Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aproape perfect.

#3
Well, hello there! :3 Un nou fic, sunt incantata, dar te-ai cam grabit si tu cu ideile. Ai o greseala, altele nu stiu daca mai ai, ma refer la cele de tastare: soaricele - soarecele. Trecem peste aceasta etapa, ideea capitolului este una destul de dinamica, adica se petrece un lucru tragic, ca sa spun asa, bine cuvantul ala e cam prea de tot, dar chiar si asa e un moment destul de incordat acolo si tin sa spun ca tu nu l-ai dezvoltat indeajuns de bine ca sa ajunga la nivelul de gravitate la care se afla. Ideea este urmatoarea: tipul, Mo, mai pe scurt, era beat mort, ma mir ca inca mai statea in picioare, vine ca un buldozer si il apuca pe saracul baietel` aducandu-l violent in casa, dupa urmeaza scena in care protagonstul nostru firav - Yuki - prezinta niste ganduri de confuzie si automat aici se instaleaza si frica. Deci pe scurt ce doresc eu sa spun este ca trebuia mai in detaliu sa explici anumite reactii, comportari ale personajelor tale, la tine e sec putin. Ai insirat ceva din emotiile furtunoase ale lui Yuki, destrabalarile destul de minore ale lui Mo. Trebuia mult, mult mai intest, sa fie mai palpabil, nu de alta dar felulul in care este totul povestit deja prezinta o idee simpla, uzata a unui yaoi. Trebuie sa aduci dinamica, trebuie sa lasi impact, de fapt ei sa lase impact asupra noastra. Tu trebuie sa descrii mai in amanunt, reactii, rabufniri, senzii, mult mai intes, fiindca anumite scene ma gandesc o sa fie cu adevarat iesite din comun, gen cu este aici si trebuie sa patrunzi pana in rarunchiul povestii, cel putin al idee principale ale unui capitol si nu doar, cat si a personajelor, sa le scoti bine in evidenta caracterele.
Pana acum sincer Mo, mi-a denotat dezinteres, pare un tip care nu prea gandeste cum trebuie, rebel-prostut, pe cand Yuki e mai bine conturat, dar si el pare ca se frange treptat. Oricum cam asa ar fi caracterele lor, dar trebuie mai cu tarie sa le conturezi. ^^ Capitolul este destul de scurt si actiunea de asemenea este cam repezita, finalul nu prea ma incanta, prea abrupt totul si simplu... >.< Dar imi place, imi place si asa fiindca chiar daca ai fi abordat o idee folosita de nenumarate persoane eu o apreciez, caci mereu m-au captivat, trebuie doar sa dezvolti tu mai mult. Sigur are sa fie si originala, nu ma indoiesc. Eu astept nextul, succes si spor la scris! *hug*



Răspunsuri în acest subiect
Aproape perfect. - de Ayon - 09-07-2013, 10:59 AM
RE: Aproape perfect. - de Natsuru - 10-07-2013, 01:46 AM
RE: Aproape perfect. - de hiimera - 10-07-2013, 12:45 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aproape perfect. Alexandra Miau 6 4.314 02-07-2012, 11:56 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Perfect Team Katherine Lynn 0 1.759 19-06-2011, 03:47 PM
Ultimul răspuns: Katherine Lynn
  Aproape de tine Katniss 29 17.160 11-06-2011, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  [split] Aproape de tine Savarina Ali 4 2.720 07-05-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Balonaş
  Aproape de tine Tigroaica 2 2.752 01-05-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Harona
  Suntem asa de aproape ,dar totusi departe Yin 12 9.578 14-09-2010, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Debb.'
  Perfect Weapon [ +16] Bad Blood. 2 2.596 25-07-2010, 04:00 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Iubire vs razbunare:sfarsitul e aproape Lara 1 2.340 17-01-2010, 07:43 PM
Ultimul răspuns: Acadea'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)