Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Secret From Class B [+16]

#3
Thanks de replay :3
@ Axxa.No.Way- waaaai mie...chiar asa ma mananca gramatica asta ?:-s
Glumeam...multumesc de comentariu...apreciez ca citesti.

Capitolul 2
Ciel `s P.O.V.


Dimineata! Cele mai calde injuraturi pentru scumpul meu ceas desteptator...Off, nu vreau sa ma trezesc, dar micul aparat urlator continua sa ma zgârie pe creier. In cele din urma ma ridic lenea, dar nu inainte sa lovesc cu pumnul in ceas. Asta asa, numai de ciuda. Dar imediat imi regret miascarea.
-Ciel! E deja al doilea ceas saptamana asta!
Dap, asta e tata, creatura urlatoare a familiei. Imi dau ochii peste cap in timp ce ma ridic din pat. Intorc capul in toate partile pana ce dau cu privirea de poza mamei. Offf, mama cat de dor imi e de ea. Si de ce s-au gandit sa mi-o ia tocmai pe ea? De ce nu l-au luat pe tata? Simplu! Ca sa imi fie viata mai neplacuta. M-am nascut urandu-mi treisfert din membrii familiei. Ceea ce nu e prea bine avand in vedere ca cei din clanul Sangle nu sunt prietenosi cu cei din afara, iar numai prieten nu le sunt. ÃŽn fine, asta e neinteresant.
Imi dau jos bluza de pijama, ramanand gol de la brau in sus. Deschid larg ferestrele si ma apuc sa imi fac patul, dar sunt intrerupt de nimeni alta decat sora mea, Monique. Am mentionat cumva ca o urasc si pe ea?
-Perversule! urla aceasta din pragul usii.
-Eu intru peste oameni sau tu, inteligent-o, imi spun replica ironica.
A ramas holbandu-se la mine in timp ce aranjam pernele pe pat. Sunt intradevar ordonat, ridicol ordonat chiar. Dupa ce am terminat si cu ultimele detalii am plecat sa mananc.
-S...Stai, nu te imbraci? intreba Monique balbaindu-se.
- Nici de-al dracu'.
Am putut observa cum obrajii ei prindeau o usoara nuanta rosie in timp ce treceam pe langa ea jumatate gol. Simteam amalgamul de emotii din interiorul sau. Ma ura, dorea sa ma stie mort, dar totodata ma voia pentru ea, cel putin voia tot ceea ce insemna corpul meu. De fapt, Monique imi e sora doar din partea tatalui. Mama ei trebuie sa ramana anonima, asa spune Creatura Urlatoare. Adica se plictisise de mama, s-a culcat cu prima curva de pe centura si a rezultat podoaba asta de fata, deci doamna respectabila care i-a dat nastere este anonima, va rog sa intelegeti.
Cand am ajuns in bucatarie, am observat ca nu mai era nimeni. Offf si eu care speram sa ii enervez cu tinuta mea. Pacat. Dezamagit, ca nu am reusit sa distrug ziua nimanui, inafara de cea a surorii mele -ea este un nimeni, deci poate fi trecuta cu vederea- mi-am luat o ceasca de cafea. Am pus zahar cat de mult se poate, mi-am luat biscuiti si m-am pus la masa linistit. Mi-am tras scaunul, m-am cracanat si am inceput sa molfai. Astazi e miercuri, ziua in care fac mizerie. Din pura intamplare am varsat si niste cafea pe masa, unde isi va pune tata actele, dar nu-i nimic. Am pus vasele in chiuveta si am plecat spre camera mea. Ajuns acolo, am inchis ferestrele si m-am dus spre dulap sa imi iau hainele. Desi mi-ar fi placut, nu puteam pleca dezbracat...
Mi-am luat blugii negrii, taiati in genunchi si un tricou albastru inchis. Mi-am luat bratarile si lantul preferat, precum si crucea mea norocoasa. Geanta am pescuit-o in timp ce plecam, la fel si mobilul. M-am incaltat si am trantit usa cu putere in urma mea.
In cele din urma am iesit din infectia aia de casa! Mergeam destul de vioi, dar imaginile profesorilor si a cartilor m-au facut sa incetinesc pasul. Admiram fiecare baba care trecea pe langa mine, numai sa nu ajung mai repede la institutia destinata invataturii. Dar inevitabilul s-a produs, iar in cinci minute am ajuns la parcul care marca jumatatea drumului parcurs. Acum sa imi rup gatul uitandu-ma dupa Alexiel.
Si uita-te frate, si in stanga si in dreapta. Pauza, Al...Ma mai intorc o data sa verific zona. Dar un moment mai tarziu, m-am trezit cu el in spatele meu, cu pistolul la tampla...
- Haide! Regina mea asteapta, spuse acesta nervos.
Mda', este disperat dupa Majesty, perechea lui. Oare si eu voi fi la fel cand imi voi gasi perechea? Ihhhh! Domane fereste-ma! Alexiel e un tip de treaba... Se imbraca ciudat, ca un fel de rege si are mereu un pistol in posesie. Acum, de exemplu, mergea langa mine jucandu-se cu arma. Dragut, nu? Dar nu trebuie sa uit ca e capabil de cele mai neasteptate lucruri...Dupa cum am spus face chestii din senin, in momentul de fata ameninta o baba cu pistolul, iar tantii mai putin si face cu inima. Stai!
- Opreste-te nebunule! am urlat prinzandu-l de incheieturi.
Dar continua sa se zbata ca un animal si eram constient ca nu aveam sa rezist sa il tin mult timp. Imi pare rau Al, dar in astfel de conditii nu imi permit sa te las sa faci ce vrei...
"Quiritatio in ignem comutet..."
Numai gandind aceasta fraza, am stiut ca puterea imi va fi trezita... Si am avut dreptate, caci mainile prietenului meu erau acum usor arse de flacarile mele.
- Gata! Gata! Lasa-ma! spuse acesta plangand. Tot ce vreau este sa ajung la regina mea...
- Si ai ajuns, spuse Majesty in timp ce se indrepta spre noi.
Cand am vazut-o am incercat sa evit geanta ei, dar a fost imposibil fiindca aceasta m-a lovit fix in cap... Mda'
- Nemernicule, daca te mai atingi de regele meu jur ca te inec...
- Spuse cea cu bebelusul inarmat in brate...Gata, tu nu mai plange si tu lasa-ma dracului in pace. Hai la scoala!
Si sa spunem ca restul drumului a fost normal...Sa zicem... Tot ce mi-a mai captat atentia pana in clasa a fost o fata, imbracata in negru. Ma intreb cine o fi murit in familia ei de purta culori inchise...


Quiritatio in ignem comutet= Si urletele se vor tramsforma in foc; traducere din limba latina; formula de trezirea a Flacarilor Sangerii, folosite de clanul Sangle.
KyuMin.



Răspunsuri în acest subiect
The Secret From Class B [+16] - de A'Svear - 24-01-2010, 09:38 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de A'Svear - 11-02-2010, 08:35 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Vivaldi - 12-02-2010, 01:24 AM
RE: The Secret From Class B [+16] - de A'Svear - 02-03-2010, 08:29 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Vivaldi - 03-03-2010, 12:59 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Nya. - 05-03-2010, 11:27 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Lady.Bug - 06-03-2010, 11:44 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de A'Svear - 11-04-2010, 12:57 AM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Vivaldi - 11-04-2010, 01:27 AM
RE: The Secret From Class B [+16] - de sickness - 11-04-2010, 01:27 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Yaku-chin - 11-04-2010, 05:44 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Abbeh. - 09-05-2010, 03:13 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de A'Svear - 10-05-2010, 10:54 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Abbeh. - 10-05-2010, 11:35 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Lady.Bug - 10-05-2010, 11:37 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de sickness - 11-05-2010, 10:57 AM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Me†al. - 11-05-2010, 10:29 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Ash. - 13-05-2010, 10:07 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Whisky - 23-06-2010, 09:49 PM
RE: The Secret From Class B [+16] - de Maria - 29-09-2010, 10:42 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secret love Sasha. 25 17.098 17-03-2012, 06:11 PM
Ultimul răspuns: Sasha.
  Lasă-mă să-ţi spun un secret. ℂa s h m e r e ❤ 1 1.481 19-02-2012, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Mao.
  The Secret of The Twins ~BreNda~ 14 8.058 29-05-2011, 02:05 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.483 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Jurnalul secret al vietii mele [+18] Savarina Ali 7 7.643 21-09-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Dark secret Suki 6 6.519 13-02-2010, 09:18 AM
Ultimul răspuns: Suki
  Secret Shadow. 2 3.588 28-12-2009, 02:17 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  The secret will be not a secret Vampire 5 4.290 26-09-2009, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Vampire
  A Past and Future Secret Nidryne 1 3.140 21-04-2009, 09:33 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Un secret infiorator Yukira1234 4 3.779 15-02-2009, 05:41 PM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)