Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chiar este posibil?!

#3
NU MĂ POT OPRI DIN RÂS. FATĂ, ORICINE AI FI, EŞTI GENIALĂ =))

Aşa, trecând peste asta, încă am un zâmbet tâmp pe faţă. Mă plictiseam teribil şi am zis să mai citesc şi eu ceva pe zup, a trecut ceva timp de când am făcut asta, bine... Nu aşa mult, but eniuei. ŞI am dat click pe povestea ta pt. simplul fapt că am observat că nu are multe replyuri, just one şi deci nu avea multe capitole ( yeah lazy ) just one. I am lazy, I told you. So... Titlul mi s-a părut interesant într-o oarecare măsură dar mă aşteptam să fiu dezamăgită de conţinut. Adevărul este că mă aşteptam prost * laughs * te pricepi de minune la umor. Sau cel puţin la acest tip de umor, că nah există mai multe tipuri din acest gen. * laughs* fiecare paragraf a fost amuzant. Până şi partea în care ziceai că le-a părăsit taică-su. I MEAN DUDĂ, a fost penal modul în care ai descris acolo şi eu tot zâmbeam/ râdeam. Nici nu mai ştiu ce făceam la un moment dat. Cert este că mi-a plăcut.

Greşeli nu am văzut. Bravos. Sau poate că am fost eu prea prinsă în tot capitolul, în text şi poveste că am ratat. Cine ştie? Dar am văzut ceva ce nu mi s-a părut deloc potrivit, şi anume:
şi am zâmbit un zâmbet trist. -- nu era necesar să ai o astfel de exprimare. În primul rând pentru că faci o repetiţie urââââtă şi în al doilea rând pentru că nu se aude bine, şi nu e necesară o astfel de exprimare, puteai spune simplu: şi am zâmbit trist, crede-mă : suna mai bine ! pentru că şi asta cu " am zâmbit un zâmbet trist" nu sună deloc bine şi e o exprimare... nu forţată ci mai rar utilizată, let's say.
Ăh şi partea cu : XXXXXX…XXXXXL ... În mod normal nu aş fi de acord cu o astfel de "chestie" în descriere, lol. Dar având în vedere că este în genul comedie, we will pass it by.
Delimitarea paragrafelor... Hmm, nu ştiu, am văzut-o la mai multe persoane şi eu nu prea îi văd necesitatea, adică de ce să desparţi povestea aşa în paragrafe paragrafe... Bine, se vede bine, estetic vorbind nu am ce reproşa, dar aşa ca şi idee, mi-e mai greu să pricep.

Scrii frumos în stilul comic, really. Mi-a plăcut descrierea ta şi dacă scopul tău a fost să mă faci să râd, ei bine - ai reuşit. Baftă la scris.



Răspunsuri în acest subiect
Chiar este posibil?! - de Mrs. Lovett - 23-09-2010, 11:02 PM
RE: Chiar este posibil?! - de Abbeh. - 24-09-2010, 12:05 PM
RE: Chiar este posibil?! - de Teh - 26-09-2010, 09:34 AM
RE: Chiar este posibil?! - de Paradox - 26-09-2010, 08:27 PM
RE: Chiar este posibil?! - de L'pti.chat - 29-09-2010, 09:02 PM
RE: Chiar este posibil?! - de Mrs. Lovett - 06-11-2010, 08:16 PM
RE: Chiar este posibil?! - de Me_Samy - 06-11-2010, 10:41 PM
RE: Chiar este posibil?! - de perenelle - 06-11-2010, 11:07 PM
RE: Chiar este posibil?! - de Sorynna - 07-11-2010, 04:49 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cand imposibilul devine posibil... Lexxu 4 3.363 05-08-2012, 10:14 AM
Ultimul răspuns: Lexxu
  Shea ............................. [posibil +16] Sângerica :3 3 2.486 06-09-2011, 08:31 AM
Ultimul răspuns: Lussya
  Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18] Anna 15 7.123 18-07-2011, 09:09 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Chiar daca esti vedeta nu esti diferit/a de ceilalti[Naruto Fic] Who said i have to be normal 11 9.172 04-08-2009, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Who said i have to be normal
  Asteptarea face totul posibil , ori nu ... Sakura_night_girl 15 12.428 11-07-2009, 02:41 PM
Ultimul răspuns: D@n@


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)