Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

POTM Decembrie - Vot. + Rezultate.

#6
Nu vreau să mă las dusă de detaliile tehnice prea mult, aşa că mă voi axa pe ce-mi transmite fiecare poză în parte.

Old Times.
Dacă nu era maşina aceea, mi-ar fi adus aminte de filmele vechi ,româneşti, desigur. Îmi place tema urbană extrem de mult, ai prins esenţa în mare parte. Dacă era o maşină veche, o Dacie cum numai noi ştim să avem, era perfect. Asta doar ca să completeze atmosfera. Cât despre calitate, după părerea mea e bună. Poate mai lucrai la unghiul din care e făcut poza, pare puţin în grabă, iar felul în care pare înclinată mă seacă.

Once upon a time
Când văd titlul, mă gândesc la o poză de basm. Asta e între basm şi simplitate, clar e diferită de cea de sus, dar nu prea transmite ceea transmite titlul. Partea de sus, fără becul ăla, e superbă. Nu îmi plac crengile din colţul ăla din stânga. Serios, strică. Modul de fotografiere e puţin clişeic, nu se mai potriveşte decât pozelor cu adevărat deosebite. Culorile sunt drăguţe, întradevăr, dar nu ma atrage în mod special.

Fără titlu
E genul ăla de fotografie care îţi atrage atenţia la frumuseţea lucrurilor mici şi aparent nesemnificative. N-am nimic împotriva lor, ai încadrat foarte frumos imaginea, iubesc blurul ăla şi deşi pare foarte simplă, e simpatică.

Heart of winter
Nu mă prind, ce legătură are cu inima iernii? Şi seamănă cu cea de sus, întradevăr, dar aceasta pare mai nereuşită şi tocmai am văzut că nu se potrivesc deloc frunzele astea cu zăpada. Se vede urât, nu ştiu, pur şi simplu nu-mi place. Deasemenea, chiar dacă are zăpadă, nu-mi transmite ideea de iarnă.

Dileme sub zăpadă
Nici aici nu pricep legătura dintre poză şi titlu, dar fotografia e superbă în toată esenţa ei. Nu ştiu unde ai găsit forma aia de trunchi, dar poza e ieşit perfect, la fel şi nuanţa culorilor, contrastul.

Deci:
1. Dileme sub zăpadă.
2. Old Times.
3. Fără titlu.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.



Răspunsuri în acest subiect
POTM Decembrie - Vot. + Rezultate. - de Ang. - 18-12-2011, 07:40 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Daria - 18-12-2011, 08:15 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de DiZ - 19-12-2011, 04:03 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Rain - 21-12-2011, 08:01 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Ang. - 21-12-2011, 08:35 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Aggie - 21-12-2011, 10:54 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. - de Ang. - 24-12-2011, 10:09 PM
RE: POTM Decembrie - Vot. + Rezultate. - de Ang. - 26-12-2011, 12:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  POTM Martie - Vot + Rezultate Ang. 6 3.985 03-04-2012, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM Decembrie. Ang. 10 4.976 08-12-2011, 04:44 PM
Ultimul răspuns: History
  POTM august - Vot + Rezultate! AlerimxD 9 4.713 31-08-2011, 08:19 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM iulie ~ Vot + Rezultate. AlerimxD 9 5.099 31-07-2011, 07:41 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Photo of the month ~ Editia I ~ Votarea . + Rezultate Finale AlerimxD 15 10.404 08-01-2011, 09:38 PM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)