Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Trandafirul de foc

#9
Cap 6: Complicatii...


imi cer mii de scuze, dar in ultima vreme nu am avut timp nici sa "mor" :))



In aceea noapte Lexi se strecura in camera lui Mike si-l trezi, il ruga sa mearga sa doarma cu ea, de data asta baiatul nu a mai fost surprins ci doar s-a conformat, stia ca sora lui are cosmaruri groaznice.
Din aceea seara totul a decurs normal lucrurile pareau sa fie la locul lor: Mike si Rock aveau foarte mare grija de Lexi, Lexi mai avea mici altercatii din cand in cand cu T-age, dar toti mergeau la cluburile de activitati, si in sfarsit casa nu mai suferea atatea dezastre. Pana cand dupa o saptamana se intampla nenorocirea:
─Cum adica plecati cu clubul de echitatie la o competitie de trei zile!?! Mike te rog, nu ma lasa singura, si tu si Rock. Nu e corect nu vreau sa stau singura trei zile!!! spuse Lexi postand in rolul unei fete suparata si dezamagita gata sa dea in plans.
─Lexi, fi serioasa nu mori daca stai trei zile cu T-age, caci nu esti singura.
─Asa e surioara, nu vei fi singura! Hai sa fi cuminte ca noi am plecat, pup, pa! raspunse Rock parandu-i sincer rau.
“La dracu’! Acum am ramas cu T-age, am incurcat-o, daca ma straduiam mai mult si il antrenam pe BlackShadow mai tare puteam sa plec cu ei. Bietul Shadow nu sunt deloc o partenera potrivita pentru el,calul ala ar putea sa fie campion in orice competitie doar ca a avut ghinionul sa ma aiba pe mine ca stapan. Insa asta se sfarseste acum! Ma duc sa vad cum imi pot aranja niste antrenamente suplimentare si asa nu am chef de mutra lui T-age” zis si facut caci asta o ambitiona pe Lexi si incepu sa lucreze peste program imbunatatind astfel abilitatile calului.
Spre seara fata intra usor in casa gandindu-se sa nu atraga atentia dar...
─Heeei! Ce faci fetito! De ce te furisezi asa, sa sti ca nu scapi de mine astea trei zile asa ca nu incerca. i se adresa brunetul pe o voce usor ironica.
─Nu ma furisez! Sa stii ca am si eu nume! Si chiar nu ma feresc de tine...si fata se comporta ca un copil mic scotand limba la brunet.
─Bine daca nu te furisezi atunci nu mai scoate limba si dupa ce te schimbi te astept sa vedem un film amandoi, ca ai zis ca nu te feresti de mine Lexi. spuse baiatul pe o voce cat se poate de calma si serioasa accentuand ultimul cuvant cu subinteles.
Lexi se stramba din nou si urca in camera ei, se gandea inca la ce zisese T-age si ii era oarecum teama, dar totodata inima incepu sa-i bata cu putere de emotie. Intra in baie, trebuia sa-si scoata asta din cap, nu putea sa lase garda jos. Nu in fata lui, asta era de nepermis, gandi fata lasand apa fierbinte sa o copleseasca si sa o relaxeze, dupa ce iesi din baie se indrepta hotarata catre dressing, isi lua pe ea o pereche de pantaloni scurti negrii si un tricou alb, pe care il lua de la Mike din dulap. Iesi in living asezandu-se pe canapea in fata televizorului. Cauta innebunita telecomanda, dar fara rezultat, cand dintr-odata o bubuitura puternica acompaniata de un tipat ingrozitor si urmata de urletul sfasiat al unui lup facura ca inima fetei sa cedeze in fata presiunii incercand sa-i iasa din piept. Fata nu se misca si expresia fetei ii ramasese calma ascunzanad groaza si panica provocata de sperietura. Pe scari urcase T-age care avea o expresie dezamagita si suparata de reactia lui Lexi:
─Mdea!...esti intr-adevar o luptatoare, toate fetele de pana acum s-au speriat de asta...tu...nu ai nimic, ma simt insultat, se pare ca filmele de groaza nu te sperie! Dar poate te va speria altceva...si vocea i se termina intr-un suras pervers.
Se aseza langa Lexi si filmul isi urma cursul, dar cum enorma canapea parea prea mica pentru brunet acesta isi aseza capul pe stomacul fetei. Spre surprinderea lui Lexi nu se sinchisi sa zica nimic, doar isi aseza usor mainile pe umeri lui. Cum totul parea indulcit de atmosfera T-age indrazni mai mult punandu-si capul pe pieptul fetei, insa ca si prima oara satena isi muta mainile cuprinzandu-l cu bratele. T-age se simtea bine, ii placea era o senzatie noua una de siguranta, stia ca nu va dura mult dar...voia sa stea asa o vesnicie.
Apoi satena se ridica de pe canapea, trupul brunetului era mult prea greu pentru ea, nu se plangea desi era amortita si durerea o coplesea. T-age se lungi pe canapea si astepta cat timp fata se intinse, apoi ramase stupefiat cand Lexi se aseza la loc si isi puse capul pe el aproape adormita. Insa, toata seara o strica baiatul exclamand:
─Vezi ca poti si tu sa fi blanda si sa te inmoi cand suntem singuri!
─Multumesc ca ai stricat toata seara, ma gandeam eu ca tu nu poti sa-ti lasi aerele de ingamfat deoparte! Sa nu te mai apropi de mine ca ai sa vezi tu cat de tare ma inmoi langa tine! si fata intra furioasa la ea in camera, trantind cu putere usa in urma ei...
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^



Răspunsuri în acest subiect
Trandafirul de foc - de Aiumy - 03-05-2009, 02:06 PM
RE: Trandafirul de foc - de Mabel - 03-05-2009, 09:15 PM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 03-05-2009, 10:14 PM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 04-05-2009, 10:41 PM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 08-05-2009, 06:16 PM
RE: Trandafirul de foc - de Yuki4ever - 08-05-2009, 06:35 PM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 08-05-2009, 11:03 PM
RE: Trandafirul de foc - de Yuki4ever - 09-05-2009, 10:34 AM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 15-05-2009, 11:16 PM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 24-05-2009, 12:41 PM
RE: Trandafirul de foc - de ~~YuRa~~ - 24-05-2009, 02:20 PM
RE: Trandafirul de foc - de sakura_alexutza - 28-05-2009, 12:32 AM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 28-05-2009, 05:45 PM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 30-05-2009, 01:31 AM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 05-07-2009, 01:03 AM
RE: Trandafirul de foc - de Alisia-chan* - 05-07-2009, 04:15 PM
RE: Trandafirul de foc - de Tox - 03-08-2009, 11:18 PM
RE: Trandafirul de foc - de Aiumy - 20-09-2009, 11:17 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 43 24.406 06-07-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Loli Ari
  Trandafirul inecat in spini[terminat] Kimera 66 33.733 12-07-2012, 02:03 AM
Ultimul răspuns: NiceBlueExorcisist
  Trandafirul destinului *Black~~Heart* 7 5.854 01-07-2011, 08:13 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Ingerul Negru si Trandafirul Mortii PervyTeoYaoi_Shinee 1 2.496 21-03-2011, 09:30 PM
Ultimul răspuns: PervyTeoYaoi_Shinee
  Trandafirul albastru Hope:) 1 2.188 02-01-2011, 02:49 AM
Ultimul răspuns: Akie
  Trandafirul. Elixirul vietii Maybe. 0 1.963 09-10-2010, 01:04 AM
Ultimul răspuns: Maybe.
  Trandafirul Mortii What's my NaMe?? 3 4.019 12-03-2010, 04:55 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Trandafirul de casmir ♥Belle-Chan♥ 1 3.360 13-01-2010, 09:31 AM
Ultimul răspuns: Ayko
  Trandafirul negru al razbunarii [+18] Hitman 2 4.269 31-01-2009, 12:46 PM
Ultimul răspuns: Hitman
  Trandafirul negru(o poveste cu Sasuke) Ryuu 9 7.192 09-11-2008, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)