Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SasuSaku NaruHina

#4
Bun, trec si eu pe aici. O sa incerc sa fiu cat pot, dar cat POT, de blanda.
Sa incepem cu inceputul: daca tu vrei sa fie perfect, asculta de sfaturile care ti se dau. Crede-ma ca stiu cum e sa primesti critici. Nu sunt la adresa ta, sunt despre ficul tau.

"Rozalia se trezi incet incet din patul pufos se intrepta spre baie se spala pe dinti ei asemenea unor perle albe rozalia se indrepta spre dulap se gandi sa se imbrace cu un tricou alb, o fusta neagra si o pereche de sandale visini si coborase jos din camera o saluta pe mama ei loa micul dejun niste oua ochiuri si niste paine prajita dupa ce manca pleca in drum spre scoala acolo se intalni cu un baiat blondut cu ochi asemenea marilor"-> Nu tu punct, nu tu virgula [bine doar una>.>]. In vorbire, din cate stiu eu, se mai fac pauze sa mai tragi o gura de aer. Sau tu vorbesti asa in continuu?:|Cred ca vroiai sa spui: Rozalia se trezi incet din patul pufos si se indreapta spre baie. Dupa ce isi termina toaleta de dimineata intra in camera ei gandidu-se cu ce sa se imbrace. Se imbraca cu un tricou alb, o fusta neagra si o pereche de sandale visinii. Coboara in bucatarie si ia micul de jun: oua ochi si niste paine prajita. Termina de mancat si iese pe usa indreptandu-se spre scoala.

Acum eu nu zic sa scrii cum zic eu, dar dupa ce termini de scris capitolul uita-te de doua ori peste el si vezi ce greseli ai. Nu o zic in nume de rau dar asa este bine. [nici eu nu sunt o experta in Ficuri, dar incerc sa te ajut cum pot]

"-Buna ma cheama Naruto Uzumaki si voi de veni cel mai mare Hokage spuse asta cu un glas, provocator
-Buna eu sunt Sakura Haruno si sunt umpic ratacita
-Pai dece intreba Naruto?
-Nu gasesc clasa 342" -->>Dialog sec. Incearca sa nu pui dialog gen: -Buna!
-Buna!
-Pa!
-Pa!
Sari peste detaliile astea... nefolositoare. Incearca sa narezi cat mai mult, pentru ca asa atragi[parerea mea] cititorii. Eu una daca vad numa dialog ma car de la respectivul fic.
Ai grija cu space-ul si virgulele>.>



Pai, avand in vedere ca ficul a mai fost corectat mai bine iti dau niste sfaturi.
- Mai citeste ficuri, carti etc ce vrei tu si dupa o sa vezi ca descrierea si naratiunea sunt ciresile de pe tort. Nu e cum crezi tu, ca descrierea e nefolositoare. Dar e treaba ta daca asculti sau nu de sfaturile noastre. Le urmezi, bine. Nu le urmezi, ...rau pentru tine.
- Vezi ce faci cu virgulele si punctele ca tare rau le ratezi :]].
- Am vazut ca ai pus: "dinti ei asemenea unor perle albe". Ai incercat tu ceva-ceva, dar nu ti-a reusit. Tu descrii[da, iarasi descrierea asta. Nu mai scapam de ea, nu?] ce...este mai putin important.
- Ai grija cu dialogul. Este sec. M-am plictisit de a primele liniute.
- Nareaza, nareaza. Ca si naratiunea e importanta.
- Ai grija la tastare *.*. Ai scris suchienul in loc de sutienul >.>...si mai ai greseli p'acolo, dar aia mi-a ramas in minte.
- Numerele le scri cu litere nu cifre.
- Pozele se pun la inceput sau sfarsit nu la mijlocul capitolului.

Nu o lua in nume de rau. Tot ce am spus aici a fost sa te ajut si sa faci ceva din ficul asta.Daca tea deranjat ceva spune-mi prin PM sau Y!M.

XOXO si astep urmatorul capitol!:X
[Imagine: envy-s10.png]
E: Me, Envy, jealous of you humans? That's the ultimate humilition.
> Blog <




Răspunsuri în acest subiect
SasuSaku NaruHina - de alexandravega - 26-07-2010, 12:01 AM
RE: SasuSaku NaruHina - de Flash - 26-07-2010, 08:46 AM
RE: SasuSaku NaruHina - de Savarina Ali - 31-07-2010, 06:18 PM
RE: SasuSaku NaruHina - de E n v y ↙ - 31-07-2010, 10:04 PM
RE: SasuSaku NaruHina - de Kashim - 31-07-2010, 10:28 PM
RE: SasuSaku NaruHina - de Yun. - 03-08-2010, 01:10 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.387 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.736 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.571 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 3.033 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 3.003 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Iubire si razbunare(fic naruhina) Gabriella 15 12.012 12-05-2010, 09:28 PM
Ultimul răspuns: Gabriella
  Dragoste interzisa[NaruHina] ♥♫ღYuuÒœi Cяøss♥♫ღ 7 10.836 06-04-2010, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.550 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  NaruHina sweet_zoey 6 10.822 13-12-2008, 01:24 PM
Ultimul răspuns: Kali?!


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)