Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sunt ciudata!

#1
huh, da am uitat. sorry :D. are 16 ani. acum nextul, care il dedic lui Annya_Anna. :* capitolul este mediu, nici mic, dar nici foarte mare

Capitolul 3:

Singurele locuri libere erau in spate, pe cele patru locuri. Intr-o parte statea Koji, iar in cealalta, Chiaky. Eu m-am asezat cu o oarecare reticenta, langa blond, in timp ce Aiko se aseza langa Chiaky, zambitoare. Cand am aflat cu cine voi sta in camera am ramas siderata. Voi sta cu Aiko, Chiaky si� Koji. Mi-am scos din geanta mp4 si mi-am bagat castile in urechi. Am adormit cu capul pe umarul lui Koji, fara sa-mi dau seama. M-am trezit tocmai la fix, caci in cinci minute ajungeam la hotel. Cand am vazut unde era capul meu, m-am ridicat brusc si m-am inrosit puternic.
-Pantero, puteai sa mai stai! Mi-a placut, zise Koji cu un zambet de bad boy pe fata.
-Mie nu! am zis eu cu indignare.
Am coborat din masina, ramanand muta. Deasupra mea plutea un nor de soare gros si auriu ca siropul. Nu adia nicio boare de vant printer Frunze. Florile, neclintite si stralucitoare, stateau cu tulpinitile drepte, de parc-ar fi fost facute din metal. Am suspinat usor, apoi m-am indreptat cu restul colegilor spre hotel. Intrand, am primit de la receptie cheia camerei 123. Am urcat cu liftul in tacere pana la etajul doi. Am bagat cheia in broasca si am deschis usa. Am intrat in camera, urmata de colegii mei de camera. Camera era destul de mare, avea doua paturi de doua persoane, unul cu lenjerie galbena, celalalt cu lenjerie verde fistic. Eu cu Aiko ne-am apucat sa ne desfacem bagajele, punandu-ne hainele intr-unul dintre dulapuri. Baietii se luara dupa noi, cu timiditate. Dupa, Aiko s-a dus in baie sa se schimbe. Se schimbase intr-o pereche de pantaloni albi, trei sferturi, un maieu alb cu un ursulet negru si in picioare avea niste adidasi negrii. Urmatorul care se duse sa se schimbe fu Chiaky. Cand iesi era imbracat cu o pereche de blugi si un tricou gri, cu un cap de mort. In picioare avea niste adidasi negrii. Aiko si Chiaky se dusera inaintea noastra jos, la restaurant. Am intrat in baie cu hainele pe brat. Mi-am dat jos hainele, ramanand doar in lenjerie intima. Nu stiam insa ca nu inchisesem bine usa si cineva se uita cu cam prea mult interes la mine. Mi-am pus un maieu negru cu inimioare albe, o fusta de aceeasi culoare si in picoare, niste bascheti negrii. Mi-am dat cu un gloss transparent, cu aroma de capsuni si un rimel negru. Am iesit din baie, observand ca s-a schimbat si Koji. Cand ma vazu, veni langa mine si� ma saruta. Limba lui imi cerceta fiecare particica din gura. Desi nu voiam asta, imi placea� mmm� imi placea chiar foarte mult. Ma impinse pe pat, desfacandu-mi usor fusta.
-Hm� Koji ce faci? am intrebat eu timida.
-Aoleu! Scuze, nu m-am putut abtine! Imi pare foarte rau, zise el, si chiar parea sa regrete.
Se dadu de pe mine. Mi-am inchis rapid fusta. Koji se uita la mine si apoi ma saruta. De data asta, ne-am duelat cu limbile. Mmm� imi placea chiar foarte mult aceasta senzatie. Koji a rupt usor sarutul uitandu-se in ochii mei. Se uita la mine cu o intensitate sporita. Se parea ca incerca sa isi gaseasca cuvintele potrivite, pentru a-mi zice ceva. Intr-un final zise:
-Doar mi-am batut joc de tine, zise el si parasi camera in liniste.
M-am aruncat pe pat si am inceput sa plang. Mi-am dat seama ca numai are niciun rost sa cobor jos, asa ca m-am schimbat in pijamale si m-am bagat in pat. Peste zece minute, Koji intra in camera, probabil fusese trimis de director sa vada ce fac. Am inchis repede ochii prefacandu-ma adormita. Se aproprie usor de mine si se aseza pe pat.
-Te iubesc, copilito! Chiar daca nu vreau sa recunosc. Mi-e frica sa fiu cu tine, caci nu vreau sa fi obsedata de mine, zise Koji mangaindu-mi obrazul.
Vazand ca nu ma trezesc, din punctual lui de vedere, pleca. Imediat am deschis ochii. Ma simteam din nou fericita. Acum stiam motivul. Am sa vorbesc cu Aiko sa-l faca sa-si dea seama ca eu nu sunt asa. Am adormit cu mult timp inainte sa vina prietenii mei in camera.
Dimineata veni rapid in Rusia. Razele soarelui patrundeau in camera de hotel. M-am ridicat din pat, observand ca sunt prima care s-a trezit. Mi-am facut un dus rapid, apoi m-am imbracat intr-un tricou roz, niste pantaloni de trening negri, trei sferturi si o pereche de adidasi. Am coborat din camera, ducandu-ma la restaurant si comandand mancare pentru colegii mei, in camera. Am mers, impreuna cu caruciorul cu mancare, pana in camera. Cand am intrat, am lasat caruciorul cu mancare langa masuta mica din lemn de fag si m-am indreptat spre Koji.
-Trezeste-te, somnorila! am zis eu.
-Hm, cate e ceasul? intreba blondul adormit.
-Nu conteaza, vreau doar sa vorbesc cu tine. Crezi ca se poate?
-Desigur, stai sa ma schimb.
Cu singuranta ii captasem atentia.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.



Răspunsuri în acest subiect

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubirea e....ciudata! Daya-chan 0 1.841 23-03-2012, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Daya-chan
  I . O relatie ciudata . Keiko-chanAiuritaa 5 3.544 06-02-2012, 02:36 PM
Ultimul răspuns: Keiko-chanAiuritaa
  O schimbare cam ciudata Jessi 42 30.143 30-01-2011, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Alyssia~Bulinuta~Roz
  O iubire ciudata Yoko-sama 4 3.028 30-08-2010, 08:56 PM
Ultimul răspuns: Flash
  O iubire cam ciudata [sasusaku&naruhina] catynca 22 13.387 25-02-2010, 09:12 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  O lume ciudata,dar totusi minunata. Candy_girl 9 5.273 21-12-2008, 06:39 PM
Ultimul răspuns: Candy_girl
  sasuskau o iubire ciudata cosmy-chan_sasusaku 8 9.494 24-10-2008, 07:26 PM
Ultimul răspuns: cosmy-chan_sasusaku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)