Tata nu a mai zis nimic si a zambit... sau a incercat. S-a ridicat de la masa si mi-a spus sa plec sa ma schimb. Nu stiam daca acceptase sau nu insa imediat cum m-am vazut in dormitor am luat telefonul si l-am sunat pe Yoon. Acesta mi-a raspuns imediat.
- Pisicuta, s-a intamplat ceva ? m-a intrebat ingrijorat. Ceasul era vreo unsprezece si ceva. Am oftt si i-am povestit ce mi-a zis tata. A ras scurt si mi-a spus ca totul va fi bine. Am zambit, chiar daca stiam ca nu ma vede . Am schimbat subiectul, l-am intrebat de Ace. Yoon mi-a spus ca va incerca sa-l faca pe Kyung sa afle.
Am adormit cu telefonul deschis, nu stiu daca Yoon a inchis sau nu. Spre dimineata am fost trezit de zgomotul facut de telefon care a cazut pe podea.Era sase si ceva. m-am uitat prin camera fara sa vreau sa ma mai culc.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#15
Ok, imi propusem sa pun capitolele dupa ce primesc macar un comentariu...dar... oricum, pe blog le pun dinainte si si anunt pauzele :)


Capitolul 9

A trecut un an de cand am aflat ca Ace il place pe Kyung, de cand eu si Yoon suntem un cuplu in secret. Filmmul pe care l-am filmat e unul dintre cele mai cautat de adolescenti si asta ma facea sa ma simt important. kyung a fost plecat sase luni in Anglia si inca nu s-a intors. De cand l-am ales pe Yoon , atunci cand sunt cu el totul devine ciudat. Tata inca nu percepe ca eu cu Yoon sa fim vazuti imprenua insa mama nu se baga. Trebuia sa ma intelnesc cu Yoon la un restaurant. Am auns. Eram mibracat simplu, blugi si tricou. Nu ma atrageau costumele... pe cand Yoon ma astepta inauntru, imbracat cu o camasa neagra si o cravata albastra.Pantalonii si pantofii ui erau de aceiasi culoare ca camasa. I-am sambit timid si m-am asezat. Eu inca credeam ca visez. Ramasesem acelasi idiot indragostit.
-Deci Kyung nu a aflat inca ? l-am intrebat luand un cubulet de branza.
- Nu, Ace se poarta de parca totul a fost o gluma, a oftat si mi-a zambit. A luat si el un cubulet de branza si mi l-a dat mie. Am inceput sa rad. Simteam cum toti se holbeaza la noi, oamenii si parerile lor. dupa ce am terminat, Yoon a comandat doua inghetate. Vorbeam in mare parte de Ace. Eu unul doream sa-l ajut si Yoon banuiesc ca la fel... Am luat o lingurita de inghetata cu fructe de padure si am mancat-o.
- incredibila! am spus stand inca cu lingurita in gura. Am zambit si am plecat usor capul spre stanga. Yoon a ras si s-a ridicat incet. S-a apropiat de mine si m-a sarutat in fata tuturor. Am rosit si l-am impins incet. Yoon era genul romantic in public si eu inca nu ma invatatesm. A inceput sa rada si s-a departat de mine. Am terminat inghetata si s-a ridicat, dandu-mi bratul.
- Am o supriza pentru tine, a spus si am iesit amandoi din restaurant. Eram prea fericit, simteam ca sunt in rai. Am inceput sa rad cu Yoon in timp ce-l urmam. S-a oprit brusc si l-am privit intrebandul ce s-a intamplat.
- Yoon, hai... am spus si inainte sa-l intreb din nou mi-a intors capul si l-am vazut pe Kyung cu doua geamantane. Am facut ochii mari si i-am spus numele incet.I-am dat drumul la brat lui Yoon.Kyung m-a privit si a zambit. Acel zambet perves care mi l-a aratat cu sase luni in urma inainte sa plece si sa ma sarute. S-a apopiat de noi si l-a salutat pe Yoon.
- Ace zicea ca vrea sa-ti vorbeasca, a zis Yoon tragandu-ma langa el. Ma simteam prost. Trecusem de la fericire la treistete in doar cateva secunde. Era schimbat... adica scapase de ochelari si parul devenise scurt. Kyung m-a privit apoi pe Yoon. Parea nervos. S-a apropiat de urechea lui Yoon si i-a spus ceva. I-am privit confuz si imediat cum Kyu' a plecat l-am intrebat pe Yoon despre ce ii spusese. Acesta nu mi-a zis nimic si m-a imbratisat strans apoi m-a sarutat.
- Hai sa iti arat supriza aia, a spus luandu-ma de mana si am mers amandoi pana cand am ajuns la el acasa am intrat in living si m-am uitat in jur. Era intuneric. M-am intors sa ma uit de Yoon insa nu era nicaieri. L-am strigat de cateva ori isa nimic. a-m impiedicat de ceva cautandu-l si am cazut pe canapea. Yoon a aparut in sfarsit si m-a luat pe brate. Am mers cu el spre dormitor, el tinandu-ma ca pe o printeza. Cand am intrat , inauntru era o lumina slaba, rosie care se asorta cu toti trandafirii . Am rosit si l-amprivit. orchii lui ma implorau... am oftat si l-am sarutat. A facut un pas pana cand am cazut amandoi pe pat, sarutandu-ne. Yoon m-a imbratisat si mi-a zambit. Stiam ca urma sex insa m-am inselat. M-a trans la pieptul sau si mi-a spus ca ma vrea langa el mereu. Am adormit amandoi imbratisati si ne-am trezit tocmai spre dimineata cand vantul a inceput sa bata jaluzelele din camera iubitului meu. A deschis si el ochii lenes si m-a privit.
- Yoon, te iubesc , idiotule!
- Stiu a spus si m-a tras si m-a sarutat. A continuat sa ma sarute pe gat, lasand urme de saliva si semne rosiatice. Dimineata ' Am scancit usor cand mi-a apasat pe mandrie si l-am oprit cand s-a auzit telefonul. Si-a dus palma la frunte si m-a tras langa el, spunandu-mi la ureche " si eu te iubesc". Am rosit vizibil si am incercat sa raspund la telefon... numai ca il tineam invers. Am raspuns si m-am ridicat din pat. Deja aveam doua semne vizibile si cateva urme de dinti. La telefon era Ace care mi-a spus ca Kyung a venit. De parca nu stiam. M-am scuzat si am plecat de la Yoon, cu gandul sa ajung acasa.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#16
Capitolul 10

Am ajuns acasa unde mama era in bucatarie. Mi-a spus ca ma asteapta cineva in camera mea, probabil Ace. Am mers repede , descaltandu-ma pe drum.
- Si ai reusit sa-i zici lu’ Kyu… m-am oprit si m-am uitat la persoan a care era in pat. Era eact cel despre care vorbeam Kyung, care doar ce ajunsese dn Anglia a venit la mine de parca ceea ce vazuse cu o seara inainte nu er a adevarat. ùM-a privit si a oftat. Mi-a facut semn sa ma asez langa el si cum m-a vazut ca stau jos m-a sarutat. Mi-am ps mainile pe pieptul lui si l-am impins.
- Stii… e greu si pentru mine… testrul si asta… a spus tragandu-ma langa el. Nu inteleseem ce a vrut sa spuna dar stiu ca in secundele in care ma gandeam la asta am ajuns sub el. Am inceput sa ma zbat dar nimic. M-a sarutat violent, de parca era ultimul sarut si a inceput sa ma sarute pe gat. Cand a ajuns in dreptul semnelor facutede Yoon s-a oprit si si-a pus maina pe mandria mea.
- De ce el ? m/a intrebat strangand mai tare. Am scancit si l-am privit cu ochii in lacrimi. El pentru ca ma iubea si o arata… Kyung era doar… un actor. Dragostea lui e teatru side multe ori ma speria. M-a sarutat din nou si si-a bagat mana in pantalonii mei, apucandu-ma de organul intarit.
- mai incet, doar nu vrei sa te auda mama ta ‘ a spu facandu-ma sa-mi pun ambele maini la gura. Gemeam la feicare atngere, fiecare miscare si incercam sa le opresc. Mama era jos, putea auzi. Am tipat aproape cand m-am eliberat insa mainile mele au tinut snìunetul in camera. Kyung s-a ridicat dupa mine si a zambit. Cat doream sa-i sperg zambetul acela de pe fata… pentru prima data in viata mea uram pe cineva.
- Eu am spus primul. Eu sunt cel bun pentru tine! a spus egoist si m-a tras de o mana si m-a sarutat.Eam atat de nervos pe el incat atunci cand m-a sarutat l-am muscat de buza. mi-a dat drumul si a 0lecat. Am auzit masina plecand… deci probabil era a lui. Am coborat si am intalnit-o pe mama care mi-a spus ca sunt cautat la telefon. Am raspuns lenes si am zambit cand am auzit ca sunt chemat pentru un alt film, cu Yoon. Era nemaipomenit. Am iesit din apartament fugind spre cel ca luiYoon. Pe langa mine a trecut o salvare care m-a speriat. Am grabit pasul si m-am oprtit brusc cand am vazut acea banda galbena a politiei. Inima a incpuet sa-mi bata din ce in ce mai repede iinsa cand am ajuns acolo m-am linistit. Avusese loc o crima, o fata se cinsprezece ani a fost injunghiata si aruncata de pe bloc. De ce ma speriasem ‘ Am intrat in bloc si in cateva minute am ajuns la Yoon.Cand a deschis usa l-am imbratisat.
-Esti bine ? l-am intrebat uitandu-ma sa-l vad cum trebuie Acesta m-a sarutat pe frunte asi m-a chemat inauntru.
-Da. Nu te mai speria degeaba… a spus si mi-a spus sa ma asez. M-am comformat sil-am privit sa fiu sigur ca nu are nimic. Mi-a dat unpahar de suc si s-a asezat langa mine, sarutandu-ma pe obraz. S-a departat brusc si m-a privit.
- Eu..eu..stii, trebuie sa-ti zic ceva, am spus cu frica sa nu afle de la Kyung. I-am povestit balbait ce s-a intamplat oar el m-a imbratisat strans. Am inceput sa plang dar printre acrimi am reusit sa-i spun de film. Ca sa ma opresc m-a sarutat simi-a spus sa merg sa fac baie. Am facut ce mi-a zis iar cand am terminat am iesit numai cu un prosob din baie pe mine. L-am privit si am oftat. Am mers la el si l-am imbratisat de la spate.
- Stii, cineva a intrebat de noi doi pentru un film. Cica de data asta va fi romance.
- Chiar vrei sa joci alt rol de fata, Ji Eun ? m-a intrebat si s-a intors. M-a prins de barbie iar eu i-am zambit. Nu, nu-mi facea placere insa actoria era tot … sau aporape tot.
- Daca pot sta cu tine fara frica , e ceea ce vreau! am spus ridicandu-ma pe varfuri si sarutandu-l. De cand avusesem acel film eram cautati des dar niciodata impreuna. Era prima data cand acceptam de la film. Cum mi-am despartit buzele de ale lui am oftat si l-am strans tare in brate. l-am intrebat cine era la telefon insa nu mi-a zis. Probabil Ace. De cand eram cu Yoon simteam ca-l ignoram. I-am spus lui Yoon ca ar trebui sa reunim clubul pentru o ultima scenata… insa el a stat putin pe ganduri. Pana la urma a acceptat. L-am satat din nou fericiti si am facut cativa pasi pana cand am picat in pat.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#17
Comentarii simple, right?
Verifica-ti textul inainte de a-l posta, s-ar putea sa te minunezi de multitudinea de typos pe care reusesesti sa le faci in timp ce scrii - un lucru absolut normal de altfel ca deh, doar e normal sa gresesti. Si daca tot vine vorba de corectat textul, n-ar strica sa te uiti si la semnele de punctuatie.
Ai propozitii foarte scurte, lucru care in principiu devine stresant la un moment dat. Nu iti stiu varsta si nu cred ca are vreo relevanta, dar presupun ca dispui de un vocabular indeajuns de vast incat sa poti dezvolta propozitiile respective in fraze si sa iti poti imbunatati descrierea si dialogul.
Dat fiind ca tipul de critica pe care l-ai cerut se vrea a fi unul simplu, pentru ca nu iti pasa de ceea ce zicem (sau nu iti pasa de ceea ce zic cei care nu te lauda..?), am sa ma opresc aici si nu am sa zic nimic legat de personaje, de ideea centrala a textului sau orice altceva care probabil ar insemna ca am stat sa analizez ceea ce ai scris.

Toodles. :)



and oh my dear friend,
you're not the beginning nor the end.

#18
m-ai fascinat. ai un stil aparte de descriere. fierb de nerabdare sa aflu ce mai pateste Ji Eun. si vreau s aflu daca Kyu` o sa afle de Ace sau o sa se lupte cu Yoon pentru Ji. o sa repet ce a zis Eirenne, e o idee buna sa verifici inca odata textul ca sa nu ai greseli de tastare.
mie mi se pare ca actiunea e putin cam grabita. mie mi se pare ca Ji e cam paranoi si se panicheaza repede, dar sper sa ma insel. nu vreau sa ma injuri, doar am spus ce am remarcat in ultimele 3 capitole. nu stiu daca ma repet, cred ca da.. scuze pentru asta. bafta la scris si abia astept continuarea.
[Imagine: in7bfb.jpg]
:chuu: Ma vrei? Vin-o sa ma iei! :chuu:
Fiction Blog

#19
Capitolul 11

De dimineata m-am trezit cu zambetul pe buze. oon era deja treaz cred ca sunase jumatate din cei cu care lucrasem un an in urma. Fiecare avea acum ce face insa… simteam cum bucuria creste in mine. Aveam deja o piesa pe care o scrisesem eu. Fusese rescrisa insa de Yoon si era gata. Cand aproape am temrinat ne-am asezat amandoi pe pat oftand. Prea multi, am ras amandoi si eu m-am lasat pe pat. Pe Ace am acceptat sa-l sun eu iar acesta a acceptat imediat dupa ce mi-a glumit pe seama rolurilor principale. pe Kyung insa, Yoon nu m-a lasat sa-l sun. A preferat sa o faca el si spre mirarea mea a temrinat repede si mi-a venit si cu un raspuns pozitiv. Am facut rapid o baie apoi am plecat cu Yoon la un teatru din centru pe care am reusit sa-l inchiriem. Toti erau acolo, ne-am imbratisat pe rand. Yoon a urcat pe scena si si s-a asezat jos, facandu-ne semn sa facem la fel.
- Deci, dragii mei, reunirea de dupa un an. Sunteti gata de sceneta de ramas bun ? a intrebat razand scurt.
Am auzit cred ca din vreo jumatate au spus ca nu e bine sa ne despartim. Am ras scurt si m-am ridicat.
- Pai, nu mai bine impartim rolurile si facem rost de spectatori ? am intrebat dandu-i mana lui Ace sa se ridice. Acesta a facut asta imediat si si-a pus mana dupa gatul meu , ca de obicei plin de entuziasm. Atat de bine se prefacea… am oftat si am spus ca ne impartim in perechi. Pe Yoon l-am pus cu un baiat cu care se intelegea bine, Jun Yoo , eu am ramas singur iar Kyung intentionat cu Ace. Am reusit in sfarsit sa inpartim rolurile. Sceneta era destul de incurcata insa cu o poveste usoara. Actiunea se petrecea in Rusia intr-un oras necunoscut unde traia un doctor , Aleksander. Acesta a descoperit un minereu care expus la soare poate lua amintirile. Cel care l-a vazut a fost Vladimir care dupa ce l-a vazut si-a uitat toata viata. Acest era indragostit de Sophie de care si Vladimir a incpeut sa o placa. Sophie moare din cauza lui Marie care visa la o relatie cu Vladimir. In rolurile secundare era familia lui Alek, Mariei si doi frati a lui Vladimir care-i redau memoria si acesta se sinucide din cauza ca Sophie nu mai e. Rolurile fusesera date… in cele principale era Kyung ca Vladimir, Yoon ca Aleksander, Ace a insista sa joace un rol de fata asa ca a reusit sa o ia pe Marie iar eu am ramas cu Sophie. patratul de prieteni… Cand am auzit ca Marie il vrea pe Vladimir am incpeut sa rad. Se potrivea cu realitatea.
***
- Pentru ultima data pe scena Soul-ului, elevii liceului Uh Sok va prezinta : Dragostea e teatru. Bucurati-va. am auzit vocea prezentatorului apoi am privit cum se trage cortina pentru a ne lasa sa ne pregatim. Am inspirat adanc si l-am privit pe Ace. Peruca neagra, cu par lung , buzele ii erau rosu inchis, ca sangele iar machiajul pe care-l avea il facea sa semene cu o infractoare din filme. I-am zambit si mi-am ranjat rochia pe care o puram. Parul meu era blond, lung, La fel, peruca . Buzele erau doar putin date cu gloss. Am intrat eu si Ace. Stateam fata in fata. Trebuia sa…joc un rol.
Cortina sa tras si uite ca sunt fata in fata cu Marie.
- Nu stii ce faci, esti o aiurita ! l-am auzit pe Ace cum tipa incat imi dadea fiori. Parca era real. Nicioadata nu jucase asa.
- Nu ma face aiurita. Vladimir e cel care ma place…eu… eu nu iubesc pe nime..
- Minti! Nu mai minti! m-a intrerupt din nou pe acelasi ton si m-a prins de peruca. In acel moment Vladimir a intrat privindu-ne speriat. Marie Mi-a dat drumul.
- Oh, Vladimir! te asteptam, a spus zambind. Eu am iesit imediat, lasandu-i pe cei doi sa-si faca scena. De fiecare data cand eram cu Ace pe scena simteam ca mor. Totul, parca era real. Simteam ca imi cere socoteala : de ce ma place Kyung pe mine ‘ Dar am reusit sa trec cu bine peste tot. Era ultima scena a mea. Marie era in fata mea cu un pistol, doamne ajuta ne incarcat. S-a aporpiat de mine si mi-a pus pistolul pe piept. In spatele meu se aflau cei din public si o saltea care ma astepta jos pentru ca atunci cand Marie o impinge pe Sophie in prapastie.
- Tu, blonda prefacuta! Mi-ai luat tot… a spus incepand sa planga. Machiajul negru a lui Ace era intins pe obraji cu lacrimile.
- Marie eu… nu am vrut. am spus incercand sa-i sterg lacrimile. Mi-a dat peste mana si m-a privit cu un zambet sadic si a apasat pe tragaciul pistolului. Atunci sangele fals mi-a facut rochia alba varza. L-am privit pe el, apoi pieptul, parca necrezand cu ce usurinta facuse asta. Era o piesa, nu ? Doar o piesa… M-a impins cu o singura mana de pe scena apoi a aruncat pistolul dupa mine. A scos un servetel din poseta si s-a sters pe maini.
Cand am ajuns in culise genunchii mei tremurau. Era ultima data cand mai pun sufletul intr-o sceneta. Nu stiu cum s-a terminat, nu am mia fost atent. Am auzit numai las asfarsit cand Ace m-a chemat pe scena pentru plecaciune. L-am luat de mana si am facut c trebuia.
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)