Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples]

#1
Disclaimer: Niciuna dintre personajele sau marcile inregistrate ale serialului Gravitation nu-mi apartin.

Cap. 1- O amintire vie

In acea dimineata valurile marii loveau cu putere faleza, in timp ce soarele isi facea maiestuos aparitia pe cer.
Pe o stanca statea o persoana ce parea altfel decat majoritatea oamenilor pe care ii poti intalni.
Era un tanar de vreo 23 de ani. Avea ochii albastrii si sticlosi ca doua picaturi mari de roua, iar parul lui rozaliu, prindea tente roscate in umbra facuta de dansul valurilor. El era imbracat cu o camasa subtire si neagra din matase si o pereche de blugi. Fata lui bronzata de razele soarelui care ii mangaiau zilnic corpul bine facut, era trista si plina de regret din cauza unui bilet pe care il gasise in acea dimineata la usa vilei sale de vacanta, dar mai ales din cauza continutului atat de emotionant si al scrisului pe care il cunostea perfect desi nu-l mai vazuse de aproximativ 3 ani.
Satul de privit in gol, tanarul mai citi din nou acele randuri care spuneau:
"A fost o data ca niciodata o inima cuprinsa de flacari. Acele flacari nu erau unele obisnuite... ele erau formate din dragoste si dorinta. Acum par stinse. Dar cea ce nu stiu cei care considera ca acea inima a inghetat se insala. Poate flacarile nu mai ard din dragoste dar ele ard din dorinta care nu se va stinge niciodata, precum dragostea mea pentru tine."
Apoi inchise ochii si isi aminti o gramada de momente in care crezuse in sentimentele pe care autorul biletului le descrisese. Isi aminti de toate acele lucruri legate de dragoste pe care le cunoscuse alaturi de autorul biletului si pe care credea ca le va da repede uitarii dar care i se pareau mai vi ca niciodata find oglindite in acel bilet.
Dar linistea fu intrerupta de o persoana care-l imbratisa.
El se uita in spate si vazu acel chip de inger al fetei care, credeau unii, ca-l vrajise si pe care o iubea mult dar de care nu era indragostit.
Blondina lui iubita ii spuse in timp ce il fixa cu privirea ei ciocolatie:
-Buna dimineata, dragul meu! apoi ii dadu un sarut pe obraz, in timp ce el ascunse in buzunarul pantalonilor biletul.
Intre timp, in Tokyo era mai multa agitatie decat pe plaja, mai ales in sediul companiei N-G care facuse multi tineri cu talent muzical celebri.
-Vreau si eu sa stiu ceva despre aceasta.... "poveste de dragoste" pe care o traieste baiatul ala nebun cu... nici nu stiu cum sa-i zic femei aleia care se presupune ca e iubita lui. (spuse un personaj foarte controversat la acea vreme care statea pe un scaun din biroul directorului Thoma Seguchi)
-Si ce ai vrea tu sa mai sti despre minunata poveste de dragoste a lui Shuichi cu frumoasa Mellissa, femeia care l-a facut sa-si bage mintile in cap si care-l iubeste enorm si probabilca si el la fel pe ea... (spuse Tohma aproape izbugnind in ras dar fiind intrerupt de interlocutorul sau)
-Nu mai rasuci cutitul in rana, Seguchi! spuse cealalta persoana pe un ton atat de rece ca te treceau fiori de frig doar daca-i vedeai privirea aurie care sclipea intr-un mod malefic.
-Scuze.... Doar ca nu ma pot abtine pentru ca esti foarte gelos si posesiv pe viata bietului baiat. (continua Seguchi) Si ce doreai sa sti? intreba el apoi pe un ton cat de cat serios.
Celalalt barbat se apropie de el si ii sopti ceva la ureche la care reactia directorului fu:
-Doamne Sfinte, Eiri! De unde sa stiu eu asa ceva? Crezi ca ma intereseaza daca Shuichi si cu Mellissa au.... Doamne ajuta! Uite' la el, ce vrea nebunul! spuse Tohma complet mirat de cererea cumnatului sau.
-Ei bine daca nu sti.... Afla, Seguchi! spuse Eiri nervos.
-Bine... (ofta Tohma, dupa care dadu un telefon amicului sau Ryuichi care fu la fel de uimit de cererea novelistului dar care raspunse sincer)
-Deci? intreba scriitorul nerabdator.
-Pregateste-te de satisfactie, Eiri! Fata nu s-a atins de el si nici ca ma mir.
-De ce spui asta? intreba apoi, Yuki.
-Pentru ca Ryu mi-a spus ca si el intreaba deseori daca tu ai revenit la vechiul tau hobby, si anume femeile.
-Inteleg... desi ar trebui sa-si faca griji din astea pentru iubita lui nu pentru mine. (spuse scriitorul cu fals dezinteres)
-Si desigur ca nu-ti place sa fie gelos, nu? spuse Tohma zambind smecher.
-Eh...
-Eh... sa zicem ca amandoi sunteti la fel de posesivi si gelosi, nu? continua directorul.
-Ai putea spune si asa. (zise novelistul, dupa care cei doi incepura sa rada)
Dar telefonul lui Tohma suna si acesta fu nevoit sa raspunda.
-Oh, salut! Ce mai face vedeta noastra? Te-ai intors de la mare! Si a fost bine! Ce frumos! Sper ca tu si Mellissa v-ati distrat... (spuse Tohma, facandu-l pe Yuki sa se incrunte) Si cand vi la firma? Acum! La usa?! Ah... stai doua secunde ca o sa deschid.
-Ce e? intreba Yuki.
-Baiatul asta... Shuichi... e la usa.
-Si ce i-ai spus? continua Yuki in soapta.
-Ca ii voi deschide imediat. (spuse Seguchi zambind fals)
-Si eu ce fac? intreba Eiri incet dar nervos.
-Tu... te duci in dulap, dragul meu Eiri. Repede!
Apoi Eiri se ascunse in dulap si Tohma ii deschise usa cantaretului.
-Offf, sefu'! Credeam ca nu mai deschizi! spuse acela duca care se aseza pe acelasi scaun pe care statuse si fostul sau iubit acum un minut.
-Spuneai ca vrei sa-mi prezinti ultimele tale partituri, nu? intreba directorul.
-Sigur. Nu am avut ocazia sa vi le prezint si le-am lasat aici ultima oara. Le-am lasat in dulap. Merg sa le iau. (spuse Shuichi)
-Stai, stai! Nu te deranja! Le iau eu! spuse directorul, disperat ca Shuichi sa nu-l vada pe "agentul'' Eiri "spionand" conversatia lor din dulap.
-E in regula. (spuse Shuichi care se indrepta spre dulap si care cand deschise usa aceluia se trezi cu Yuki cazand peste el)
-Doamne Sfinte! spuse Seguchi privindu-i pe cei doi care se ridicara si incepura sa se certe.
De altfel, cearta era un lucru ce le statea in fire, mai ales in ultima vreme de cand Shuichi se afisa in public cu acea fata si Yuki murea de gelozie, lucru care il enerva pe Shuichi pentru ca ei nu mai erau impreuna de 3 ani si el nu intelegea gelozia blondinului, desi in locul lui ar fi facut la fel.
Dar toate aceste lucruri se vor schimba atunci cand adevarata poveste a celor 2 va incepe printr-o rasturnare mai mult sau mai putin asteptata de situatie.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Off topic: My new passion is Gravitation so am scris si eu ceva despre si sper sa fie de bun augur. See ya' and comment, pls. ! ^_~



Răspunsuri în acest subiect
Once upon a time- Gravitation [Yaoi and normal couples] - de aoixtenshi - 03-02-2009, 10:03 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Invata-ma sa fiu normal [yaoi +16] Liar 1 2.283 03-09-2011, 10:32 PM
Ultimul răspuns: Liar
  BOOM XD(old time) Aiumy 2 2.968 25-07-2010, 05:49 PM
Ultimul răspuns: Kent nanotek^^
  Blank pages of time [+16] ringingBells 5 5.817 31-10-2009, 04:44 PM
Ultimul răspuns: ringingBells
  [Sailor Moon]Never Say Goodbye - Is Time To Believe Little Star 1 3.151 29-09-2009, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  The life of a male prostitute (yaoi,shounen ai and normal couples) Lithium-Angel 92 45.506 09-06-2009, 10:32 PM
Ultimul răspuns: adyna_45
  Gravitation-fik Flash 7 6.636 26-12-2008, 12:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Once upon a time... Kiubi 2 3.290 05-10-2008, 03:27 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Gravitation $w33ty 5 5.808 09-03-2008, 03:13 PM
Ultimul răspuns: $w33ty
  Gravitation Fiction EvilManiac 1 8.795 08-02-2008, 09:19 PM
Ultimul răspuns: EvilManiac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)