Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Broken rose

#11
Mersi Aly ca ai mai trecut si pe la mine. Chiar apreciez :* Nextul :

Cap 6

Ma chinui sa cant. Imi doresc din tot sufletul ca visul nostru sa se implineasca, daca nu sunt in stare s-o fac, ma voi simti neputiincioasa. Privirea mea zboara pe micul public venit sa asiste la preselectie. Rockul formatiei mele si miscarile noastre pare sa-i cucereasca. Aplauda si ne tin pumnii. S-ar putea sa avem o sansa. Yasu, de dupa cortina, priveste suspicios si invadat de ciuda toate gesturile noastre, in special ale mele. Eu cant in continuare cuprinsa de fiorul eliberarii. Simt clar adrenalina care imi incalzeste trupul si ma face parca sa tip de bucurie. Ma simt libera sa dau drumul sentimentelor prin intermediul versurilor cantecului. Olivia, alaturi de mine e la fel de energica canta la bass ca si cum nici n-ar fi ea. O privesc cu coada ochiului si pare total scufundata in profunzimea melodiei. In timp ce Bodo, loveste tobele mecanic putin concentrat, mai se uita la Yasu care ne analizeaza cu ochi ca de vultur.
Ma plimb de-a lungul scenei si cant cat pot de tare:
'' When you are with me at that time
I chased after your shadow
Running barefoot, stop me
The more I try to shut it away, the more twisted this love gets
Kiss me softly and tenderly ''
Versurile iasa singure printre buze si sunt purtate de vibratiile microfonului si boxelor care parca ar bubui sub privirea mea. Suntem trei, impreuna doar niste adolescenti ne vom atinge scopul. Juriul aproba si fac gesturi de incurajare de la masa de jurizare. Toate formatiile concurente se mira si par cuprinsi de renumita frica de scena. Incep la un moment dat sa aud prin spatele publicului cineva strigand plin de curaj:
- Hai Red Stones!!!
Inima imi tresare din piept cand aud asa ceva si cred ca oricui i s-ar intampla. Colegii mei de trupa isi dau tot ce au mai bun , asa cum au promis. In cateva minute imi las vocea la tonalitatea joasa si inchei melodia. Imediat toata lumea se ridica de pe scaune si aplauda furtunos. Noi ne apucam de maini si facem o plecaciune, dupa care ne retragem de pe scena. Cand ma retrag putin cu pasi grabiti, Olivia si Bodo ma imbratiseaza duios.
- Am reusit! Am reusit! striga cei doi in cor!
- Asteptati sa vedem! Mai sunt trupe! Aveti rabdare!
Juriul striga urmatoarea trupa, iar eu ma indrept spre cortina unde il gasesc pe Yasu aplaudand ironic. Ma simt frustrata si ma uit la el cu o licarire de ciuda otravitoare, de parca vroiam sa-l ucid. Cheliosul ma vede, dar nu zice nimic si sta ca mutul pret de cateva secunde. Se apropie de mine si imi ia mana dreapta calm mangaind-o.
- Denissu, scumpo, ai fost minunata! De ce nu vii, mai, cu noi? Paraseste pe ratatii aceia si haide!
- Ma vrei in trupa doar pentru ca am voce! Si acei ''ratati'' sunt prietenii mei, nemernicule! Acum du-te la narozii tai!
Intorc spatele brusc si plec catre colegii mei. Privesc cu atentie la celelalte formatii. Mai sunt doar doua dupa care se alege cine merge in final si incheie un contract cu casa de discuri. Aveam oportunitatea de a canta in strainatate, si de a imi indeplini visul si de iesi din aceasta lume din plastic in care am trait atata. Am copilarit in singuratate si batjocura, desi acum am invatat sa ma bucur de cel mai micut si fericit lucru al vietii pentru ca avea ce sa-mi amintesc. Gandurile incep sa mi se amestece si imi pierd concentrarea de a examina concurentii. Cad prada in lumea mintii mele unde ma scufund sa vad ce sa fac, cine sunt si unde vreau sa ajung. La finalul melodiei, ma trezesc la real de o zdruncinatura din partea Oliviei.
- Aaa. Ce e Olivia? M-ai speriat!
- Ce faci Denissu? Dormi din picioare? Ultima echipa a fost cam slabuta, a cantat o melodie rapp-pop. Nu prea se asculta prin partile astea rapp de ceva vreme!
- Nu-i subestima, pot sa readuca la viata si jazzul ca gen muzical vechi in partile astea daca se pricep! interveni Bodo serios.
- In fine, si de manele ce mai zici? intreb eu cu un ton de gluma.
- Pff. Cand s-o baga manele aici in loc de rock, eu imi schimb si numele si cetatenia plus ca ma si tirez!
- Bodo, Denissu glumea!
Am inceput sa radem spre a mai inveseli atmosfera. Mai este o formatie dupa care marea decizie care ne va schimba vietile se va lua. Daca iesim pe una dintre cele 3 locuri mergem la marea confruntare din finala, unde acolo cine castiga, castiga tot. Eu una nu vreau sa las pe nimeni sa castige! Am muncit prea mult ca sa pierdem!!...



NOTA: IN CAZUL IN CARE DA UN MODERATOR PE AICI, VA ROG/ O ROG MULT SA NU INCHIDA FICUL PENTRU O SAL CONTINUI, NU MAI CA NU AM TIMP SA SCRIU MEREU CAPITOLELE. PROMIT CA IN CATEVA ZILE PUN NEXTUL. MULTUMESC ANTICIPAT! ^_^
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]




Răspunsuri în acest subiect
Broken rose - de Erina Ozaki - 08-05-2010, 08:53 PM
RE: Broken rose - de MisS.sAdiStic - 08-05-2010, 10:40 PM
RE: Broken rose - de Zăpă - 08-05-2010, 11:41 PM
RE: Broken rose - de Erina Ozaki - 09-05-2010, 09:40 PM
RE: Broken rose - de Erina Ozaki - 14-07-2010, 10:15 AM
RE: Broken rose - de Savarina Ali - 31-07-2010, 12:40 PM
RE: Broken rose - de Erina Ozaki - 30-08-2010, 08:27 PM
RE: Broken rose - de Savarina Ali - 30-08-2010, 08:37 PM
RE: Broken rose - de Erina Ozaki - 22-09-2010, 08:07 PM
RE: Broken rose - de Savarina Ali - 22-09-2010, 08:47 PM
RE: Broken rose - de Erina Ozaki - 23-10-2010, 08:56 PM
RE: Broken rose - de Savarina Ali - 23-10-2010, 09:54 PM
RE: Broken rose - de *ILY Yaoi Maniac* - 26-10-2010, 11:31 AM
RE: Broken rose - de Erina Ozaki - 13-02-2011, 07:17 PM
RE: Broken rose - de Erina Ozaki - 26-08-2012, 09:13 PM
RE: Broken rose - de Erina Ozaki - 27-08-2012, 04:07 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A rose for love, and a book for ever Kira's Scarlet 12 7.931 03-10-2013, 09:52 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  Rose's oneshots Vero 14 8.585 24-07-2011, 11:54 PM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  Desert Rose +18 Mada Shine 13 11.502 18-06-2011, 08:18 PM
Ultimul răspuns: lore.love28
  After a broken heart Too Many Dreams. 24 14.870 27-01-2011, 11:23 PM
Ultimul răspuns: Who said i have to be normal
  Rose's poems Cristiuță 3 3.043 15-12-2010, 10:18 AM
Ultimul răspuns: Cristiuță
  Red Rose Turns Black - Open Wounds [+18] candy_cane 17 9.178 24-05-2010, 05:36 PM
Ultimul răspuns: candy_cane
  the story of a rose isabel_anime 6 4.844 13-12-2009, 07:42 PM
Ultimul răspuns: isabel_anime
  Black.Immortal.Rose Kita 9 6.343 25-09-2009, 05:56 PM
Ultimul răspuns: ringingBells
  Pink Rose Writer of Life 0 1.968 24-06-2009, 09:37 PM
Ultimul răspuns: Writer of Life
  Last Rose [+18] [yuri] Lithium-Sensui 4 4.705 15-11-2008, 09:10 PM
Ultimul răspuns: Nidryne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)