Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

POTM iulie ~ Vot + Rezultate.

#2
The love of my parents. e o fotografie care nu mă atrage atât de tare. Mi se pare mie sau chiar se făcută strâmb ? o,o Puteai s-o refaci, dat fiind faptul că participi cu ea la un concurs ... Anyway. Ca idee nu e foarte originală, însă o puteai face să arate chiar marfă dacă o prindeai puţin mai ca lumea. Îmi place că e alb-negru, asta îi dă un mare plus. Puteai s-o faci fără să prinzi tot corpul, you know, ar fii arătat mai bine - părerea mea -.

No name. e o poză reuşită, cel puţin din punctul meu de vedere. La ora asta, mă duce cu gândul la ceva abstract, nu ştiu de ce ... Întunericul, culoarea aceea, umbrele ... Cred că aş fii încercat şi alte unghiuri, nu ştiu să îţi spun sigur dacă ăsta-mi pare cel mai potrivit, dar acum depinde de fiecare : - ? ? Poate ţie ăsta ţi s-a părut perfect, însă eu chiar aş mai fii încercat şi altele, poate găseam un altul mai bun. Nu prea mai ştiu ce să spun aici, dat fiind faptul că mă atrage fotografia într-o oarecare măsură.

Next to nothing. - fotografia asta e chiar frumoasă, deşi e aceeaşi chestie ca şi la The love of my parents. Aici îmi place că ai prins mai de sus, nu ai concentrat tot corpul în fotografie şi pare chiar reuşită. Îmi place că e alb-negru (este, neh ?), ca şi primei fotografie asta îi mai dă un plus, iar poza în sine mă duce cu gândul la prietenie ... I mean ... bănuiesc că sunt două fete acolo şi faptul că sunt în umbră parcă generalizează conceptul de prietenie ... adică poate fii oricine acolo xD

Shadows in heaven. - când am văzut prima dată fotografia asta mi-am zis "wow, cred că este făcută din avion !" : )). - yeah, dau vina pe căldura de afară şi pe oboseală - Cred că asta e fotografia mea preferată, îmi place ideea, vezi umbrele de deasupra norilor, parcă-ţi dă un sentiment aşa ... de măreţie. Zi de zi norii ne privesc umbrele, dar în fotografia aceasta noi privim umbrele norilor. Cred că n-aş schimba nimic la ea, îmi place pur şi simplu aşa cum este.

No name 2. - cred că asta e cea mai mică dintre toate şi ... e cea care mi-a plăcut cel mai puţin. o,o deşi ideea în sine n-ar fii fost atât de rea, tu nu ai surprins-o într-un mod plăcut. Când faci o fotografie trebuie să pui sentiment în ea, căci prin fotografie vrem să transmitem ceva, iar când o faci să surprinzi tot, astfel încât să nu mai fie nevoie să spui "aş fii vrut să fii acolo". Nu, poza ta să surpindă tot ce ai dorit tu. Nici claritatea nu e genială şi cred că dacă ai fii surprins şi vaza ar fii arătat puţin mai bine. Puteai să încerci mai multe unghiuri, să vezi cum arată cel mai bine, dar în cazul acesta ...

Votez No name., Next to nothing. şi Shadows in heaven., acestea mi-au plăcut cel mai mult.



Răspunsuri în acest subiect
POTM iulie ~ Vot. - de AlerimxD - 18-07-2011, 04:49 PM
RE: POTM iulie ~ Vot. - de Abbeh. - 18-07-2011, 07:39 PM
RE: POTM iulie ~ Vot. - de Miky sweetie :3 - 18-07-2011, 08:27 PM
RE: POTM iulie ~ Vot. - de AlerimxD - 24-07-2011, 05:29 PM
RE: POTM iulie ~ Vot. - de Ichigo. - 24-07-2011, 10:27 PM
RE: POTM iulie ~ Vot. - de stylish.lov3 - 24-07-2011, 10:51 PM
RE: POTM iulie ~ Vot. - de AlerimxD - 30-07-2011, 10:04 AM
RE: POTM iulie ~ Vot. - de Alistar - 30-07-2011, 11:04 AM
RE: POTM iulie ~ Vot. - de AlerimxD - 31-07-2011, 05:01 PM
RE: POTM iulie ~ Vot + Rezultate. - de Rain - 31-07-2011, 07:41 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  POTM - IULIE - VOT Daria v2 5 3.913 31-07-2012, 02:24 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  POTM - IULIE - INSCRIERI Daria v2 11 7.293 16-07-2012, 06:09 PM
Ultimul răspuns: History
  POTM Martie - Vot + Rezultate Ang. 6 3.933 03-04-2012, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM Decembrie - Vot. + Rezultate. Ang. 7 4.102 26-12-2011, 12:10 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM august - Vot + Rezultate! AlerimxD 9 4.653 31-08-2011, 08:19 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  POTM iulie. AlerimxD 9 4.439 12-07-2011, 02:41 PM
Ultimul răspuns: AlerimxD
  Photo of the month ~ Editia I ~ Votarea . + Rezultate Finale AlerimxD 15 10.296 08-01-2011, 09:38 PM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)