Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O echipa,trei fete

#3
Capitolul 2
Nu stiam unde sunt.Auzem tipetele lui Gaby,plansetul lui Lily si vocea lui Alex.Dar Axel unde era?Nu puteam deschide ochii,nu puteam vorbi.Singurul lucru pe care il puteam face era sa aud.Deodata aud cuvantul asistenta.Eram la spital.Mi-am adus aminte.Am fost lovita de masina.Cred ca eram pe o targa pentru ca simteam ca ma misc.Deodata totul se opreste.Targa,tipetel,plansul totul dispare.Am auzit pe cineva intrebain "va fi bine?".Era Axel.Si el era acolo.Deodata nu mai aud nimic si simt ca ceva ma inteapa.Am adormit cred.Cand m-am trezit eram intr-o camera de spital.Aveam perfuzie si eram imbracata intr-o pijama.Cred ca Gaby o luase.Am vrut sa ma ridic dar am simtit o durere la soldul drept.Am ridicat bluza de pijama si am vazut un bandaj mare.Probabil fusesem operata.Deodata aud usa.O vad pe Gaby,apoi pe Lily,Alex,Marius apoi pauza.Usa se inchide.Suspin usor spoi ma uit la Gaby.Imediat satena m-a strans in brate.
-Doamne Cristy ce ma bucur ca esti vie.
Lily i sa alaturat la imbratisare si aproape ca ma sufocau.
-Da sunt,dar daca ma mai strangeti mult nu voi mai fi.Va bucurati ca sunt vie ca sa ma omorati voi?intreb eu cu o privire suspicioasa
Fetele incep sa rada si imi dau drumul.Alex se uita pe geam si Marius statea pe un scaun.
-Unde e Axel?intreb eu
-Nu a suportat sa te vada asa si a plecat.mi-a raspuns Gaby.Daca vrei il chem.
-Nu.Lasa.O sa vina el si singur.
-Vrei sa te lasam sa te odihnesti?
-Da va rog.
Toti patru au iesit pe usa,iar eu am inchis ochii vrand sa adorm.Nu am inchis bine ochii ca simt cum o palma ma loveste in cap.Deschid ochii si il vad pe fratemiu.Fratemiu avea ochii verzi si parul argintiu.El era mort pentru ca mama vortase de el si a crescut printre demoni pentru ca nu se putea descurca mort ca bebelus.Si eu aveam parul argintiu dar cand ma transformam.
-Nebuno.striga el la mine.De ce te-ai aruncat in fata masini?
-Nu eu m-am aruncat.Eu traversam linistita si masina ma lovit.Si nu mai striga ca tocmai am suferit o operatie si ma doare capul si imi e greata de la anestezic.
-Bine.De data asta fac o exceptie.Vezi ca maine te astept la antrenament.
-Crezi ca o sa fiu externata asa de repede?
-In vis la lacul de sange cap sec!
-Bine.Hai pleaca.
Fratemiu a plecat si am putut si eu sa ma bucur de doua ore de somn.Cand m-am trezit nu am deschis ochii direct pentru ca am simtit doua maini care m-au ridicat in brate.Dupe ce am fost sigura ca cel care ma loase in brate mi-a pus capul pe umarul lui am deschis ochii.Am recunoscut imediat parul negru.Era Axel.Nu stiu pe unde intrada bucuram ca era acolo si ca ii pasa de mine.
-Te iubesc.il aud spunande
El credea ca dorm altfel nu mi-ar fi spus.Dupa atata timp de negare insfarsit a recunoscut.Eram toata rosie la fata.Si eu il iubeam asa ca nu m-am putut abtine si i-am spus fix in acel moment.S-a uitat la mine cu ochii lui rosii.Parea fericit ca m-am trezit,dar si suparat ca l-am auzit.A vrut sa plece dar l-am prins de mana.
-Nu pleca te rog.i-am spus eu afisand fata de catelus
-Bine.Mai stau.
Si el era rosu asa ca pentru cateva minute nu am vorbit.Dupa vreo 10 minute eu adess gura.
-Chiar ma iubesti?l-am intrebat eu
-Da.
-De cand?
-Asta iti spun altadata.
-Oricum nu vad ce ai putea iubi la mine.Sunt oribila.
-Ba nu.Vrei sa sti ce iubesc la tine?
-Da.
-Ochii tai,curajul tau,inima ta,faptul ca iti iubesti prietenii si lista continua.
-Ok.Am inteles.
-Asa acum vrei sa te odihnesti?
-Nu.Pentru ca stiu ca daca zic da o sa pleci.
-Bine.A.Am aflat ca te externezi peste 2 zile.
-Ok,dar imi place in spiatal.Ma rog mi-ar placea mai mult daca as fi la autopsie dar...
Nu apuc sa termin ca ma trezesc cu doua palme peste ceafa.
-De ce doua palme?intreb eu
-Una pentru ca ai zis de autopsie si cealalta pentru ca te-a lovit masina.De ce oi fi traversat atunci?
-Parca ai fi fratemiu.Amandoi dati vina pe mine.Eu am trecut linistita nu mam aruncat sa ma omor.
-Ok.Lasa.Hai ca am o sedinta cu liderul.
-Despre ce e de data asta?Carpe?
-Ai nimerit.
Ma saruta si dispare.Cand aveam sedinte cu liderul deobicei acestea erau despre lavete,carpe,ace de singuranta si alte prosti.Cand aveam sedinta cu seful de la arme vorbeau despre noii veniti,despre arme si alte lucruri de razboi.Sedintele cu seful de armament erau mai tari decat cele cu liderul.M-am culca fericita ca am aflat ca Axel ma iubeste.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama



Răspunsuri în acest subiect
O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 31-08-2010, 06:03 PM
RE: O echipa,trei fete - de Miss Serenity - 31-08-2010, 06:54 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 31-08-2010, 09:46 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 01-09-2010, 12:51 PM
RE: O echipa,trei fete - de Miss Serenity - 01-09-2010, 03:08 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 01-09-2010, 10:18 PM
RE: O echipa,trei fete - de Miss Serenity - 03-09-2010, 01:38 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 06-09-2010, 08:18 PM
RE: O echipa,trei fete - de Miss Serenity - 07-09-2010, 05:06 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 07-09-2010, 08:53 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 09-09-2010, 06:47 PM
RE: O echipa,trei fete - de Miss Serenity - 11-09-2010, 08:58 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 04-10-2010, 12:35 PM
RE: O echipa,trei fete - de Yoko-sama - 10-12-2010, 10:45 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.055 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  [Yaoi] Cum sa te indragostesti in trei pasi simpli. Natsuru 5 3.364 10-02-2013, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Natsuru
  Dragostea eterna dureaza trei luni crazy little red 33 20.394 22-09-2012, 10:44 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Trei luni în Italia Ayu.Lore 3 2.537 06-11-2011, 06:51 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 8.994 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything
  Viata grea a unei fete ghinioniste Yoko-sama 14 8.475 11-02-2011, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Trei minute! [+16] [yaoi] Aliss_anime 6 4.513 22-02-2010, 09:54 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Cap 1:Inceputul unei noi fete.. Crazy Person 3 4.533 21-01-2010, 07:52 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Surprizele unei fete de 14 ani Ryuu 20 13.481 08-06-2009, 04:08 PM
Ultimul răspuns: Obsession.
  Inger cu doua fete (SasuSaku) Mishelle 22 19.753 28-05-2009, 08:31 PM
Ultimul răspuns: Elina


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)