Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum vi se pare ficul?
imi place...e chiar bun
58.82%
20 58.82%
asa si asa...
23.53%
8 23.53%
mai trebuie sa lucrezi
17.65%
6 17.65%
Total 34 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto)

#6
am revenit si cu cap.6...pls comentati si voi...macar o parere doresc...pls:*



Cap. VI Rapirea



Incepeam sa ma simt infricosata,inima batandu-mi cu putere in piept.Parca nu mai eram eu..eram atat de speriata,incat as fi vrut sa plec imediat de acolo,as fi dorit sa fiu oriunde in alta parte,dar acolo nu,dar nu puteam face asta,trebuie sa-mi apar colegii.Trebuia sa fac ceva in privinta asta,asa ca am scos un kunai si i-am atasat o hartie exploziva si am aruncat-o spre unul din acei tipi.Dar se feri cu o viteza absurd de mare,ajungand in spatele meu si punandu-mi un kunai la gat.A vrut sa-mi i-a gatul,noroc ca am folosit o tehnica de substitutie.Pe de alta parte,colegii mei incepusera deja lupta.
Anko-sensei a plecat cu Hatachi Miuno inainte,ademenind pe unul dintre dusmani dupa ea,deci cred ca Naruto se va ocupa de doi.Se va bucura de asta.
Ok...e bine,trebuie sa-l termin repede pe tipul asta si apoi sa-l ajut pe Naruto.
Imi aleg o distanta optima fata de adversar se incerc sa gasesc o tactica puternica si rapida pentru a-l invinge repede.
-Nu are rost.Nu ma vei putea invinge,fetito!imi spuse el,vrand sa para superior.
Hmpf...Se pare ca adversarul meu ezita sa lupte,probabil e numai gura de el,sau probabil imi studiaza puterile si se gandeste la o tactica de lupta.Hmmm...interesant.Trebuie sa-i aflu puterile astuia.Ha...am gasit.Ma urc pe o stanc din apropiere,dupa care sar in sus cam cincisprezece metri si zic:
-Ploaie de ace senbon!
Sa vedem de ce esti in stare.Nu o sa scapi de asta.Sunt curioasa sa vad cum se descurca.Trebuie sa-i fi lovit macar un punct sensibil.
Dar daca ma uit mai bine,observ ca tipul nu este deloc afectat de tehnica mea,nici macar zgariata putin si pe deasupra mai si rade facandu-ma sa-mi pierd increderea in mine.Inteleg cu a evitat totul,viteza sa de mai devreme,era incredibila.Asta a fost sigur.Ce naiba mai ascunde?
In timp ce incercam sa gasesc o cale de-ai afla puterile si cum sa-l inving,tipul ma privea plictisit de parca as fi o bataie de joc pentru el.De ajuns!Imi ridic mana,imi concentrez chakra in mana,dupa care imi strang pumnul si lovesc brutal in pamant...zeci de bucati din scoarta terestra au fost indepartate din fata mea.Alerg cu viteza catre tip si incerc sa-l lovesc.Se fereste usor din calea atacurilor mele,spre disperarea mea.Macar daca l-as nimeri.Se indeparteaza de mine si isi lasa garda jos.
Acum e timpul!Imi fac o clona,dupa care se duce pe sub pamant si il apuca pe adversarul meu de picioare.Nu are unde sa mai fuga acum.L-am prins.Alerg catre el si il lovesc cu o putere nebuna,fiind aruncat zeci de metri departare,intr-un copac.Se ridica repede si ma priveste din nou cu indiferenta,dupa care isi sterse sangele aparut in coltul gurii.Hmpf...trebuie sa gasesc ceva sa-l inving pe tipul asta.
La o mica departare de mine,Naruto se lupta din greu cu cei doi.Nu se descurca rau.
La vreo` patruzeci metri de mine Sayumo terminase lupta si se pare ca acum il ajuta pe Naruto.Deci ei sunt bine...nu am de ce sa-mi fac griji.
In timp ce analizam starea colegilor mei de echipa,adversarul meu a aparut in spatele meu si m-a lovit puternic,arucandu-ma intr-un copac.Impactul a fost puternic,copacul fiind distrus.Ma ridic incet si imi sterg cu mana sangele din coltul gurii.
Eram putin ametita dupa lovitura primita,spre deosebire de adversarul meu,ce parea mai in forma decat mai devreme.Se apropie de mine cu pasi repezi si incepe sa ma loveasca cu putere in stomac,pana cand scuip sange.Ma apuca de gat si ma ridica,imi da o palma,urmele mainii sale ramanand imprimate pe fata mea.Eram extenuata,nu-i mai puteam face fata.Imi folosisem prea multa chakra.Eram invinsa.
Naruto si Sayumo aprope i-au invins pe cei doi,dar acestia folosira un jutsu ciudat si ii arunca pe cei doi intr-un copac,dupa care cei doi au disparut in padure.
In cealalta parte a padurii,Anko-sensei se pregatea sa dea lovitura de gratie,dar adversarul sau a disparut fara urma.
Eu pe de alta parte nu mai puteam continua.Tipul cu care ma luptam se indrepta spre mine,ma lua in brate,dupa care disparu cu mine in padure.Ma intreb ce vrea de la mine.Sper sa scap cu viata din acest lucru si sa ma intorc la echipa mea.


cam atat...astept comm...ja ne`:*[posturi unite]


am revenit cu cap.7 :D



Cap. VII



Intuneric...este tot ceea ce vad in jurul meu.Incerc sa localizez ceva cu privirea,insa imi este greu,ma aflu in mijlocul nimicului.Se aud zgomote infioratoare,iar usile si ferestrele scartie,facandu-ma sa tremur si sa-mi pierd controlul.Incerc sa caut o portita de scapare din acest infern negru,dar fara succes,caci ochii nu observa nimic.
Nu gasesc niciun indiciu cu privinta la locul in care ma aflu.Totul este in bezna totala...imi aminteste de casa mea din Konoha.
Suieratul vantului se aude strident in incapere,facandu-ma sa ma trezesc din transa.Aud pasi,cineva se apropie.Sunt speriata,poate vrea sa-mi faca rau.Sunt neajutorata in acest moment.Nu pot sa ma apar,am mainile si picioarele legate puternic cu o sfoara groasa care ma raneste.Nu este cu putinta,nu o sa scap cu viata.Ma intreb ce fac Anko-sensei si Sayumo...dar cel mai mult sunt ingrijorata pentru Naruto.Daca nu este in regula,daca a murit...Ce ma fac?
Privesc derutata prin incapere si observ niste ochi ce ma priveau intens de ceva vreme.Imi arunca o bucata amarata de paine...Ce destept!Cum sa mananc daca am mainile legate?Se apropie de mine si ma dezleaga la maini.E sansa mea...
pot scapa.Ma ridic in picioare si il lovesc pe tip,dupa care ies din incapere si imi eliberez picioarele.Vad o luminita slaba in departare,trebuie sa ajung la ea.Alerg disperata prin holul usor luminat,incercand sa ajung la luminita din capatul coridorului.Aprope am ajuns,dar...cineva ma apuca cu o putere imensa de mana si ma trage in spate,dupa care ma plezneste.
-Ce crezi ca faci?Unde ti-e capul?Daca mai incerci sa fugi odata,o sa fi omorata.Amandoi o sa fim.Proasto!imi zise el,aproape scotand aburi pe urechi.
Ma taraste catre camera in care stam,ma tranteste cu brutalitate pe podea,dupa care apropie usa.Se aseza pe un scaun.Parea pierdut in ganduri.Am inceput sa mananc painea ce mi-o "oferise" mai devreme,aveam nevoie de putere.
Lumina de pe coridor imi bate in ochi,parca deranjandu-ma.Observa ca nu-mi place,se ridica usor de pe scaun si cu o miscare rapida inchide usa.Eram doar noi doi.Era o liniste absurda,se auzeau pana si bataile inimilor noastre.
Oare colegii mei sunt bine?Sper sa vina sa ma salveze.Nu pot sa mai suport asta,tipul asta e ciudat...iar intunericul si linistea asta ma omoara.Trebuie sa fie o cale de scapare.Probabil ca acum ei sunt pe drum si ma cauta cu disperare.Cel putin Naruto,care se enerveaza foarte repede.Daca nu se calmeaza,o sa-i dea drumul lui Kyuubi si nu o sa iasa bine.Mai bine s-ar calma.
Deodata tipul isi ridica privirea catre mine,privindi-ma ciudat...cu mila.Ochii sai de culoarea penelor corbului deabia se observau in acel intuneric ce parea de nepatruns.Schita un mic zambet tembel,dupa care imi zice cu o oarecum durere in voce.
-Nu o sa vina dupa tine.Nu o sa te salveze.Aici iti va fi sfarsitul.Nu vei mai apuca zorii zilei.
Dupa ce rosti cuvintele astea,pielea mi se facu de gaina.Tremuram si priveam cu ochii inlacrimati in gol.Ma panichez si simt cum inima incepe sa bata cu o putere nebuna,vrand parca sa-mi sara din piept.Respiratia imi este din ce in ce mai inceata,simt ca mi-a venit sfarsitul.Incerc sa ma calmez,dar nu pot,caci lacrimile imi curgeau cu repeziciune pe fata-mi gingasa,iar ochii mei calzi,devenira reci si pierduti.Nu stiu ce pot sa fac ca sa ma salvez.
Trebuie sa gasesc o cale de scapare din acest infern nesfarsit.Iadul pe Pamant.Parca traiam un cosmar in realitate.Era greu de spus cum ma simteam in acele momente,ma simteam atat de slaba si neputincioasa,cred ca am uitat de puterile mele.Incerc sa-mi canalizez chakra in maini,dar fara succes,caci din cauza socului nici nu ma mai pot misca normal.
Din nou imi plimb privirea curioasa prin incapere,dar nu pot vedea nimic.Secundele mi se par minute,iar minutele ore.Dupa ce a trecut o oara simt ca a trecut un an.Eram atat de deruata.Nu intelegeam de ce eu.Mereu "De ce eu?"...
Noapte trecu,parca a trecut un secol.Imi ridic privirea si observ pe fereastra prafuita urme ale diminetii,vad soarele cum rasare.
Se pare ca mi-a venit sfarsitul.Trebuie sa ma astept la ce este mai rau acum.


cam atat...astept comm...pls:X



Răspunsuri în acest subiect
Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) - de :.:. Onytsa :.:. xOxO - 29-03-2010, 08:46 PM
RE: Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) - de :.:. Onytsa :.:. xOxO - 29-03-2010, 10:15 PM
RE: Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) - de Zăpă - 03-04-2010, 06:35 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dincolo de hartie si creion +18 Nywa 12 8.213 17-07-2013, 12:51 PM
Ultimul răspuns: aidutza
  [Yaoi] Dincolo de intuneric Yuki. 18 9.680 28-06-2013, 12:22 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.645 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Dincolo de adevar Lanna 48 23.317 29-08-2011, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Lanna
  Deseneaza Limitele Dragostei - [+18] Miky sweetie :3 32 22.442 01-08-2011, 07:51 PM
Ultimul răspuns: Innaa.
  In lumina Intunericului Mindy 3 3.393 19-04-2011, 11:11 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Dincolo de adevar( titlu inca nedefinit ) Lanna 0 1.832 25-10-2010, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Lanna
  O iubire dincolo de lume Sibel. 7 3.747 25-10-2010, 07:41 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Dincolo de evantai coral 5 4.175 09-02-2010, 10:08 PM
Ultimul răspuns: coral
  Misterele intunericului [Renee x Yoko] starnight 65 31.045 10-01-2010, 09:19 PM
Ultimul răspuns: starnight


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)